مشخصات سگ باکسر

مشخصات سگ باکسر

مشخصات سگ باکسر


مشخصات سگ باکسر

سلام همراهان هلث کده.برای آشنا شدن با مشخصات سگ باکسر این سگ شکاری باما همراه شوید.

معرفی باکسر

در این نژاد بین سر و بدن تناسب ویژه‌ای برقرار است، همچنین سر باید غیر گوشتی و بدون چین و چروک باشد فک بالا به مراتب بیشتر از فک پایین به طرف جلو کشیده باشد. حین بسته بودن دهان نباید زبان یا

دندانها مشهود باشند. بینی در این نژاد بزرگ و سیاه، حفره‌های بینی باز است.

گوشها آویخته‌است و برای زیبای و افراشته ماندن گوش معمولاً جراحی می‌شود. چشمها سیاه یا قهوه‌ای تیره‌است و صورت گرد، عضلانی و البته بدون چین خوردگی است. دم بلند و باریک است که بسیار کوتاه

جراحی می‌شود و افراشته‌است. پاهای جلو قائم و موازی است.

قد، وزن

نرها ۶۳ _۵۷ سانتیمتر، ماده‌ها ۵۹ _۵۳ سانتیمتر می‌باشد.

سگهای نر که قد آن‌ها حدود۶۰ سانتیمتر است وزنشان بیشتر از ۳۰ کیلوگرم می‌باشد و در سگهای ماده که قد آن‌ها تقریباً ۵۶ سانتیمتر است وزنشان در حدود ۲۵ کیلوگرم می‌باشد.

رنگ اصلی در این نژاد رنگ حنایی یا والر حنایی با خطوط سیاه است. رنگی حنایی در این نژاد بسیار متنوع است و از حنایی روشن تا قهوه‌ای مایل به قرمز دیده می‌شود و فاصله خطوط و وضوح رنگ سیاه نیز متغیر می‌باشد. و در صورت، سینه و پاها لکه‌های سفید دیده می‌شود. و بدن پوشیده از موهای کوتاه صاف و براق است.

رفتارشناسی

باکسِر سگی شجاع ، باهوش ، خوشحال ، بازیگوش و پر انرژی است. هوشی سرشار و اشتیاق زیادی به آموختن دارد ، البته گاهی اوقات لجباز می‌شود. بسیار مهربان و باوفا نسبت به اعضای خانواده. باکسِر به دلیل رفتار مهربانش با کودکان شهرت دارد. اگر به خوبی اجتماعی شود رابطه خوبی با سایر سگها و حیوانات خانگی خواهد داشت. باکسِرهای ماده معمولاً حالت سلطه گری و تهاجمی نسبت به سایر ماده‌ها

دارند. نام این نژاد از نحوه جنگیدن آن گرفته شده‌است.

در زمان جنگیدن این سگ درست شبیه به ورزش بوکس و مشت زنی در انسان از پنجه‌های جلویی خود بهره می‌گیرد. باکسِر به همراهی صاحبش نیاز دارد و باید در سنین پایین به او آموخت تا بر روی افراد نپرد. چراکه این کار مورد علاقه او می‌باشد. شجاعت و هوشیاریش او را به یک محافظ و سگ پلیس عالی تبدیل کرده‌است.

همچنین دیدبان خوبی است و از ورود مزاحمین همانند بولداگ جلوگیری می‌کند. گفته شده‌است که تا سه سالگی میل مفرطی به بازی و بازی گوشی دارد و بعد از این مدت آرام و مطیع می‌شود.

کارایی

از این نژاد به عنوان سگ نگهبان، محافظ استفاده می‌شود و در گروه سگهای کاری قرار دارد. این سگ ها بسیار سرسخت هستند و اگر احساس کنند که صاحبشان در خطر است سریع اقدام خواهند کرد بهتر است بوکسر در خانواده نباشد زیرا باید یک صاحب داشته باشد و اگر چند صاحب داشته باشد و تربیت نشود ممکن است دست به کشتن انسان‌های غریبه بکند زیرا او یک صاحب ندارد.

بیماری

این نژاد مستعد بیماری روماتیسم است و با اینکه علاقه زیادی به تحرک دارد نباید در هوای سرد و بارانی برای پیاده روی برده شود.

باکسرهایی با داشتن خصوصیاتی مانند پرخاشگری، مهاجم بودن، ترس زیاد و غیرقابل کنترل بودن اجازه شرکت در مسابقات و نسل کشی را نیز ندارد.

منبع:ویکی پدیا

تاریخچه سگ نژاد باکسر

تاریخچه سگ نژاد باکسر

:

پیشینه نژاد باکسر از کجا آغاز شد و تاریخچه آن چیست؟ ما برای پاسخ این سوال باید در آلمان بمانیم. این کشور در اروپا واقع شده و از دریای شمال برخوردار است.
نژاد باکسر از بولن بیسر (نژادی از نوع ماستیفت) است که دیگر وجود ندارد.

بنابراین، این باکسر، یکی از محبوب ترین نژادهای سگ در جهان است و راه خود را در قلب مردم سراسر جهان پیدا کرده است.

این نژاد یک سفر کامل داشته است.شواهدی نشان میدهد که باکسر در تبت زندگی میکرده است.

سگ Bullenbeiser از سال 1738 به سمت تبدیل به باکسر مدرن رفت.

چرا این نژاد در حال توسعه و تغییر بود؟

در طول تاریخ، انسان به دنبال شریک کامل برای شکار بوده و این چیزی است که این ایده را ایجاد میکند که یک نژاد جدید از سگ را تولید کنند.
به همین دلیل است که باکسر به وجود آمد، این بود که پرورش دهندگان با گذار از زمان، سعی داشتند که سگی با این ویژگی ها را بسازند: قوی، قادر به شکار و با توانایی نگه داشتن شکار!!

از مطالب زیر هم دیدن کنید

ویژگی های باکسر

نژاد باکسر در سال های 1800 به وجود آمد زمانی که یک نژاد که اکنون منقرض شده است به نام “بولون بیسر” با یک بولداگ انگلیسی تلفیق شد. نژاد Bullenbeisser از خانواده Mastiff بود و برای شکار استفاده می شد. این سگ های عظیم به دنبال شکار و طعمه های بزرگ مانند گوزن و گراز وحشی می رفتند و تا صاحبانشان برگردند شکار را نگه می داشتند.

ویژگی هایی که ما در مورد این نژاد و سایر نژاد های شکارچی برای شکار کردن باید داشته باشند عبارت اند از:

1. فک پایین بزرگ و عریض که اجازه می دهد تا فک باکسر به شکار خود قفل شود و بتواند آن را تا زمانی که صاحب آن برسد نگه دارد.

2. به نظر می رسد که چین و چروک های صورت به کمک یک سگ شکار می آید ،در واقع این چروک ها به جلوگیری از  پاشیدن خون طعمه به چشم او می شود.

3. به نظر می رسد که بینی بزرگ و با سوراخ های بزرگ وباز، به او اجازه می دهد تا به خوبی نفس بکشد، در حالی که با استفاده از دهان خود شکار را نگه داشته است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ توسا اینو

در حال حاضر می دانیم که سگ های پهن تر (نژادهای برشیوسفالیک) می توانند مشکلات تنفسی داشته باشند، اما در آن زمان (برگردید به سال های 1800) این ویژگی بسیار مفید بود.

همانطور که می بینید، باکسر به دقت پرورش داده شده برای اینکه یک سگ شکار باشد و در عین حال یک سگ شکار نمونه با قدرت بدنی بالا و ویژگی های فیزیکی است که او را از همه سگ های هم نوع متمایز می کند.

این کار در آلمان اتفاق افتاده بود که این نژاد را خالص کرده بودند برای هدف شکار!

هدف این بود که اندازه ای از آن را بسازیم که یک سگ شجاع باشد که بتواند بخوبی شکار کند.

باکسرها به دلیل شجاعت شان به عنوان سگ های گارد و محافظ استفاده می شدند. در عرض چند نسل، تمرکز از ویژگی شکار کردن آن ها برداشته شد و سگ های تریر دیگر برای این کار ترجیح داده شدند) و این نژاد شروع به تعامل بیشتر با خانواده ها کرد زیرا آنها در خانه های خود به عنوان نگهبان بودند.

این سازگاری باکسر ها سریع بود و ویژگی های وفاداری و خلق و خوی خوب او اجازه این تغییر را به او داد تا این نژاد به عنوان همراه و حیوانات خانگی خانواده ها پذیرفته شوند.

به دست آوردن محبوبیت در سراسر جهان و خارج از اروپا :

این نژاد به سرعت بر محبوبیتش افزوده شد و با سرعتی که تقریبا رکورد شکنی کرد، اولین باشگاه سگ نژاد باکسر را در سال 1895 در مونیخ آلمان به دست اورد.
گسترش این نژاد بسیار سریع و با شور و شوق بالا بود!

در سال 1900، نژاد باکسر به ایالات متحده معرفی شد. AKC به سرعت متوجه این نژاد شد و در سال 1904 به سرعت تشخیص داده شد.

در طول جنگ جهانی اول، باکسر به ارتش پیوست. این نژاد به طور گسترده ای برای حمل بسته ها، به عنوان سگ حمل و نقل و هم چنین برای حمل پیام ها مورد استفاده قرار گرفت.

در جنگ جهانی دوم بود که در واقع محبوبیت نسل باکسر به طور زیادی افزایش یافت زیرا سربازان از سرتاسر جهان هنگام بازگشت به خانه از جنگ به خانه های خود باکسرها را می آوردند. این سگ با ظاهر قوی، با این حال با شخصیتی جذاب و دوست داشتنی بود، باکسر به زودی به عنوان یک سگ گارد و یک حیوان خانگی همدم مشهور معرفی شد.

نظریه هایی وجود دارد که نشان می دهد که نام باکسر مشتق شده از یک نام طولانی است در واقع گفته می شود که نام او از Bulenbisser می آید که در طول زمان به Boxi کوتاه شده است و سپس کلمه کلیدی Boxer که ما امروزه می دانیم.

هیچ سوابق تاریخی در این زمینه وجود ندارد، بنابراین ما در مورد ریشه نام او فقط می توانیم حدس بزنیم که این نام شگفت انگیز را، نامی که به نظر می رسد کاملا مناسب این سگ است، چطور به دست اورده است.

نژاد باکسر جز ده سگ محبوب دنیا است.

باشگاه های باکسر تقریبا در هر کشوری در سراسر جهان شکل گرفته اند. این نژاد به عنوان سگ پلیس مورد استفاده قرار می گیرد، هم چنین آنها برای توانایی های ورزشی شگفت انگیز خود در رویدادهای ورزشی بسیار مشهور هستند،هم چنین آنها یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی برای خانواده ها بر روی زمین هستند.

ذکر کردیم که باکسرها در اصل یک نژاد آلمانی هستند و اجداد آنها تقریبا به تمام انواع بولداگ ها برمیگردد. اعتقاد بر این است که اجداد دوردست آنها از پرورش یافته در تبت است.

باکسرها در ابتدا برای کار کردن، شکار و سگ نگهبان استفا‌ده می شدند. پیشینه باکسرها به بولون بیسر که یک نژاد آلمانی است بر می گردد که از آن برای تعقیب کردن، گرفتن شکار از جمله گوزن، خرس و ….و نگه داشتن آن و هم چنین بازی های وحشیانه و مبارزات سگ استفاده می کردند.

بعد از سال 1815، املاک بزرگ شکار آلمان به طور گسترده تری گسترش و محبوبیت یافت و شکار شروع به محبوبیت در میان بزرگان کرد. آخرین شکار ثبت شده باکسر در سال 1865 در کوهسار ها بوده  که از آن

هنگام این سگ ها بیشتر به عنوان سگ های شکار فروخته شدند.

در دهه 1850، یک بولداگ (که در واقع یک ماستیف کوچک بود) از انگلستان به مونیخ صادر شد. چند سال بعد، باکسر از نسل آن Bulldog و Bulenbeisser آلمان بوجود امد تا پایه ای از نژاد مدرن را بسازد که اندازه آن کوچکتر و وزنش سبک تر از پیشینیانش بود.

برای یک دوره زمانی، باکسرهای اروپایی احتمالا به عنوان طعمه گاوها در مسابقات استفاده شدند.

در سال 1894، سه آلمانی برای تثبیت و نمایش این نژاد اقداماتی را انجام دادند که این کار برای اولین بار در مونیخ در سال 1895 انجام گرفت و به این ترتیب باکسرها را به شدت برجسته کرد.

سال بعد، اولین باشگاه آلمانی که به این نژاد اختصاص داده شده بود به عنوان باشگاه باکسر مونیخ تاسیس شد. استاندارد آلمانی این نژاد در سال 1902 به تصویب رسید، اما برای چندین سال محققان و باشگاه

های رقیب باکسر قویا راجع به این نژاد بحث و بررسی داشتند.

باکسرها برای حمل پیام ها، مهمات و لوازم در هر دو جنگ جهانی اول و دوم استفاده شد. سربازان بازنشسته برخی از این سگ ها را با خود به کشورشان آورده بودند، که باعث افزایش محبوبیت آنها شد.اولین باکسر در سال 1904 در اولین باشگاه آمریکایی ثبت شد؛ اولین قهرمانی اش را در AKC در سال 1915 بدست آورد و اولین باشگاه آمریکایی باکسر در سال 1935 تأسیس شد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مشخصات سگ کین کورسو

 

از آن به بعد، باکسرها همچنان محبوبیت خود را به عنوان سگ های نگهبان افزایش دادند.

ریشه نام این نژاد نامشخص است، گرچه بعضی از علاقه مندان به این نژاد این گونه فکر می کنند که نام آن توسط انگلیسی ها در رابطه با حرکات ویژه ای که در طول بازی انجام می دهد،ساخته شده است.در واقع این نژاد هنگام بازی با پاهای جلو خود حرکاتی انجام ‌می دهد که به عنوان نشانه ای از این نژاد باقی مانده است. نظریه های دیگر مربوط به مبدأ نام “باکسر” عبارتند از: 1) ریشه آن “بیسیر” است که به معنی

“گازگیر” است؛

2) ریشه این کلمه boxl” یا “boxeln” است که نام مستعار یکی از اجداد باکسر است ،نژاد نابود شده ای است که Brabanter نامیده می شد؛ و 3) ریشه نام آن از کلمه ای است که به معنی “مبارزان جایزه”است.

 

ویژگی های ظاهری باکسر ها :

ارتفاع : نر 63 – 57 سانتی متر
ماده 59 – 53 سانتی متر

وزن: نر 32 – 30 کیلو گرم
ماده 27 – 25 کیلو گرم

باکسرها یکی از اعضای خانواده Mastiff، با اندازه متوسط و سگ هایی پر انرژی هستند. آنها دارای عضلات خوبی هستند که زیر پوست تیره آنها دیده می شود.

بدن باکسر ها پوشیده از موهای کوتاه ،صاف و براق است. رنگ اصلی در این نژاد رنگ حنایی با خطوط سیاه است. طیف رنگی حنایی که  در این نژاد وجود دارد بسیار متنوع می باشد و شما ممکن است از حنایی روشن تا قهوه‌ای مایل به قرمز را در آنها ببینید. فاصله خطوط سیاهی که در پوست آنها وجود دارد و هم چنین وضوح رنگ سیاه نیز در آنها متغیر است.

ممکن است در این نژاد در قسمت صورت، سینه و پاها لکه‌های سفیدی را ببینید.

پوزه ها هم سیاه می باشند.

یکی از جذابترین ویژگیهای فیزیکی باکسر ها فک پایین آن هاست که از فک بالا جلو زده است و کمی به سمت بالا کشیده شده است.این ویژگی در بسیاری از نژادهای دیگر وجود ندارد،
در باکسرها بین سر و بدن تناسب ویژه‌ای برقرار است، سر آنها باید غیر گوشتی و بدون چین و چروک باشد .در این نژاد فک بالا بیشتر از فک پایین به طرف جلو کشیده شده است.هنگامی که دهان شان بسته است زبان یا دندان های آنها دیده نمی شود.

گردن باکسر نسبتا بلند و عضلانی، سینه نسبتاً پهن است که تا ناحیه آرنج ادامه دارد.

کمر کاملا عضلانی ، کپل پهن و دارای کمی شیب می باشد .

بینی باکسرها بزرگ و سیاه است همراه با حفره‌های بینی باز و بزرگ!

گوشهای این نژاد آویزان ‌است و برخی صاحبان ترجیح می دهند برای زیبایی بیشتر سگ شان و افراشته ماندن گوش ها ،آنها را جراحی کنند. چشمهایش سیاه یا قهوه‌ای تیره ‌است و صورتی گرد، عضلانی و بدون چین و چروک دارد. است. دم این نژاد بلند و باریک است.

نیاز به آراستگی در سگ باکسر :

موی کوتاه این نژاد معمولا آنها را در زمره سگ هایی قرار می دهد که نیازمند آراستگی زیادی نیستند. آنها سگ های پاکیزه ای هستند که خودشان هم به نظافت خودشان می پردازند و از این نظر  بسیار شبیه گربه ها هستند.
استفاده از دستمال مرطوب گاه به گاه با پارچه چرم گوسفند برای نظافت و براق نگه داشتن پوشش  خارجی و پوست و موی او کمک کننده است.

باکسرها نیاز به حمام گاه گاهی دارند، که معمولا به معنای یک بار در هر سه یا چهار ماه است.

پیشنهاد شده است که دندان های باکسرها به صورت هفتگی تمیز شوند تا  از بیماری های دندان، بیماری لثه و تنفس بدبو در امان باشند.

علاوه بر این، تمیز کردن گوش هر هفته با پاک کننده ها تایید شده دامپزشکان است و می تواند از عفونت گوش جلوگیری کند.

تغذیه سگ نژاد باکسر:

چه چیزی برای تغذیه یک باکسر مناسب است؟و چه مقدار غذا برای او کفایت می کند؟

در رابطه با تغذیه این 2 سوال پرطرفدار است که صاحبان سگ ها را درگیر می کند.  در حالی که بسیاری از فاکتورهای تغذیه ای که برای انتخاب یک غذای مناسب  مهم است بین سگ های بالغ و سنین پایین مشترک است اما توله باکسر شما دارای الزامات خاص تغذیه ای است که بسیاری از غذاهای با کیفیت را  برایش نامناسب می سازد حتی ممکن است برای سلامتی اش خطر ساز باشد،زیرا او در سنین رشد

است.

یک توله سگ فقط چند کیلو وزن خواهد داشت و به سرعت به یک سگ ۲۰-۴۰ کیلویی عظیم و قوی تبدیل خواهد شد. تغذیه عالی و خوراکی بسیار مهم است.

به عنوان یک توله سگ، غذای او نه تنها بر سلامتی و رشد او تاثیر می گذارد، بلکه بر رفتار او نیز تاثیرگذار است.

بزرگسالان آن ها به اندازه کافی غذا می خورند. غذای بزرگسالان باکسر ها به شدت بر سلامتی سگ ها تاثیر می گذارد و مطالعات ما نشان می دهد که به طور مستقیم بر طول عمر او نیز تاثیر می گذارد.
با توجه به قیمت غذا ها و بودجه تان،شما باید برای تغذیه سگ تان برنامه ریزی کنید.

از طرف دیگرتغذیه بیش از حد می تواند سبب اضافه وزن شود.

اگر چه ظاهر کلی سگ شاداب و قدرتمند باشد،غذای اضافی می تواند مشکل اضافه وزن ایجاد کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خصوصیات سگ بوردر کولی

در زیر موضوعات مربوط به غذای خشک و مرطوب سگ ها، غذاهای انسانی و بهترین غذا برای سگ های باکسر مورد بحث قرار گرفته است.

تغذیه توله سگ باکسر :

 
 تغذیه توله سگ باکسر 4 تا 8 هفته ای:

تغذیه توله سگ باکسر با غذا طبق قانون در اکثر مناطق، تا سن 8 ماهگی مجاز نیست. در طی 4 هفته اول، توله سگ باید با مغذی ترین مواد موجود تغذیه شود.

غذای جامد باید به آرامی  از هفته 4 شروع شود. این کار باید با سرعت و آرام انجام شود تا باکسر بتواند به این شکل جدید از تغذیه عدات کند.

اگر شما برای تغذیه او می خواهید از غذاهای طبخ شده در خانه استفاده کنید، بهتر است از یک مخلوط کننده غذا برای مخلوط کردن و نرم کردن مواد پخته شده مثل گوشت مرغ ، هویج پخته شده نرم، نخود فرنگی و برنج پخته شده یا پاستا استفاده کنید.

پس از جوشاندن شیر، می توان آن را هم به آن اضافه کرد.

همانطور که هر هفته میگذرد، کمتر و کمتری از شیر استفاده می شود و شما می توانید غذا را کم‌کم اضافه کنید تا زمانی که توله سگ به یک غذای مخلوط بیشتر عادت کند.


8 هفته تا 6 ماهگی:

رشد سگ ما در این زمان سریع خواهد بود و تغذیه مناسب بسیار مهم است. بعد از 8 هفته، توله سگ باید غذای جامد مورد استفاده قرار دهد.

حالات خوراکی برنامه ریزی شده باید انجام شود. تغذیه آزاد توصیه نمی شود. هنگامی که شما زمان بندی غذایی برای سگ تان انجام می دهید نباید آن را به هم بزنید و باید با نظم آن را رعایت کنید. علاوه بر این، هنگامی که یک سگ دارای برنامه غذایی خوب و سازمان یافته است، بسیار بهتر رفتار می کند.

در توله سگ های نژاد بزرگ تغذیه ارتباط زیادی با بیماری های اسکلتی دارد.

زیرا توله سگ ها نیاز به سطوح بالاتری از مواد مغذی خاص برای رشد سالم از نظر سیستم اسکلتی دارند و این موضوع با توجه به قدرت بدنی بالایی که نژاد های بزرگ دارند حائز اهمیت است.

از غذا خوردن بیش از حد توله سگ تان اجتناب کنید

شاید مهمترین عامل رشد مناسب سگ تان این باشد که تغذیه او آهسته و تدریجی باشد. این بدین معنی است که اگر برای نگه داشتن توله سگ تان کم حوصله بودید این مشکل را با دادن غذای زیاد کنترل نکنید.

اجتناب از تغذیه بیش از حد امری بسیار مهم است.

تا زمانی که توله سگ شما 12 هفته ای است، می توانید چهار وعده غذایی کوچک را در روز به او بدهید.توله سگ های سه تا شش ماهه باید سه بار در روز تغذیه شود. بعد از شش ماه، به دو بار تغذیه در روز نیاز

دارد.

غذاهای خانگی در مقابل غذاهای اماده تجارتی :

 
شما باید در مورد تغذیه سگ تان با غذای تجاری یا غذای خانگی تصمیم بگیرید.

برخی چیزهایی که باید درباره غذای تولید شده و برند های تجاری سگ بدانید:

استفاده از پر کننده ها در غذاهای آماده: بسیاری از مارک های با نام تجاری با کیفیت بالا فقط شامل پرکننده های کمتر نسبت  به  مارک های ارزان تر هستند. پرکننده ها مواد خام کاملا بی فایده برای سگ هستند

که مواد مغذی آن صفر و کالری ناشی از خوردن آن نیز صفر می باشد.

اینها به غذاهای تولید شده سگ اضافه می شوند تا غذا را حجم دهند (در حالی که هیچ ماده مغذی را ارائه نمی دهند).

بسیاری از آنها حاوی رنگ های خوراکی و افزودنی هایی هستند که می توانند باعث واکنش های آلرژیک نیز بشوند.

سگ ها باید گوشت بخورند. آنها در ذات شان گوشت خواران واقعی هستند. بسیاری از غذای های سگ تولید شده که روی آن برچسب محتوی گوشت خورده است ،در واقع حاوی گوشت واقعی نیستند و مواد

دیگری را تحت عنوان “گوشت” استفاده می کنند از جمله تاج مرغ، منقار پرندگان، پنجه حیوانات و …

اگر شما تصمیم یک غذای تولید شده تجاری سگ را انتخاب کنید ما Health Extension یا Orijen را به شما توصیه می کنیم.

به یاد داشته باشید که آن مقدار هزینه ای که شما برای این غذاها پرداخت می کنید، ارزش دارد زیرا کیفیت آن بالاست و به همین دلیل این مارک ها در مقایسه با غذاهای دیگری که شما در فروشگاه  های محلی

و یا فروشگاه سوپرمارکت پیدا می کنید ممکن است گران تر باشند.

تهیه و پخت غذا در خانه آسان و در اغلب موارد ارزان تر است.

بسیاری از مواد مورد استفاده آنهایی هستند که به طور معمول برای خانه خریداری می کنید.

خرید به صورت فله ای موجب صرفه جویی در هزینه های شما می شود. به عنوان مثال، اگر شما مرغ  می خرید، می توانید یک بسته بزرگ فله را خریداری کنید، و باقی مانده مصرف منزل تان را  برای باکسر تان

کنار بگذارید.

عنصر اصلی مورد استفاده در غذای خانگی باید تازه، سالم و گوشت واقعی باشد. این چیزی است که باکسر نیاز دارد.

35-45٪ مخلوط این غذا باید شامل  یک یا چند ترکیب زیر باشد:

سینه مرغ
همبرگر
گوشت گوساله
ماهی – ماهی تن یا ماهی خالص
بعد سبزیجات هستند. خانواده سبزیجات باید 25-35٪ از غذای خانگی را تشکیل دهند.
این ها می توانند شامل سبزیجات تازه ای باشند که می توانید آن ها را پودر کرده یا خام یا بخار پز به او بدهید.از جمله مواردی که می توانید استفاده کنید عبارت آن از:
هویج
کلم بروکلی
سیب زمینی
گل کلم
نخود فرنگی
لوبیا سبز

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ صدف بیوتی x بخوانید...