قرص دروسبلا

قرص دروسبلا

دروسبلا دارویی متعلق به نسل چهارم قرص‌های جلوگیری از بارداری است که از یک بخش پروژستینی به نام دروسپیرنون و یک بخش استروژنی به نام اتینیل استرادیول تشکیل شده و در بهبود علایم سندروم پیش از قاعدگی و اختلال خلقی پیش از قاعدگی کمک می‌ کند.

در طول درمان با این دارو از قرار گرفتن در برابر نور آفتاب یا لامپ‌ های خورشیدی به مدت طولانی خودداری نمایید. در جای خشک و در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی‌گراد ، درون جعبه اصلی نگهداری شود. مصرف این دارو در دوران بارداری ممنوع است ، مگر به تشخیص پزشک متخصص . قبل از مصرف حتما برگه راهنمای درون بسته‌ بندی را به دقت مطالعه نمایید. دور از دید و دسترس کودکان نگهداری کنید.

منع مصرف در موارد زیر:

خانم‌‌ های متبلا به سرطان سینه یا سایر ارگان‌ های جنسی

خانم‌ های مبتلا به خونریزی‌ های رحمی بدون علت

خانم‌ های مبتلا به فشار و چربی خون بسیار بالا

خانم‌ های مبتلا به بیماری کبدی یا تومور کبد

خانم‌ های سیگاری بالای ۳۵ سال

خانم‌ های مبتلا به نارسایی کلیه

سابقه حمله قلبی و مغزی

قرص دروسبلا برای چیست

مکانیسم اثر دروسبلا مهار ترشح گنادوتروپین‌های هیپوفیزی ، جلوگیری از تخمک‌ گذاری، تغییر در ضخامت موکوس دهانه رحم و جلوگیری از نفوذ اسپرم و ایجاد آندومتر نامناسب برای لانه گزینی است که در نهایت احتمال بارداری را به شدت کاهش می‌دهد. علاوه بر جلوگیری از بارداری ، از Drosbela می‌توانید در درمان سندروم پیش از قاعدگی (PMS) ، اختلال خلقی پیش از قاعدگی (PMDD) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و آکنه وولگاریس در سطوح متوسط نیز استفاده کنید. قرص ضد بارداری ترکیبی دروسبلا خطر ابتلا به اندومتریوز، کیست‌ های تخمدان ، بیماری فیبروکیستیک پستان و نیز خطر ابتلا به سرطان رحم و تخمدان را در دراز مدت کاهش خواهد داد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  عوارض آزیترومایسین ۵۰۰

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دارو سفیکسیم x بخوانید...