قرص تقویت صدا

قرص تقویت صدا

قرص تقویت صدا


قرص تقویت صدا برای خوانندگی

با سلام خدمت شما طرفداران هلث کده، امروز برای شما مطالبی درباره قرص تقویت صدا آماده کرده ایم. امیدواریم که توانسته باشیم رضایت شما عزیزان را جلب کرده باشیم.

قرص تقویت صدا

در مواقع سرماخوردگی و گرفتگی گلو، داروی گیاهی مناسبی وجود دارد که به باز شدن صدا کمک می کند.
این داروی گیاهی و قرص تقویت صدا روتارین (RUTARIN) نام دارد و بصورت پودر عرضه شده و باید در آب ولرم حل شود.

خوردن آن اثری مشابه محلول دانه به دارد و به باز شدن تارهای صوتی کمک می کند.

خوش صدا بودن نیاز به انرژی هم دارد و اگر یک اجرای سنگین دارید باید غذای مقوی بخورید.
اما این غذای مقوی باید حداقل سه ساعت قبل از اجرا باشد تا معده موقع صحبت نیمه پر باشد.
یادمان باشد که سخنرانی یا خوانندگی از کارهای انرژی بر هستند و باید کالری مناسب بدن را فراهم کنیم.

صدای خود را صاف نکنید

خیلی از افراد موقع سخنرانی مرتب صدای خود را صاف می کنند یا سرفه می کنند تا بهتر بتوانند صحبت کنند و این یک اشتباه است.
بله نباید زیاد صدا را صاف کنیم چون این کار باعث گرفتگی تارهای صوتی می شود.
برای جلوگیری از گرفتن صدا آب بهترین درمان است اما نه موقع اجرا بلکه قبل از آن و بصورت روزمره.

خوش صدا شدن وابستگی شدیدی به کارکرد درست تارهای صوتی دارد.
تارهای صوتی به هنگام غذا خوردن راه عبوری نای و ریه ها را می بندند تا غذا فقط وارد معده شود.
به همین دلیل تارهای صوتی تماس مستقیم با تمام مواد خوراکی و مایعات خواهند داشت.
یعنی هر چیزی که میخوریم قبل از رسیدن به معده روی تارهای صوتی تأثیر می گذارد.

قرص برای تقویت صدا

حفظ حالتی قوی از نظر صوتی به عنوان یک خواننده در طولانی مدت، کار دشواری است. در میان اجراها، ضبط، تبلیغات، همیشه صدای شما خسته می شود. به خصوص اگر شما نسبت به راز های درونی صدای خودتان و نحوه سالم نگاه داشتن آن آگاهی کافی نداشته باشید قطعا با مشکل رو به رو می شوید.

تارهای صوتی شما نسبت به التهاب و مشکلاتی که از تکنیک های اشتباه نشات می گیرند، نسبت به رژیم های غذایی و انتخاب های سبک زندگی، بسیار حساس هستند. صدای شما سازی درون بدن شما است و به راحتی آسیب می بیند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خوردن قرص ال دی نی نی سایت

1- هیچ وقت از گرم کردن صدا غافل نشوید

خواننده ها درست مانند ورزشکاران و یا رقصنده ها هستند. فقط تفاوت آن ها، در این موضوع است که آن ها از عضلات کوچک صوتی و تنفسی خودشان استفاده می کنند. این موضوع یعنی این که این عضلات باید گرم شوند تا فرد بتواند از بیشترین عملکرد آن ها استفاده کند. زمانی که عضلات آواز شما گرم می شوند، می توانید از بیشترین پتانسیل آن ها بهره ببرید.

2- صدای خودتان را درجه بندی کنید

یکی از افرادی که اخیرا با لیدی گاگا کار می کرده، گفته که واقعا در اثر نظم کاری او شگفت زده شده است. او تعریف می کرد که لیدی گاگا چطور خیلی دقیق قبل از تمرین هایش، درست در شرایط مد نظر خودش  صدایش را گرم می کرده است. سپس وقتی که تمرین شروع می شد، او اعلام می کرد که می خواهد به جای این که به صورت کامل آواز را اجرا کند، صدای خودش را درجه بندی (Mark) کند.

این درجه بندی صدا که یک تمرین برای سلامت صوتی است، به خواننده این امکان را می دهد تا بدون استفاده از ظرفیت کامل تار های صوتی، نت های مختلف را درجه بندی کنند و همین موضوع باعث می شود که ظرفیت صدای آن ها برای اجرای اصلی، حفظ شود.

3- بعد از اجرا، صدای خودتان را سرد کنید

4- تارهای صوتی خودتان را به هم نکوبید!

یکی از بدترین عادت هایی که بعضی از خواننده ها دارند و باعث آسیب به تارهای صوتی آن ها می شود، به هم فشردن تارهای صوتی به یکدیگر می باشد.

این کار که معمولا با نام ضربه حنجره ای هم شناخته می شود، به حالتی گفته می شود که خواننده تارهای صوتی اش را مانند سرفه کردن به یکدیگر فشار می دهد و معمولا این کار را در شروع عبارت های جدید انجام می دهد – به خصوص زمانی که یک کلمه با یک حرف مصوت شروع می شود.

مثال:

مثلا اگر شما به آهنگ ادل با نام “All I Ask” گوش کنید، در اولین نت به کلمه “I” در جمله “I will leave, my heart at the door”  دقت کنید… آیا می توانید ضربه حنجره ای بر روی کلمه  “I” را بشنوید؟ وقتی که این اتفاق می افتد، تار های صوتی به یکدیگر ساییده می شوند و همین موضوع باعث التهاب  و یا تورم آن ها می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  استیک آلکالاین

در حالی که تکنیک ادل بعد از جراحی اش بهتر شده، اما باز هم او این اشتباه را انجام می دهد. شما می توانید در قسمت دوم بر روی “I don’t need, your honesty.” باز هم این ضربه حنجره ای را بشنوید. ممکن است این صدا جالب و یا حتی جذاب به نظر برسد… اما گاهی ممکن است اثرات بسیار بدی داشته باشد.

اما خب ادل واقعا این کار را زیبا انجام می دهد. به هر حال، در صورتی که شما مشکلات صوتی دارید و یا حتی اگر هم مشکلی ندارید، بهتر است خیلی از این روش استفاده نکنید چون باعث می شود که تار های صوتی شما به هم ساییده شوند و در نتیجه تورم های دائمی در تار های صوتی شما ایجاد می شود که موجب شکل گیری خش در صدای شما می گردد.

5- دیگر غذاهای مضر نخورید

یکی از سخت ترین بخش های خوانندگی، این است که صدای شما شبیه چیزی می شود که می خورید یا می نوشید زیرا صدای شما در بدن شما قرار گرفته است و چیزهایی که می خورید یا می نوشید و یا سطح سلامتی شما بر روی  سلامت صدای شما تاثیر دارد.

غذاهای سرخ شده به شدت ممنوع هستند.

این غذاها به سرعت باعث می شوند که رفلکس معده ایجاد شود که این موضوع تاثیر بسیار بدی بر روی تار های صوتی شما دارد.حداقل سه روز قبل از اجرا، نباید از این غذاها استفاده کنید. این کار تاثیر زیادی دارد.

نوشیدنی های گاز دار.  همانطور که قبلا هم گفته شده، شما نباید از نوشیدنی های گاز دار قبل از اجرا استفاده کنید.

الکل، به خصوص با غلظت بالا. این نوشیدنی صدای شما را از بین می برد . در هر صورت بهتر است که سعی کنید از نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید.

غذای اسیدی. مانند سس  های مختلف، سرکه، و یا آب پرتقال و یا غذاهای سرخ شده که در قسمت بالا گفتم، بسیار اسیدی هستند و باعث می شود که رفلکس معده شدید شود و تار های صوتی شما آسیب ببینید. بهتر است از سه روز تا سه هفته قبل  از اجرا، از این غذاها پرهیز کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود. بهتر است که از آدامس ها و شکلات های نعنایی هم دوری کنید!

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تعیین جنسیت از روی جمجمه جنین

7- ترفند هایی سریع برای بهبود آبرسانی به بدن

علاوه بر 8 لیوان آب در هر روز که باعث می شود تار های صوتی شما آبرسانی شوند، حتما باید تکه های هندوانه، سالاد و آب سبزیجات را هم امتحان کنید. این موارد تاثیر بسیار زیادی دارند و باعث می شوند که رطوبت دستگاه صوتی شما در حد ایده آل باقی بماند.

8- راه هایی سریع برای افزایش قدرت سیستم ایمنی و پیشگیری از سرما خوردگی

اگر شما خواننده ای هستید که خیلی سرما می خورید، احتمالا سیستم ایمنی شما مشکل دارد. خبر خوب این است که شما می توانید سیستم ایمنی خودتان را تقویت کنید! هیچ  کسی نباید به صورت همیشگی  از آنتی بیوتیک استفاده کند زیرا این کار باعث تضعیف سیستم ایمنی می شود – بلکه روش های جایگزینی وجود دارد که

با استفاده از روش های زیر، می توانید سیستم ایمنی خودتان را تقویت کنید :

  •  از قرص های مایع زیر زبانی ویتامین D استفاده کنید ( بهترین حالت برای جذب ویتامین همین حالت قرص های مایع زیر زبانی می باشد. ضمنا اگر شکم شما خیلی پر باشد ممکن است بدن شما نتواند به خوبی ویتامین جذب کند)
  • ویتامین B12 می تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد. یک دوز مناسب روزانه باعث می شود که تنش و نگرانی های مرتبط با عملکرد حرفه ای شما کاهش یابد و سیستم ایمنی شما بهتر عمل کند. در نتیجه بهتر است از این ویتامین به صورت قرص های مایع زیر زبانی استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. مطمئن شوید که این ویتامین ها با متیل کوبالامین ساخته شده باشند  که یک منبع گیاهی است ( و نه مصنوعی) زیرا این نوع از ویتامین در بدن شما بهتر جذب می شود.

با اطمینان به شما می گویم که سلامت بدن و سلامت تار های صوتی شما، یکی از مهم ترین موضوعات برای موفقیت در خوانندگی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص کنگر فرنگی x بخوانید...