نی نی سایت بارداری ناخواسته

=نی نی سایت بارداری ناخواسته

نی نی سایت بارداری ناخواسته


بارداری ناخواسته

بارداری ناخواسته یکی از مسائلی است که در زندگی بسیاری از زوجین ممکن است پیش آید. وقوع حاملگی ناخواسته به هر دلیل که باشد ، خانواده و زوجین را دچار تنش کرده و وادار به گرفتن تصمیمهای عجولانه می‌کند .این تصمیم گیری‌های عجولانه عوارض ناخواسته و نیز پشیمانی به دنبال دارد. چه بسا زوج‌هایی که با وجود نداشتن شرایط بچه دار شدن ، کودک شان را به دنیا آورده و او را بهترین اتفاق زندگی خود دانسته اند اما به هر حال مسئولیت سنگین پدر و مادر شدن و وظیفه خطیر پرورش و تربیت فرزند ، ایجاب می کند که زوجها با برنامه ریزی قبلی ، فرزندی را بدنیا بیاورند و تا حد امکان از وقوع بارداری ناخواسته جلوگیری کنند.با هلث کده همراه شوید.

برای علائم بارداری به لینک زیر مراجعه کنید.

حاملگی ناخواسته چیست؟

بارداری ناخواسته یا حاملگی ناخواسته به حالتی از بارداری که از پیش قصدی برای بارداری وجود نداشته باشد، گفته می‌شود. هر ساله حدود ۲۰۰ میلیون حاملگی در سراسر جهان روی می‌دهد که تقریباً یک سوم آنها ناخواسته است.

مقاله علایم بارداری را بخوانید…

عوارض بارداری ناخواسته

تحقیقات نشان می‌دهد که حاملگی ناخواسته با افزایش سقط جنین غیر بهداشتی، زایمان زودرس و وزن کم موقع تولد همراه است.

منبع:ویکی پدیا

 

 

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

علل حاملگی ناخواسته :

علل حاملگی ناخواسته

علل حاملگی ناخواسته

1- استفاده نکردن از روش پیشگیری مناسب :

برخی از زوجها به فرض اینکه بارداری اتفاق نمی افتد و یا احتمال ان را کم می دانند از هیچ روش جلوگیری استفاده نمی کنند. حاملگی ناخواسته در در دوران شیردهی و یا خانمهایی که دچار تنبلی تخمدان هستند و یا افرادی که در بارداری قبلی خود تاخیر باروری داشته اند بیشتر رخ می دهد.همچنین برخی زوجها از روشهای جلوگیری از بارداری و سیستم تولید مثلی خود اطلاع کافی ندارند که در این موارد با دسترسی راحت و آسان به سایتها و همچنین مشاوره با یک متخصص زنان و زایمان خوب ، حاملگی ناخواسته به راحتی قابل پیشگیری است.

مقاله ناباروری ثانویه را بخوانید.

2- شکست روش جلوگیری از بارداری :

برخي از زوجين با وجود استفاده صحيح از روش پيشگيری دچار بارداری ناخواسته می‌شوند و چون از درست بودن نحوه استفاده ، اطمينان داشتند ، از روشهای اورژانسی استفاده نکرده اند .زوجها باید از میزان شکست روشهای مختلف و نیز روشهای اورژانسی که گاهی لازم است در موارد شک به روش اصلی استفاده شوند اگاهی داشته باشند . گاهی مصرف بعضی داروها که با قرصهای ضد بارداری تداخل دارند باعث کاهش اثر قرص می شود و بارداری ناخواسته اتفاق می افتد . حتما متخصص زنان خود را در مورد داروهایی که مصرف می کنید مطلع سازید .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواستگار غیرتی نی نی سایت

3- استفاده نادرست از روش جلوگیری از بارداری:

همه خانمهایی که از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنند باید نحوه صحیح مصرف قرصهای ضد بارداری را از پزشک متخصص زنان خود اموزش ببینند و در صورت فراموش کردن قرص به یک روش مکمل دسترسی داشته باشند تا دچار حاملگی ناخواسته و بدون برنامه ریزی نشوند.

بارداری ناخواسته در دوران عقد و یا نامزدی :

برخی از بانوان و دختران مجرد بر این تصور هستند که داشتن رابطه جنسی بدون دخول ، باعث بارداری نمی شود . حقیقت این است که پرده بکارت سالم هم مانعی برای ورود اسپرم به واژن نمی باشد و داشتن روش پیشگیری از بارداری حتی در این شرایط هم الزامی است.در این دوران بدلیل نداشتن اطلاعات لازم احتمال وقوع حاملگی ناخواسته زیاد است . توصیه میکنیم از راهنمایی و مشاوره یک متخصص زنان خوب کمک بگیرید.

بارداری ناخواسته در دوران عقد و یا نامزدی

بارداری ناخواسته در دوران عقد و یا نامزدی

 

 

 

چه زمانی بارداری ناخواسته اتفاق می‌افتد؟

بارداری ناخواسته معمولا برای خانم‌هایی که شرایط نگهداری از کودکی را ندارند، اتفاق می‌افتد. دوران نامزدی یا دوستی، اوایل ازدواج، نداشتن شرایط جسمی، روحی و مالی برای ورود فرزند دیگر از علل ناخواسته بودن بارداری است. زمانی که بارداری در شرایط نامساعد اتفاق بیافتد، برای والدین و خود کودک عواقب نامطلوبی به دنبال خواهد داشت. پس برای جلوگیری از این وضعیت باید از روش‌های پیشگیری از بارداری با اطلاعات دقیق تری استفاده کرد و اگر بارداری ناخواسته اتفاق افتاد باید به فکر راه چاره ای بود.

چرا بارداری ناخواسته اتفاق می‌افتد؟

طبق مطالعات اغلب خانم‌هایی که تجربه بارداری ناخواسته را داشتند، 6 دلیل را عامل اصلی بارداری ناخواسته شان بیان کردند. در ادامه به بررسی این 6 دلیل پرداخته ایم:

1. استفاده نكردن از روش پيشگيری

بسیاری از خانم‌هاا تصور می‌کنند که روش طبیعی، بهترین و امن‌ترین روش برای جلوگیری از بارداری است. اطمینان بیش از حد به روش طبیعی از اصلی‌ترین دلایل امتناع خانم‌ها از دیگر روش‌های پیشگیری از بارداری است.

گاه عوارض قرص‌های ضد بارداری به قدری آزار دهنده‌اند که زنان ترجیح می‌دهند تنها با استفاده از روش‌های طبیعی از بارداری جلوگیری کنند.

2. شكست روشهای پيشگيری

برخي از زوجين با وجود استفاده صحيح از روش پيشگيری دچار بارداری ناخواسته می‌شوند و چون از درست بودن نحوه استفاده‌شان اطمينان داشتند، روش‌های اورژانسی ديگر را به كار نبرده‌اند. برای جلوگیری از این موضوع بهتر است با یک مشاور جنسی درباره درست بودن روش پیشگیری خود صحبت کنید.

3. استفاده همزمان از داروهای ديگر

گاهي اوقات تداخل دارويی مانع از موثر بودن روش پیشگیری از بارداری می‌شود. طبق مشاهدات استفاده همزمان از قرص LD و تزريق آمپول ويتامين D مي تواند اثر دارو را از بين برده و باعث شكست روش پيشگيری شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت شغل دوم

4. استفاده نادرست از روش پيشگيری

در بسياری از موارد زوجين از روش پيشگيری درست استفاده نمی‌كند و همين موضوع منجر به بارداری ناخواسته می‌شود. عدم توجه به دوزها و زمان مصرف دارو و مرتب نخوردن آن‌ها می‌تواند به بارداری ناخواسته ختم شود.

5. عدم استفاده صحیح از روش‌های اورژانسی

با توجه به عوارض و محدودیت‌های قرص اورژانسی، باید برای موثر بودن آن در مصرف شان دقت کرد. اشتباه در دوز مصرفی، نادیده گرفتن زمان مناسب، تهوع و استفراغ مانع از اثربخش بودن آن‌ها می‌شود.

6. عدم اطلاع از نحوه برخورد در زمان فراموشی دوز دارو

فراموش کردن زمان قرص‌های پیشگیری حتی به مدت کم، احتمال بارداری را برای خانم ایجاد می‌کند. پس اگر نوبت مصرف قرص‌ها را فراموش کردید، ادامه استفاده و یا دریافت دوز بیشتر در نوبت‌های بعدی فایده ای ندارد و برای اطمینان باید از دیگر روش‌های پیشگیری استفاده نمود.

عوارض بارداری ناخواسته چیست؟

بارداری ناخواسته هم برای والدین و هم کودک ناراحتی‌هایی را ایجاد می‌کند. اثرات مخرب بارداری ناخواسته را می‌توان در سه دسته جسمی، روحی – روانی و اجتماعی تقسیم کرد:

1. اثرات جسمانی 

اغلب این مادران در دوران بارداری توجهی به مراقبت‌های لازم در ماه‌های اول نمی‌کنند. به طور مرتب قرص‌های تقویتی مصرف نکرده و به این صورت رشد جنین را به خطر می‌اندازند. این زنان معمولا دارای فرزند دیگری هستند که مراقبت از او و کارهای روزمره فرصت استراحت و خوردن غذای مناسب را از آن‌ها می‌گیرد؛ این شرایط باعث ضعف جسمانی مادر می‌شود.

2. بارداری ناخواسته | اثرات روحی-روانی

حاملگی ناخواسته احتمال بروز علائم افسردگی را در مادر زیاد می‌کند. از طرفی احساس شرمساری در فرزندان بزرگ‌تر و واکنش‌های نامتناسب آن‌ها با این موضوع، اوضاع را برای مادر سخت‌تر می‌کند. در این شرایط مشاوره روانشناسی و مشاوره خانواده ضروری است. ب

3. اثرات اجتماعی 

تاثیرات جسمی و روحی که ذکر شد، بر عملکرد مادر تاثیر گذاشته و او را در انجام وظایف اش دچار مشکلانی می‌کند. برای مثال عدم رسیدگی مادر به درس فرزندان دیگر موجب افت تحصیلی در آن‌ها می‌شود.

برای مقاله حاملگی بوچ این مقاله را مطالعه کنید.

با بارداری ناخواسته چه باید کرد؟

حاملگی ناخواسته همانطور که گفته شد برای والدین و به خصوص زنان ناراحتی‌هایی را به وجود خواهد آورد. اغلب آن‌ها زمانی که با مساله بارداری ناخواسته مواجه می‌شوند، بر سر یک دوراهی نگهداشتن و یا سقط جنین قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص زود انزالی نی نی سایت

اگر تصمیم به سقط جنین دارید، بهتر است پیش از عملی کردن این تصمیم خود در مورد عوارض و روش‌های مختلف آن تحقیق کرده و با پزشک مشورت کنید. اما نگهداشتن کودکی ناخواسته نیز برای شما دردسرهایی به همراه دارد که با دور اندیشی و جستجوی راه حلی می‌توانید بر موانع ورود کودکی دیگر چیره شوید. در ادامه راهکارهایی برای مواجه با برخی موانع را شرح داده ایم. برای بررسی بیشتر شرایط خود، مشاوران روانشناسی مرکز هنر زندگی به شما خدمات ارائه می‌دهند:

1. بارداری در دوران عقد یا دوستی

حاضر نبودن شرایط ورود یک کودک در دوران عقد یا دوستی بزرگ‌ترین مشکل برای زوجین است. اما پیش از آن که شرایط بیرون را دلیل ناخواسته بودن بارداری تان بدانید، بررسی کنید که آیا واقعا خودتان مایل به بچه دار شدن هستید؟ آیا می‌توان شرایط را به نحوی تغییر داد تا فرزندتان را از زندگی کردن محروم نکنید؟ آیا کسی (همسرتان) از مادر شدن شما حمایت می‌کند؟ شما در این دوره باید به پاسخ این سوالات و خیلی مسائل دیگر بیاندیشید. اقدام عجولانه و تصمیمی گیری بدون مشورت، برای شما پشیمانی به بار خواهد آورد.

2. بارداری با وجود فرزندان دیگر

برخی افراد اذعان دارند که چون دارای فرزند هستند و یا فرزندانشان بزرگ شده‌اند، دیگر تمایلی به بچه دار شدن و تحمل سختی‌های کودک تازه وارد را ندارند. اما از طرفی وجدان شان به آن‌ها اجازه نمی‌دهد حق زندگی را از کودکی بگیرند. به دنیا آوردن یک کودک آن هم تنها به خاطر ترحم، در آینده ای نه چندان دور به احساسات کودک لطمه زده و او را دچار مشکلات زیادی می‌کند. این دست مادران در ناخودآگاه خود، تمایلی به فرزندشان ندارند. پس برای داشتن فرزندی سالم بهتر است قدم‌هایتان را با احتیاط بیشتری بردارید و از مشاوره کودک استفاده کنید.

3. بارداری ناخواسته | نداشتن شرایط بچه دار شدن

گاه نداشتن شرایط مالی یا جسمی دلیل نخواستن بارداری و فرزند می‌شود. بهتر است پیش از هر چیز یک بار دیگر وضعیت را بررسی کنید. اگر می‌توانید از آشنایان و دوستان برای نگهداری و یا مخارج کمک دریافت کنید. این گونه راحت‌تر می‌توانید با شرایط جدید خود را تطبیق داده و برنامه زندگی‌تان را بچینید. همچنین می‌توانید از خدمات مهد کودک و صندوق‌های مالی برای بر طرف کردن این چنین مسائل استفاده نمایید.

در نهایت آن که هر کودکی به نگهداری و صرف زمان نیاز دارد. تربیت فرزند و فراهم کردن شرایط مساعد برای رشد سالم فرزندتان از هر چیزی مهم‌تر است. داشتن مهارت‌های فرزندپروری و والدگری به شما کمک می‌کند تا آسان‌تر با مسائل مربوط به کودکانتان کنار بیایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص اسطوخودوس x بخوانید...