ني ني سايت روغن خراطين

ني ني سايت روغن خراطين

ني ني سايت روغن خراطين


روغن خراطین برای صورت

یکی از روغن های توصیه شده برای زیبایی و پر شدن صورت روغن خراطین است.با هلث کده همراه شوید تابیشتر بدانید…

ایزینیا فتیدا

ایزینیا فتیدا (به انگلیسی: Eisenia fetida)، که در اصطلاح کرم قرمز یا خزنده قرمز نامیده می‌شود در عمل کمپوست سازی بسیار ارزشمند است. از روغن این کرم در صنایع آرایشی به عنوان حجم دهنده و جوان کننده استفاده می شود.

کرمهای ایزینیا فتیدا برای ورمی کمپوستینگ زباله‌های زیستی خانگی و صنعتی استفاده می‌شود. آنها بومی اروپا هستند، اما به هر قومی و غیر قومی به غیر ازجنوب وارد شده‌اند.

مشخصات

این کرمها تحت عناوین مختلفی از قبیل: کرم قرمز، کرم صورتی، کرم ارغوانی، کرم ببری، کرم طعمه نامیده می‌شود. کرمهای زنده به رنگ ارغوانی یا قهوهای یا حتی تیره‌تر دیده می‌شوند. این کرمها در قسمت پشت خود نواری رنگی دارند و معمولاً در هر قطعه از بدن آنها، دو نوار دیده می‌شود. رنگ بدن کرمها در قسمت شکم، کدرتر است. به هنگام بلوغ، طول کلیتلوم در کرمها به هفت الی نه قطعه می‌رسد که بین قطعات ۲۴، ۲۵ یا ۲۶ تا ۳۶ می‌باشد. این کرمها بسیار پرطاقت بوده و قادر به تحمل طیف وسیعی از نوسانات دما و رطوبت می‌باشند.

فرایند تولید کرم‌پوسال در این نوع کرم نیز به دلیل سازگاری غذایی با مواد آلی، بسیار آسان انجام می‌گیرد، یعنی این کرمها می‌توانند از انواع گوناگون زباله‌های آلی تجزیه‌پذیر تغذیه کنند. هر کرم می‌تواند روزانه به‌طور میانگین هفت میلی‌گرم زباله را بازیافت نماید. همچنین سرعت رشد آنها نیز بالاست. کرمهای بالغ، وزنی معادل با ۵/۱ گرم داشته و حدود ۵۰ تا ۵۵ روز بعد از بیرون آمدن از کوکون قادر به تولید مثل می‌باشند.

تولید مثل

کرمها جزء جانوران هرمافرودیت می‌باشند یعنی هر کرم اندامهای نر و مادگی را توأمان دارد، ولی نهایتاً کرم با اتصال به جفت دیگر از طریق دو کلیتلوم و تبادل اسپرم عمل جفتگیری را انجام می‌دهد. سپس هر کرم یک کیسه تخم ریزی در کلیتلوم خود تشکیل میدهد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  روغن خراطین ني ني سايت

هر کرم بالغ می‌تواند به‌طور میانگین در هر سه روز یک کوکون ایجاد کند که مدت ۲۳ روز پس از آن از هر کوکون یک تا سه نوزاد کرم خارج می‌گردد. اما تمام نوزادان خارج شده از کوکون زنده نمی‌مانند. به‌طور میانگین تعداد این کرمها می‌تواند تا سی برابر افزایش یابد. این کرمها در خارج از سفره‌های غذایی خود حرکت نمی‌کنند.

منبع»ویکی پدیا

آیا روغن خراطین برای صورت مناسب است؟

اثر روغن خراطین اصل افزایش حجم گونه، لب و پوست صورت است. در افرادی که می‌خواهند به طور طبیعی افزایش حجم لب و گونه داشته باشند و از پروتز سینه و روش‌های جراحی می‌ترسند؛ استفاده از روغن خراطین مناسب است. این روغن در پر کردن گودی زیر چشم نیز موثر است. همچنین چون روغن خراطین باعث افزایش حجم و سفتی پوست می‌شود؛ در جلوگیری از چین و چروک نیز موثر است.

آیا روغن خراطین برای صورت مناسب است؟

آیا روغن خراطین برای صورت مناسب است؟

روغن خراطین برای صورت چگونه استفاده شود؟

برای استفاده از روغن خراطین برای صورت کافی است ابتدا پوست صورت را به خوبی شست و شو دهید. بعد از خشک شدن صورت، پوست صورت را ماساژ دهید تا جریان خون افزایش یابد. سپس چند قطره روغن خراطین را به پوست بمالید و دوباره صورت را ماساژ دهید تا روغن جذب پوست شود. برای اثر بخشی بهتر روغن خراطین برای پوست بهتر است این کار را قبل از خواب انجام دهید تا در طی شب روی پوست اثر کند.


انتظار اثر شگفت‌انگیز و فوق‌العاده از
روغن خراطین برای پوست صورت نداشته باشید. اثر روغن خراطین فوری نیست و بعد از مصرف در طی چهار تا شش ماه استفاده اثرات خود را نشان می‌دهد.

روغن خراطین برای صورت چند روزه جواب میدهد؟

 

روغن خراطین برای صورت چند روزه جواب میدهد

روغن خراطین برای صورت چند روزه جواب میدهد

 

اثر روغن خراطین برای لک صورت چگونه است؟

در برخی منابع طب سنتی ادعا شده است که استفاده از روغن خراطین می‌تواند پوست را شفاف کند. همچنین باعث کاهش چین و چروک پوست شود. ماساژ روغن خراطین روی پوست صورت، می‌تواند خونرسانی به صورت را افزایش دهد و باعث شادابی و نشاط پوست صورت شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت عوارض لیفت ابرو

 

قیمت روغن خراطین برای صورت چند است؟

روغن خراطین به نسبت گران است و قیمت آن بستگی به کشور تولید کننده و اندازه بسته‌بندی دارد. به طور حدودی قیمت یک شیشه ی 30 سی سی آن پنجاه هزار تومان است.

پیشنهاد شده از سراسر وب

روغن خراطین برای آقایان

روغن خراطین اصل  اثر حجم دهی دارد. برخی از آقایان که تمایل دارند آلت تناسلی بزرگتری داشته باشند از این روغن استفاده می‌کنند. اما همانگونه که قبلا گفته شد اثر روغن خراطین به سرعت ظاهر نمی‌شود. همچنین نباید انتظار اثرات و تغییر اندازه چشم‌گیر از روغن خراطین داشته باشید.

آیا روغن خراطین برای زخم های کهنه ی پوستی موثر است؟

در یک آزمایش که توسط متخصصان چینی انجام شد. طبق نتایج به دست آمده مشخص شد که روغن خراطین در بهبود زخم‌های پوستی موثر است. روغن خراطین همچنین در کاهش التهاب پوستی موثر است و خواص ضد باکتریایی، ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی دارد.

استفاده از روغن خراطین برای ورزشکاران

روغن خراطین اثر حجم دهی دارد. ولی این اثر بر روی بافت‌های اسفنجی مانند لب و سینه بیشتر نشان داده می‌شود. با این حال ورزشکاران نیز می‌توانند برای افزایش حجم عضلات و خونرسانی بیشتر به بافت عضله از روغن خراطین استفاده کنند.

 

استفاده از روغن خراطین برای مو

روغن خراطین برای مو نیز موثر است. این روغن میزان شوره ی سر را کاهش می‌دهد و از ریزش مو جلوگیری می‌کند. چند قطره از روغن را به کف سر بمالید و بعد از چند ساعت سر را بشویید.

آیا استفاده از روغن خراطین برای صورت در بارداری مجاز است؟

بهتر است که برای احتیاط بیشتر در هنگام بارداری و شیردهی از روغن خراطین استفاده نکنید. زیرا ممکن است برای کودک و جنین حساسیت ایجاد کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مزوتراپی

خطرات استفاده از روغن خراطین چیست؟

روغن خراطین اصل یک روغن کاملا طبیعی است و معمولا خطری ندارد. اما اگر از نوع تقلبی استفاده شود ممکن است برای پوست صورت ضرر داشته باشد. همچنین ممکن است در برخی از افراد حساسیت پوستی ایجاد کند.

روغن خراطین اصل چه خصوصیاتی دارد؟

  • دقت کنید که روغن به صورت مایع باشد. جامد بودن و استفاده آن به صورت کرم نشان از تقلبی بودن آن دارد.
  • روغن خراطین بوی نامطلوبی دارد.
  • روغن به صورت غلیظ است و رنگ آن قهوه‌ای می‌باشد.
  • روغن خراطین در دمای اتاق قابل نگه‌داری است.
  • نکته‌ی مهم در استفاده از روغن خراطین برای صورت این است که این روغن فقط برای مصرف پوستی است و از خوردن آن خودداری کنید. در صورتی که به صورت اتفاقی روغن خورده شد؛ به پزشک مراجعه کنید.

 

 

نتیجه گیری:

روغن خراطین روغنی طبیعی است که از قدیم در طب سنتی استفاده می‌شده است. کاربرد این روغن افزایش حجم لب، گونه، صورت ، سینه و باسن است. اگر به طب سنتی علاقه دارید و به دنبال افزایش حجم صورت هستید می‌توانید از روغن خراطین استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صابون ختمی x بخوانید...