مشخصات سگ شتیزو

مشخصات سگ شتیزو

مشخصات سگ شتیزو


مشخصات سگ شتیزو

سلام عزیزان. این بار هلث کده با معرفی یک نوع سگ باکلاس درخدمن شماست. معرفی می کنم … شتیزو

با مقاله مشخصات سگ شتیزو با ما باشید.

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

نژاد سگ شتیزو

برونگرا، بازیگوش، با محبت

قد: 23 تا 26 سانتی متر

وزن: 4 تا 7 کیلوگرم

طول عمر: 10 تا 18 سال

گروه: عروسکی

با آن چهره و آن چشمهای تیرۀ بزرگ که با ظاهری شیرین به شما نگاه می کنند! جای تعجب ندارد که صاحبان شیتزو به مدت هزار سال از بودن در کنار این ” شیر سگ” کوچولو لذت برده اند و شیتزو نیز همچنان شیطنت و بازیگوشی خود را دنبال کرده است…

نژاد سگ شتیزو

نژاد سگ شتیزو

 قیمت حدودی در بازار ایران: از 8.5 تا 10 میلیون تومان

توضیحات

شیتزو (در غرب شید-زوو یا شیت-سو تلفظ می شود و چینی ها یه آن “شر-زِر” می گویند) دارای وزنی بین 4 تا 7 کیلوگرم است و در حالت ایستاده، قد آن بین 20 تا 28 سانتیمر است که برای سگها، اندازۀ کوچکی محسوب می شود. پوشش آنها که در رنگهای مختلفی دیده می شود، ارزش صرف زمان و با دقت نگریستن به آن را دارد زیرا سگهای کمی به زیبایی یک شیتزوی به خوبی آراسته شده هستند.

جذاب بودن راهی برای زندگی کردن این افسونگر پر جنب و جوش است. شیتزو به این معروف است که به ویژه با بچه ها مهربان است. به عنوان یک سگ کوچک که می توانسته است بیشتر روز خود را در کاخ های سلطنتی بگذراند، اگر شما در یک آپارتمان یا خانۀ بدون حیاط بزرگ زندگی می کنید، این سگ می تواند یک حیوان خانگی عالی باشد

برخی از سگ ها عادت به حفر سوراخ و تعقیب گربه ها دارند، اما شیتزو می تواند در حالی که مشغول تماشای تلویزیون هستید، روی پاهای شما نشسته و رفتار تحسین برانگیزی داشته باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ پاکوتاه

امتیاز

انطباق پذیری

·          سازگاری خوب با زندگی آپارتمانی
·          خوب برای صاحبان تازه کار
·          سطح حساسیت
·          تحمل تنهایی
·          تحمل آب و هوای سرد

شیتزو معروف به شیر کوچولو یکی از نژادهای سگ فانتزی است که وزنشان بین نر(۴-۷ک)ماده(۳-۶ک) و دارای موهای بلند ابریشمی شکل هستند. اطلاعات دقیقی در خصوص اصل و نسب این نژاد در دسترس نیست. البته این نژاد برای اولین بار در تبت یافت شد و بعداً در چین تعداد بیشتری از آن مشاهده گردید.

یک سگ از نژاد شیتزو

مدارک و نقاشی‌های بدست آمده از قرن ۱۶ میلادی سگهای کوچکی را نشان می‌دهند که شبیه به شیر می‌باشند. در قرن ۱۷ این نژاد از موطن خود یعنی تبت به پِکینگ برده و در آنجا پرورش یافت. اجداد او را نژادهای لهاسا آپسو و پیکینیز تشکیل می‌دهند. بعدها شیتزو سگ محبوب امپراتور چین گردید و تا سالیان زیادی چینی‌ها از فروش یا هدیه آن‌ها به غرب خودداری می‌کردند اولین جفت از آن در سال ۱۹۳۰ به انگلستان وارد شد و در سال ۱۹۴۶ به ثبت رسید.

مشخصات

شیتزو باوقار، پر جنب و جوش، با هوش، شاد، شیرین و اهل تفریح و بازی است. او بسیار مهربان و علاقه دارد روی پاهای شما بنشیند و به او محبت کنید. او با غریبه‌ها دوست و خوش مشرب است. او یکی از محبوب‌ترین سگ‌ها در ایالات متحده است.

ظاهر

سگ‌های شیتزو به عنوان سگ‌های باهوشی شناخته شده‌اند که ریزش مویشان کم است. این نژاد به عنوان نژادی قوی کوچکی شناخته شده‌اند که پوزه کوچک و چشمان تیره رنگ بزرگی دارند. معمولاً رنگ زیر چشمانشان قهوه‌ای است.

قد او ۲۳ تا ۲۶ سانتی‌متر و وزنش ۲ تا ۵ کیلوگرم است.

آموزش

شیتزواز بهترین نژادهای سگ برای آموزش است. او دستورهای جدید را از تمام نژادهای دیگر سریعتر می‌آموزد. شما باید دقت و صبر بیشتری در هنگام آموزش او خرج کنید.

ریزش مو

در خانه کمتر موهای او را پیدا خواهید کرد به طوری که در مقایسه با دیگر نژادها می‌توان گفت که اصلاً ریزش مو ندارند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ پاپی (توله سگ)

طول عمر

شیتزو حدود ۱۰ تا ۱۸ سال عمر می‌کند.

بیماری‌های رایج

از بیماری‌های رایج در این نژاد می‌توان به ناهنجاری مفصل ران (Hip dysplasia)، دررفتگی کشکک (Patellar luxation)، نارسایی کلیه در توله‌ها (Juvenile renal dysplasia)، سنگ مثانه (Bladder stones)، عفونت مثانه (Bladder infection)، فتق ناف (Umbilical hernia)، عطسهٔ معکوس (Reverse sneezing)اشاره کرد.درگیری های چشمی شامل عفونت چشم و غیره.

منبع: وبکی پدیا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ گردانی x بخوانید...