قرص کارودیلول

قرص کارودیلول

قرص کارودیلول

این دارو اندکی سبب کاهش فشار خون می شود؛ اما اثر عمده آن از طریق کاهش ضربان قلبی و کاهش مقاومت عروق محیطی است. از عوارض قرص کارودیلول ۶٫۲۵ کاهش شدید ضربان قلبی است که می تواند خطرناک باشد؛ در فاز حاد نارسایی قلبی استفاده از این دارو ممنوع می باشد.

قرص کارودیلول 6.25 برای چیست

کارودیلول (Carvedilol) ؛ قرصی است که برای درمان بیماری‌هایی نظیر نارسایی قلب و همچنین درمان فشار خون تجویز می شود. از این دارو برای افزایش قدرت انقباض قلبی در بیمارانی که سابقه سکته قبی داشته اند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در بیمارانی با نارسایی کبدی، آسم برونشیال، بلوک دهلیزی بطنی، شوک کماردیوژتیک، برادی کاردی شدید، آسم برونکواسپاسم، سابقه بیماری های انسدادی ریه، اسیدوز متابولیک ، برادیکاردی سینوسی ، نارسایی قلبی کنترل نشده، فئوکروموسایتوما( مگر همزمان با آلفا بلوکرها)  منع مصرف دارد.

قرص کارودیلول برای چیست

# اثر ضد هایپرتانسیون

دارو از طریق بلوک گیرنده های بتا سبب کاهش برون ده قلبی و تاکیکاردی، و نیز از طریق بلوک رسپتورهای آلفا سبب گشادی عروق و کاهش مقاومت محیطی می شود. همچنین دارو دارای خواص آنتی اکسیدانی نیز می باشد.

# اثر درمانی در نارسایی قلبی

دارو سبب کاهش فشار خون ، فشار شریان ریوی، مقاومت عروق سیستمیک و نیز ضربان قلب می شود.

قرص کارودیلول 6/25

میزان داروی تجویزی پزشک که معمولا ۲ بار در روز است را می‌توانید همراه غذا یا بدون غذا میل کنید. هر بار که دارو را تهیه می‌کنید تمام راهنمای مصرف آن را مطالعه کنید.

دوز مصرف داروی کارودیلول به وضعیت بیماری و پاسخگویی بدن شما به درمان بستگی دارد. این دارو را برای بهره بردن از حداکثر تاثیر به صورت منظم مصرف کنید. ممکن است پزشک شما برای به حداقل رساندن عوارض جانبی دارو، مصرف آن را از

دوز پایین برای شما تجویز کند.

زمان اثرگذاری این قرص برای درمان فشار خون بالا ممکن است ۱ تا ۲ هفته طول بکشد، لذا اگر بعد از این مدت احساس بهبود نداشتید یا حالتان بدتر شد (به طور مثال فشارخون شما بالا ماند یا افزایش یافت. یا درد قفسه سینه بیشتری حس می‌کردید) با پزشکتان تماس بگیرید. این دارو را به صورت منظم مصرف کنید و در صورت نشانه‌های بهبود به مصرف آن ادامه دهید. اکثر کسانی که از فشار خون بالا رنج می‌برد نمی‌دانند بیمار هستند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  زایلوژل

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلومیفن x بخوانید...