قلمه زدن برگ بیدی

قلمه زدن برگ بیدی

قلمه زدن برگ بیدی

برگ بیدی یک گیاه زیبای آپارتمانی است که با ساقه های آویز خود می‌تواند یک آیتم دکوری جذاب برای خانه شما باشد. در مناطق گرمتر می توان گیاه برگ بیدی را در فضای باز هم پرورش داد و به زیبایی باغچه افزود. این گیاه با رنگ سبز و بنفش خود هم به تنهایی و هم در کنار گیاهان دیگر جلوه ای خاص پیدا می کند. برگ بیدی گیاه نسبتا راحتی برای نگهداری و البته تکثیر است. برای این که گیاهان بیشتری برای پر کردن گلدان های خود داشته باشید به راحتی می توانید برگ بیدی را تکثیر کنید. قلمه زدن برگ بیدی یک روش رایج برای تکثیر آن است.

روش نگهداری چشم آهویی

برای سلامت و حیات خوب برگ بیدی، نور متوسط و غیرمستقیمی را تأمین کنید.

برگ بیدی به گرمای نسبتاً زیاد و تا حدود 30 درجه سانتی گراد نیاز دارد. به دنبال همین نیاز باید بدانید که این گیاه به سرما حساسیت بالایی داشته و ممکن است در دمای پایین‌تر از 10 درجه سانتی‌گراد از بین برود.

روش قلمه زدن برگ بیدی

پیشنهاد شده از سراسر وب

قلمه های برگ بیدی به راحتی ریشه می‌دهند. این قلمه ها باید از گیاه سالم و بالغ تهیه شوند. برای جدا کردن قلمه ها از یک چاقو یا قیچی تمیز استفاده کنید. برش را در قسمتی از ساقه که زیر گره(محل اصال برگ به ساقه) قرار دارد بزنید. ریشه ها بعدا از محل گره بیرون می‌زنند و ریشه زایی از این قسمت صورت می‌گیرد. اگر نمی‌توانید گره ها را پیدا کنید برش ساقه را از زیر جدیدترین برگ بزنید. قلمه ها باید حدودا 10 تا 12 سانتی‌متر طول داشته باشند. بعد از آن می‌توان قلمه ها را در آب یا خاک ریشه دار کرد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قلمه زدن پپرومیا

قلمه زدن برگ بیدی در آب

قلمه زدن در آب یک روش مرسوم است که روی اکثر گیاهان هم جواب می‌دهد. به خصوص گیاهانی که ساقه ضخیم دارند. برگ بیدی هم به دلیل داشتن ساقه های ضخیم می‌توان در آب ریشه دار کرد. برای این کار یک لیوان یا ظرف را با آب آشامیدنی پر کنید. بهتر است ظرف انتخابی دهانه پهن و انتهای کم قطر داشته باشد. برگ های انتهایی قلمه ها را حذف کنید. ماندن برگ ها در آب باعث بروز پوسیدگی و از بین رفتن قلمه ها می‌شود. قلمه ها را در ظرف آب قرار دهید و ظرف را در محیط آفتابی مثلا پشت پنجره ای با نور ملایم بگذارید. بعد از 1 تا 4 هفته منتظر پدیدار شدن ریشه های جدید باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قلمه زدن پتوس حصیری x بخوانید...