مشخصات سگ جک راسل تریر

مشخصات سگ جک راسل تریر

مشخصات سگ جک راسل تریر


 سگ جک راسل تریر

سلام دوستان.امروز با مقاله ای در مورد یه سگ انگلیسی تبار در خدمت شماییم.هلث کده را با معرفی سگ جک راسل تریر همراهی کنید.

 

نژاد سک جک راسل

سگی جسور، سرحال و ستیزه گر است. بسیار نترس، مراقب و جذاب می‌باشد. از بازی کردن با عروسک لذت می‌برد و رابطه بسیار خوبی با کودکان دارد. آموزش دادن به آنها گاهی اوقات دشوار است، بنابراین به آموزشهای یک مربی با حوصله و با تجربه نیاز دارد. اگر از سنین پایین اجتماعی نشود می‌تواند نسبت به سایر سگها بسیار تهاجمی باشد تا حدی که جان خود را در جنگیدن از دست بدهد! شکارچی ماهری می‌باشد بنابراین نباید او را با حیوانات خانگی کوچک تنها گذاشت. از کندن زمین و پریدن لذت می‌برد. به‌طور کلی خصوصیات یک سگ بزرگ را در جثه کوچک دارد و باید به خوبی به او بفهمانید که شما از او قدرتمند ترید و باید از شما اطاعت کند.این سگ بسیار بامزه است خیلی سگ خوب است و می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

وزن و ارتفاع

وزن در نرها: (۶–۸) ک. گ، در ماده‌ها: (۶–۸) ک. گ

ارتفاع در نرها: (۲۵–۳۱) س. م، در ماده‌ها: (۲۵–۳۱) س. م

مشکلات سلامتی

برخی از آنها دارای مشکل جابجایی مفصل آرنج هستند. بیماریهای ارثی چشمی، ناشنوایی و مشکلات لگن نیز قابل ذکر می‌باشد.

منبع :ویکی پدیا

جدول معرفی سگ نژاد جک راسل

کشور محل ثبت انگلستان
اندازه متوسط و عضلانی
وزن وزن در نرها: (6-8) کیلوگرم
در ماده ها: (6-8) کیلوگرم
قد ارتفاع در نرها: (25-31) سانتی متر
در ماده ها: (25-31) سانتی متر
سازگاری
توان زندگی در آپارتمان

این سگ ها برای زندگی آپارتمان توصیه نمی شود. آنها به طور متوسط در داخل خانه فعالیت می کنند و بهترین مکان را برای زندگی آن ها فضا های باز است

میزان سر و صدا
سازگاری با کودکان

جک راسل ها موجودات مهربان و دوست داشتنی هستند. اگر گودک شما از جثه این سگ نترسد با او به مشکل دیگری بر نخواهد خورد

سازگاری با گربه ها
سازگاری با دیگر سگ ها
نیاز به فعالیت روزانه

این سگ بسیار پر انرژی و خستگی ناپذیر است. بسیار مهم است که آن را به طور روزانه ورزش شدید بدهید تا از بی قراری و شیطنت های بیش از حد او در خانه بکاهید. اگر خودتان اهل فعالیت بدنی زیاد نیستید این سگ برای شما توصیه نمیشود.روزانه باید این سگ را به پیاده روی های طولانی و سریع ببرید و کار هایی نظیر دویدن و ورزش های سنگین را برای او طراحی کنید.

نیاز به رسیدگی های بهداشتی

در معرض دیسپلازی هیپ، مشکلات تیروئید هستند

نیاز به مراقبت و نگهداری

فقط یک بار در هفته برای جک راسل ها حمام نیاز می شود. مراقبت های خاص دیگری نظیر پیرایش و کوتاه کردن ناخن ها نیز نیاز نیست .مسواک هفتگی نیز توصیه میشود

هیپوآلرژیک
نیاز به بازی و توجه

جک راسل ها جز سگ هایی هستند که نیاز به توجه و بازی زیاد دارند

ریزش مو
یادگیری و هوش

جک راسل تریر به سرعت یاد می گیرد، اما همیشه سعی خواهد کرد راه خود را داشته باشد. تداوم در آموزش کلیدی است. جک راسل تریر قادر به یادگیری انواع بازی ها و اکسل در رویدادهایی مانند چابکی سگ و مسابقات Earthdog می باشد. جک راسل تریر یک سگ هوشمند و جسور است

غریبه دوستی
توانایی سگ نگهبان شدن

جک راسل به عنوان سگ های شکارچی بیشتر پرورش پیدا میکنند

مدت زمان عمر به صورت متوسط 12-15 سال

تاریخچه نژاد جک راسل:

جک راسل در دهه 19 میلادی توسط کشیشی بنام Jahn Russell در انگلستان پرورش یافت.او علاقه زیادی به شکار گرگ ها داشت .مرکز توجه برای پرورش این نژاد در آن زمان شکار روباه بود و جک راسل هم شکارچی خوبی برای گرگ ها بود.زیرا این نژاد تمایل زیادی برای کنکاش و کندن زمین دارد و توانایی آن را دارد که به لانه گرگ ها رفته و آن ها را شکار کند. جک تریر نوعی از تریرهای کاری است؛ آنها خالص نیستند به این معنی که آنها یک ترکیب ژنتیکی وسیع دارند و در واقع یک استاندارد وسیع را برایش ایجاد کرده است.

این نتیجه اتفاقاتی است که از زمان پیدایش آنها در اوایل دهه 1800 رخ داد ،در آن زمان از آن ها به طور جدی برای شکار استفاده می شدند و حفظ آن به عنوان یک نژاد شکارچی اتفاق افتاد و استاندارد های گسترده ای از آن در زمینه های ژنتیکی گوناگون و براساس غربالگری های گسترده و ترکیب ژنی آن با انواع مختلفی از اندازه ها به وجود آمد.

نوع اتریشی آن دارای پاهای کوتاه تری نسبت به نوع انگلیسی آن است.

این نژاد علاوه بر شکار برای نمایش در سیرک نیز استفاده می شده است.

دو گونه از این نژاد با استانداردهای مشابه تکامل یافته بود که فقط در ارتفاع و تناسب اندام با هم تفاوت داشتند ،آنکه مستقیم و بلندتر است اکنون با نام پارسون راسل تریر”Parson Russell Terrier”و آنکه کوتاه تر و کمی کشیده تر است با نام جک راسل تریر”Jack Russell Terrier” شناخته می شود.

همه چیز در مورد جک راسل

برای شکار روباه ساخته شده است !رنگ پوشش آن، سازگاری، شخصیت ،هوش،بدن جمع و جور ، توانایی و علاقه به کندن و حفر کردن زمین ،روحیه جست و جو گر،سینه کوچک که به چابکی اش کمک می کند. بدن جک راسل باید کاملا انعطاف پذیر باشد، که به او اجازه دهد تا زیر زمین حرکت کند. این سازگاری به تریر اجازه می دهد که در لانه روباه ها راه خود را به پایین زمین ادامه دهد بنابراین روباه یک مدل خوب شکار برای جک راسل است .

گرچه در ابتدا جک راسل برای شکار روباه مورد استفاده قرار گرفت،انا او یک تریر کاری چند منظوره برای انواع مختلفی از کارها از جمله شکار روباه قرمز و خاکستری، راکون و موش کوهی است.

گفتیم آن چه امروزه به عنوان جک راسل شناخته می شود، بسیار شبیه فاکس تریر قبل از سال 1900 است. جک راسل از تغییراتی که در فاکس تریر مدرن رخ داده است، جان سالم به در برده است؛ زیرا بیش از 100 سال است که به عنوان تریر های کاری در انگلستان حفظ شده است؛ این هدف اصلی JRTCA است که جک راسل در سنت خودش به زندگی ادامه می دهد.

جک راسل تریر

با خروج از نژاد The Fox Terrier، در اواخر دهه 1800 میلادی به عنوان یک نژاد رسمی ثبت شد و اولین باشگاه برای آن در این سال پذیرفته شده است،  Modern Fox تریر تغییرات سازمانی کرد و این ویژگی ها را از دست داد ،مانند سینه عمیق، ساختار بدنی بلند و باریک و شانه های بسیار مستقیم و ستبر مه باعث می شود حیوان بتواند وارد حصار و لانه روباه شده و آن را دنبال کند.

تاریخچه نژاد جک راسل

تاریخچه نژاد جک راسل

جان راسل، تغییرات خود را از فاکس تریر ها شروع کرد و به تدریج این ویژگی ها را تعییر داد و نوع امروزی جک راسل را به وجود اورد و ترجیحا امروزه به عنوان جک راسل شناخته می شود که بسیار شبیه فاکس تریر قبل از سال 1900 است

. جالب است که توجه داشته باشید که جان راسل یکی از بنیانگذاران اصلی باشگاه جک‌ راسل در انگلستان در سال 1873 بود؛ در سال 1874، او  اولین بار در لندن به نمایش گذاشته شد.
در سال های اخیر افزایش قابل توجهی در نشان دادن سازگاری جک راسل تریر وجود داشته است. نمایشگاه سازگاری در ایالات متحده در ترویج سازگاری صحیح با استاندارد نژاد JRTCA بسیار موثر بوده است و در نتیجه کیفیت سگ های پرورش یافته در این کشور بهبود می یابد.

ظاهر نژاد جک راسل:

وزن در نرها: (6-8) کیلوگرم ، در ماده ها: (6-8) کیلوگرم
ارتفاع در نرها: (25-31) سانتی متر ، در ماده ها: (25-31) سانتی متر
نژاد کوچک و عضلانی است و شبیه به فاکس تریر کوچک است. پوشش خارجی آن صاف و کوتاه و رنگ موی آن بیشتر سفید به همراه لکه های قهوه ای ، سرخ و مشکی خصوصاً در قسمت های سر و دم می باشد، گوشها به شکل نیمه افراشته است. دمش به شکل داس است که به سمت بالا استوار می باشد.
نوع ایرلندی این نژاد در مقایسه با انواع انگلیسی دارای پاهای کوتاه تری می باشد. چشم ها بادامی شکل و تیره رنگ هستند و پیشانی او مستطیل شکل است.

نیاز به آراستگی در جک راسل ها :

برس زدن هر هفته باعث می شود که مو را مرتب و تمیز نگه داشته و مانع از به هم چسبیدن موهایش شود. بهتر است قبل از برس زدن، موهای او را به آرامی با آب بشویید تا از شکستگی موهای او جلوگیری شود.
گوش هایش را هم به طور منظم تمیز کنید تا از تجمع موم و عفونت جلوگیری کنید.

گوش ها را با یک توپ پنبه ای و پاک کننده های تایید شده دامپزشک پاک کنید؛ دندان ها نیز باید به صورت هفتگی به منظور جلوگیری از ایجاد پلاک،مسواک زده شوند.
حمام برای سگ شما یک یا دو بار در ماه مورد نیاز است. از شامپو مخصوص سگ ها برای او استفاده کنید تا پوشش و موی او را خشک نکنید. ناخن ها را به طور مرتب، معمولا هر دو یا سه هفته یک بار کوتاه کنید.
اگر شما می توانید صدای برخورد ناخن های سگ خود را با اشیا و کف زمین بشنوید پس ناخن های او بیش از حد بلند است.

خلق و خوی سگ جک راسل:

جک راسل تریر یکی از بهترین و جذاب ترین سگ هایی است که می شناسید. آنها می توانند تمام روز را جست و خیز و بازی کنند.آنها به شدت هوشمند هستند و هیچ چیز از آنها کسل کننده نیستند. آنها بسیار خوب آموزش می بینند .هم چنین هنگامی که در کنار فرزندان شما هستند رفتار خوبی از خود نشان می دهند. بنابراین جک راسل ها سگهای خانوادگی خوبی هستند.آنها هم چنین ورزشکاران استثنایی هستند که در عرصه رقابت برتر هستند.

نیازمندی های فعالیتی:

اندازه آنها ممکن است باعث جذاب شدن آنها به اقامت در آپارتمان شود، اما جک راسل سگ آپارتمانی نیست. شما باید آنها را به عنوان سگ های بزرگی که در بدن های کوچک به دام افتاده اند در نظر بگیرید. آنها نیاز به فضای باز گسترده ای برای فعالیت دارند و اگر در داخل یک آپارتمان کوچک زندگی کنند ،تقریبا همیشه منجر به بروز رفتار های مخرب خواهند شد. وجود دیوارهای حصیری دور محل بازی و فعالیت او می تواند مفید باشد مثل محل زندگی گربه ها، سنجاب ها، خرگوش ها و …. آنها همیشه باید هنگام خروج از منزل تحت نظر باشند ،زیرا این سگ ها دوست دارند حفاری کنند و این موضوع به پیشینه آن ها بر می گردد،زیرا آن ها از ابتدا شکارچیان روباه ها بوده اند و برای این کار ساخته شده اند.

 

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

بیشتر بخوان بیشتر بدان  فالش خواندن چیست؟

دسته‌بندی نشده

آشنایی با جک راسل تریرآشنایی با سگ جک راسل تریرتاریخچه جک راسل تریرتاریخچه سگ جک راسل تریرتاریخچه نژاد جک راسل تریرتربیت جک راسل تریرتربیت سگ جک راسل تریرتربیت نژاد جک راسل تریرتربیت و نگهداری سگ جک راسل تریرتغذیه جک راسل تریرتغذیه سگ جک راسل تریرتغذیه نژاد جک راسل تریرجک راسل تریرخصوصیات جک راسل تریرخصوصیات سگ جک راسل تریرخصوصیات نژاد جک راسل تریرخلق و خوی جک راسل تریرخلق و خوی سگ جک راسل تریرراهنمای تربیتی سگ جک راسل تریرراهنمای تغذیه سگ جک راسل تریرسایز جک راسل تریرسایز سگ جک راسل تریرسایز نژاد جک راسل تریرسگ جک راسل تریرسگ جک راسل تریر در ویکی پدیاطول عمر جک راسل تریرطول عمر سگ جک راسل تریرطول عمر نژاد جک راسل تریرقد انواع سگ جک راسل تریرقد جک راسل تریرقد سگ جک راسل تریرقد نژاد جک راسل تریرمشخصات جک راسل تریرمشخصات سگ جک راسل تریرمشخصات ظاهری جک راسل تریرمعذفی جک راسل تریرمعرفی جک راسل تریرمعرفی سگ جک راسل تریرمعرفی نژاد جک راسل تریرنژاد جک راسل تریرنژاد سگ جک راسل تریرنگهداری جک راسل تریرنگهداری سگ جک راسل تریروزن جک راسل تریروزن سگ جک راسل تریروزن نژاد جک راسل تریرویژگی نژاد جک راسل تریرویژگی های جک راسل تریرویژگی های ظاهری جک راسل تریر

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشخصات سگ جک راسل تریر x بخوانید...