مشخصات سگ گرگی

مشخصات سگ گرگی

مشخصات سگ گرگی


مشخصات سگ گرگی

سلام عزیزان. یکی از نژادهای سگ ، سگ گرگی هست. با هلث کده همراه بشین تا از مشخصات سگ گرگی آگاه بشین.

 تعریف نژاد سگ گرگی

سگ گرگی چیست؟ همانطور که از نام این سگ ها پیداست، سگ گرگی نژادی از گرگ و سگ اهلی، هاسکی سیبری، مالاموت و ژرمن شپرد می باشد. گرگ ها و سگ های اهلی از نظر نژادی قابلیت هم نژاد شدن را دارند و در طبیعت هم رخ می

دهد زیرا گرگ ها بسیار خشن و مهاجم هستند.

بله حقیقت دارد که تمام سگ ها در خون خون کمی نژاد گرگینه دارند اما سگی یک سگ گرگی واقعی خواهد بود که در پنج

نسل پیشین خود اجداد خالص گرگ داشته باشد.

پیشنهاد شده از سراسر وب

 اولین سگ گرگی کمی نژاد پامرانین دارد

چه باور کنید چه نکنید اولین سگ های گرگی از نژاد گرگ وحشی و پامرانین بودند. البته پامرانین های قرن 18 مانند امروز نبودند. بلکه بزرگ، عضلانی و کاری بودند و در برف سورتمه را می کشیدند.

 سگ گرگی هنوز بحث برانگیز است

مانند بسیاری از سگ ها که وحشی تلقی می شوند، سگ های گرگی هم بحث برانگیز هستند و برخی نگهداری آن را توصیه نمی کنند.

برخی آنها را وفادار، دوست داشتنی و قابل تعلیم و برخی آنها را وحشی، خشن و غیرقابل پیشبینی می دانند. در حقیقت این سگ ها رفتار مشخصی نداشته و نمی توان آنها را پیشبینی کرد. با این حال تنوع رفتاری آنها متفاوت است و بنابراین اگر حوصله تعلیم و ترتبیت آنها را ندارید از نگهداری شان صرفنظر کنید.

می توان به سگ های گرگی واکسن هاری زد؟

متاسفانه برای سگ های گرگی واکسن هاری تایید شده وجود ندارد و بنابراین در صورتی که فردی را گاز بگیرند احتمال هاری وجود دارد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مشخصات سگ هاسکی

افرادی که می خواهند سگ های گرگی خود را واکسن بزنند با دو گزینه مواجه هستند: یا می توانند درباره نوع سگ شان دروغ بگویند یا فرمی مبنی بر اینکه واکسن مراقبت کامل را ایجاد نکرده و در صورت گاز گرفتن فرد توسط سگ باید آن را از بین برد، امضا کنند.

سگ های گرگی در هر 50 ایالات آمریکا مجاز نیستند

سگ های گرگی را معمولا بر اساس شاخه بندی شان یا نسل هایی که از گرگ ها فاصله گرفته اند، طبقه بندی می کنند. شاخه اول پیوند اولیه میان گرگ و سگ اهلی، مانند گرگ و سگ گرگی را نشان می دهد، در حالی که شاخه دوم نشان دهنده نسل دوم است. از آنجایی که ردیابی ژنتیک سگ های گرگی دشوار است، نمی توان مطمئن شد سگ گرگی است یا یک سگ اهلی است که ظاهر گرگینه دارد.

این مسائل باعث شده که ایالت ها سگ های گرگی را غیرقانونی بنامند و اجازه نگهداری از آن به عنوان حیوان خانگی را ندهند، برخی نیز قوانین سفت و سختی ارائه می دهند. اگر می خواهید به خانواده یک سگ گرگی را اضافه کنید، خوب تحقیق کنید تا مطمئن شوید نگهداری از آن در ایالت شما مجاز است.

سگ های گرگی در هر 50 ایالات آمریکا مجاز نیستند

سگ های گرگی در هر 50 ایالات آمریکا مجاز نیستند

توله سگ گرگی می تواند از سایر سگ ها رفتار متفاوتی داشته باشد

در حالی که بسیاری از توله سگ ها رفتار مشخصی دارند، توله سگ های گرگی از سایر برادران و خواهران خود متفاوت می باشند. چرا؟ بسیاری از آنها ممکن است رفتار سگ های اهلی را پیش گرفته و بقیه رفتار سگ های گرگی را. همانطور که گفتیم برای پیشبینی میزان گرگی بودن سگ عامل مشخصی وجود ندارد.

سگ گرگی دوست دارد دندان تان را لیس بزند و شما هم باید اجازه بدهید

بله درست خوانده اید. اگر سگ گرگی خواست دندان تان را لیس بزند باید اجازه دهید. چرا؟ با این کار شما را به عنوان عضوی از خودشان پذیرفته اند. این سگ های گرگی مانند گرگ های وحشی با لیسیدن دندان های هم عشق و محبت شان را نشان می دهند. اگر اجازه این کار را ندهید احساس طرد شدن خواهند داشت و یا آنقدر صورت تان را نگه می دارند تا اجازه دهید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ اصحاب کهف

سگ های گرگی به فضای زیاد نیاز دارند

سگ های گرگی معمولا به افرادی توصیه می شوند که در طبیعت زندگی می کنند زیرا این سگ ها برای سلامت، شادی و فعالیت به فضای زیادی نیاز دارند. بسیاری معتقدند یک فضای 400 متر مربعی با درخت و مانع برای این سگ ها مناسب است تا از آن بالا بروند.

سگ های گرگی به رژیم مخصوص نیاز دارند

غذای همیشگی سگ ها نمی تواند سگ های گرگی را سیر کند. آنها روزانه به یک تا دو کیلوگرم گوشت نیاز دارند. غذاهای معمولی نمی تواند مواد مغذی مورد نیاز سگ را فراهم کند.

سگ های گرگی زیاد زوزه می کشند

سگ های گرگی به دلایل مختلف، از ارتباط با یک سگ گرگی یا حتی گرگ، هشدار به سگ  دیگر برای دور ماندن از ماده و یا در

واکنش به صداهای دوردست زوزه می کشند.

در صورت آوردن یک سگ گرگی به خانه مراقب این زوزه ها باشید.

نوعی سگ گرگی

گرگاس یا گرگی حیوان دورگه‌ای ست که از جفت‌گیری سگ و گرگ پدید می‌آید. از آن‌جا که سگ اهلی (Canis lupus familiaris) زیرگونه‌ای از گرگ خاکستری (Canis lupus) به شمار می‌رود پس می‌توان گرگی را نژادی از سگ نیز به شمار آورد. با توجه به اینکه نسل تمامی سگ‌ها به زیرگونه‌هایی از گرگ می‌رسد، گرگی، سگی است که خون گرگ را از ۵ جد نزدیک خود به ارث برده باشد. نام‌های فارسی دیگر این جانور «گرگ سگ»[۱] و سَگگُرگ است.

بیشترین جمعیت گرگی‌ها در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند. شمار گرگی‌ها در این کشور در سال ۱۹۹۸ حدود ۳۰۰ هزار برآورد شده که برخی منابع آن را تا ۵۰۰ هزار بالا می‌برند. برای تولید گرگی معمولاً گرگ خاکستری را با سگی از نژادهای گرگ‌مانند (مثل ژرمن شپرد یا سیبرین هاسکی یا مالاموت آلاسکایی) جفت می‌کنند.

از آن‌جا که ساختار ژنی گرگی ترکیبی از آن ِ سگ و آن ِ گرگ است،

ویژگی‌های جسمی و رفتاری‌اش ممکن است به هر یک از

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ آرام

آن‌ها شبیه شود و چندان قابل پیش‌بینی نیست.

کونمینگ نوعی گرگی چینی است که برخلاف گرگی‌های دیگر برای نگهبانی هم مناسب است.

منبع: ویکی پدیا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ صدف بیوتی x بخوانید...