مشخصات سگ ژرمن شپرد اصیل

مشخصات سگ ژرمن شپرد اصیل

مشخصات سگ ژرمن شپرد اصیل

مشخصات سگ ژرمن شپرد اصیل بر اساس تحقیقات و مطالعات انجام شده در سالیان گذشته، ژرمن شپرد یکی از سه سگ محبوب ایرانیان به شمار می آید زیرا این سگ ها، کمک های بسیار زیادی در لحظات سخت و مهم به نیروهای هلال احمر، نیروی پلیس و همچنین آتش نشانان کرده اند. این نژاد سگ که نژادی به نسبت جدید است و به سال 1899 میلادی بر می گردد و گاهی به اشتباه نژاد ژرمن شپرد به نام شیانلو در ایران شناخته می شود.

سگ ژرمن شپرد وجودش را به یک مرد کاپیتان آلمانی به نام max von stephanitz مدیون است،

کاپیتان حرفه ای نظام آلمان که هدف وی به وجود آوردن یک سگ بی نظیر با نژاد آلمانی بوده است.

صد ها سال قبل از این کاپیتان، کشاورزان آلمانی

مانند دیگر سایر نقاط در اروپا، برای حفاظت و نگه داری از گله خود به سگ ها اعتماد می کردند.

چوپان ها روزهای زیادی برای ورزش و پرورش سگ ها زمان می گذاشتند

اما هیچکس نتوانسته بود سگ های گله را به نژادی خاص پرورش دهد.

مشخصات سگ ژرمن شپرد اصیل توله

سگ ژرمن شپرد دارای میانگین طول عمر ۱۱ تا ۱۳ سال بوده و به عنوان یک دوست خانوادگی با وفا و قابل اطمینان بشمار می روند. این نوع سگها در قدیم برای حفاظت و نگهداری از گله های گاو و گوسفند و کمک به چوپان ها بسیار مورد استفاده قرار می گرفتند. به مرور زمان و با توجه به کشف استعدادها و قابلیت های سگ ژرمن شپرد از آنها برای کمک به نیروهای پلیس، عملیات امداد و نجات و کارهای اکتشافی نیز استفاده شد. هوش و ذکاوت بالای این نوع سگها، سرعت زیاد و قدرت عکس العمل سریع موجب شده که نیروهای پلیس از آنها به عنوان نیروی کمکی استفاده نمایند. در ادامه بررسی مختصری در مورد تاریخچه سگ ژرمن شپرد خواهیم داشت.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ني ني سايت كاشت ابرو

مشخصات سگ ژرمن شپرد اصیل

سگهای ژرمن شپرد دارای هیکلی چابک، عضلانی و تنومند بوده و خط کمری آنها از فرق سر تا انتهای دم انحنا دار است. استخوان جمجمه آنها شیبدار بوده و به یک پوزه سه گوش ختم می شود. گوشهای بر افراشته سگ نشان از هوشیاری و هوش و ذکاوت بالای آنها دارد. چشمان سیاه رنگ و دم پر پشت آنها گویای چالاکی و قدرت سگ ژرمن شپرد می باشد.

خصوصیات سگ ژرمن شپرد اصیل

ارتفاع سگهای ژرمن شپرد نر از روی زمین تا شانه ها حدود ۶۰ تا ۶۵ سانتی متر و در جنس ماده حدود ۵۵ تا ۶۰ سانتی متر است. میانگین وزن سگ نر حدود ۳۷ کیلوگرم و ماده حدود ۲۸ کیلوگرم وزن دارد. اکثر سگها دارای موهای صاف متوسط بوده و در طیف رنگی سیاه، قهوه ای، قرمز، جگری، کرم و نقره ای و در برخی موارد سفید مشاهده می شوند. رنگ غالب سگ ژرمن شپرد که همگان با آن آشنا هستند رنگ سیاه و قهوه ای است. رنگ مشکی ژرمن شپرد قیمت بالاتری دارد. این نوع سگها حدود ۶ تا ۱۰ توله به دنیا می آورند.

قیمت سگ ژرمن شپرد اصیل

بهترین زمان برای شروع آموزش سگ ژرمن شپرد از ۸ هفتگی است. این نوع سگها بسیار باهوش بوده و قابلیت آموزش بالایی دارند. اولین آموزشهای توله سگ شامل نشستن و ایستادن است. پس از آن حرکت نکردن و روی پاشنه ایستادن از دیگر آموزشهای ضروری توله سگها می باشند. در هر بار آموزش یک کلمه را بکار برید تا توله سگ با آن کلمه خو بگیرد. به عنوان مثال برای آموزش ایستادن بطور مرتب کلمه پاشو را بکار برید.

قیمت سگ ژرمن شپرد اصیل تربیت شده

هنگام آموزش توله سگ ژرمن شپرد حوصله و دقت کافی داشته باشید. غذاهای خوشمزه ای مانند سینه مرغ می تواند توله سگ ژرمن شپرد را به آموزش بهتر ترغیب نماید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت کپسول لاغری

مشخصات ظاهری سگ ژرمن شپرد اصیل

اگر بخواهیم ژرمن شولاین آلمان غربی را به طور کلی بشناسیم به خصوصیات زیر می توان اشاره کرد:

  1. غالبا رنگ ان ها قرمز است.
  2. یک سگ مناسب برای خانواده است.
  3. مشکلات سلامتی کمتری دارد.
  4. نژادی پرورش یافته در توانایی های کاری، سلامتی و ظاهر می باشد.
  5. استخوان بندی آن قوی است و سر بزرگتری دارد.
  6. انرژی بسیار زیاد و بسیار پر تحرک است.
  7. کمر و پشت او به جای شیبدار، قوس دار و منحنی دار است .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص لوبیا قرمز x بخوانید...