نروکسین

نروکسین

نروکسین

فرآورده‌ی گیاهی نروکسین ، حاوی عصاره‌ی گیاه علف چای یا گل راعی با نام علمی Hypericum perforatum است که به منظور مقابله با افسردگی و کاهش اضطراب طراحی شده‌است. بیشتر مطالعات انجام گرفته پیرامون این گیاه به کاربرد آن در درمان افسردگی‌های خفیف تا متوسط اشاره دارد. پژوهش‌هایی نیز پیرامون اثرات گیاه در بهبود اختلالات خواب، افسردگی فصلی، افسردگی پس از زایمان، کاهش عوارض یائسگی و سندرم پیش از قاعدگی، کاهش تحریک پذیری عصبی در کودکان و کمک به بهبود اختلال وسواس فکری- عملی (OCD) وجود دارد.

نروکسین چیست

این داروی گیاهی با ممانعت از بازجذب سروتونین و تأثیر بر روی بسیاری از انتقال‌دهنده‌های عصبی از قبیل نوراپی نفرین، دوپامین، L-گلوتامات و GABA، اثر خود را اعمال می‌کند.

داروهای ضد افسردگی مانند نروکسین برای کاهش علائم افسردگی (مانند خستگی، اضطراب و کم خوابی) استفاده می‌شوند و به نوبه خود به شما اجازه می‌دهد تا به طور معمول کار کنید و با وجود بیماری خود، وضعیت روحی و عمومی بهتری داشته باشید.

نروکسین نی نی سایت

  • قبل از شروع درمان با قرص نروکسین (Nervoxin) بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه کنید. این بروشور به شما کمک می‌کند تا اطلاعات جامعی را راجع به دارو به دست آورده و از عوارض جانبی احتمالی آن مطلع شوید. همچنین اگر در رابطه با مصرف آن با سؤالاتی روبرو هستید با پزشک خود مشورت نمایید.
  • دوز و مقدار داروی نروکسین از فردی به فرد دیگر متفاوت است. لذا دارو را دقیقاً همانطور که پزشک برایتان تجویز کرده است، استفاده نموده و از کم یا زیاد کردن خودسرانه مقدار و مدت زمان مصرف اجتناب نمایید.
  • چنانچه بعد از ۴ تا ۶ هفته مصرف این دارو، تغییری در وضعیتتان حاصل نشد، به پزشک خود اطلاع دهید.

نروکسین قیمت

قرص گیاهی نروکسین دینه 50 عدد حدود سی و پنج هزار تومان

نروکسین خواب اور

نروکسین (Nervoxin) از داروهای آرامبخش و ضد افسردگی است که به منظور درمان افسردگی، سندروم پیش از قاعدگی، شب ادراری کودکان، عوارض یائسگی، خستگی یا کاهش انرژی، اختلال خواب، کاهش تمرکز و رفع اختلالات روحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص هیوسین

این دارو جزء داروهای کم عارضه در زمینه درمان افسردگی و اضطراب محسوب می‌شود.

نروکسین نحوه مصرف

بزرگسالان : روزانه 1 تا 2 قرص (در مواردی تا 5 قرص در روز قابل افزایش است ) ، همراه غذا

کودکان (6 تا 12 سال) : تحت نظر پزشک، نصف دوز بزرگسالان.

به مدت 4الی6 هفته، چنانچه پس از این مدت هیچگونه بهبودی مشاهده نشد با مراجعه به پزشک باید درمان متفاوت انتخاب شود ولی در صورت بهبودی ، برای درمان کامل و جلوگیری از عود مجدد آن توصیه می شود تا 6 ماه مصرف قرص نروکسین ادامه یابد.

نروکسین عوارض

عصاره گل راعی ایمنی بالینی و قابلیت تحمل بالایی دارد. تنها عوارض جانبی اندکی با این دارو گزارش شده است مانند: اختلالات خفیف دستگاه گوارش (حالت تهوع، اسهال یا یبوستسر درد یا واکنش های آلرژیک و در موارد نادر بی قراری.

سایر مواد تشکیل دهنده عبارتند از: سودوهیپریسین، هایپرفورین، کوئرسیترین، روتین، بای فلاونوئیدها، اسید کلروژنیک، تانن های تغلیظ شده و …

داروی نروکسین

نروکسین در درمان افسردگی خفیف تا متوسط موثر است. نروکسین علائم اضطراب (تنش، نگرانی، تحریک پذیری، گرفتگی عضلات، دندان قروچه و بی خوابی) را کاهش می دهد، اثر ضد اضطرابی دارو ممکن است به دلیل فعال کردن گیرنده های بنزودیازپینی باشد. در طی 2 تا 6 هفته بهبود قابل توجهی با این دارو در علائم افسردگی، اضطراب، بی قراری و اختلالات روانی در کودکان (سنین 1 تا 12 سال) مشاهده گردید. درمان به خوبی تحمل می شود و هیچ گونه عوارض جانبی با آن گزارش نشده است.

بهبود قابل توجهی در علائم ذهنی و جسمی یائسگی در زنانی که در دوره های قبل و بعد از یائسگی قرار داشتند، پس از درمان 12 هفته ای با دارو مشاهده شد. میانگین نمره کل MRS (مقیاس درجه بندی یائسگی) – شامل تغییرات در میل جنسی، خشکی واژن و مشکلات ادراری – از مقدار شدید علائم اولیه به حد خفیف کاهش یافت. گل راعی به طور قابل توجهی علائم سندرم قبل از قاعدگی را پس از یک دوره درمان کاهش می دهد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  هیدروکسی زین

قرار گیری در مرحله موج آهسته ی خواب (مراحل خواب 3 و 4) در عرض 4 هفته از 1.5٪ به 6٪ افزایش می یابد. این افزایش، به دلیل اثر قابل توجه دارو بر مهار افسردگی، توسط چندین محقق تایید شده است.

نروکسین برای چیست

تداخلات دارویی قرص ضد افسردگی نروکسین

  • در هنگام مصرف همزمان این دارو با داروهایی از قبیل داروهای ضد انعقاد خون و دیگوگسین نیاز به بررسی زمان انعقاد و سطوح خونی دارو می باشد.
  • از مصرف همزمان این دارو با سایر ضد افسردگی ها (به خصوص مهار کننده های MAO) اجتناب شود .

موارد منع مصرف قرص ضد افسردگی نروکسین

  • از مصرف همزمان این دارو با داروهای متابولیزه شونده توسط سیتوکروم 2E1، P450 3A2 مانند قرص های ضد بارداری ، عوامل ضد دیابت، بنزودیازپین ها، ضد تشنج ها و کاربامازپین خودداری شود.
  • در بیماران با پیوند اعضا و در افراد با آنتی بادی HIV مثبت تحت درمان با ایندیناویر (و سایر ممانعت کننده های پروتئاز) منع مصرف دارد.
  • مصرف در بارداری و شیردهی

نروکسین دینه عوارض

بیماران با سابقه حساسیت نوری به مواد شیمیایی مختلف ، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید یا سولاریوم اجتناب نمایند.
از آنجاکه به دلیل وجود تانن احتمال دارد در جذب آهن اختلال ایجاد شود ، در صورت نیاز به مصرف مکمل آهن دار ، یک تا دو ساعت فاصله توصیه می گردد.
به هنگام استفاده قرص نروکسین در مصرف مواد خوراکی با مقادیر بالای تیرامین مانند پنیر کهنه ، کالباس خشک ، مخمر ، ماهی دودی و غیره احتیاط شود.
مصرف این دارو در دوز درمانی هیچگونه اثر منفی در رفتار عمومی یا توانایی رانندگی ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قطره سدیم کلراید x بخوانید...