نژاد سگ کاوالیر

نژاد سگ کاوالیر

نژاد سگ کاوالیر


نژاد سگ کاوالیر

سلام دوستان. امروز هلث کده با یه نژاد سگ های عروسکی در خدمت شماست. با ما باشید با نژاد سگ کاوالیر

تاریخچه سگ کاوالیر

سگ‌ها در طول هزاران سال گاهی با تناسل میان هم خط‌های خود و گاهی با غیر هم خط‌های خود درآمیخته‌اند که این بیشتر اوقات با در هم آمیختن خط‌های مختلف سگ همراه بوده،این روند تا به امروز به همین صورت ادامه داشته‌است، که نتیجه‌اش تنوع وسیع نژادها گروه‌ها و آمیختگی‌ها شده‌است. سگ‌ها تنها جانورانی هستند که این مقدار تنوع را از چی‌واوا تا گریت دین دارند.

این فهرست به نژادهای مختلف سگ می‌پردازد، نژادهای مختلف سگ معمولاً طبق نوع کاربردشان بسته به این که از کدام نژاد مشتق شده‌اند گروه بندی می‌گردند. انواع اصلی سگ‌ها به سگهای نگهبان، سگ شکاری، سگ گله و سگ کاری تقسیم‌بندی می‌شوند، بنا بر این به بسیاری از انواع و زیر انواع تقسیم می‌شوند. نژادهای موجود در این فهرست در حال گسترش است و ممکن است از نژادهای سنتی و با سابقه طولانی یا نژادهای جدید در آن باشد.

در این فهرست نام هر سگ یک بار و با نامی که شهرت بیشتری دارد می‌آید.

منبع:ویکی پدیا

این نژاد جز نژادهای عروسکی می باشد . گفته می شود این نژاد از نژاد کینگ چارلز اسپانیل و سایر سگ های عروسکی تیپ اسپانیل در قرون 17- 18 و 19 میلادی منشا گرفته است.
در سال 1920 نمایشی از این نژاد در لندن برپا شد و سر انجام در سال 1940 موفق شدند تا نژادی شبیه به سگ های چارلز دوم به وجود آورند و برای جدا کردن آن از سایر اسپانیل‌ها کلمه Cavalier را بر او افزودند .

 

جدول معرفی نژاد سگ کاوالیر

کشور محل ثبت انگلستان
اندازه کوچک و عروسکی
وزن

وزن: حدود 5 تا 8 کیلوگرم

در نر و ماده تقریبا یکسان است

قد بین 30 تا 31 سانتی متر و در نر و ماده تقریبا یکسان است.
سازگاری  
توان زندگی در آپارتمان   این سگ ها برای زندگی آپارتمان بسیار مناسب هستند. آنها به طور متوسط در داخل خانه فعالیت می کنند . 
میزان سر و صدا

از  سگ هایی با سر و صدا متوسط است .

سازگاری با کودکان

کاوالیر ها   نژاد خوبی برای ارتباط برقرار کردن با کودکان هستند. ان ها بسیار اهل بازی هستند. همچنین نگهبان خوبی برای کودکان هستند. کاوالیر ها سگ هایی بسیار پر انرژی و با محبت هستند که درک خوبی از محبت هم دارند و برای ارتباط با کودکان بسیار دلنشین هستند.

سازگاری با گربه ها  
سازگاری با دیگر سگ ها  
نیاز به فعالیت روزانه

این سگ با انرژی و خستگی ناپذیر است کاوالیر ها عاشق ورزش و تحرک هستند  و باید روزانه برای انها وقت بگذارید

نیاز به رسیدگی های بهداشتی
نیاز به مراقبت و نگهداری

کاوالیر ها  نیاز های مراقبتی و آرایشی بهداشتی زیادی دارند. پوشش آن ها نیاز به این نو رسیدگی ها را زیاد  میکند. حمام را میتوانید حتی هر هفته  یک بار نیز انجام دهید. هر هفته با یک برس میتوانید بدن او را شانه کنید. از آرایشگر های حرفه ای برای پیرایش پوشش کاوالیر استفاده کنید .

هیپوآلرژیک ندارد
نیاز به بازی و توجه  
ریزش مو

ریزش مو در این نژاد متوسط است. اگر برس کشیدن را به صورت هفتگی انجام دهید مقداری از این ریزش ها می کاهید.

یادگیری و هوش

کاوالیرها بسیار هوشمند است، آموزش او از بسیاری از نژاد ها کار راحت تری به حساب می اید فقط به کمی توجه و زمان نیاز دارد. کاوالیر ها بسیار اطاعت پذیر هستند و به مربی خود به زودی عادت میکنند و روند آموزشی و یادگیری را آغاز میکنند .

غریبه دوستی  
توانایی سگ نگهبان شدن

کاوالیر ها  سگ های خوبی برای نگهبانی نیستند.

مدت زمان عمر به صورت متوسط 10-14 سال

 

خصوصیات ظاهری سگ نژاد کاوالیر :

وزن در نرها: (5-8) کیلو گرم، در ماده ها: (5-8) کیلو گرم است و ارتفاع در نرها: (30-33) سانتی متر و در ماده ها: (30-33) سانتی متر می باشد.
چشم های این نژاد گرد و بزرگ با رنگ تیره می باشد، گوش های او بلند و آویزان و موهای او بلند و ابریشمی است.
نژاد سگ کاوالیر چارلز اسپانیل را میتوانید در رنگ های سیاه و قهوه ای، بلوطی و سفید، قهوه ای و سفید یا قرمز رنگ ببینید.

خصوصیات ظاهری سگ نژاد کاوالیر

خصوصیات ظاهری سگ نژاد کاوالیر

نیازهای آراستگی در کاوالیرها :آراستن موهای کاوالیر کار سختی نیست.
برس زدن موها سه یا چهار بار در هفته نیاز است.
استحمام نیز در مواقع ضروری باید انجام شود. تمیز کردن گوش و چشم کاوالیر به طور منظم باید انجام شود.
مسواک زدن دو یا سه بار در هفته نیز نیاز است. مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان پیشنهاد می شود.
ناخن او را یک یا دو بار در ماه کوتاه کنید.

خصوصیات اخلاقی سگ نژاد کاوالیر :

 

آیا نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل از نظر خلق و خوی سگ مناسبی برای شما است؟
شما باید یک سری نکات برجسته و مهم از خصوصیات اخلاقی این نژاد را قبل از خریداری ان بدانید.این نژاد زیبا سگی مشتاق، پر محبت، سر زنده و شجاع می باشد. اموزش به این نژاد اسان است و شما مشکلی با اموزش او نخواهید داشت. کاوالیر با سایر سگها و حیوانات خانگی رابطه خوبی برقرار می کند . کاوالیر سگی با شخصیت وابسته است. به همین دلیل آنها نباید برای مدت زمان طولانی تنها بمانند چون دچار اضطراب جدایی می شوند و ممکن است بدخلق و بدرفتار شوند.

از انجایی که این سگ  به تعقیب پرندگان، خرگوش و دیگر حیوانات کوچک علاقه دارد باید در یک حیاط محصور شده باشد تا از دنبال کزدن این حیوانات و دور شدن از منزل محافظت شود.
آنها سگ نگهبان خوبی نیستند چون ذاتا سگی مهربان هستند و با انسان ها رابطه خوبی برقرار می کنند.این‌ نژاد سگی دوستانه و با محبت است(نسبت به همه)
این خلق و خو باعث می شود او نسبت به همه با محبت باشد چه آنها ملاقات کرده باشد و چه آنها را از قبل ندیده باشد و این باعث می شود که ویژگی سگ نگهبان شدن را نداشته باشد.

کاوالیر

در شرایط بسیار خوب با سگ های دیگر رابطه برقرار می کند اما ممکن است آنها را به عنوان شکار تلقی کرده و حیوانات کوچک دیگر دنبال کند. آنها می توانند یاد بگیرند که چگونه کنار حیوانات دیگر زندگی کنند و شما باید از این نظر خوشحال باشید.او سگی همیشه خوشحال است و نیاز به محبت شما دارد. چرا که آنها کوچک و عروسکی هستند
به دلیل طبیعت شیرین و مهربان این سگ کوچک یک انتخاب عالی برای افراد مسن است و یا حتی برای کسانی که اولین با است صاحب سگ می شوند.استفاده از قلاده در هر زمان که شما در خارج از منزل هستید نیاز است، به طوری که او قادر به تعقیب و در نتیجه صدمه به خودش نباشد.

پیشنهاد شده از سراسر وب

 

اضطراب جدایی در کاوالیر ها :

کاوالیر در صورت تنها ماندن در طولانی مدت دچار اضطراب جدایی می شود
و در خلق و خوی او تاثیر منفی می گذارد و ممکن است پس از مدتی با هر صدا و حرکتی، شروع به پارس کردن کند.

کاوالیر سگی احساساتی است و به شدت به صاحب خود وابسته می شود، در حدی که بعد از مدتی دیگر علاقه ای به بازی کردن با حیوانات خانگی دیگر و بچه‌ها ندارد. این سگ ها به انسان ها علاقه زیادی دارند و بسیار اجتماعی هستند و در نتیجه به صاحبان خود بسیار وابسته می شوند. در عین حال باید توجه داشت که اگر مورد بی توجهی و بد رفتاری از سوی شما قرار بگیرند، تاثیر زیادی روی رفتار ان ها می گذارد.
بنابراین شما باید در هنگام خرید ان توجه داشته باشید که اگر شما وقت و حوصله کافی برای رسیدگی به نیازهای حیوان خانگی خود ندارید، بهتر است نژاد دیگری را انتخاب کنید.

ترس در کاوالیر ها:

یکی دیگر از موضوعات مهم ردر خلق و خوی کاوالیر ترس و کمرویی است.
اگر شما می خواهید این ویژگی های اخلاقی در سگ تان بروز پیدا نکند لازم است به آنها از سنین پایین فرصت معاشرت با تعداد زیادی از مردم و سگ های دیگر را بدهید.
آنها در غیر این صورت می توانند در موقعیت های ناآشنا تبدیل به سگی عصبی شوند.

نیاز های فعالیتی نژاد کاوالیر :

زمانی که پرورش دهندگان نژاد کاوالیر را ایجاد کردند هدف انها پرورش یک سگ عروسکی و خانگی بود.
اما از آنجا که او یک سگ ورزشی بود عاشق فعالیت و ورزش بود و باید هر روز فعالیت مناسب خودش را داشته باشد. یک پیاده روی روزانه باید برای او در نظر بگیرید تا شاد و سلامت بماند.
همانطور که قبلا ذکر شد با توجه به اینکه کاوالیر تمایل به گرفتن طعمه های کوچکتر دارد زمانی که شما او را به پارک می برید باید مراقب او باشید و از قلاده استفاده کنید.
شما باید بر فعالیت او نظارت داشته باشید و بهترین مکان برای بازی و فعالیت او داشتن یک حیاط خلوت حصار کشی شده می باشد.

آیا کاوالیر توانایی سگ نگهبان شدن را دارد؟

اگر شما این سگ را برای محافظت می‌خواهید باید بگوییم که سگ مناسبی نیست و این از جثه کوچک و ظریفش نیز مشخص است. کاوالیر ها توانایی های زیادی در نگهبانی ندارند و فقط می توانند با پارس کردن شما را متوجه کنند.

آیا کاوالیر برای نگه داری در آپارتمان مناسب است؟


این سگ زیبا بر خلاف اینکه سگی پرانرژی است اما به دلیل اندازه کوچکی که دارد می تواند به راحتی در آپارتمان‌ها زندگی کند.
در هنگام خرید سگ تان باید بسیار دقت کنید و برای اطمینان از سلامت جسمی ان باید ان را از پروش دهنده ای مورد اعتماد بخرید، هنگام خرید دقت کنید که اندازه ای مناسب داشته باشد (بیش از حد کوچک یا بزرگ نباشد)، زیاد فعال نباشد و نسبت به حیوانات دیگر خشن و زورگو نباشد. همچنین شما باید از پزورش دهنده بخواهید که والدین او را ببینید تا از سلامت جسمی و روحی انها نیز مطمئن شوید.
انسان ها برای این سگ در مرکز توجه هستند و به همین دلیل خیلی خوب به تقویت مثبت، مثل جایزه، تشویق و بازی، در آموزش پاسخ می‌دهند.

خصوصیات اخلاقی در سگ ها

به عوامل متعددی بستگی دارد، مثل وراثت و اجتماعی کردن او!
شما باید هنگام گرفتن توله، حداقل یکی از والدینش را ببینید تا مطمئن شوید که توله شما رفتار خوبی دارد زیرا همان طور که گفته شد بسیاری از رفتارهای سگ ها توارثی است..
مثل همۀ سگ‌ها این نژاد هم باید در سنین پایین اجتماعی شود.

کاوالیر برای نگه داری در آپارتمان و یا زندگی در خانه مناسب است. آنها در داخل خانه فعال هستند و یک حیاط کوچک محصور شده برای انجام فعالیت برایشان یک انتخاب عالی است .
کاوالیرها به گرما حساس اند و باید بسیار مراقبش باشید و در طول گرمای روز، او را بیرون نبرید .

ارتباط کاوالیر با کودکان:

کاوالیر می تواند یک همبازی خوب برای بچه ها باشد، آنها باید به این منظور از سنین پایین آموزش ببینند. با این حال شما باید هنگام بازی با بچه های کوچک مراقب انها باشید تا از اسیب های تصادفی جلوگیری کنید.
یک مسئله خیلی مهم آموزش کودکان خانواده است که باید جدی گرفته شود و انها باید چگونگی رفتار با سگ را آموزش ببینند

مشکلات مربوط به سلامتی نژاد کاوالیر :

کاوالیر به طور کلی سگ سالمی است، اما مانند بقیه نژاد ها، آنها نیز مستعد ابتلا به برخی بیماری ها هستند. به همین دلیل اینکه شما خرید توله سگ تان را از کجا انجام دهید بسیار مهم است و شما باید از سلامت مادرش مطمن شوید .
از جمله بیماری هایی که بیشتر در این نژاد شایع هستند می توان به این موارد اشاره کرد :
بیماری دریچه میترال ، سیرنگومیلی ،بیماری های مربوط به چشم، دررفتگی استخوان کشکک، دیسپلازی مفصل ران و لگن!

سیرنگومیلی(SM): 

در این بیماری مغز و نخاع درگیر می شود و جز بیماری های شایع این نژاد می باشد.از علائم این بیماری ناراحتی مختصر تا درد شدید و حتی فلج ناقص می باشد. این بیماری معمولا بین سنین ۶ ماه و ۴ سال تظاهر می یابد.اولین نشانه های این بیماری ممکن است شامل حساسیت در اطراف سر، گردن و یا شانه ها باشد.

استخوان و مشکلات مربوط به آن:

تعداد مختلفی مشکلات اسکلتی-عضلانی در کاوالیر گزارش شده است.  در رفتگی استخوان زانو (کشکک) یکی از انهاست.
هر دو مفصل ران و آرنج در این نژاد

در معرض ابتلا به دیسپلازی که یک بیماری ارثی است می باشند.
که باعث توسعه نادرست مفاصل شده و در نتیجه ورم مفاصل به وجود می اید.
شما می توانید با اشعه X از سگ خود به شناسایی مسائل این چنین بپردازید.
عمل جراحی است که گاهی اوقات یک گزینه خوب درمان است.
به خاطر داشته باشید که اضافه وزن سگ ممکن است

او را دچار آرتروز کرده و برای این بیماری مستعد تر کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص ادویل

حیواناتدسته‌بندی نشده

آشنایی با سگ کاوالیرآشنایی با کاوالیرتاریخچه سگ کاوالیرتاریخچه کاوالیرتاریخچه نژاد کاوالیرتربیت سگ کاوالیرتربیت کاوالیرتربیت نژاد کاوالیرتربیت و نگهداری سگ کاوالیرتغذیه سگ کاوالیرتغذیه کاوالیرتغذیه نژاد کاوالیرخصوصیات سگ کاوالیرخصوصیات کاوالیرخصوصیات نژاد کاوالیرخلق و خوی سگ کاوالیرخلق و خوی کاوالیرراهنمای تربیتی سگ کاوالیرراهنمای تغذیه سگ کاوالیرسایز سگ کاوالیرسایز کاوالیرسایز نژاد کاوالیرسگ کاوالیرسگ کاوالیر در ویکی پدیاطول عمر سگ کاوالیرطول عمر کاوالیرطول عمر نژاد کاوالیرقد انواع سگ کاوالیرقد سگ کاوالیرقد کاوالیرقد نژاد کاوالیرکاوالیرمشخصات سگ کاوالیرمشخصات ظاهری کاوالیرمشخصات کاوالیرمعذفی کاوالیرمعرفی سگ کاوالیرمعرفی کاوالیرمعرفی نژاد کاوالیرنژاد سگ کاوالیرنژاد کاوالیرنگهداری سگ کاوالیرنگهداری کاوالیروزن سگ کاوالیروزن کاوالیروزن نژاد کاوالیرویژگی نژاد کاوالیرویژگی های ظاهری کاوالیرویژگی های کاوالیر

دیدگاه ها برای این پست بسته است.

میوه اووکادو x بخوانید...