لوزارتان

لوزارتان

Smarty Mockup


لوزارتان

لوزارتان از پرمصرف ترین داروهای قلبی در ایران می باشد. این دارو از دسته داروهای بلوک کننده ی گیرنده ی آنژیوتانسین دو می باشد.
آنژیوتانسین دو ،ماده ای شیمیایی می باشد که در بدن مسئول تنگ کردن عروق خونی می باشد.همچنین این ماده با تاثیر بر روی ماده ی شیمیایی دیگر به نام آلدسترون که مسئول افزایش حجم بخش مایع (آب و مايعات جذب شده)خون می باشد ، جریان خون را افزایش می دهد. در نتیجه این داروها که در حقیقت اثرمهارکنندگی دارند، در کاهش کار قلب و کنترل فشارخون موثر می باشند. همچنین لوزارتان اثر محافظتی مطلوبی بر روی کلیه ها دارد.

لوزارتان ۵۰

لوزارتان در مواردی مانند فشارخون بالا با کنترل فشار خون ،در نارسایی های قلبی برای کاهش کار قلب و جهت محافظت از کلیه ها در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 که با اختلالات کلیوی درگیر می باشند تجویز می شود.
این دارو به تنهایی یا همراه با داروهای دیگر برای بهبود عملکرد قلبی و عروق شما تجویز می شود.حتی محصولات دارویی ترکیبی از لوزارتان همراه با یک یا دو داروی دیگر تولید شده اند که اثر مناسب تر همراه با استفاده ی راحت تری داشته باشند مانند داروی Cozaar که ترکیبی از لوزارتان و یک داروی ادرار آور به نام هیدروکلروتیازید می باشد که برای کاهش فشار خون تجویز می شود.

لوزارتان ۲۵

قرص های لوزارتان برای کاهش فشار خون در بزرگسالان و کودکان 6 ساله و بالاتر برای کاهش فشار خون مورد استفاده قرار می گیرد. کاهش فشار خون ، خطر بروز حوادث کشنده و غیر قلبی عروقی (CV) ، در درجه اول سکته ها و انفارکتوس میوکارد را کاهش می دهد.

بزرگترین و پایدارترین مزیت نتیجه قلبی عروقی کاهش خطر سکته مغزی است ، اما کاهش در سکته قلبی و مرگ و میر قلبی عروقی نیز به طور مرتب دیده شده است.

فشار سیستولیک یا دیاستولیک افزایش یافته باعث افزایش خطر قلبی عروقی می شود و افزایش فشار مطلق در میلی متر جیوه در فشار خون بالاتر بیشتر است ، به طوری که حتی کاهش متوسط ​​فشار خون بالا می تواند فواید قابل توجهی داشته باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت ضربان قلب جنین

قرص لوزارتان ممکن است با سایر داروهای ضد فشار خون تجویز شود.

لوزارتان 50

قرص لوزارتان برای کاهش خطر سکته در بیماران مبتلا به فشار خون بالا و فشار خون بطن چپ مشخص شده است ، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این فایده در مورد بیماران سیاه پوست صدق نمی کند.

قرص لوزارتان برای درمان نفروپاتی دیابتی با افزایش کراتینین سرم و پروتئینوری (آلبومین ادرار به نسبت کراتینین ≥ 300 میلی گرم در گرم) در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 و سابقه فشار خون بالا معین شده است. در این جمعیت ، قرص لوزارتان میزان پیشرفت نفروپاتی را کاهش می دهد که با بروز دو برابر شدن سرم کراتینین یا بیماری کلیوی مرحله نهایی (نیاز به دیالیز یا پیوند کلیه) اندازه گیری می شود.

مقدار شروع معمول قرص لوزارتان 50 میلی گرم یک بار در روز است. مقدار لازم برای کنترل فشار خون می تواند به حداکثر دوز 100 میلی گرم یک بار در روز افزایش یابد. دوز شروع 25 میلی گرم برای بیماران مبتلا به تخلیه داخل عروقی احتمالی (به عنوان مثال ، در روش دیورتیک درمانی) توصیه می شود.

لوزارتان اچ

قرص فشار خون لوزارتان در مواردی مانند:

_جلوگیری از تنگ شدن عروق

_کاهش فشار خون

_جلوگیری از سکته قلبی و مغزی (کنترل فشار خون)

_همچنین برای درمان و کنترل مشکلات کلیوی در بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم که سابقه بالا رفتن فشار خون نیز داشته‌اند؛ از این دارو استفاده می‌شود.

روش کار لوزارتان به گونه ایست که با مسدود کردن ماده‌ ای که باعث تنگ شدن رگ‌های خونی می‌شود، از تنگ شدن رگ جلوگیری میکند. در نتیجه لوزارتان، رگ‌‌های خونی را سست می‌کند. کاهش فشار خون می‌تواند به افزایش میزان تامین خون و اکسیژنی که به قلب می‌رسد، کمک کند.

هم‌چنین برای آن دسته از بیمارانی که دچار فشار خون بالا و بزرگ‌شدن قلب هستند و خطر سکته در آن‌ها وجود دارد؛ لوزارتان تجویز می‌شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان شپش مو نی نی سایت

لوزار از جمله داروهای مسدودکننده گیرنده آنژیوتانسین است.

لوزارتان پتاسیم

اگر مصرف یک دوز از لوزارتان را فراموش کردید، در سریع‌ترین زمان ممکن آن را مصرف کنید. اگر زمان مصرف دوز بعدی فرا رسیده باشد، دیگر لازم نیست دوز فراموش‌شده را مصرف کنید و به برنامه معمول مصرف روزمره خود برگردید. دو دوز دارو را با هم مصرف نکنید.

  • لوزارتان را در دمای اتاق نگه‌داری کنید.
  • نگذارید به آن نور بتابد.
  • قرص را در جای خشک قرار دهید.
  • داروی لوزار را در حمام نگذارید.
  • اگر قرص‌ها به شکل مایع است، آن را در یخچال بگذارید و هرگز منجمد نکنید.
  • اگر تا 28 روز از بخشی از قرص مایع استفاده نکردید، آن را دور بیندازید.
  • همه داروها را در مکانی امن نگه دارید. داروها را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور کنید.

لوزارتان اچ 50

ممکن است نشانه‌های واکنش‌های آلرژیک مانند کهیر، خارش، قرمزی، تورم، تورم یا پوسته پوسته شدن بدون این‌که نشانه‌هایی از تب کردن، خس خس کردن، تنگی نفس، مشکل در تنفس و بلع یا صحبت کردن یا گرفتگی غیرعادی صدا یا تورم دهان، صورت، لب‌ها، زبان یا حلق وجود داشته باشد.

 علائمی از مشکلات کلیوی مانند ناتوانی در دفع ادرار، تغییر در میزان دفع ادرار، مشاهده خون در ادرار یا اضافه وزن زیاد

 احتمال افزایش میزان پتاسیم مثل غیر طبیعی بودن ضربان قلب، تغییر در تفکر واضح و منطقی، احساس ضعف، سرگیجه و منگی، غش، کرختی یا مور مور شدن یا تنگی نفس

 بروز نشانه‌هایی از قند خون پایین مانند: سرگیجه، سر درد، خواب‌آلودگی، ضعف، لرز، تپش قلب، گیجی، گرسنگی یا تعریق

 احساس سرگیجه شدید یا غش کردن

 احساس درد در قفسه سینه

 تورم دست‌ها یا پاها

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص کنگر فرنگی x بخوانید...