ناپروکسن ۵۰۰

ناپروکسن ۵۰۰

ناپروکسن ۵۰۰

هرچند از ناپروکسن 500 برای کم کردن درد ها و التهابات استفاده می شود اما باید این نکته را مد نظر قرار داد که ناپروکسن 500 را بدون تجویز پزشک هرگز نباید استفاده نمود. زیرا این احتمال وجود دارد که شما نسبت به سایر داروهای مسکن تا حدی به آن آلرژی داشته باشید. ناپروکسن را برای درمان بیماری های دردناکی مانند آرتروز، کمردرد، دردهای دوران قاعدگی، دردهای ناشی از بیماری نقرس و بورسیت استفاده می کنند.

ناپروکسن ۵۰۰ برای چیست

در موارد نادری ممکن است مصرف داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند ناپروکسن باعث افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته شوند. این عارضه می‌تواند در هر زمانی از مصرف دارو اتفاق بیفتد اما خطر آن زمانی که این دارو را برای مدت طولانی مصرف کنید بالاتر می‌رود.

به ندرت این دارو ممکن است باعث خونریزی جدی (در موارد کمی کُشنده) معده یا روده شود. این عارضه ممکن است هر لحظه پس از مصرف دارو اتفاق بیفتد. سالمندان بیشتر در معرض این خطر قرار دارند.

اگر عوارض جانبی و جدی مصرف ناپروکسن مانند مدفوع تیره و سیاه، درد مداوم و یا غیرطبیعی معده، استفراغ شبیه به قهوه، درد قفسه سینه یا فک یا دست چپ، تنگی نفس، تعرق غیرطبیعی، سرگیجه، احساس ضعف یک سمت بدن، تکلم مشکل‌دار و تغییرات دید را مشاهده کردید با فوریت‌های پزشکی تماس بگیرید.

ناپروکسن ۵۰۰ برای چی خوبه

آرتروز (ساییدگی مفصل)

استئوآرتریت مفصل زانو و

روماتیسم مفصلی یا آرتریت روماتوئید

نقرس

روماتیسم جوانان

دردهای ناشی از کشیدگی و کوفتگی عضلات و مفاصل

برخی از انواع سردرد

دردهای قاعدگی

و …

در هر یک از موارد بالا دکتر فوق تخصص ارتوپد  با توجه به نوع مشکل شما، دوز و میزان مناسب برای مصرف ناپروکسن را نسخه می‌کند از تغییر تجویز پزشک و یا توصیه نسخه درمانی خود به دیگران جدا پرهیز کنید.

. ناپروکسن می‌تواند میزان حملات قلبی و عروقی را افزایش دهد. لذا در هفته‌ها و ماههای اول بعد از سکته قلبی و یا جراحی قلب ممنوع است مگر در صورت صلاحدید پزشک معالج تان.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  اکوفن

,ناپروکسن ۵۰۰ برای دندان درد,ناپروکسن ۵۰۰ عوارض,ناپروکسن ۵۰۰ چیه

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دارو سفیکسیم x بخوانید...