قرص مونته لوکاست

قرص مونته لوکاست

قرص مونته لوکاست

قرص مونته لوکاست (Montelukast) که به آن مونته لوکاست سدیم یا قرص ملوکاست هم می‌گویند، دارویی است که باید با تجویز پزشک مصرف شود. این دارو مهار‌کننده لوکوترایین است. لوکوترایین‌ها مواد شیمیایی‌ای هستند که بدن انسان هنگام تنفس موارد آلرژی‌زا مانند گرده گل‌ها آزاد می‌کند. این مواد شیمیایی باعث ایجاد ورم در ریه‌ها می‌شوند و ماهیچه‌های اطراف مجرای تنفسی را تنگ می‌کنند. این موارد می‌تواند منجر به بروز علائم آسم شود.

قرص مونته لوکاست چیست

  • برای پیشگیری و درمان بیماری اسم مزمن در بزرگسالان قرص 10 میلی گرمی مونته لوکاست به میزان 10 میلی گرمی تک دوز هنگام سرشب ، و برای بهبود علائم رینیت آلرژیک 10 میلی گرم تک دوز توصیه می شود .
  • برای پیشگیری و درمان بیماری اسم مزمن برای افراد 15-6 سال به میزان 5 میلی گرم تک دوز هنگام سر شب و برای بهبود علائم رینیت آلرژیک 5 میلی گرم تک دوز تجویز می شود .
  • برای پیشگیری و درمان بیماری اسم مزمن در کودکان 5-2 سال قرص جویدنی و یا بسته گرانول 4 میلی گرمی مونته لوکاست به میزان 4 میلی گرم تک دوز هنگام سر شب و برای بهبود علائم رینیت آلرژیک در کودکان 23-6 ماه 4 میلی گرم تک دوز توصیه می شود

قرص مونته لوکاست ۱۰ برای چیست

قبل از مصرف، حتما دستورالعمل استفاده را بخوانید. دز مصرف این دارو به سن و سوابق پزشکی افراد بستگی دارد و باید طبق نظر پزشک با غذا یا بدون غذا میل شود. اگر از قرص جویدنی استفاده می‌کنید، حتما قبل از بلعیدن، به‌طور کامل آن را بجوید.

دارو را هر روز سر ساعت مشخص مصرف کنید. اگر آن را برای آسم و یا هم آسم و هم آلرژی استفاده می‌کنید، آن را عصرها مصرف کنید. اگر از آن فقط برای پیشگیری از آلرژی استفاده می‌کنید، می‌توانید صبح یا عصر مصرف کنید.

اگر از این دارو برای پیشگیری از مشکلات تنفسی در هنگام ورزش استفاده می‌کنید، آن را حداقل دو ساعت قبل از ورزش مصرف کنید. در هر ۲۴ ساعت، بیشتر از یک قرص مصرف نکنید. استفاده بیشتر، باعث بروز عوارض جانبی می‌شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  فلوتیزوکس

داروشناسی

قرص مونته لوکاستقرص مونته لوکاست ۱۰قرص مونته لوکاست ۱۰ برای چیستقرص مونته لوکاست 5قرص مونته لوکاست برای اطفالقرص مونته لوکاست برای سرماخوردگیقرص مونته لوکاست برای کودکانقرص مونته لوکاست جویدنیقرص مونته لوکاست چیستقرص مونته لوکاست سدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوافن x بخوانید...