لیدوکایین

لیدوکایین

لیدوکایین

لیدوکائین برای انسداد سیستم عصبی مرکزی (اپی دورال در ناحیه کمر یا دمی) و زیر عنکبوتیه و همچنین برای انسداد عصب یا انفیلتراسیون دندان ، انفیلتراسیون موضعی، انسداد عصبی محیطی و انسداد سمپاتیک مصرف می شود.
جذب سیستم دارو کامل است . متابولیسم لیدوکائین در کبد و تا حد کمی نیز در کلیه انجام می گیرد. شروع اثر لیدوکائین 5-2 دقیقه و طول مدت اثر آن نیز متوسط ، دفع لیدوکائین عمدتاً از کلیه و به صورت متابولیت می باشد. پیوند این دارو به پروتئین متوسط تا زیاد است. نیمه عمر دارو در بزرگسالان 2-5/1 ساعت است.

لیدوکائین 10 درصد

پماد:

بزرگسالان:برای ایجاد بیحسی در غشای مخاطی:
در دندانپزشکی: به طور سطحی از پماد پنج درصد به مخاط دهانی که از قبل خشک شده باشد ، مالیده می شود.
در حلق دهانی: به طور سطحی از پماد پنج درصد به ناحیه مورد نظر ، و یا به دستگاه مورد استفاده قبل از کاربرد آن، مالیده می شود.
کودکان:مقدار مصرف این شکل دارو در کودکان تعیین نشده است.

بزرگسالان و نوجوانان:به طور سطحی مقدار 20 میلی گرم در ربع لثه و مخاط دهانی استعمال می شود. حداکثر
مقدار مصرف 30 میلی گرم در هر ربع لثه و مخاط دهانی طی نیم ساعت است.

لیدوکائین تاخیری

اسپری تاخیری لیدوکائین ۱۰ درصد دلتا دارو حاوی ۱۰ درصد لیدوکائین و جهت استفاده آقایان است. انزال زودرس یکی از اختلالات شایع بین مردان است که با کمک این اسپری می‌توان از آن جلوگیری کرد. همچنین این محصول باعث افزایش جریان خون در آلت می‌شود.

لیدوکائین برای چیست

لیدوکائین با نام علمی Lidocain به عنوان یک داروی بی ‌حسی برای موارد مختلف شناخته می شود. در صرت کاربرد آن برای مشکلات مختلف، اما نباید به صورت خودسرانه استفاده شود و مصرف حتی قطع لیدوکائین باید بل تجویز پزشک صورت گیرد.

لیدوکائین برای جلوگیری از خارش و درد ناشی از برخی بیماری های پوستی به عنوان مثال، خراشیدگی، سوختگی جزئی، اگزما و گزش حشرات و درمان ناراحتی جزئی و خارش ناشی از بواسیر و برخی دیگر از مشکلات ناحیه تناسلی/ مقعدی روی پوست به عنوان مثال، شکاف مقعدی، خارش در اطراف واژن/ رکتوم یا راست روده استفاده می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  عوارض سوماتروپین

برخی از اشکال لیدوکائین برای کاهش ناراحتی یا درد طی برخی اقدامات پزشکی یا معاینه ها به عنوان مثال، سیگموئیدوسکوپی و سیستوسکوپی) نیز کاربرد دارد.

به گزارش وب ام دی، لیدوکائین به عنوان یک بی حس کننده موضعی با ایجاد بی حسی موقت / از دست دادن احساس در پوست و غشاهای مخاطی کار می کند.

لیدوکائین اچ

مشخصات دارو پماد لیدوکائین اچ حاوی دو داروی لیدوکائین و هیدروکورتیزون می باشد که لیدوکائین از دسته داروهای بی حس کننده ی موضعی و هیدروکورتیزون از دسته ی داروهای کورتیکواستروییدی می باشد. پماد لیدوکائین اچ در تیوب
%0/5 لیدوکائین و %5 گرمی عرضه میگردد که حاوی 15های آلومینیومی هیدروکورتیزون استات می باشد

لیدوکائین ۲ درصد

بسته به موارد مصرف و محل تزریق، دوز دارو متفاوت است اما حداکثر دوز مجاز لیدوکایین در بالغین  mg/kg4/5 می­باشد که در افراد سالمند و اطفال دوز دارو باید کاهش داده شود. دوز حداکثر در بالغین (حدود mg 300) معادل 15 سی­سی محلول 2% می ­باشد. غلظت ویال لیدوکایین 2% معادلmg/mL  20 می­ باشد. برای تنظیم غلظت می­توان از سدیم کلراید 0/9 درصد استفاده نمود.

لیدوکائین برای دندان درد

هنگامی که برای انجام یک روش معمولی برای جرم گیری دندان به دندانپزشک مراجعه کنید، برای کاهش درد در شما از لیدوکائین استفاده می شود. این ماده یکی از رایج ترین بی حسی های موضعی در دندانپزشکی است. به عنوان درمان خانگی، از لیدوکائین برای دندان درد استفاده می شود. این ماده می تواند شما را درد به طور موقت خلاص کند تا موقعی که بتوانید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید. پیش از آنکه دفعه بعد برای تسکین درد خود به این ماده پناه ببرید، بهتر است در مورد کاربرد، عوارض و ملاحضات مصرفی و اوردوز آن اطلاعاتی کسب کنید.

لیدوکائین برای تاخیری

یكی از راه هایی كه اخیرا خیلی مورد استفاده مردانی که دچار زودانزالی هستند قرار می گیرد استفاده از داروهای بی حسی مانند اسپری تاخیری لیدوکائین می باشد. لیدوکائین باید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل عمل جنسی استفاده شود تا اثر کند. این داروها با بلوک كردن

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان درد بیضه

هدایت عصبی مانع انتقال تحریک حسی از اعصاب ناحیه استفاده می شود

و در نتیجه زمان رسیدن به انزال افزایش می یابد.

باید توجه داشت كه استفاده از مواد بی حسی شمشیر دو لبه بوده و استفاده زیاد

و نادرست از آن ها می تواند مشکلاتی را برای فرد به وجود آورد.

در این شرایط مرد نه تنها از نزدیكی هیچ احساس لذتی نمی برد بلكه حتی ممكن است

برای مدت كوتاهی میل جنسی خود را هم از دست بدهد

و حتی قادر به انجام عمل نزدیکی هم نباشد.

بنابراین در صورتی که قصد دارید از اسپری تاخیری

برای درمان زود انزالی استفاده کنید باید از نوع مرغوب آن استفاده کنید.

لیدوکائین پی

پماد لیدوکائین (Lidocain) از داروهای بی‌حس‌کننده است که به منظور کاهش دردهای موضعی مانند سوختگی، گزش حشرات و هموروئید استفاده می‌شود. سوزش و خارش پوست از عوارض جانبی این داروست.

لیدوکائین مقعدی

باید بگوییم  هرگز! هیچ گاه از پمادها و ژل‌های بی‌حسی مانند لیدوکائین، برای کاهش درد در هنگام رابطه‌ی جنسی مقعدی استفاده نکنید. چون در اثر استفاده از اسپری یا پماد لیدوکائین پوست مقعد شما بی حس می‌شود

و ممکن است متوجه آسیب‌های جدی وارد شده

اثر فعالیت شدید نشوید و این عوارض جدی را نادیده بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص رینوفکس 180 x بخوانید...