قلمه زدن آگلونما

قلمه زدن آگلونما

قلمه زدن آگلونما در آب

برای قلمه زدن آگلونما ابتدا باید قلمه هایی از گیاه اصلی تهیه کنید، ساقه هایی را برای این کار انتخاب کنید که حداقل دارای 2 الی 3 بند باشند و 3 الی 5 برگ داشته باشند.

به کمک یک چاقوی تیز و تمیز ساقه را برش دهید.

در صورتی که برگ ها بیش از 3 الی 5 عدد بودند، برگ های اضافه را حذف کنید تا انرژی گیاه را برای ریشه زایی نگیرند.

قلمه زدن آگلونما در خاک

برای اطمینان از ریشه دادن قلمه ها میتوانید آنها را داخل هورمون ریشه زایی فرو ببرید.

قلمه ها را داخل مخلوطی از پیت ماس و پرلایت بکارید. به صورتی که حداقل یک سوم ساقه داخل بستر کاشت قرار بگیرد. توجه داشته باشید که بستر حتما باید زهکشی یا خروج آب مناسب داشته باشد.

قسمتی از ریشه که ساقه اصلی برای قلمه را از آن جدا کرده اید، را به هورمون ریشه زایی آغشته کنید و مانند عکس داخل بستر کاشت، بکارید.

روی قلمه ها را با خاک بپوشانید و آن را با دست فشرده کنید.

قلمه زدن آگلونما سبز

قلمه زدن آگلونما را در فصل بهار به کمک ساقه های قوی و سالم انجام دهید. در این حالت باید ساقه را به قسمت های ۴ تا ۵ سانتی متری ببرید و آن گاه در سطح خاک فشار دهید. یک سوم از قلمه در زیر خاک قرار بگیرد. برای شرایط بهتر قلمه زدن باید دما ۲۴ درجه سانتی گراد و خاک نیز مرطوب باشد. در این روش نیز بهتر است قلمه ها را با پلاستیک بپوشانید تا ریشه زایی بهتر انجام شود. بعد از ریشه دادن و رشد گیاه باید آن را به گلدان اصلی منتقل کنید.

قلمه زدن افوربیا خرچنگی

آگلونما را می توان در اواخر فصل بهار تکثیر کرد. هنگامی که گیاه شما به شرایط گل دهی می رسد و بعد از گل دهی میوه های قرمز رنگ تولید می کند. از این میوه های قرمز می توانید برای کاشت آگلونمای جدید بهره مند شوید. اگر قصد ندارید از بذر گیاه استفاده کنید، بهتر است این گل های قرمز را جدا کنید. چون گیاه را در حین رشد با مشکل مواجه می سازد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  کالانکوا قاشقی

نگهداری از گل و گیاه

آموزش تصویری قلمه زدن آگلونماآموزش قلمه زدن گل آگلونمااموزش قلمه زدن اگلونماچگونگی قلمه زدن آگلونماروش قلمه زدن آگلونماروش قلمه زدن آگلونما برفیروش قلمه زدن گل آگلونماريشه زايي قلمه زدن آگلونما در آبزمان قلمه زدن آگلونمازمان قلمه زدن گل اگلونماطرز قلمه زدن آگلونماطرز قلمه زدن آگلونما هندوانه ایطرز قلمه زدن گل آگلونماطریقه قلمه زدن آگلونماطریقه قلمه زدن گل آگلونمافصل قلمه زدن آگلونمافصل قلمه زدن گل آگلونمافیلم قلمه زدن آگلونمافیلم قلمه زدن گل آگلونماقلمه زدن آگلونما ابلققلمه زدن آگلونما با برگقلمه زدن آگلونما برفیقلمه زدن آگلونما حبابیقلمه زدن آگلونما در آبقلمه زدن آگلونما در خاکقلمه زدن آگلونما سبزقلمه زدن آگلونما سفیدقلمه زدن آگلونما صورتیقلمه زدن آگلونما طلاییقلمه زدن آگلونما قرمزقلمه زدن گل آگلونماقلمه زدن گیاه آگلونمانحوه قلمه زدن آگلونمانحوه قلمه زدن آگلونما سفیدنحوه قلمه زدن گل آگلونمانحوه قلمه زدن گیاه آگلونمانحوه ی قلمه زدن آگلونمانحوه ی قلمه زدن گل آگلونما

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گلهای مناسب تراریوم x بخوانید...