لیدوکائین برای دیر انزالی

لیدوکائین برای دیر انزالی

لیدوکائین برای دیر انزالی

لیدوکائین برای دیر انزالی به عنوان بی حس کننده موضعی در جراحی های کوچک و دندانپزشکی استفاده می شود. این دارو به همراه کوکایین پرمصرف ترین داروهایی هستند که در دندانپزشکی به عنوان بی حس کننده به کار می رود. پماد لیدوکائین در درمان دردهای موضعی مانند سوختگی، گزش حشرات و هموروئید به کار می رود (گاه در ترکیب با هیدروکورتیزون). لیدوکائین برای بی حسی نخاعی در اطراف سخت شامه یا زیر نخاع نیز تزریق می شود.

لیدوکائین برای دیر انزالی

لیدوکائین با رقابت با کلسیم در نشستن بر روی گیرنده های غشائی عصبی باعث کنترل عبور سدیم از وراء غشای سلولی می شود و مرحله دپولاریزاسیون پتاسیل عمل را کاهش می دهد. این اثرات با تثبیت برگشت پذیر غشای سلولهای عصبی در نتیجه کاهش نفوذپذیری این غشا به یون سدیم، شروع و هدایت امواج عصبی را متوقف می کند. درصورت جذب مقادیر زیاد لیدوکائین ابتدا می تواند اثر تحریکی و سپس اثر تضعیفی بر روی سیستم عصبی مرکزی داشته باشد.

لیدوکائین برای زود انزالی

در ابتدا باید علت بروز این مشکل شناسایی شود. عوامل روانی، زیستی و حتی شیمیایی مختلفی در تجربه انزال زودرس نقش ایفا می کنند که موارد زیر از جمله آن ها هستند:

– حساسیت زیاد اعصاب آلت: در حالی که بالا بودن حساسیت آلت به صورت طبیعی امکان پذیر است، عوامل دیگری همچون سکس یا خود ارضایی مکرر نیز می توانند در آن نقش داشته باشند.

– اضطراب درباره عملکرد جنسی: متاسفانه، اضطراب درباره عملکرد جنسی می تواند واکنش انزال را تحریک کند. افسردگی، گاهی اوقات رسیدن به ارگاسم را دشوار می کند و گاهی نیز سبب بروز انزال زودرس می شود. برخی دارو های درمان اختلالات روانی، احتمال ابتلای فرد به انزال زودرس را افزایش می دهند.

علاوه بر موارد فوق، مشکلات تیروئید و پروستات نیز می توانند به بروز انزال زودرس منجر شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص متوکلوپرامید برای چیست

پماد لیدوکائین برای دیر انزالی

داروی لیدوکائین همانطور که در بی حس کردن لثه و دندان در فرایند های دندانپزشکی اثر دارد، در کاهش تحریک جنسی آلت تناسلی نیز موثر است. در صورتی که حساسیت آلت کاهش یابد، مدت زمان رابطه جنسی افزایش می یابد. فرد احساس بهتری را نسبت به عملکرد جنسی خود تجربه می کند و لذت بخشی رابطه جنسی افزایش می یابد.

در بسیاری از مردان، رفع بار روانی با گذشت زمان سبب رفع علائم می شود. در آن صورت دیگر نیازی به کمک اسپری لیدوکائین ندارند.

اسپری لیدوکائین برای دیر انزالی

اغلب مردان با استفاده از اسپری لیدوکائین، رضایتی آنی را از رابطه جنسی خود به دست می آورند. لیدوکائین از دهه 40 میلادی در بسیاری از فرایند های نیازمند بی حسی به کار رفته و یکی از ایمن ترین و آزموده ترین دارو های حال حاضر است. اثرات این دارو تقریبا فوری بوده و با کمترین خطر، به صورت طبیعی از بین می روند.

مهم ترین نگرانی در استفاده از اسپری لیدوکائین، بروز واکنش حساسیتی نسبت به آن است. البته، احتمال بروز این واکنش ها بسیار اندک است.

مضرات لیدوکائین برای دیر انزالی

استفاده از اسپری تاخیری لیدوکائین برای انزال زودرس بسیار ساده است. 10 دقیقه تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی، اسپری تاخیری لیدوکائین را در قسمت زیرین سر و ساقه آلت تناسلی خود بمالید. سپس آن را به شکل دایره ای مالش دهید تا اسپری جذب آلت تناسلی شما شود.

میزان اثر اسپری لیدوکائین 10 درصد در افراد مختلف متفاوت است، به این معنی که باید چند بار استفاده از این اسپری ها را امتحان کنید تا بهترین روش استفاده برای بدن خود را پیدا کنید.

بهتر است قبل از رابطه جنسی آلت تناسلی خود را با یک حوله مرطوب پاک کنید یا دوش بگیرید تا مطمئن شوید که هیچ اثری از لیدوکائین روی پوست شما باقی نمانده است. فراموش نکنید که دستان خود را نیز بشویید، زیرا اگر لیدوکائین برای مدت طولانی روی دستتان بماند، می تواند پوست شما را بی حس کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  گایافنزین شربت چیه

ممکن است 5 تا 15 دقیقه طول بکشد تا اسپری لیدوکائین شروع به کار کند. البته همانطور که گفتیم، این زمان برای افراد مختلف متفاوت است.

عوارض لیدوکائین برای دیر انزالی

این دارو عوارض گوناگونی در کنار فایده هایش دارد. عوارض لیدوکائین ناشی از مقدار زیاد مصرف ، کاهش تحمل بیمار، همچنین غلظ زیاد پلاسمایی ناشی از ورود ناخواسته دارو به رگ و همچنین ناسازگاری فرد یا حساسیت مفرط می باشد. واکنش های سیستمیک با مصرف این دارو به سرعت یا با تأخیر و تا ۳۰ دقیقه پس از تجویز دارو بروز خواهد کرد.

عوارض سیستمتیک آن شامل گیجی ، تضعیف تنفسی ، تشنج و افت فشارخون می باشد. عوارض با شیوع کم در مصرف موضعی شامل سوزش ، گزش ، ورم یا حساسیت پوست به لمس، خارش و کهیر خواهد بود.

 بی ضرری و اثربخشی مصرف این دارو در معاینات یا به كار بردن وسایل پزشكی، به مقدار مصرف صحیح، روش مناسب، و رعایت احتیاط های لازم و آمادگی جهت مقابله با مواد اضطراری بستگی دارد. در هنگام مصرف این دارو، باید وسایل احیای بیمار و سایر داروهای ضروری در دسترس باشند.

نحوه استفاده لیدوکائین برای دیر انزالی

اسپری لیدوکائین را می توان 10 دقیقه قبل از رابطه جنسی یا معاشقه بر آلت تناسلی خود اعمال کرد. این مدت، مقدار زمان لازم برای پدیدار شدن اثرات لیدوکائین است. هر چه مقدار لیدوکائین مصرفی بیشتر باشد، بی حسی نیز بیشتر می شود. به همین دلیل، مردان با کسب شناخت بیشتر از اثرات این دارو، بهتر می توانند از آن در حین رابطه جنسی استفاده کنند.

طریقه مصرف لیدوکائین برای دیر انزالی

طرز استفاده لیدوکائین برای دیر انزالی

اسپری لیدوکائین 10 درصد باید به سر آلت و ناحیه فرنولوم اعمال شود. فرنولوم به محل تلاقی سر و تنه در زیر آلت می گوید. قبل از شروع معاشقه یا رابطه جنسی باید 10 دقیقه صبر کرد. دست ها باید پس از اعمال دارو شسته شوند. در صورت تمایل به انجام معاشقه، این توصیه اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

کاندوم، با این که روشی عالی برای حفظ ایمنی است اما در استفاده همزمان با لیدوکائین، حساسیت آلت را به شدت کاهش می دهد. با این که کاندوم ها نیز به کاهش بروز انزال زودرس کمک می کنند، اما در صورت به کار گیری همزمان با لیدوکائین، امکان دارد فرد متوجه خارج شدن یا پارگی آن ها نشود. در صورت استفاده همزمان از این دو، شناسایی مقدار مناسب لیدوکائین 10 درصد و توجه به موقعیت کاندوم در هنگام رابطه، نیاز به مقداری زمان و تمرین خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص رینوفکس 180 x بخوانید...