قرص سیتریزین برای چیست

قرص سیتریزین برای چیست

قرص سیتریزین برای چیست

عملکرد قرص سیتریزین برای چیست به شکل انسداد یک ماده طبیعی هیستامین (ماده‌ای که بدن طی یک واکنش آلرژیک تولید می‌کند) است.

داروی ستیریزین از کهیرزدگی یا حساسیت‌های جدی مثل آنافیلاکسی جلوگیری نمی‌کند. بنابراین اگر پزشک شما اپی‌نفرین را برای درمان واکنش‌های آلرژیک تجویز کرده است، همیشه انژکتور اپی‌نفرین را همراه داشته باشید. از ستیریزین به جای اپی‌نفرین استفاده نکنید.

قرص سیتریزین برای چیست

اگر دارو را بدون تجویز پزشک مصرف می‌کنید پیش از استفاده تمام اطلاعات روی بسته‌ی دارو را مطالعه نمایید. در صورتی که سوالی داشتید از دکتر داروخانه سوال کنید. اگر پزشک داروی ستیریزین را برای شما تجویز کرده از دستورات پزشک پیروی فرمایید. (معمولا یک بار در روز)
اگر از قرص‌های جویدنی استفاده می‌کنید پیش از فرو دادن قرص آن را خوب بجوید.

بیشتر بدان، بشتر بخوان

در صورتی که از قرص‌های سریع باز شونده استفاده می‌کنید اجازه دهید قرص به طور کامل حل شود و سپس آن را، با آب یا بدون آب، فرو دهید. اگر شکل شربت ستیریزین را مصرف می‌کنید از پیمانه‌ی مخصوص استفاده کنید. از قاشق غذاخوری خانگی استفاده نکنید زیرا در این صورت نمی‌توانید دوز مقرر را مصرف کنید.

قرص سیتریزین برای درمان چیست

دوز مصرف داروی ستیریزین به سن، وضعیت بیماری، و پاسخگویی بدن شما به درمان بستگی دارد. توجه داشته باشید که دوز دارو را به طور خودسرانه افزایش ندهید و بیش از مقدار مقرر، دارو، مصرف نکنید.

اگر علائم آلرژی بهبود نیافتند، اگر کهیرهای‌تان پس از سه روز مصرف ستیریزین بهتر نشدند و بیش از شش هفته دوام داشتند به پزشک خود اطلاع دهید.

در صورتی که وضعیت بیماری‌تان وخیم‌تر شد یا احساس کردید که به یک مشکل جدی پزشکی، مانند واکنش آلرژیک بسیار جدی یا آنافیلاکسی، مبتلا شده‌اید به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  آمپول نوروبیون در بدنسازی

قرص سیتریزین ۵ چیست

در صورت بارداری، تصمیم بارداری یا شیردهی حتماً پزشک خود را در جریان قرار دهید.
-در صورت ابتلا به هرگونه نقص کلیوی حتماً پزشک خود را مطلع نمایید زیرا ممکن است با توجه به شرایط کلیوی، نیاز به تغییر مقدار مصرف دارو داشته باشید.
-در صورت سابقه یا ابتلا به صرع و بیماری خونی پورفیری، پزشک خود را مطلع نمایید.
-لیست کاملی از سایر داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک یا داروساز خود قرار دهید تا در صورت نیاز به تنظیم مجدد داروها، اقدامات لازم صورت بگیرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دارو سفیکسیم x بخوانید...