نژاد سگ پیکینیز

نژاد سگ پیکینیز

نژاد سگ پیکینیز

امروز با یه نژاد سگ چینی و وفادار در خدمت شماییم . هلث کده را همراهی کنید تا نژاد سگ پیکینیز را معرفی کنیم…

معرفی نژاد پکینیز

سگ های این نژاد وفاداری خاصی دارند. آن ها بسیار دوست داشتنی و مهربان هستند اما در عین حال شوخ طبعی و بازیگوشی که برخی نژادهای دیگر دارند، در پیکینیز دیده نمی شود. کمی لجبازی و یک دندگی در سگ های این نژاد وجود دارد.

آن ها جثه کوچک، ظاهر زیبا و دوست داشتنی و قیمت نسبتا بالایی دارند. طرفداران پکینیز در جهان بی شمارند و در همه ی کشورهای دنیا افراد بسیاری با عشق و علاقه ی زیاد از سگ های این نژاد نگهداری می کنند.

تلفظ دیگر نام آن ها، پکینیز ( Pekingese ) است. این سگ ها در رنگ های مختلف دیده می شوند و به طور کلی توانایی تولید مثل 2 تا 4 توله را دارند. سگ های این نژاد شخصیت رهبری دارند و دوست ندارند از کسی پیروی کنند.

سگ های این نژاد موهای زیبا و بلندی دارند. موهای آن ها در اطراف شانه ها و سینه بلند تر از دیگر قسمت های بدنشان است. پوست بدن آن ها از قسمت داخلی ضخیم و قطور است اما سطح خارجی پوست بدن نازک و لطیف است که با موهای زیبای آن ها پوشیده شده است.

تاریخچه نژاد پکینیز

زیست گاه اصلی سگ های این نژاد، کشور چین است. قدمت پکینیزها به 4000 سال قبل از میلاد بر می گردد. در آن زمان سگ های این نژاد در خانواده های سلطنتی پکن، زندگی می کردند و جایگاه ویژه ای در این خانواده ها داشتند. در بعضی از منابع ذکر شده که قدمت آن ها 2000 سال قبل از میلاد است و این اختلاف نظر در میان منابع اطلاعاتی مختلف دیده می شود.

در هر صورت پیکینیز یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ در کل جهان است. چینی ها اعتقاد دارند که نام این سگ برگرفته از نام پکن (پایتخت کشور چین) است. در آن زمان چینی ها سگ های این نژاد را متعلق به کشور خود می دانستند و حتی اجازه ی خروج از قصر را به آن ها نمی دادند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ ضد گرگ

بدین ترتیب تا سال 1860 پیکینز تنها در کشور چین یافت می شد. آن ها مراقبت ویژه ای از سگ های این نژاد انجام می دادند و می توان گفت این سگ ها را در کشور خود حبس کرده بودند.

در آن زمان هنگامی که انگلیسی ها به پکن حمله کردند و در قصر امپراطوری چینی ها 5 سگ پکینیز یافنتند که آن ها را به عنوان غنائم جنگی با خود به انگلیس آوردند.

تاریخچه نژاد پکینیز

تاریخچه نژاد پکینیز

ویژگی های ظاهری

پیکینیز سگ کوچک و عروسکی است که موهای بلندی دارد. ظاهر سگ نر و ماده در این نژاد تفاوت چندانی ندارد. اندازه ی قد آن ها بین 15 تا 23 سانتی متر است و وزنی در حدود 3 تا 6 کیلوگرم دارند.

این سگ ها در رنگ های مختلفی از جمله حنایی، کرم، خاکستری، سرخ، سفید و سیاه دیده می شوند. آن ها پوششی نرم و ابریشمی دارند که رشد خوبی هم دارد. موهای اطراف گردن این نژاد شبیه به یال رشد می کند.

پیکینیزها سینه ی پهن و برجسته ای دارند و پشت بدن آن ها صاف است. دست هایشان کوتاه و نسبتا پر مو است و پنچه های پهن و عروسکی دارند. انگشتان بسیاری از آنان رو به بیرون قرار گرفته است. چشم های پکینیز با یک دیگر فاصله نسبتا زیادی دارد و بینی آن ها کوچک است. صورت سگ های این نژاد نسبتا پهن و گرد است.

خصوصیات رفتاری

پیکینیز سگی آرام و دوست داشتنی است که می تواند یک همراه و دوست وفا دار برای شما باشد. او نسبت به سگ های دیگر فعالیت کمتری دارد و اگر شما نیز زیاد اهل جنب و جوش و بازی کردن نیستید، سگ های این نژاد انتخاب مناسبی برایتان هستند.

با این حال پیکینیزها نمی توانند دوست بسیار خوبی برای کودکان باشند. این سگ ها بازیگوشی زیادی ندارند و گاهی اوقات کمی حالت جدی و عصبی به خود می گیرند که برای همبازی بودن کودکان مناسب نیست.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ باهوش

سگ های این نژاد نسبت به صاحب خود وفاداری بسیار زیادی دارند و عاشق صاحبشان هستند. آن ها برای زندگی در آپارتمان گزینه ی بسیار مناسبی هستند و سر صدای چندانی هم ندارند.

آرامش این سگ ها

توجه داشته باشید که با این که این سگ ها بازیگوش نیستند و رفتار آرامی از خود نشان می دهند، اما باید به صورت روزانه برای تخلیه انرژی او را به پیاده روی ببرید. این کار برای سلامتی سگ نیز بسیار مفید است.

پیکینز شخصیت با وقار و سرسختی دارد. او دوست دارد که مورد احترام قرار بگیرد و در این صورت به شما نیز بسیار احترام خواهد گذاشت. اگر با او بد رفتاری کنید سگی لجباز می شود. آن ها اعتماد به نفس فوق العاده ای دارند و شخصیتشان به گونه ای است که نباید مورد تمسخر و تحقیر قرار بگیرند.

در رابطه با حیوانات دیگر پیکینیز به خوبی ارتباط برقرار کرده و در مقابل آن ها حالت تهاجمی به خود نمی گیرد مگر این که این اتفاق از سوی حیوان مقابل اتفاق بیافتد. در این صورت احتمالش بسیار کم است که پیکینیز کوتاه بیاید.

در رابطه با کودکان، این سگ ها رفتار مشخص و قابل پیش بینی ندارند و بهتر است هیچ گاه سگ های این نژاد را با کودک خود تنها نگذارید. برای آموزش این سگ های باید از رفتار خوب و مثبت و همچنین پاداش دادن استفاده نمایید.

در آموزش باید توجه داشته باشید که به گونه ای به او آموزش دهید که احساس کند کاری که انجام می دهد به خواست خودش است نه به اجبار شما. آن ها دوست ندارند از کسی پیروی کنند و در تربیتشان باید این موضوع را مد نظر قرار دهید.

پکینز (به انگلیسی: Pekingese)، نام یکی از نژادهای سگ است که خاستگاه آن به چین بازمی‌گردد.

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Pekingese». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی.
  • منبع: ویکی پدیا

حیوانات

آشنایی با پیکینیزآشنایی با سگ پیکینیزپیکینیزتاریخچه پیکینیزتاریخچه سگ پیکینیزتاریخچه نژاد پیکینیزتربیت پیکینیزتربیت سگ پیکینیزتربیت نژاد پیکینیزتربیت و نگهداری سگ پیکینیزتغذیه پیکینیزتغذیه سگ پیکینیزتغذیه نژاد پیکینیزخصوصیات پیکینیزخصوصیات سگ پیکینیزخصوصیات نژاد پیکینیزخلق و خوی پیکینیزخلق و خوی سگ پیکینیزراهنمای تربیتی سگ پیکینیزراهنمای تغذیه سگ پیکینیزسایز پیکینیزسایز سگ پیکینیزسایز نژاد پیکینیزسگ پیکینیزسگ پیکینیز در ویکی پدیاطول عمر پیکینیزطول عمر سگ پیکینیزطول عمر نژاد پیکینیزقد انواع سگ پیکینیزقد پیکینیزقد سگ پیکینیزقد نژاد پیکینیزمشخصات پیکینیزمشخصات سگ پیکینیزمشخصات ظاهری پیکینیزمعذفی پیکینیزمعرفی پیکینیزمعرفی سگ پیکینیزمعرفی نژاد پیکینیزنژاد پیکینیزنژاد سگ پیکینیزنگهداری پیکینیزنگهداری سگ پیکینیزوزن پیکینیزوزن سگ پیکینیزوزن نژاد پیکینیزویژگی نژاد پیکینیزویژگی های پیکینیزویژگی های ظاهری پیکینیز

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ در خواب x بخوانید...