قرص سیپروترون کامپاند

قرص سیپروترون کامپاند

قرص سیپروترون کامپاند

قرص سیپروترون کامپاند  داراي يك جزء انتي آندروژني(سيپروترون) و يك جزء استروژني(اتينيل استراديول) مي باشد. ضديت با آثار آندروژن ها موجب كاهش ترشح سبوم و يا كاهش رشد موها مي گردد. فعاليت پروژستيني سيپروترون و اثر استروژني اتينيل استراديول نيز در جلوگيري از بارداري موثر واقع مي شود.

قرص سیپروترون کامپاند و چاقی

از روز پنجم قاعدگی روزانه یک قرص به مدت 21 روز مصرف می شود. سپس، به مدت یک هفته مصرف دارو را قطع کرده و بعد از آن، دوباره به همان صورت قبل باید مصرف نمود. در صورت بروز وقفه در قاعدگی، باید در ابتدا احتمال باردار را برری کرد و پس از منفی بودن نتیجه ، دوره بعد درمان را آغاز نمود.

توجه:با توجه به اینکه این دارو تایری همانند داروهای خوراکی پیشگیری از بارداری دارد اما مصرف آن تنها برای این منظور توصیه نمی شود بلکه این قرص را خانمهایی استفاده می کنند که به درمان بیماریهای پوستی وابسته به آندروژن نیاز دارند.

بیشتر بدان، بشتر بخوان

قرص سیپروترون کامپاند و تنبلی تخمدان

سیپروترون کامپاند برای جلوگیری از بارداری در دوره های معین ، مصرف می شود. البته بیشتر پزشکان توصیه می کنند که از ابزارهایی مانند کاندوم برای جلوگیری از بارداری ناخواسته به جای قرص و داروهای ضد بارداری استفاده کنند چرا که این داروها عوارض مختلفی را برای بدن به همراه دارد.

اصول مصرف قرص diane یا همان cyproterone compound به این ترتیب است به مدت 21 روز از روز پنجم قاعدگی ، باید هر روز یک عدد قرص مصرف شود، سپس یک هفته مصرف آن را باید قطع کرد و پس از آن دوباره دوره درمان را شروع نمود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خرم آن روز کزین منزل ویران بروم

قرص سیپپروترون کامپاند و جوش صورت

در طول درمان توسط این قرص باید به طور منظم معاینه پستانها و اعضای لگنی و اندازه گیری فشار خون بمیار انجام شود.

تا بهبود کامل آکنه یت پرمویی باید درمان ادامه پیداکند و در صورت عود مجدد بیماری ، باید دوره درمان را تکرار کنند.

در صورت عدم شروع قاعدگی پس از پایان دوره مصرف این دارو ، باید احتمال بارداری را رد کرد.

این دارو در افراد دچار اضافه وزن و یا دارای فشار خون بالا با احتیاط بیشتری تجویز می گردد.

مصرف قرص سیپروترون کامپاند ممکن است موجب تشدید برخی از بیماری ها شود.

اگر از این قرص برای پیشگیری از بارداری مصرف می شود باید در دو هفته اول درمان ، از روش دیگری به طور همزمان برای جلوگیری از بارداری استفاده گردد.

قرص سییپروترون کامپاند

عواملی مانند چاقی، سیگار کشیدن، بیماریهای قلبی- عروقی، دیابت و میگرن ممکن است خطر ترومبوز را افزایش دهند. افزایش سن، خطر ترومبوز شریانی ناشی از مصرف داروهای خوراکی ترکیبی جلوگیری کننده از بارداری را افزایش می دهد و سیگار کشیدن این وضعیت را وخیم تر می کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلومیفن x بخوانید...