قرص برای عفونت لثه

قرص برای عفونت لثه

قرص برای عفونت لثه


قرص برای عفونت لثه ها

اگر لثه های شما عفونت دارد و دنبال قرص ها و درمان های سریع می گردید، این پست را تا انتها دنبال کنید. در این مطلب تعدادی قرص برای عفونت لثه به شما معرفی خواهیم کرد.

قرص برای درمان تب

قرص برای عفونت لثه دندان

داروهای آنتی بیوتیک یا به اصطلاح چرک خشک کن به داروهایی گفته میشود که باکتریها را از بین میبرند. جرم روی دندان حاوی باکتری است بنابراین مصرف داروهای آنتی بیوتیک مقدار پلاک موجود در دهان را کاهش میدهد. این داروها میتوانند عفونت لثه را درمان کرده و فرصت التیام لثه را فراهم سازند. از جمله داروهای آنتی بیوتیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کلرهگزیدین گلوکونات

کلیندامایسین

داکسی سایکلین

مترونیدازول

پنیسیلین

تری کلوزان

از داروهای آنتی بیوتیک آهسته رهش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کلرهگزیدین گلوکونات

داکسی سایکلین هیکلات

مینوسایکلین

دندانپزشک برای درمان بیماری لثه اشکال مختلف داروهای آنتی بیوتیک را تجویز میکند. ممکن است آنتی بیوتیک را مستقیما (به صورت موضعی) به لثه بزند یا لازم باشد آن را به صورت قرص یا کپسول ببلعید، و یا به صورت دهان شویه باید در دهان بچرخانید. گاهی نیز آنتی بیوتیکها در شیارهای عمیق بین دندان و لثه (در موارد شدید عفونت لثه) قرار داده میشوند. برخی از خمیر دندانهای تجویزی نیز حاوی ترکیبات آنتی باکتریال هستند که در صورت مصرف منظم پلاک را کاهش داده و ژنژیویت را بهبود میبخشد.

قرص برای تپش قلب

راههای درمان خانگی برای رفع تورم لثه

روغن نُعناع

برای رفع طبیعی تورم لثه کافیست 10 قطره روغن نعناع را با آب گرم ترکیب کنید و با محلول بدست امده روزانه دهان خود را شست و شو دهید.

دمنوش نعناع

دمنوش نعناع نیز موجب بهبود درد و التهاب لثه می شود ، کافیست برای این منظور داخل لیوانی از آب جوش مقداری برگ نعنای تازه و یا خشک بریزید. سپس بعد از گذشت چند دقیقه آن را میل کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهترین قرص برای پوست و مو

چای سبز

مقداری چای سبز را جوشانده و بعد از خنک شدن، لثه ها را با آن شست و شو دهید و بعد با دقت مسواک بزنید.

آب نمک

در یک لیوان آب گرم مقداری نمک بریزید و دهان خود را چندین بار در روز با این محلول بشویید تا تورم، التهاب و حتی خونریزی لثه ها کاهش یابند.

روغن گل میخک

برای کاهش تورم لثه کافیست مقداری روغن گل میخک را به لثه بمالید. ترکیبات این روغن التهاب، تورم و درد ناشی از عفونت لثه را بسیار کم می کند. البته ممکن است با کمی سوزش همراه باشد.

آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا تاثیر فوق العاده ای در درمان ورم لثه دارد لثه های متورم را با پالپ آلوئه ورا ماساژ داده و بعد از گذشت چند دقیقه دهان را بشویید.

جویدن سبزیجات و میوه های تازه

جویدن انواع سبزیجات و میوه های تازه موجب از بین رفتن عفونت و باکتری های دهان و لثه شده و دندان ها را نیز تمیز می کنند. بیشتر از مواد غذایی حاوی ویتامین C و فیبر مثل کلم بروکلی، فلفل دلمه و هویج استفاده کنید.

آب لیموترش تازه

استفاده از ترکیب آب گرم و آب لیموترش تازه، ورم لثه را کاهش و حتی علت بوی بد دهان را هم رفع می کند فقط کافی است روزانه دو بار با این محلول غرغره کنید.

جوش شیرین

به یک لیوان آب گرم مقدری جوش شیرین اضافه کنید و پس از مسواک کردن با این محلول دهان را شست و شو دهید.

گل رز و آب لیمو ترش

برای رفع سریع ورم لثه کافیست کمی آب لیموترش تازه را با عصاره گل رز مخلوط کنیدو با آن غرغره کرده و آن را برای چند دقیقه در دهان نگه داشته و بعد دور بریزید. برای تاثیر کامل روزانه سه بار این کار را تکرار کنید.

قرص برای تنگی نفس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمپول هیدروکورتیزون x بخوانید...