قرص برای اسهال خونی

قرص برای اسهال خونی

قرص برای اسهال خونی


قرص برای درمان اسهال خونی

اسهال شاید یکی از خجالت آورترین بیماری ها باشد که درمان سریع و به موقع آن برای بیمار اولویت دارد. امروز میخواهیم قرص برای اسهال خونی به شما معرفی کنیم.

قرص برای سقط جنین

بهترین قرص برای اسهال خونی

دیفنوکسیلات:

داروی دیفنوکسیلات به صورت کمکی در درمان علامتی اسهال های مزمن و حاد (به خصوص اسهالهای ویروسی) و همچنین کولیت اولسرز خفیف و مزمن مصرف می شود. دیفنوکسیلات که نوعی ترکیب اپیوئیدی است احتمالاً به صورت موضعی و مرکزی باعث مهار حرکات دودی روده می شود.

متابولیسم دیفنوکسیلات کبدی است و متابولیت اصلی دارو نیز اثری مشابه خود دارو دارد. نیمه عمر دیفنوکسیلات 2٫5 ساعت و نیمه عمر متابولیت آن در حدود 12 ساعت است. زمان لازم برای شروع اثر یک ساعت و مدت اثر آن 43 ساعت می باشد. دفع دارو از طریق مدفوع و کلیه است.

 

قرص برای بی خوابی

دی سیکلومین:

دی سیکلومین برای تسکین دردهای روده ای و درد شکمی (کولیک) نوزادان و همچنین دردهای دوران قاعدگی مصرف می شود.در برخی از موارد برای سرطان روده تجویز میگردد. درمان کمکی در اسهال و سندرم روده تحریک پذیر.

ضد اسپاسم دستگاه گوارش . این دارو با مهار گیرنده های استیل کولین موجب رفع انقباض عضلات صاف جدار روده می شود. دی سیکلومین اثر مستقیم و ضد اختصاصی ضد اسپاسم بر روی عضلات صاف دارد.

همچنین این دارو تا حدی دارای اثرات بی حس کننده موضعی است که ممکن است در برطرف کردن اسپاسم دستگاه گوارش و مجاری صفراوی موثر باشد.

دی سیکلومین ایمپالسهای پاراسمپاتومیمتیک وارده از اعصاب را بلاک می کند و باعث مهار انقباضهای عضلات صاف در نتیجه کاهش فعالیت دستگاه گوارش و همچنین تولید اسید می شود.

قرص برای گوش درد

مشخصات دارویی قرص یدوکینول

همانطور که در مقدمه هم گفتیم قرص یدوکینول که با نام های تجاری و اختصاری Yodoxin و Diquinol هم به فروش می رسد به طور کلی در دسته داروهای درمان آمیب روده قرار داردجالب است بدانید که آمیب روده در اصل به کیست هایی درون روده گفته می شود که در صورت ضعیف شدن قوای جسمانی فرد و سیستم ایمنی بدن به انسان غلبه می کند و با خونریزی در روده باعث بروز اسهال خونی می شودآمیب در واقع نوعی انگل است که در داخل روده زندگی می کند و به غشای داخلی روده آسیب می زنداین انگل مزاحم با تغذیه از سلول های خونی داخل غشای روده موجب پارگی آن شده و همین امر به بروز اسهال خونی منجر می شودمهمترین عواملی که باعث ورود آمیب روده به داخل بدن انسان می شود عبارتند از:

  • میوه و سبزیجات خام
  • آب آلوده و ناسالم
  • ماهی ها
  • مگس ها و برخی حشرات دیگر
  • منتقل شدن آلودگی مدفوع توسط دست به دهان
بیشتر بخوان بیشتر بدان  گاباتین

معمولا برای درمان این عارضه از مصرف همزمان قرص یدوکینول و قرص مترونیدازول کمک می گیرند تا بهترین نتیجه حاصل شودمهمترین تاثیر این دارو در کیست های انگل دار روده ای است.

مقدار و نحوه ی مصرف قرص یدوکینول

میزان دقیق مصرف این دارو برای هر فرد باید به شکل مجزا و با توجه به شدت بیماری و وضعیت جسمانی او توسط پزشک معالج تعیین شود اما به طور معمول و بر طبق نتایج تحقیقات پژوهشگران می توان گفت که بهترین میزان مصرف قرص یدوکینول برای درمان آمیب روده ای در بزرگسالان ۶۵٠ میلی گرم و سه نوبت به مدت زمان ٢٠ روز می باشددوز مصرفی این دارو برای کودکان بر طبق وزن کودک و توسط پزشک محاسبه می شود اما میزان ٣٠ تا ۴٠ میلی گرم و ٢ بار در روز مناسب استبهتر است که برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی و گوارشی یدوکینول، آن را بعد از غذا میل کنید و دقت داشته باشید که حداکثر دوز مصرفی در طول روز نباید از ٢ گرم بیشتر شود.

درمان اصلاح با این دو قرص

۱. ایمودیوم (لوپِرامید)

این قرص که بدون نسخه در داروخانه‌ها موجود است باعث کاهش سرعت و حرکات روده می‌شود. بنابراین به کاهش شدت اسهال کمک می‌کند. از جمله عوارض مصرف این قرص باید به خشکی دهان، سرگیجه، یبوست، دردهای شکمی، حالت تهوع و استفراغ اشاره کرد. اگر با مصرف ایمودیوم یا لوپرامید دچار این عوارض می‌شوید، باید از انجام فعالیت‌هایی مانند رانندگی که نیاز به تمرکز دارند، خودداری کنید. کسانی هم که تا به حال این قرص را مصرف نکرده‌اند، باید در زمانی که قرار نیست کاری انجام بدهند، آن را مصرف و امتحان کنند تا نسبت به عوارض قرص روی بدن‌شان آگاه شوند. بعضی از افرادی که جراحی کیسه مقعد داشته‌اند، به طور مرتب، از این دارو زیر نظر پزشک استفاده می‌کنند.

۲. کائوپِکتاک، پِپتو بیسمول (بیسموت سابسیلیسیلات):

این دارو بیشتر برای درمان ناراحتی‌های معده استفاده می‌شود، اما برای رفع و درمان التهاب و مبارزه با میکروب‌ها هم کاربرد دارد و می‌تواند برخی از گونه‌های باکتری را که موجب اسهال می‌شوند از بین ببرد. داروی نام‌برده با کاهش آب بدن به کاهش شدت اسهال و توقف آن می‌انجامد. از جمله عوارض مصرف آن می‌توان به یبوست، سیاهی مدفوع یا زبان اشاره کرد. مصرف بیش از اندازه (اُووِردوز) پپتوبیسمول خطرناک است پس فقط مقدار تجویز‌شده از سوی پزشک را مصرف کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  استیل سیستئین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زاکسیم x بخوانید...