قرص زردچوبه

قرص زردچوبه

قرص زردچوبه

قرص زردچوبه کور‌کوما دینه 50 عدد Dineh CurCuma 50 Tab

گیاه زردچوبه با نام علمی Curcuma longa یک گیاه شناخته شده با خواص محافظ کبدی، آنتی اکسیدان و ضد التهاب می باشد. Commission E استفاده از این گیاه را در موارد سوء هاضمه و کمبود اشتها تایید کرده اسـت. زردچـوبه جهـت رفـع علائـم سوء هاضـمه بویژه احساس سنگینی بعـد از خـوردن غـذا و اتسـاع شکمـی به دلیـل تجمـع گاز (نفخ) موثر می باشد.

قرص زردچوبه خارجی

هر قرص حاوی 450 میلی گرم پودر ریزوم زردچوبه و 50 میلی گرم عصاره زردچوبه می باشد که بر مبنای 47/5 میلی گرم کورکومین استاندارد شده است.

گیاه زردچوبه یک گیاه شناخته شده با خواص محافظ کبدی، آنتی اکسیدان و ضد التهاب می باشد.Commission E استفاده از این گیاه را در موارد سو هاضمه و کمبود اشتها تایید کرده است. زردچوبه جهت رفع علائم سو هاضمه بویزه احساس سنگینی بعد از خوردن غذا و اتساع شکمی بدلیل تجمع گاز (نفخ) موثر می باشد.

قرص زردچوبه برای لاغری

افزایش چربی سوزی یکی از مهم‌ترین عوامل در روند لاغری است. یعنی اگر بتوانیم ریتم چربی سوزی در بدن را سریع‌تر کنیم، زودتر به وزن مورد نظر خود می‌رسیم. این کار با ورزش کردن و انتخاب مواد غذایی مفید برای چربی سوزی امکان پذیر است.

به جز کافئین که سر دسته‌ی خوراکی‌های چربی سوز محسوب می‌شود، زردچوبه نیز تأثیر شگفت انگیزی برای تسریع متابولیسم چربی‌ها در بدن دارد. آنتی اکسیدان های کورکومین از جمله کورکومینوئید، چربی‌های تجمع یافته در ناحیه شکم و اندام‌ها را به سمت متابولیسم طبیعی هدایت می‌کند تا به عنوان انرژی مصرفی بدن استفاده شوند.

قرص زردچوبه و خواص آن

یکی از اصلی ترین خواص زردچوبه ضد التهاب بودن است.

وجود التهاب یکی از نشانه های اصلی برای آسیب به مفاصل است. هنگامی که مفاصل دچاره ساییدگی یا پارگی شود، یکی از علام آن بروز التهاب است. همچنین بیماری آرتروز با التهاب مفاصل همراه است. بنابراین وجود خواص ضد التهاب یا آنتی اکسیدان بودن زردچوبه می تواند فواید زیادی برای مفاصل داشته باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص متیل فنیدات

استفاده  از کورکومین می تواند عوامل التهابی در بدن را خنثی کند و از بروز ورم مفاصل جلوگیری کند، همچنین می تواند از بروز التهاب مایع مفصلی جلوگیری کند و درد مفاصل را از بین ببرد.

یکی دیگر از عواملی که باعث تحلیل رفتن غضروف ها می شود، استرس اکسیداتیو است. استفاده از زردچوبه می تواند تاثیرات این مشکل را خنثی کند و از غضروف ها محافظت کند.

قرص زردچوبه کورکوما

حتماً این جمله را قبل‌تر هم شنیده‌اید که قرص‌های لاغری گیاهی به لاغری سالم و طبیعی کمک می‌کنند. یکی از دلایل این موضوع این است که گیاهان مؤثر برای لاغری از جمله زردچوبه، برای کنترل و پیشگیری از مشکلات شایع افزایش وزن مانند دیابت و افزایش قند خون نیز مفید است. در بین افراد دارای اضافه وزن، تعداد افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ یا قند خون بالا و لب مرز کم نیست. این افراد می‌توانند با بهره بردن از خواص زردچوبه هم به سریع‌تر وزن کم کنند و هم مشکلات سلامتی خود را کاهش دهند یا کنترل کنند.

قرص زردچوبه

تجمع قند در رگ‌ها و اندام‌های مختلف بدن باعث ایجاد التهاب در نقاط مختلف بدن شده و ملکول های گلوکز (قند خون) را نسبت به انسولین مقاوم می‌کند. ماده‌ی مؤثر کورکومین با کاهش التهاب‌های ناشی از تجمع قند خون، مقاومت به انسولین را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. همچنین این ماده از تجمع مجدد قند خون در رگ‌ها نیز جلوگیری می‌کند. آنتی اکسیدان های کورکومین اثر خوبی روی کاهش قند خون ناشتا دارند.

قرص زردچوبه چیست

وجود بیماری های خود ایمنی  باعث می شود تا سلول های سیستم ایمنی بدن یک آنتی بادی تولید کنند و در نتیجه به سلول های سالم بدن حمله کنند و آنها را تخریب کنند. در بیماری آرتروز، مفاصل بدن مورد حمله قرار می گیرند. در صورت بروز این مشکل باید جلوی واکنش های سیستم ایمنی گرفته شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص فیفول

در چنین شرایطی استفاده از زردچوبه می تواند آنتی بادی هایی که به سلول های حمله کنند را مهار کند، همچنین می تواند شدت حملات را کاهش دهد و از بروز گسترش تخریب در بدن جلوگیری می کند.

قرص زردچوبه دینه

از مصرف همزمان قرص زردچوبه با داروهای ضد انعقاد و ضد پلاکت مانند آسپـیرین، کلوپیدوگرل، هپارین، انوکساپارین، وارفارین و… همچنین عوامل حل کننده لخته، به دلیل افزایش خطر خونریزی خودداری شود.

عارضه جانبی خاصـی در صـورت مصـرف در دوز درمانـی مشـاهده نشـده اسـت. در مـواردی عوارض گوارشی مانند تهوع و استفراغ ممکن است رخ دهد.

در بارداری به دلیل احتمال ایجاد خونریزی منع مصرف دارد. اطلاعات کافی در خصوص مصرف دارو در دوران شیردهی موجود نیست.

قرص زردچوبه برای چی خوبه

یکی از این تحقیقات گویای این واقعیت است که کورکومین زردچوبه ( قرص گیاهی کورکوما) می‌تواند به اندازه ورزش کردن برای قلب مفید باشد. مطالعه ی دیگری هم نشان داده‌ است که زردچوبه می‌تواند به خوبی داروی آتورواستاتین (Atorvastatin) باعث بهبود عملکرد لایه درون رگی شود.

کورکومین موجود در زردچوبه همچنین می‌تواند باعث مرگ سلول‌های سرطانی، کاهش رشد رگ‌های خونی در تومورهای سرطانی و جلوگیری از متاستاز (پراکنده شدن سلول‌های سرطانی در بدن) شود.

به این ترتیب می توان ادعا نمود که زردچوبه دارای خاصیت افزایش طول عمر است و به همین دلیل است که در کشورهای پیشرفته دنیا مکمل های غذایی کورکومین تا این اندازه مورد توجه قرار می گیرند.

البته باید توجه داشت که حرارت زیاد و پخت و پز دراز مدت از خواص کورکومین می کاهد. بدیهی است که استفاده از پودر و عصاره استاندارد شده ی زردچوبه روش دقیق تری برای بهره مند شدن از خواص درمانی زردچوبه است.

قرص زردچوبه برای چیست

بعضی از خواص زردچوبه شامل موارد زیر می گردد:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص سیتریزین برای چیست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص سایمتیدین x بخوانید...