نی نی سایت جراحی بینی

نی نی سایت جراحی بینی

نی نی سایت جراحی بینی


جراحی ترمیمی بینی

حتما برای جراحی بینی سوالات زیادی دارین. سیر تا پیاز جراحی بینی را با این بخش هلث کده همراهی کنید.

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی
جراحی بینی: غضروف زیرین لایه ای بینی از سوراخ چپ بینی برای انجام تغییرات به بیرون کشیده شده‌است.
ICD-9-CM21.87
سرعنوان‌های موضوعی پزشکیD012225
مدلاین پلاس۰۰۲۹۸۳

جراحی زیبایی بینی (به انگلیسی: nose reshaping یا nose job) یا راینوپلاستی (به انگلیسی: Rhinoplasty) عمل جراحی‌ای است که معمولاً توسط جراح گوش و حلق و بینی، جراح فک و صورت یا جراح پلاستیک به منظور بهبود کارایی (جراحی ترمیمی) یا نمای (جراحی زیبایی) بینی انسان انجام می‌شود. جراحی بینی را می‌توان به‌منظور برآوردن اهداف زیبایی یا اهداف ترمیمی به‌منظور اصلاح آسیب‌ها، نقص‌های مادرزادی، انحراف تیغه بینی و مشکلات تنفسی انجام داد. جراحی بینی می‌تواند با دیگر عمل‌های جراحی مانند جراحی زیبایی پلک یا بزرگ‌کردن چانه به‌منظور بهبود نتایج زیبایی ترکیب شود

۵ ویژگی مهم در رینوپلاستی مدرن

 • جراحی زیبایی بینی با حفظ عملکرد تنفسی همراه می‌باشد، بدین معنی که نه تنها تنفس بیمار پس از جراحی دچار مشکل نمی‌شود، بلکه در صورت وجود مشکل تنفسی، بهبودی تنفس نیز حاصل می‌گردد.
 • عدم نیاز به قرار دادن تامپون بینی که در اکثر موارد با گرفتگی کامل بینی و خشکی دهان و نیز درد شدید هنگام خارج کردن آن همراه است.
 • بینی متناسب با سایر اجزای صورت و کاملاً طبیعی جراحی می‌شود و ظاهر بینی عمل شده را ندارد.
 • مقدار کبودی و تورم به حداقل رسیده و بیمار سریع تر فعالیت‌های اجتماعی خود را از سر می‌گیرد.
 • در جراحی زیبائی بینی که برای بهبود شکل ظاهری بینی انجام می‌شود، بخش‌های خاصی از بینی (استخوان و غضروف) تغییر داده می‌شوند تا هماهنگی بیشتری با سایر اجزای صورت برقرار گردد. برای این کار می‌توان از برش‌های جراحی بسیار کوچکی در داخل بینی استفاده کرد (رینوپلاستی بسته) یا اینکه علاوه بر برش‌های فوق از برش کوچکی در دیواره بین سوراخ‌های بینی استفاده کرد (رینوپلاستی باز).

توربینوپلاستی

توربینوپلاستی به نوعی از عمل بینی گفته می‌شود که طی آن سعی می‌شود استخوان توربینه تحتانی با حفظ حداکثری مخاط کوچک یا برداشته شود و البته بعضی اوقات مقداری از مخاط نیز برداشته می‌شود. روش‌های مختلفی برای انجام توربینوپلاستی در صد سال اخیر پیشنهاد شده‌است مانند برداشتن زیر مخاطی کورنه تحتانی، به کنار زدن کورنه تحتانی، و سایر روش‌ها که هر کدام مزایا یا معایبی دارند؛ ولی هنوز یک روش قطعی برای توربینه بینی در جراحی بینی وجود ندارد. توربینیت بزرگ تحتانی منجر به تنگ شدن دریچه داخلی می‌شود و لذا گرفتگی بینی را ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تجربه کاشت ابرو نی نی سایت

خطرات

تقریباً همیشه بعد از عمل، کبودی و تورم موقت در صورت به وجود می‌آید.

سایر خطرات رینوپلاستی عبارت اند از:

 1. خونریزی
 2. سوراخ یا زخم در تیغه بینی (دیواره‌ای که دو سوراخ بینی را از هم جدا می‌کند)
 3. مشکلات پوستی (نکروز پوستی) و حساسیت پوست در اثر چسب‌های روی بینی
 4. عفونت
 5. انسداد بینی
 6. عوارض بیهوشی عمومی

انسداد تنفسی بعد از عمل بینی به دلایل زیر می‌تواند اتفاق بیفتد:

 1. اصلاح نکردن انسدادهایی نسبی و حتی کوچکی که از قبل از عمل وجود داشته‌اند
 2. تورم مخاط داخل بینی به دلایلی که حتی ربطی هم به عمل جراحی ندارد مثل حساسیت بینی
 3. چسبندگی بینی که می‌تواند ناشی از دستکاری بیش از حد داخل بینی به هنگام عمل جراحی باشد
 4. تنگ کردن بیش از اندازه سوراخ‌های و فضای داخل بینی
 5. برداشتن بیش از اندازه غضروف‌های تیغه بینی که ساپورت‌کننده راه هوایی هستنند.

دلیل پزشکی رایج

یک دلیل پزشکی رایج در جراحی زیبایی بینی، مشکل تنفس از طریق بینی است. انسداد بینی می‌تواند باعث ایجاد مشکل در ورزش، اختلال در خواب، کمک به خروپف و آپنه خواب شود یا در فعالیت‌های دیگر تداخل ایجاد کند. در صورت عدم موفقیت درمان‌های پزشکی (مانند اسپری بینی یا درمان آپنه خواب)، مرحله بعدی جراحی است. جراحی زیبایی بینی که به دلایل پزشکی از جمله این موارد انجام می‌شود اغلب تحت پوشش بیمه درمانی است. جراحی بینی متناسب با مشکل اساسی است. اگر تیغه بینی –– دیواره خط میانی غضروف که قسمت‌های راست و چپ بینی را تقسیم می‌کند– منحرف شود، در این صورت یک روش سپتوپلاستی می‌تواند مشکل را برطرف کند. با این حال، هنگامی که انحراف تیغه بینی شدیدتر است یا در نزدیکی مناطق مهم حمایت از بینی اتفاق می‌افتد، برای اطمینان از تنفس مناسب و فرم بینی نیاز به جراحی زیبایی بینی است. جراحی زیبایی بینی (که سپتورینوپلاستی نیز نامیده می‌شود) ناهنجاری سپتوم را برطرف می‌کند و مناطق اصلی تنفسی بینی را با پیوندهای غضروفی که از نظر استراتژیک قرار گرفته‌اند تقویت می‌کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت قرص لاغری جی سی

منبع:ویکی پدیا

جراحی بینی

اکثر ما می دانیم که رایج ترین جراحی در کشورمان جراحی زیبایی بینی است. سالانه بسیاری از افراد برای انجام این جراحی زیبایی اقدام می کنند. عمل بینی در تهران بسیار رایج است. تعداد زیادی از متقاضیان انجام این جراحی از دیگر شهرها به تهران سفر می کنند تا نزد بهترین جراح بینی تهران این عمل زیبایی را انجام دهند. حتی تعداد زیادی از مسافران به پایتخت جراحی بینی دنیا سفر می کنند تا خود را به دست تیغ بهترین متخصصان جراحی زیبایی کشور بسپارند.

 

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

 

اما قطعاً پیش از انجام این جراحی، مانند همه جراحی های دیگر، سوالاتی در ذهن مطرح می شود که یافتن پاسخ برای آن ها کار دشواری است. سوالاتی از قبیل این که هزینه این عمل چقدر است؟ بهترین دکتر تهران برای عمل بینی چه کسی است؟ چطور باید بهترین جراح بینی تهران را پیدا کنم؟ و… فراموش نکنید که همیشه انسان زمانی ترس دارد که موضوعی برای او ناشناخته باشد. پس با درک صحیح و شناخت درست، دیگر ترس از عمل بینی معنا نخواهد داشت.

انجام جراحی بینی به چه کسانی توصیه می شود؟

در پاسخ به این پرسش که چرا عمل زیبایی بینی انجام می شود، باید گفت که هم زنان و هم مردان این جراحی رایج در ایران را برای رفع مشکلات زیر انجام می دهند:

 • قوز بینی (در اصطلاح عمومی بینی عقابی)
 • کجی و انحراف بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • اصلاح فرم بینی
 • رفع گوشت زیاد و اضافه بینی
 • اصلاح پهن بودن نوک بینی

 

مشکلات بینی هم ممکن است از بدو تولد به صورت مادرزادی وجود داشته باشند و یا بعد از یک حادثه و تصادف ایجاد شده باشند. برای مثال برخی از افراد به طور مادرزادی با مشکل انحراف بینی (کج بودن تیغه بینی) متولد می شوند و برخی دیگر نیز بر اثر ضربه ای که در ورزش به بینی آن ها وارد شده است، دچار شکستگی و کج شدن تیغه بینی می شوند. در هر صورت، این مشکلات به کمک جراحی توسط یک جراح بینی خوب قابل حل است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت میکرونیدلینگ کوکتل

 

چه کسانی نباید عمل زیبایی بینی انجام دهند؟

بسیاری از افراد پیش از عمل این پرسش را در ذهن دارند که عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟ اگرچه رینوپلاستی عمل رایجی در ایران است اما در برخی از افراد این عمل امکان پذیر نیست و نباید انجام شود. ممنوعیت عمل بینی شامل افراد زیر می شود:

 1. افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون (مانند مبتلایان به هموفیلی)؛
 2. افراد سالخورده؛
 3. افراد مبتلا به چاقی شدید؛
 4. افرادی که به صورت حرفه ای یا غیرحرفه ای ورزش های سنگین و مبارزه ای مانند تکواندو، بوکس، کشتی و … انجام می دهند؛
 5. افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت (جراحی بینی برای افراد مبتلا به دیابت در صورتی مجاز است که دیابت کنترل شده داشته باشند)؛
 6. افرادی که به دلیل روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند (اختلال بدریخت انگاری یا body-dysmorphic disorder )؛
 7. افراد سیگاری که در طول روز تعداد زیادی سیگار می کشند؛
 8. خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال؛
 9. زنان باردار (عمل بینی برای زنان باردار ممنوع است)؛
 10. خانم هایی که کمتر از 6 ماه از زایمان آن ها می گذرد؛
 11. کسانی که عمل بینی اولیه آن ها کمتر از 1 سال پیش انجام شده است.

علاوه بر این، باید گفت که خانم هایی که قصد بارداری بعد از عمل بینی دارند، باید حداقل 6 ماه بعد از جراحی بینی برای بارداری اقدام کنند.

آیا با وجود کم خونی می توان جراحی بینی انجام داد؟

یکی از آزمایش هایی که پیش از انجام عمل بینی باید انجام شود، آزمایش کم خونی یا همان آنمی است. در این آزمایش، اگر مشخص شود که میزان هموگلوبین خون فرد کمتر از 10  است، ابتدا با کم خونی درمان شود و سپس برای عمل اقدام کند. با مراجعه به پزشک متخصص و تجویز قرص های مناسب (معمولاً مکمل های ب 12 و آهن) و یا انتقال خون، این کم خونی قابل درمان خواهد بود.

چرا عمل بینی در سن بالا توصیه نمی شود؟

با افزایش سن، اجزای صورت از جمله بینی دچار تغییراتی مانند بزرگ شدن، افتادگی یا ضخیم شدن پوست می شوند. برخی از این تغییرات از جمله ضخیم شدن پوست بینی می تواند کار جراحی را دشوار کند. احتمال باقی ماندن جای بخیه روی بینی و دیر خوب شدن زخم ها در سنین بالا وجود دارد. هرچه سن فرد برای جراحی بالاتر باشد، پیش بینی نتیجه جراحی سخت تر است و زیبایی بینی چندان چشمگیر نخواهد بود

بهترین سن جراحی زیبایی بینی چه سنی است؟

یکی از پرسش های رایج در میان افرادی که تصمیم به انجام این عمل زیبایی دارند این است که چه سنی برای عمل بینی مناسب است؟ طبق نظر پزشکان فعال در زمینه جراحی بینی، بهترین سن زمانی است که اجزای صورت به طور کامل رشد کرده باشند. رشد در خانم ها نسبت به آقایان زودتر اتفاق می افتد. به همین دلیل می توان گفت که سن مناسب عمل بینی برای خانم ها بعد از 16 سالگی و سن مناسب جراحی بینی مردان بعد از 17 سالگی است.

آیا جراحی بینی برای مبتلایان به سینوزیت ممنوع است؟

خیر. این عمل بر روی استخوان بینی، پوست بینی و غضروف انجام می شود و هیچ تغییری روی سینوس ها انجام نمی شود. به همین دلیل سینوزیت نمی تواند مانعی برای جراحی بینی باشد. علاوه بر این، گاهی سینوزیت ناشی از انحراف بینی است که با تشخیص متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی انحراف بینی می تواند به رفع این مشکل نیز کمک کند.

آیا عمل همزمان انحراف و زیبایی امکان پذیر است؟

بله. در صورتی که دکتر جراح بینی تشخیص دهد که فرد با پولیپ یا انحراف بینی نیز مواجه است، در حین جراحی، ابتدا به رفع این مشکل می پردازد و سپس کار زیباسازی بینی را انجام می دهد.

شکستگی بینی و جراحی زیبایی بینی برای ورزشکاران چگونه است؟

بسیاری از افراد، به خصوص آقایان، که برای جراحی بینی مراجعه می کنند از ورزشکارانی هستند که در حین ورزش با مشکل شکستگی بینی مواجه شده اند. این افراد اگر بلافاصله بعد از شکستگی بینی در حین ورزش به پزشک مراجعه کنند، کار درمان و جراحی آسان تر خواهد بود؛ اما اگر مدت زمان زیادی از آسیب گذشته باشد، کار درمان و جراحی سخت تر خواهد بود. اما آیا شما به عنوان ورزشکار، با علائم شکستگی بینی آشنا هستید؟

 

علائم شکستگی بینی چیست؟

علائم شکستگی بینی عبارتند از:

 • درد یا احساس خشکی به ویژه در زمان دست زدن به بینی
 • ورم و باد کردن بینی و اطراف آن
 • خونریزی از بینی
 • کبودی اطراف بینی یا چشم ها
 • کج شدن یا بد شکل شدن بیما
 • سختی در تنفس از بینی
 • آبریزش از بینی
 • احساس گرفتگی یکی از سوراخ های بینی یا هر دوی آن ها

نحوه انجام عمل بینی چگونه است؟

جراح به کمک تکنیک های جدید جراحی بینی و با بیهوشی عمومی جراحی بینی را انجام می دهد. در تصویر زیر چگونگی انجام رینوپلاستی را به صورت تصویری ملاحظه می کنید:

 

انواع روش های جراحی بینی کدام است؟

به طور کلی عمل بینی به دو روش زیر انجام می شود:

 • عمل بینی باز
 • عمل بینی بسته

تشخیص و انتخاب هر یک از این روش ها بر عهده پزشک جراح بینی است. در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم.

 

 

جراحی باز بینی چگونه انجام می شود؟

این روش رایج ترین روش جراحی بینی است که در آن جراح، برشی روی پایه بینی (کلوملا) ایجاد می کند، سپس پوست بینی را به طور کامل به سمت بالا می برد. با این روش، جراح به طور کامل به ساختمان بینی دسترسی خواهد داشت و تغییرات ضروری را به راحتی ایجاد می کند. از مزایای روش جراحی باز بینی می توان به دسترسی کامل جراح به ساختمان بینی، کاهش احتمال عدم قرینگی سوراخ های بینی بعد از جراحی، فضای کار بیشتر جراح برای کار، رفع آسان تر کجی بینی و انحراف و نتیجه جراحی زیباتر. اگر جراح مهارت و تخصص بالا در این جراحی داشته باشد، هیچ گونه اثری از بخیه روی بینی باقی نخواهد ماند.

نحوه عمل بسته بینی چگونه است؟

این روش بدون ایجاد هرگونه برش روی بینی انجام می شود. جراح به کمک ابزاری مخصوص پوست بینی را بالا نگه داشته و سپس عمل جراحی از داخل بینی انجام می دهد. از مزایای این روش می توان به عدم ایجاد برش و باقی نماندن جای بخیه بر روی کلوملا و مدت زمان کمتر عمل اشاره کرد. اما بسیاری از متخصصان جراحی بینی این روش را برای جراحی مناسب نمی دانند زیرا جراح دید کامل بر ساختمان بینی ندارد و نمی تواند تغییرات پیچیده تر را ایجاد کند. نتیجه این جراحی به زیبایی عمل باز بینی نیست.

عمل بینی باز بهتر است یا بسته؟

امروزه اکثر متخصصان رینوپلاستی دریافته اند که مزایای عمل بینی باز بیش از نوع بسته آن است. در واقع در این عمل، جراح به دلیل داشتن میدان دید بیشتر می تواند تغییرات را به راحتی و بدون هیچ خطایی انجام دهد. علاوه بر این، نتیجه حاصل از این روش بهتر از عمل بسته بینی است.

تفاوت رینوپلاستی باز و بسته چیست؟

در شکل زیر به طور کامل تفاوت در نحوه جراحی این دو روش و مزایا و معایب هر یک از آن ها را ملاحظه خواهید کرد:

انواع بینی کدام است؟

اگر تصمیم به انجام عمل کوچک کردن بینی گرفته باشید، قطعاً دو واژه بینی گوشتی و بینی استخوانی را شنیده اید. اما تفاوت این دو گونه بینی چیست؟ چطور می توان بینی گوشتی و استخوانی را تشخیص داد؟ یا بهتر بگوییم، انواع مدل بینی چیست؟ بینی ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

 1. بینی گوشتی
 2. بینی استخوانی

در ادامه به بررسی ویژگی هر یک از این انواع بینی می پردازیم.

بینی گوشتی و ویژگی های آن

پوست ضخیم و چرب، داشتن غضروف ضعیف و پهن بودن نسبی نوک بینی از ویژگی های کلی این مدل بینی ها است. صحبت های دکتر شیرازی، متخصص جراحی بینی در تهران، در خصوص ویژگی های بینی گوشتی را می شنویم:

بینی گوشتی و ویژگی های آن

بینی گوشتی و ویژگی های آن

آیا بینی گوشتی بعد از عمل برمی گردد؟

بسیاری از افرادی که بینی گوشتی دارند، ابراز نگرانی می کنند که بینی آن ها بعد از عمل راینوپلاستی بعد از چند وقت مجددا به حالت اول بازگردد. اما این نظر با پیشرفت تکنیک های جراحی، امروزه چندان صحیح نیست. دکتر شیرازی جراح و متخصص جراحی بینی در تهران در مورد این موضوع توضیحاتی را بیان می کند.

 

 

آشنایی با جراحی انواع مدل های بینی و بهترین جراحان

تا به اینجا با انواع بینی آشنا شدیم. اکنون باید به دنبال پزشکی باشیم که بتواند هر یک از این نوع بینی ها را به شیوه ای صحیح و زیبا عمل کند. در واقع باید به دنبال بهترین جراح رینوپلاستی باشیم تا با مهارت خود به زیباسازی بینی بپردازد. اما ویژگی های این جراح چیست؟ در ادامه مطلب به بررسی آن می پردازیم.

 

بهترین جراح بینی تهران چه کسی است؟

شاید این عنوان به نظر شما کلیشه ای باشد که در عمل پیدا کردن آن کار دشواری است. اما باید بگوییم که این بخش، مهم ترین بخش از تصمیم شما برای جراحی است. زمانی که تصمیم به جراحی بینی می گیرید، بیشترین تمرکز شما باید انتخاب یک متخصص بینی خوب باشد زیرا اگر این مرحله را به درستی انجام ندهید، چند سال بعد باید مجددا برای جراحی ترمیمی بینی خود اقدام کنید. قبل از انتخاب جراح حتماً به موارد زیر در ویژگی های پزشک دقت کنید:

 • داشتن اخلاق حرفه ای
 • داشتن صبر و حوصله در پاسخگویی به بیمار
 • داشتن مهارت و تجربه در کار جراحی بینی
 • داشتن تعداد زیادی نمونه کارهای موفق
 • تخصص کافی در علم جراحی بینی
 • داشتن علم زیبایی شناسی برای انتخاب مدل مناسب برای فرد
 • راهنمایی کامل بیمار قبل و بعد از جراحی
 • مهارت در جراحی انواع بینی

بهترین جراح بینی گوشتی تهران چه کسی است؟

بینی گوشتی یکی از بینی های پر کار در جراحی است که جراحی آن نیاز مستقیم به مهارت پزشک دارد تا بتواند با ظرافت کامل این جراحی را انجام دهد. اگر پزشک بر کار خود تسلط داشته باشد، این عمل به شکل بسیار خوبی انجام می شود و برگشت پذیر نخواهد بود. یک جراح بینی گوشتی خوب در تهران به رفع عیوب بینی از جمله پهن بودن نوک بینی و گوشتی بودن آن می پردازد. همچنین فرد را راهنمایی می کند که کدام مدل بینی برای جراحی بینی گوشتی مناسب تر است.

 

بهترین جراح بینی استخوانی تهران کیست؟

 همان طور که گفتیم، بینی استخوانی با مشخصه پوست نازک قابل شناسایی است. پوست نازک این بینی کمک می کند که نتایج حاصل از جراحی بسیار زیباتر به نظر برسد. اما فراموش نکنیم که داشتن قوز نیز از دیگر ویژگی های این مدل بینی است. جراح بینی خوب به قدری بر کار خود تسلط دارد که به رفع قوز بینی و تغییر صحیح استخوان تیغه بینی می پردازد.جراحی بینی استخوانی

آشنایی با مدل های مختلف در جراحی بینی

یکی دیگر از مهم ترین بخش های جراحی رینوپلاستی انتخاب مدل مناسب بینی است. تمامی مدل های بینی برای همه چهره ها مناسب نیستند. مشاوره صحیح و آگاه کردن بیمار از مدل انتخابی بر عهده یک دکتر خوب است که با علم زیباشناسی خود، فرد را از استانداردهای زیبایی آگاه کند. به طور کلی مدل های بینی عبارتند از:

 • بینی عروسکی (بینی فانتزی)
 • بینی طبیعی
 • بینی نیمه عروسکی (نیمه فانتزی)

بهترین جراح بینی عروسکی در تهران چه کسی است؟

زمانی که جراحی بینی در ابتدا در ایران رواج پیدا کرده بود، این مدل بینی طرفداران بسیار زیادی داشت. اما با گذشت زمان و مطالعات علمی، مشخص شد که این مدل، از استانداردهای لازم برای تنفس فرد برخوردار نیست. بینی عروسکی با نام بینی فانتزی نیز شناخته می شود و از ویژگی های ظاهری آن می توان به داشتن نوک سر بالا، استخوان بینی باریک، قوس زیاد روی تیغه بینی، بیش از حد کوچک بودن تیغه و سوراخ های بینی اشاره کرد. زاویه بین نوک بینی و لب ها در این مدل بیش از 100 درجه است. مشکلات تنفسی ناشی از استاندارد نبودن تیغه و سوراخ های بینی باعث شده که متخصصان خوب گوش و حلق و بینی این مدل را پیشنهاد نکنند. مدل عروسکی هرگز برای بینی های گوشتی و افرادی که اجزای چهره یشان درشت است پیشنهاد نمی شود.

بهترین جراح بینی

بهترین جراح بینی

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران کیست؟

مدل طبیعی، مدل استاندارد در جراحی بینی است که هم در میان آقایان و هم در میان خانم ها طرفداران زیادی دارد. تیغه صاف و بدون قوس، اندازه متناسب بینی و سوراخ ها و زاویه استاندارد نوک بینی و لب ها (90 تا 100 درجه) از ویژگی های این مدل بینی است. مدل بینی طبیعی هم برای بینی های گوشتی و هم استخوانی مناسب می باشد. یک جراح بینی طبیعی خوب در تهران با مهارت خود تمامی موارد استاندارد این مدل بینی را رعایت می کند. بینی بعد از این جراحی در عین زیبایی و داشتن فرم جذاب، مشخص نیست که عملی روی آن صورت گرفته است.

تفاوت بینی طبیعی و فانتزی چیست؟

همان طور که اشاره کردیم، بینی عروسکی و طبیعی از نظر ظاهری و عملکرد تفاوت هایی با هم دارند که دکتر علی اصغر شیرازی به طور کامل در مورد تفاوت این دو مدل بینی صحبت خواهند کرد:

با وجودی که بسیاری از بانوان مدل بینی فانتزی را دوست دارند اما امروزه متخصصان خوب گوش و حلق و بینی دریافته اند که بینی طبیعی بهترین مدل بینی از نظر تنفس و عملکرد است. برای بررسی دقیق تر این پرسش، صحبت های دکتر علی اصغر شیرازی را می شنویم:

بهترین جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران کیست؟

مدل نیمه فانتزی یکی دیگر از مدل های پرطرفدار در میان خانم ها است. این مدل بینی که با نام نیمه عروسکی هم شناخته می شود، در واقع مدلی مابین بینی طبیعی و بینی عروسکی (فانتزی) است. تیغه این بینی نه صاف است و نه قوس زیادی دارد، قوس تیغه در این مدل کم است. تیغه نه به اندازه بینی عروسکی ظریف و کوچک است و نه به اندازه بینی طبیعی پهن است. سوراخ های بینی به اندازه بینی طبیعی بزرگ نیست اما بیش از اندازه نیز کوچک نیست. بینی نیمه فانتزی نسبت به بینی طبیعی عملکرد ضعیف تر و نسبت به بینی فانتزی عملکرد بهتری دارد.

برای سختی عمل بینی به لینک زیر مراجعه کنید.

چگونه بهترین دکتر جراحی بینی تهران را انتخاب کنم؟

این روزها با گسترش فعالیت پزشکان در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی، کار شناخت آن ها و ارتباط مستقیم با بیماران آن ها آسان تر شده است. کافی است که پیش از جراحی به خوبی وقت بگذارید و با دقت بر روی جراحی که در نظر دارید، بررسی های لازم را انجام دهید. طی کردن مراحل زیر می تواند به شما کمک کند که در عمل انتخاب مناسبی داشته باشید.

 • شبکه های اجتماعی، کانال ها و وبسایت ها را به خوبی بررسی کنید و نمونه کارهای جراحان بینی و نظرات در مورد آن ها را بخوانید؛
 • با بیماران پزشک مشورت کنید و در مورد رضایت و عدم رضایت آن ها بررسی کنید؛
 • لیستی از آدرس و شماره تماس پزشکانی تهیه کنید که نمونه کارهای آن ها را پسندیده اید و تا حدودی اطلاعات در مورد کیفیت کار آن ها به دست آورده اید.
 • به صورت حضوری به مطب پزشک مراجعه کنید و نمونه کارهای حضوری پزشک را ببینید.
 • در جلسه حضوری مشاوره، حتماً ویژگی هایی را که در بالا به آن ها اشاره کردیم را مدنظر قرار دهید.

 

جراح بینی خوب چه ویژگی هایی را باید در هنگام عمل در نظر بگیرد؟

در جراحی رینوپلاستی رعایت موارد زیر از سوی پزشک ضروری است:

 • جراحی بینی بر اساس معیارهای زیبایی شناسی
 • فرم دادن استاندارد به بینی (بیش از حد سر بالا نکردن نوک بینی، ایجاد تقارن در سوراخ های بینی و …)
 • رفع مشکلات بینی، ازجمله رفع قوز بینی، کجی بینی، افتادگی نوک بینی
 • دقت و ظرافت در جراحی
 • مهارت و علم و در شناخت عصب بویایی بیمار و آسیب نزدن به حس بویایی او

 

 

 

جراحی بینی نزد دکتر غیر متخصص چه عوارضی دارد؟

جراحی راینوپلاستی باید حتماً توسط یک متخصص خوب و با تجربه انجام شود تا از بروز مشکلات بعد از عمل بینی پیشگیری شود. عوارض جراحی بینی نزد پزشک غیر متخصص عبارتند از:

 • آسیب دیدن بویایی فرد برای همیشه
 • مشکلات تنفسی (خس خس کردن در هنگام نفس کشیدن، خر خر کردن در خواب و …)
 • وقفه تنفسی در هنگام خواب
 • بروز سردردهای ناشی از تنفس نادرست
 • دفرمه شدن بینی و نداشتن شکل مناسب
 • نامتقارن شدن بینی
 • کجی بینی بعد از جراحی (این مورد علاوه بر جراح، به مراقبت های بعد از جراحی بینی نیز بستگی دارد)

جراحی بینی مردان چگونه است؟

امروزه بر خلاف گذشته، مردان نیز به زیبایی ظاهری و جذابیت مردانه خود اهمیت می دهند. به همین دلیل انجام جراحی زیبایی بینی مردان نسبت به گذشته شیوع بیشتری پیدا کرده است . اما مهمترین ویژگی جراحی بینی مردان حفظ فرم بینی متناسب با چهره مردانه افراد است . طبق مطالعات انجام شده مبنی بر آناتومی بدن مردان، بینی های مردان حدوداً ده درصد از بینی های زنان بزرگ تر است .در جراحی بینی مردان تبحر و مهارت پزشک بسیار مهم است و بینی باید به گونه ای فرم بگیرد که چهره مردانه حفظ شود. انتخاب بهترین جراح بینی مردان شاید کار دشواری به نظر برسد اما با در نظر گرفتن تمام ویژگی های بالا می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. نمونه کارهای جراحی بینی آقایان بهترین راهنما برای شما خواهد بود.

تفاوت های جراحی بینی مردان و زنان چیست؟

طبق آماری که اخیراً منتشر شده است، حدود 20 درصد از عمل های زیبایی بینی بر روی مردان صورت می گیرد. رعایت فرم بینی متناسب با چهره و آناتومی مردانه  در رینوپلاستی آقایان حائز اهمیت است. زاویه چرخش نوک بینی در مردان و زنان متفاوت است و در مردان نباید زاویه به گونه ای باشد که حفره های بینی نمایان شود .

همان طور که تفاوت بین جنسیت در ظاهر مردان و زنان وجود دارد نوع جراحی زیبایی مردان با زنان متفاوت است. آنچه جراحان بینی در حین جراحی در نظر می گیرند حالت صورت مخروطی شکل برای مردان و قلب شکل برای زنان است. از دیگر تفاوت های بینی مردان و زنان اندازه، عرض و ارتفاع بینی است که باید در حین جراحی بینی مد نظر گرفته شود . در عکس زیر تفاوت جراحی بینی مردان و زنان را بعد از عمل مشاهده می کنید:

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صابون ختمی x بخوانید...