قرص برای عفونت گوش

قرص برای عفونت گوش

قرص برای عفونت گوش


قرص برای عفونت گوش

عفونت گوش علت ها مختلفی دارد که شایعترین آن به دلیل وارد کردن اجسام غیر بهداشتی درون گوش است. امروز میخواهیم قرص برای عفونت گوش به شما معرفی کنیم.

فیک بی دی اس ام اکسو

قرص برای عفونت گوش میانی

Otitis media (OM) واژه پزشکی برای عفونت گوش میانی است. گوش میانی درست در پشت پرده گوش شما قرار دارد. عفونت گوش و وجود مایع در گوش نوزادان و کودکان کوچکتر از بزرگسالان شایع تر است. این به این دلیل است که لوله های باریک (لوله های Eustachian) که از گوش میانی تا بالا در پشت گلو ادامه دارند که باعث تخلیه ترشحات طبیعی گوش می شوند، در کودکان کوتاه تر و افقی تر هستند.

در نتیجه، این لوله ها احتمال بیشتری دارند که اشباع شده و آلوده به باکتری ها و ویروس ها شوند. در اکثر موارد، عفونت های گوش خودشان را از بین می برند – این معمولا به این دلیل است که عفونت ویروسی است و با آنتی بیوتیک ها درمان نمی شود.

مهم است توجه داشته باشید که اگر گوش درد دارید، هیچ گونه درمانی را که شامل داخل کردن هر چیزی به کانال گوش می شود انجام ندهید، تا زمانی که پزشک قادر به بررسی کانال گوش شما با اتوسکوپ خود نباشد، نمی توان اطمینان حاصل کرد که غشای تیپنیک آسیبی ندیده است .

بي دي اس ام ايران

آنتی بیوتیک

اگر عفونت به تنهایی برطرف نشود، پزشک شما احتمالا یک دوره ۱۰ روزه آنتی بیوتیک را تجویز می کند، که می تواند عفونت را درمان کند و بعضی علائم را کوتاه کند. معمولا آنتی بیوتیک های تجویز شده عبارتند از آموکسی سیلین و همچنین زیتروماکس (اگر شما به پنی سیلین حساسیت دارید). آنتی بیوتیک ها اغلب برای افرادی که از عفونت های مکرر رنج می برند یا برای کسانی که عفونت های شدید و بسیار درد آور دارند، تجویز می شود. در اکثر موارد، آنتی بیوتیک ها باید عفونت را از بین ببرند. عوارض جانبی بالقوه شامل بثورات پوستی، تهوع، استفراغ و اسهال است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  کتورولاک

نکته:

  • اگر نگرانی هایی در مورد مقاومت به آنتی بیوتیک وجود دارد، پزشک دارویی که ترکیبی از آموکسی سیلین کلاو (آگمنتین) است را تجویز کند. کلاو مانع باکتری از غیر فعال کردن آموکسی سیلین می شود، که از مقاومت جلوگیری می کند.

 

  • توجه داشته باشید که اگر این عفونت توسط یک ویروس یا قارچ ایجاد شود، آنتی بیوتیک ها تجویز نخواهند شد، زیرا آنتی بیوتیک در این موارد موثر نخواهد بود.
  • دوز معمول برای بزرگسالان مبتلا به عفونت گوش میانی ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی گرم خوراکی، سه بار در روز به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز است.

 

  • برای کودکان سنین شش و بالاتر که مبتلا به یک عفونت خفیف تا متوسط با توجه به ارزیابی پزشک هستند، یک دوره کوتاه تر از درمان با آنتی بیوتیک (۵-۷ روز به جای ۱۰ روز) ممکن است تجویز شود.
  • همیشه دوره مصرف آنتی بیوتیک ها را کامل کنید حتی اگر در طول دوره درمان آنتی بیوتیک بهبود علائم را مشاهده کردید، مطمئن شوید که نسخه پزشک را کامل مصرف می کنید.
  • اگر به مدت ۱۰ روز برای شما آنتی بیوتیک تجویز شده است، باید آنتی بیوتیک ها را به مدت ۱۰ روزمصرف کنید. با این وجود، باید بعد از گذشت ۴۸ ساعت بهبود علائم را متوجه شوید. تب بالا (بیش از۳۸ درجه سانتیگراد) مقاومت به آن آنتی بیوتیک خاص را نشان می دهد و ممکن است مجبور به مصرف نوع دیگری از آنتی بیوتیک باشید.
  • پس از پایان دوره درمان آنتی بیوتیک برای بررسی عفونت، باید با پزشک خود مشورت کنید.

انواع عفونت گوش میانی چیست؟

عفونت ها می توانند به روش های مختلف بر گوش میانی تاثیر بگذارند. این روش ها عبارتند از:

1- عفونت گوش میانی حاد

این عفونت گوش میانی ناگهان رخ می دهد. این عفونت باعث تورم و قرمزی می شود. مایعات و مواد در زیر پرده گوش گیر می کنند. این عفونت می تواند باعث تب و درد گوش شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  زاکسیم

2- عفونت گوش میانی مزمن

این عفونت از بین نمی رود یا به صورت مکرر رخ می دهد. در این حالت از گوش ترشحات خارج می شود. این عفونت اغلب با کاهش شنوايی همراه است. این عفونت معمولا دردناک نیست.

3- عفونت گوش میانی با افیوژن

مایع (افیوژن) و مخاط در گوش میانی پس از عفونت از بین می رود. ممکن است احساس کنید گوش شما پر است. این عفونت می تواند ماه ها ادامه یابد و ممکن است بر روی شنوایی شما تاثیر بگذارد.

4-  عفونت گوش میانی با افیوژن

مایع (افیوژن) در مدت زمان طولانی در گوش میانی باقی می ماند. یا دوباره ایجاد می شود، حتی اگر عفونت وجود نداشته باشد. این عفونت ممکن است روی شنوایی شما تاثیر بگذارد.

قرص برای عفونت گوش و گلو

استفاده از روغن سیر:

سیر دارای خواص ضد میکروبی، ضد ویروسی و ضد قارچی بوده و به عنوان آنتی بیوتیکی طبیعی، می‌تواند عوامل بیماری زای عفونت گوش را از بین ببرد.

 

مصرف پروبیوتیک:

استفاده از مکمل‌های پروبیوتیک می‌توانند به درمان التهاب گوش کمک کنند. همچنین می‌توانید پروبیوتیک را از طریق خوردن ماست پروبیوتیک و آب نارگیل تخمیر شده (کفیر نارگیل) به دست آورید.

 

از بین بردن آلرژی:

یکی از دلایل ایجاد عفونت گوش را می‌توان آلرژی غذایی در نظر گرفت. به گفته محققان، کودکان مبتلا به آلرژی غذایی بیشتر به عفونت‌های گوش دچار می‌شوند؛ بنابراین اگر فرد به گلوتن، لبنیات و آجیل آلرژی داشته باشد، احتمال ابتلا به عفونت گوش در آن‌ها بیشتر است.

 

گیاه گل ماهور (خرگوشک):

استفاده از روغن گیاه گل ماهور یکی از بهترین روش‌ها برای درمان التهاب گوش می‌باشد.

 

گرما و استراحت:

استراحت کردن و خوردن غذا‌های مقوی و سالم کمک بسیاری به درمان عفونت گوش می‌کنند. همچنین می‌توانید بر روی گوش خود حوله‌های گرم شده را قرار دهید. به یاد داشته باشید که حوله‌ها زیاد داغ نباشند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ادویفن 400 برای چیست

 

ویتامین D:

ویتامین D باعث افزایش تقویت سیستم ایمنی بدن شده که در نتیجه به بهبود سریع عفونت گوش نیز کمک می‌کند.

 

در پایان اگر احساس می‌کنید که مبتلا به عفونت گوش شده اید، باید هر چه سریع‌تر تحت درمان قرار گرفته تا دچار عوارض جانبی از قبیل مشکلات شنوایی یا سرایت عفونت به دیگر قسمت‌های بدن نشوید.

بی دی اس ام از نظر روانشناسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قطره سدیم کلراید x بخوانید...