قرص سرترالین چیست

قرص سرترالین چیست

قرص سرترالین چیست

قرص سرترالین برای چیست؟ قرص سرترالین باعث افزایش روحیه فرد، کیفیت خواب، اشتها و سطح انرژی می‌شود و همچنین ممکن است به بازیابی علاقه به زندگی روزمره کمک کند. به همین منظور گاهی به عنوان قرص خواب نیز تجویز می شود. قرص سرترالین ممکن است باعث کاهش ترس، اضطراب و افکار ناخواسته هم شود. این دارو همچنین وسواس و اجبار برای انجام کارهای تکراری را (مانند وسواس در شست و شوی دست، وسواس شمارش و بررسی کردن) که در زندگی روزمره اختلال ایجاد می‌کند، کاهش می‌دهد.

سرترالین از دسته داروهای ضد افسردگی است و برای درمان افسردگی، حمله‌های هراس یا پانیک اتک، اختلالات وسواس، اختلال استرس پس از سانحه، اختلال اضطراب اجتماعی، اختلال بدریختی بدن و شکل شدیدی از سندرم پیش از قاعدگی (PMS) استفاده می‌شود.

قرص سرترالین چیست

سرترالین را دقیقا به همان صورتی‌ مصرف کنید که پزشک تجویز کرده است. به تمام دستورالعمل‌های موجود در نسخه توجه کنید. پزشک ممکن است بعضی‌ اوقات مقدار مصرف شما را تغییر دهد. این دارو را به مقدار بیشتر یا کمتر یا مدت زیادتری از آنچه تجویز شده، استفاده نکنید.

سرترالین ممکن است همراه یا بدون غذا مصرف شود. سعی کنید هر روز دارو را در زمان مشخصی مصرف کنید.

شکل محلول (کنسانتره دهانی) سرترالین باید قبل از مصرف رقیق شده باشد. برای اینکه مطمئن شوید مقدار یا دُز مناسب را مصرف می‌کنید، مایع را با قطره‌چکان پزشکی اندازه بگیرید. مقدار را با حدود ۱۱۳ سی‌سی (نصف فنجان) آب، آب‌زنجبیل، شربت آبلیمو یا آب‌پرتقال ترکیب کنید. ترکیب را تکان دهید و بلافاصله تمام آن را بنوشید. برای اطمینان از اینکه تمام مقدار را مصرف کرده‌اید، مقداری آب در همان لیوان بریزید، کاملا تکان دهید و بلافاصله بنوشید.

قرص سرترالين چيست

سرترالین ممکن است موجب مثبت‌شدن آزمایش غربالگری داروی شما شود. اگر برای غربالگری دارو آزمایش ادرار دارید، به مسئول آزمایشگاه بگویید که سرترالین مصرف می‌کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  کاشت ابرو نی نی سایت به روز

ممکن است تا چهار هفته زمان ببرد که علائمتان بهبود یابد. مصرف دارو را مطابق دستورالعمل ادامه دهید و اگر بهبود نیافتید، موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید. مصرف سرترالین را به‌طور ناگهانی قطع نکنید؛ ممکن است با نشانه‌های ناشی از ترک یک‌باره آن مواجه شوید. از پزشک بپرسید مصرف آن را چطور بدون خطر متوقف کنید.

قرص سرترالین برای چیست

سرترالین را دقیقا طبق تجویز روانپزشک مصرف کنید. تمام دستورالعمل‌هایی که بر روی جعبه دارو نوشته شده است را رعایت کنید. ممکن است پزشک گاهی دوز مصرفی را تغییر دهد. این دارو را در مقادیر بیشتر یا کمتر یا بیش از مدت توصیه شده مصرف نکنید. سرترالین ممکن است همراه یا بدون غذا مصرف شود. سعی کنید دارو را هر روز در یک ساعت مشخص مصرف کنید. فرم مایع (کنسانتره خوراکی) سرترالین باید قبل از مصرف آن رقیق شود. برای اطمینان از دریافت دوز مناسب، مایع را با قطره چکان دارویی تهیه شده اندازه‌گیری کنید.

مقدار مصرف را با یک و نیم فنجان آب، گیاه زنجبیل، لیموناد یا آب پرتقال مخلوط کنید. برای رقیق سازی دارو از نوشیدنی‌ دیگری استفاده نکنید. این مخلوط را هم بزنید و بلافاصله همه آن را بنوشید. برای اطمینان از اینکه کل دوز را به درستی دریافت کرده اید، پس از مصرف در همان لیوان مقداری دیگر آب بریزید تا اطمینان حاصل کنید که تمام دوز مصرفی را استفاده کرده‌اید.

قرص آسنترا سرترالین چیست

ممکن است ۴ هفته طول بکشد تا علائم شما بهبود یابد. استفاده از دارو را طبق دستور پزشک ادامه دهید و در صورت عدم بهبود علائم به پزشک خود اطلاع دهید.  سرترالین را به طور یکباره ترک نکنید، در غیر این صورت ممکن است علائم ناخوشایند ترک مواد را تجربه کنید. در این باره با پزشک خود مشورت کنید و تحت نظر او مصرف دارو را قطع کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه قرص توپیرامات را قطع کنیم

قرص سرترالین ۵۰ چیست

احتمالا شنیده‌اید که قرص سرترالین شادی آور است. این مسئله حقیقت دارد. اما آیا سرترالین برای شادی تجویز می‌شود؟ در واقع قرص سرترالین ۵۰، آسنترا یا داروهایی که نام‌های رایج رایج دیگر آن، برای تنظیم میزان سروتونین در بدن تجویز می‌شوند. تنظیم شدن این انتقال دهنده‌ی عصبی در بدن باعث برطرف شدن علائم افسردگی که شامل ناراحتی و خستگی است می‌شود. بنابراین شادی رنگ پیدا می‌کند و خلق فرد بهبود پیدا می‌کند.

این دارو برای افراد بالای ۱۸ سال تجویز می‌شود. در صورتیکه فرد علائم افسردگی داشته‌باشد با نظر پزشک می‌تواند از اثرات شادی‌آور این دارو بهره‌مند شود.

قرص سرترالین 50 چیست

یکی از دلایل انزال زودرس یا زودانزالی افسردگی است. در صورتیکه افسردگی برطرف شود،‌ زودانزالی هم بهبود می‌یابد، اگر دلیل ایجاد آن افسردگی باشد. سرترالین می‌تواند کمک کند که نعوظ برای مدت طولانی‌تری پایدار باشد. البته این دارو به طور رسمی برای درمان زودانزالی استفاده نمی‌شود و در مواردی مشاهده شده‌است که به طولانی‌تر شدن نعوظ کمک‌کرده‌است.

دوز مصرفی سرترالین ۵۰ برای زودانزالی معمولا ۵۰ میلی گرم در هر ۱۲ ساعت است. البته دوز مصرفی سرترالین از ۲۵ میلی گرم شروع می‌شود و به ۲۰۰ میلی گرم در روز می‌رسد. پزشک می‌تواند دوز مورد نظر را تعیین کند.

عوارض قرص سرترالین چیست

عوارض جانبی رایج سرترالین شامل موارد زیر است:

اینها فهرست کاملی از عوارض جانبی سرترالین نیست و ممکن است موارد دیگری هم اتفاق بیفتد. درباره عوارض جانبی این دارو با پزشک خود تماس بگیرید و از او توصیه بخواهید.

اگر علائم واکنش حساسیتی به سرترالین دارید، با فوریت‌های پزشکی تماس بگیرید. این حساسیت شامل دانه پوستی یا کهیر (با تب یا بدون تب همراه درد)، سختی در تنفس و نیز ورم صورت، لب‌ها، زبان یا گلو است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص زود انزالی نی نی سایت

هر نوع علامت جدید یا بدترشدنی را به پزشک گزارش بدهید. این علائم جدید ممکن است تغییر حالت یا رفتار، اضطراب، وحشت‌زدگی، مشکل خواب یا اگر هیجان، زودرنجی، آشفتگی، دشمنی، تهاجم، بی‌قراری، بیش فعالی (ذهنی یا فیزیکی) به‌همراه افسردگی یا افکاری درباره خودکشی یا آسیب به خود باشد.

همچنین اگر موارد زیر را دارید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید:

  • تشنج؛
  • تاری دید، دید تونلی (نوعی بیماری چشمی)، درد یا ورم چشم؛
  • سردرد، گیجی، مشکلات حافظه، ضعف شدید، احساس ناپایداری یا تزلزل (علائم سطح پایین سدیم خون)؛
  • افکار مسابقه‌ای، انرژی افزایش‌یافته، ریسک پذیری غیرمعمول، شادی افراطی، زودرنجی یا پرحرف‌شدن.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص رینوفکس 180 x بخوانید...