قرص برای درمان جوش

قرص برای درمان جوش

قرص برای درمان جوش


قرص برای جوش سرسیاه

جوش صورت یکی از آزاردهنده ترین مشکلات پوستی است که رفع آن برای خانم ها اولویت جدی دارد. قرص برای درمان جوش موضوع مقاله امروز ماست.

قرص برای عفونت لثه

قرص برای جوش سرسفید

افشره هفت گیاه پارسی طب

در تهیه این عصاره گیاهانی بکار رفته که همگی در دفع مواد زائد از خون و کبد نقش بسزایی دارند. همچنین با توجه به اینکه این دارو از لطافت زیادی برخوردار است قابلیت جذب شدن و  نفوذ به اعماق مویرگهای بدن را دارد ، بر این اساس درمان بیماریهایی به شرح ذیل با استفاده از این دارو به سادگی انجام پذیر است:

غلظت خون ، چربی خون ، لکه های پوستی ، جوش صورت ، خواب رفتن اعضای بدن و ضعف کبد. و همچنین چون این دارو توانایی سم زدایی و چربی زدایی بالایی دارد درمان بسیار قابل توجهی برای انواع بیماریهای کبدی است و مخصوصا کبد چرب را به سهولت درمان مینماید.

ضمنا این عصاره سرشار از ویتامینهای   C، B، A میباشد و برای درمان بیماریهای صفراوی از قبیل کبودی رنگ چهره و لبها ، احساس گرمای زیاد بدن ، صفرا مزاجی و یرقان بسیار موثر میباشد.

قرص برای درمان تب

درمان جوش

در مرحله اول جهت درمان این نوع جوش‌ها در هر حال مراجعه به پزشک متخصص این رشته توصیه می‌گردد. در ادامه درمان دارویی این جوشها شامل دو گروه بندی داروهای شامل نسخه و بدون نسخه میگردد. داروهای بدون نسخه شامل ژل، لوسیون، پماد، صابون و پد میشود که ممکن است دارای پروکساید بنزوییل، رسورسینول، اسید سالیسیلیک یا سولفور باشد.

این داروها ممکن است موجب اثرات جانبی از قبیل التهاب، سوزش و قرمزی پوست شود. اگر داروهای بدون نسخه اثربخش نبود، امکان استفاده از داروهای تجویزی متخصص که به نوع و شدت آکنه بستگی خواهد داشت. اگر آکنه منشا هورمونی داشته باشد ممکن است قرص ضد بارداری، ضد آندروژن و یا استرویید کورتونی تجویز شود. در صورت وجود عفونت یا التهاب استفاده از آنتی بیوتیک‌ها موثر خواهد بود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص ترفنادین

آخرین روش درمان آکنه استفاده از ایزوتریتونین یا روآکوتان است که دارویی خوراکی است و بر تمامی انواع آکنه از جمله جوشهای سرسفید موثر است ولی ممکن است اثرات سوئی بر جای بگذارد که شامل وخیم تر شدن شرایط موجود در ابتدای دوره مداوا مانند خشکی و شکنندگی دردناک پوست شود.

استفاده زنان باردار از این دارو در هنگام بارداری منجر به نقایص مادرزادی می‌شود. هیچ زنی نمیتواند بدون امضای رضایت‌نامه iPLEDGE اداره فدرال غذا و دارو آمریکا از آن استفاده کند. این دارو باید تحت نظارت دقیق پزشکی مصرف گردد. ایزوترتینوین یک راه حل فوری نیست. دوره درمان ۴ تا ۵ ماه طول می‌کشد و هیچ تضمینی برای عدم برگشت آکنه وجود ندارد اگر چه بسیاری از بیماران مشاهده می‌کنند که شدت برگشت آکنه در صورت عود مجدد بسیار کمتر است.

در انتها دوباره یادآور می‌شویم که جهت درمان هرگونه آکنه و موارد مشابه ، ابتدا با پزشک متخصص این رشته مشورت کنید.

قرص برای تپش قلب

قرص بنزوئیل پروکساید برای آکنه:

بنزوئیل پروکساید در درمان آکنه مصرف می شود. این دارو خواص لایه برداری نیز دارد. بنزوئیل پراکساید در درمان آکنه بصورت موضعی کاربرد دارد و در عرض 4 تا 6 هفته مصرف بنزوئیل پراکساید اثرات درمانی حاصل می شود.

بنزوئیل پراکساید اثرات ضد باکتری و کراتولیتیک دارد و باعث لیز شدن کمودون ها می شود. توجه شود که بنزوئیل پراکساید نباید در پوست های حساس، ملتهب و روی زخم استفاده شود. مصرف بنزوئیل پراکساید در کودکان زیر 12 سال توصیه نمی شود. کمی خشک شدن و پوسته ریزی پوست در طول درمان با بنزوئیل پراکساید طبیعی است.

درمان آکنه با پماد ترتینوئین:

ترتینوئین برای درمان آکنه خفیف غیر التهابی به کار می رود. این دارو در درمان اختلالات کراتین سازی پوست مانند پسوریازیس نیز به کار می رود.

ترتینوئین با تغییر بیان ژنی چسبندگی اپی تلیوم فولیکولار را کم کرده و تشکیل میکروکومدون را کاهش می دهد. ترتینوئین، دانه های ریز سر سفید یا سر سیاه (کومدونها) را از بین می برد. همچنین مانع بوجود آمدن کمدونها می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  لاینسترنول

این پماد را در طول روز و زیر لامپهای زرد به هیچ وجه استفاده نکنید. صبر کنیدتا هوا کاملا تاریک شود. بهترین زمان ممکن برای استفاده از این دارو، شب ها قبل از خواب است. آن را به شکل یک نقطه ی کوچک روی محل جوش و لک بزنید. از پخش آن نیز جلوگیری کنید.

قرص برای درمان جوش

رزورسینول: 

کاربرد اصلی رزورسینول در درمان جوش صورت (آکنه) و سبوره است ولی در درمان، اگزمای مزمن، پسوریازیس وهیدرادنیت عفونی نیز به کار میرود . این دارو در سایر ترکیبات ضدآکنه مانند پماد رزورسینول اس نیز وجود دارد.رزورسینول همچنین به عنوان ضدعفونی کننده و گندزدا نیز مصرف میشود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص مولتی دیلی x بخوانید...