قرص گلوکوزامین

قرص گلوکوزامین

قرص گلوکوزامین

قرص گلوکوزامین سولفات یک ترکیب طبیعی است. که در غضروف های بدن وجود دارد و در سایر مناطق طبیعت هم یافت می شود. به عنوان مثال گلوکزامین سولفات مورد استفاده در مکمل های رژیم غذایی اغلب از صدف ها به دست می آیند. همچنین این ترکیب را می توان به صورت مصنوعی در آزمایشگاه تهیه کرد.
ما فرم های مختلفی از گلوکزآمین داریم. مثل گلوکزامین سولفات, گلوکزآمین هیدروکلراید و ان-استیل گلوکزآمین. ولی بیشتر از همه گلوکزامین سولفات مورد استفاده قرار می گیرد.

قرص گلوکوزامین خرید

در بیمارانی که آرتروز دارند ( به خصوص آرتروز زانو), گلوکزامین سولفات جهت کاهش درد توصیه می شود.
مشاهده شده است که در طول سالیان دراز مصرف این ترکیب روند تخریب غضروف در این افراد را به تعویق می اندازد. به گونه ای که در بیمارانی که آرتروز زانو دارند و گلوکزامین سولفات مصرف می کنند, نیاز به عمل جراحی تعویض مفصل زانو کمتر شده است. اما نکته ای که وجود دارد مصرف این مکمل از بروز آرتروز جلوگیری نمی کند.
گلوکزامین سولفات در سایر افراد می تواند مانند یک مسکن مثل استامینوفن یا ایبوپروفن عمل کند. و سبب کاهش درد شود.

همچنین این ترکیب احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را هم کاهش می دهد. و در افرادی که MS دارند مصرف آن طی شش ماه سبب کاهش عود بیماری می گردد.

قرص گلوکوزامین چیست

قرص گلوکوزامین، کندروئیتین و ام اس ام ساپورت نوتریشن مسئول کمک به ساخت و حفظ غضروف های سالم هستند که از سلامت مفصل ها در سطح مطلوبی حفاظت می کند.

گلوکزامین سولفات سبب تحریک مایع مفصلی سینوویال و بهبود غضروف سازی بین مفصلی می شود. در بیمارانی که آرتروز دارند غضروف ها تخریب می شوند. و این موضوع سبب اصطکاک مفصل,درد و خشکی می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تگاتارد

قرص گلوکزامین داروکده

در افرادی که آرتروز دارند 1500mg یک بار در روز یا 500mg سه بار در روز.

که می توان به تنهایی یا همراه با 400mg کندروتین سولفات دو یا سه بار در روز مصرف شود.
این ترکیب در افرادی که آرتروز دارند به مدت سه سال باید مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین گلوکزامین سولفات 750mg دو بار در روز به همراه 500mg Turmeric root extract دو بار در روز به مدت شش هفته، کارایی بالایی دارد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پوکساکیم 5 چیست x بخوانید...