محبوب ترین سگ های جهان

محبوب ترین سگ های دنیا

محبوب ترین سگ های دنیا


محبوب ترین سگ های جهان

سلام عزیزان. اگر کنجکاو شدین بدونین محبوب ترین سگ های جهان چه نژادی هستن هلث کده به این سوال شما پاسخ داده. با ماباشید.

محبوب ترین نژادهای سگ

کاواچان [cavachon]

کاواچان یکی از دوست‌داشتنی‌ترین نژادهای سگ است و گزینه‌ای عالی برای نگهداری در آپارتمان به حساب می‌آید. کاواچان ترکیبی است از کاوالیر کینگ چار اسپانیل و بیچون فرایز. کاواچان سگی است که ریزش موی کمی دارد، هر چند که باید به طور مرتب به موهای او رسیدگی شود. زیبایی این نژاد از سگ موجب شده که در زندگی مدرن امروزی، مردم علاقه‌ی زیادی به آن‌ها داشته باشند.

بیچون فرایز

یکی از محبوب ترین نژادهای سگ که به شدت دوست‌داشتنی و خواستنی است، نژاد بیچون فرایز است. پرمویی، صورت خندان و با نمک، اندازه‌ی کوچک و هوش بالا از جمله ویژگی‌های بارز نژاد بیچون فرایز هستند. اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید و به‌دنبال نگهداری از یک سگ دوست‌داشتنی هستید و می‌خواهید یک همدم و همراه خوب در دنیای حیوانات داشته باشید، سگ بیچون فرایز می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. فقط در نظر داشته باشید که برای نگهداری از این سگ اولاً باید به شدت عاشق او باشید، ثانیاً به خوبی به او برسید و در واقع فرصت رسیدگی به او را داشته باشید و در آخر آن که شخصیت شاد و سرحالی داشته باشید. سگ بیچون فرایز سگی نیست که بتواند در تنهایی و به دور از جمعیت زندگی مناسبی داشته باشد.

بیچون فرایز

بیچون فرایز

باکسر [Boxer]

باکسر یکی دیگر از نژادهای محبوب سگ است. در واقع با توجه به افزایش میزان زندگی آپارتمانی در سال‌های اخیر بوده که محبوبیت این سگ نیز نسبت به قبل بسیار افزایش یافته است. شاید بتوان باوفایی، مهربانی و رابطه‌ی خوب این سگ با کودکان را مهم‌ترین ویژگی‌های او معرفی کرد. اگر کودک در منزل دارید مطمئن باشید که باکسر می‌تواند همدم و دوست خوبی برای کودک یا کودکان شما باشد.

این سگ به عنوان یک دوست باوفا نیز می‌تواند سال‌ها در خانه‌تان زندگی کند. خوشبختانه هوش او کم نیست و علاقه‌ی مناسبی هم به آموختن دارد.

از مطالب زیر هم دیدن کنید

هاسکی

نژاد هاسکی نژادی است برخاسته از شرق سیبری، اما در دنیای امروز در کل جهان یافت می‌شود. در همین ایران خودمان نیز این نژاد توانسته به سبب ویژگی‌های خاصی که دارد به یکی از محبوب ترین نژادهای سگ تبدیل شود. هاسکی بسیار پر انرژی است و به فعالیت زیادی در طی روز نیاز دارد، به شدت در برابر سرما مقاوم است و همچنین بسیار مهربان و دوست‌داشتنی است. بسیاری این نژاد از سگ را جزو زیباترین نژادهای سگ می‌دانند. اما نکته‌ای که در ارتباط با نژاد هاسکی وجود دارد این است که این سگ گزینه‌ای مناسب برای نگهداری از آپارتمان و در کل خانه‌های کوچک نیست. انرژی زیاد هاسکی موجب می‎شود که این سگ به فعالیتی زیاد نیاز داشته باشد و بنابراین لااقل باید این سگ در محیطی با مساحت زیاد و ترجیحاً دارای حیاط بزرگ نگهداری شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهترین نژاد سگ در دنیا

ضمناً هاسکی سگ بسیار سالمی است و در موارد معدودی بیمار می‌شود، آن هم بیش‌تر بیماری‌های چشمی

از مطالب زیر هم دیدن کنید

رتریور طلایی یا گلدن رتریور [Golden retriever]

رتریور طلایی در ایران به وفور یافت می‎شود و این امر عمدتاً به دلیل محبوبیت بسیار بالای این نژاد از سگ در ایران است. استعداد و هوش زیاد، اجتماعی‌بودن، ظاهر زیبا و نمکی و همچنین باوفا بودن از ویژگی‌های اصلی گلدن رتریور هستند. این سگ برای نگهداری در آپارتمان گزینه‌ای مناسب است اما باید در نظر داشته باشید که رتریور طلایی روزانه حداقل به یک ساعت گردش نیاز دارد، بنابراین اگر اهل گردش نیستید نباید این سگ را انتخاب کنید؛ اما اگر اهل گردش هستید مطمئن باشید گلدن رتریور می‌تواند پیاد‌روی مفرحی را برای شما به همراه داشته باشد.

رتریور طلایی هیچ مشکلی با کودکان ندارد، هرچند که جثه‌ی متوسط او ممکن است برای ارتباط نزدیک با خردسالان کم‌سن مناسب نباشد. ضمناً اگر این حیوان را در خانه نگهداری کنید، باید با ریزش موی نسبتاً زیاد او نیز سازگار شوید.

کوکر اسپانیل [Cocker Spaniel ]

کوکر اسپانیل در ایران و جهان یکی از محبوب ترین نژادهای سگ است. این سگ دوست‌داشتنی، به شدت باوفا و خانوادگی است و می‌تواند دوست و همراه خوبی برای شما و خانواده‌تان باشد. کوکر اسپانیل سگی ست از خانواده‌ی شکارچی‌ها، اما در عین حال شخصیتی بسیار نرم و لطیف دارد. هر برخوردی که با او می‎شود باید کاملاً نرم و مهربانانه باشد، وگرنه به روحیه‌ی لطیف او ضربه خواهد خورد.

گوش‌های آویزان و شاخص این نژاد سگ نقشی مهم در زیبایی او دارند اما در عین حال این گوش‌ها مکانی برای جمع‌شدن آلودگی‌ها هستند، از همین رو برای حفظ سلامت کوکر اسپانیل باید به طور مرتب به گوش‌های او رسیدگی کرد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ فنجونی

لابرادور رتریور

لابرادور رتریور یکی دیگر از محبوب ترین نژادهای سگ است و اصلاً برخی او را محبوب ترین نژاد سگ ها می‌دانند. مهم‌ترین ویژگی این نژاد از سگ – جدای از ظاهر نمکی‌اش – این است که به شدت در تلاش است که مالک خود را راضی کند. سگ‌های لابرادور رتریور از هیچ تلاشی در این راه مضایقه نمی‌کنند.

لابرادورها عمدتاً در رنگ‌های سفید و شکلاتی موجود هستند و اغلب برای کمک به نابینایان و معلولان از آن‌ها استفاده می‌شود.

بولداگ

بولداگ هر ساله یکی از محبوب ترین نژادهای سگ در آمریکا است. این سگ دوست‌داشتنی، عمدتاً در دو نوع آمریکایی و فرانسوی وجود دارد که البته نوع فرانسوی آن سازگاری بیش‌تری با زندگی آپارتمانی دارد. در نگاه اول ممکن است ظاهر بولداگ را خیلی زیبا ندانید، اما با برخوردی کوتاه با این نژاد از سگ درخواهید یافت که تا به چه اندازه مهربان و آرام و دوست‌داشتنی است. اگر به دنبال یک همدم آرام و مهربان و باوفا هستید نژاد بولداگ فرانسوی می‌تواند تنهایی‌تان را در آپارتمان پر کند.

پودل

پودل را شاید بتوان بانمک‌ترین نژاد سگ دانست. این نژاد در سال‌های اخیر توانسته محبوبیت زیادی برای خود دست و پا کند که البته این امر ناشی از زیبایی و هوش بالای انواع سگ‌های پودل است. سگ‌های پودل در سه سایز استاندارد، مینیاتوری و عروسکی وجود دارند که عروسکی کوچک‌ترینِ آن‌ها و البته دوست‌داشتنی‎ترین‌شان است. پودل هوش بالایی دارد و به خوبی می‌تواند آموزش ببیند. با زندگی در آپاتمان سازگار است، هرچند که به پیاده‌روی روزانه هم نیاز دارد.

پودل را می‌توان سگ ثروتمندان نامید. سگ‌های پودل اکثرشان به زندگی لوکس عادت کرده‌اند، به‌گونه‌ای که عده‌ای آن‌ها را سگ‌های اشرافی می‌دانند؛ با این حال هیچ مانعی وجود ندارد که سگ پودل را در خانه‌ای غیر لوکس نیز نگهداری کرد.

یورکشایر تریر

یورکشایر شیرین است و دوست‌داشتنی؛ بازیگوش است و پر جنب و جوش؛ همچنین از جمله محبوب ترین نژادهای سگ در بین کسانی است که به سگ‌های کوچک علاقه دارند. یورکشایر جثه‌ای کوچک دارد اما در عین حال بسیار پر ابهت و خودبزرگ‌پندار است. شخصیتی مغرور دارد ولی در عین حال رابطه‌ای بسیار نزدیک با مالک خود برقرار می‌کند. اگر به دنبال یک سگ کوچکِ دوست‌داشتنی برای نگهداری در آپارتمان

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ پاپی (توله سگ)

هستید یورکشایر نیز می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد؛ هر چند که این سگ نیز به تحرک و فعالیت روزانه نیاز دارد.

پامرانین

یکی دیگر از محبوب ترین نژادهای سگ خصوصاً در ایران سگ پامرانین است. در اولین برخورد با قیافه و ظاهر این سگ به احتمال بسیار زیاد لبخند روی لب‌های شما خواهد آمد. پامرانین بسیار بازیگوش و شوخ است و به خوبی می‌تواند در محیط آپارتمانی و حتی آپارتمان‌های بسیار کوچک زندگی کند؛ هر چند که همچون بسیاری دیگر از سگ‌ها به فعالیت روزانه هم نیاز دارد. پامرانین با وجودی که یک سگ کوچک است، شخصیتی بزرگ و مغرور دارد و حتی هیچ باک ندارد اگر در برابر یک سگ بزرگ بایستد و شجاعانه برای او پارس کند.

اگر تک و تنها نیستید و همچنین اولین بار نیست که به دنبال نگهداری سگ هستید، پامرانین می‌تواند دوست خوبی برای شما و خانواده‌تان باشد. به خاطر داشته باشید که پامرانین‌ها به هیچ وجه تنهایی را دوست ندارند، همچنین دوستان خوبی برای کودکان هستند.

دوبرمن

سگ‌ها در طول هزاران سال گاهی با تناسل میان هم خط‌های خود و گاهی با غیر هم خط‌های خود درآمیخته‌اند که این بیشتر اوقات با در هم آمیختن خط‌های مختلف سگ همراه بوده، این روند تا به امروز به همین صورت ادامه داشته‌است، که نتیجه‌اش تنوع وسیع نژادها گروه‌ها و آمیختگی‌ها شده‌است. سگ‌ها تنها جانورانی هستند که این مقدار تنوع را از چی‌واوا تا گریت دین دارند.

نژادهای مختلف سگ معمولاً طبق نوع کاربردشان بسته به این که از کدام نژاد مشتق شده‌اند گروه بندی می‌گردند. انواع اصلی سگ‌ها به سگهای نگهبان، سگ شکاری، سگ گله و سگ کاری تقسیم‌بندی می‌شوند، بنا بر این به بسیاری از انواع و زیر انواع تقسیم می‌شوند. نژادهای موجود در این فهرست در حال گسترش است و ممکن است از نژادهای سنتی و با سابقه طولانی یا نژادهای جدید در آن باشد.

منبع: ویکی پدیا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین نکات تقویت سگ x بخوانید...