مازوخيسم احساساتي

مازوخيسم احساساتي

مازوخيسم احساساتي

بیماری مازوخیسم نوعی بیماری روانی است که در آن فرد علاقه شدیدی به تحقیر شدن توسط جنس مخالف را دارد.

مازوخيسم (Masochism): (ماسوخیسم): يا «شهوت آزار دوستي»، نقطه مقابل انحراف جنسي« ساديسم» است، يک فرد ساديک از ايذاء و اذيت ديگران لذت جنسي ميبرد، اما يک انسان مبتلا به «مازوخيسم» از عذاب و شکنجه وارد شدن به خودش لذت جنسي کسب ميکند.

این بیماری در هر دو جنس وجود دارد اما در در مردان به مراتب بیشتر از بانوان یافت می شود.

مازوخیسم بیماری ای نیست که با شرایط خاص و یا محیط خاصی به وجود بیاید. این بیماری از بدو تولد بیمار با او همراه بوده و تاکنون نیز درمانی برای آن یافت نشده و فقط گاهی قابل کنترل به وسیله دارو است که البته یک مازوخیست حاد هیچ گاه علاقه ای به بهبودی خود ندارد و از این بیماری لذت می برد.

انحراف مازوخيسم را از لحاظ شدت و ضعف به سه دسته تقسيم کرده اند:

1.مازوخيسم رواني:

مبتلايان به اين نوع مازوخيسم، بجز دشنام و خفت و خواري چيزي نميطلبند و زخم زبان، اهانت و ناسزا، آنها را به اوج لذت جنسي ميرساند.

2.مازوخيسم احساساتي:

مبتلايان به اين نوع ماسوخيسم ميکوشند با تجسم صحنه هاي مختلف مازوخيستي بوسيله فکر و خيال، تمايلات غير عادي خويش را ارضاء کنند.

3.مازوخيسم جسمي:

حالتي است که انسان را وادار ميکند از احساس درد و رنج، لذت ببرد و بدن خويش را با اشتياق در معرض زجر، درد و عذاب قرار دهد.

بعضی از افراد مبتلا به مازوخیسم که معمولأ کمرو، نادان و بی‌سواد هم هستند، از آشکار شدن انحراف خویش خودداری می‌کنند و به درون خود پناه می‌برند. این افراد می کوشند با تجسم صحنه‌های مختلف مازوخیسم از راه فکر و خیال، تمایلات غیر‌ عادی خود را نشان دهند. این دسته از منحرفان را مازوخیست های احساساتی و انحراف آنها را مازوخیسم احساساتی گویند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سادومازوخیسم

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسم سگ x بخوانید...