نی نی سایت جوان سازی صورت با طب سوزنی

نی نی سایت جوان سازی صورت با طب سوزنینی نی سایت جوان سازی صورت با طب سوزنی-

نی نی سایت جوان سازی صورت با طب سوزنی


جوان سازی پوست با طب سوزنی

یکی از راهکارهای زیبایی صورت استفاده از طب سوزنی است با این مقاله هلث کده همراه شوید تا با جوان سازی  پوست با طب سوزنی آشنا شوید.

طب سوزنی

سوزنی یا سوزن درمانی (به چینی: 针灸)، ژِن جیو) گونه‌ای پزشکی جایگزین است و از مهم‌ترین شاخه‌های طب سنتی چینٰ است که با فروکردن سوزن در بدن انجام می‌شود. طب سوزنی یک شبه‌علم است زیرا تی‌های این گونه طب بر اساس روش‌های علمی نیست و برخی آن را شیادی سلامت می‌دانند.روش طب سوزنی با توجه به کشوری که در آن اجرا می‌شود متفاوت است و از فلسفه‌ها و شیوه‌های فکری متفاوتی سرچشمه می‌گیرند.عموماً این نوع طب برای تسکین درد استفاده می‌شود. هرچند درمانگران این روش مدعی هستند که می‌توان طیف بیشتری از بیماری‌ها را با طب سوزنی درمان کرد. طب سوزنی همیشه در تلفیق با شیوه‌های دیگر درمان استفاده می‌شود.

نتایج آزمایش‌ها

و مرور سیستماتیک متناقض هستند که می‌تواند نشانگر بی‌اثری طب سوزنی باشد. یکی از بررسی‌های بنیاد همیاری کاکرین نشان داد که طب سوزنی بر طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها بی‌اثر است. یک مرور سیستماتیک در دانشگاه اکستر و دانشگاه پلیموث مدرک کمی در اثباتی اثربخشی این شیوه برای تسکین درد یافت. در کل، مدارک نشان می‌دهند که درمان کوتاه مدت طب سوزنی تأثیر بلند مدت ندارد.

برخی تحقیق‌ها نشان داده‌انند که طب سوزنی بر برخی از دردها تأثیرگذار است اما اکثر این تحقیقات اثر آن را بر اثر خاصیت خودِ روش درمانی نمی‌دانند. یک مرور سیستماتیک نتیجه گرفت که اثر ضددردی طب سوزنی به نظر می‌رسد فاقد ارتباط بالینی است و نمی‌توان آن را به روشنی از تعصب تمیز داد. یک فراتحلیل نشان داد که طب سوزنی برای کمردرد مزمن به عنوان درمانی مکمل در کنار درمان اصلی مقرون به صرف است،در حالی که یک مرور سیستماتیک جداگانه شواهد کافی برای مقرون به صرفه بودن طب سوزنی در درمان کمردرد مزمن پیدا نکرد

در این طب

با فروکردن سوزن‌های بسیار نازک به نقاط خاصی از بدن که گذرگاه‌های انرژی دانسته می‌شوند برای تسکین درد یا درمان مشکل خاصی از بیمار استفاده می‌شود. تئوری طب سوزنی مدعی است که این نقاط خاص بر روی مسیرهای خاصی از بدن با نام گذرگاه  رقار دارند که انرژی حیات که در زبان چینی به آن «چی» (QI) گفته می‌شود در آن‌ها جریان دارد.

پس از آن که طب سوزنی نیز مانند سایر روش‌های طب سنتی در دنیا، از سیستم‌های پزشکی و بهداشتی چین حذف و با طب کلاسیک جدید جایگزین شده بود، در زمان مائو و به دلیل کمبود پزشک در چین، مجدداً بر سر زبان‌ها افتاد.

منبع:ویکی پدیا

جوان سازی پوست صورت با استفاده از طب سوزنی، به طیف وسیعی از اختلالات پوستی می پردازد. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. قبل از شروع هر گونه درمان، از مهارت متخصص طب سوزنی خود اطمینان حاصل فرمایید تا نتایج پیش رو، مورد تاییدتان باشد.

به طور کلی پوست از سه بخش اپیدرم، درم و هیپودرم درست شده است. اپیدرم، بخش بیرونی پوست بوده و شامل لایه های سلولی مرده و زنده می باشد. این لایه در مقایسه با دو لایه دیگر، نازکتر بوده و بیانگر چین و چروک ها و اسکارها است.

لایه درم، در زیر اپیدرم قرار دارد و نسبتا ضخیم است. این لایه از عروق و اعصاب، فولیکول مو، غدد عرق و ماهیچه های ریز درست شده است. در این لایه همچنین دو پروتئین مهم کلاژن و الاستین قرار دارند.

برای لاغزی با طب سوزنی به این مقاله مراجعه کنید.

کلاژن در لایه درم، شبکه ای را به صورت مورب تشکیل می دهد که به مانند چهارچوبی، پوست را مستحکم نگه می دارد. این چهارچوب کلاژنی با پروتئین دیگری به نام الاستین که در وسط آن قرار دارد، استحکام می یابد. الاستین به مانند توپ گردی، وسط این چهارچوب کلاژنی را پر می کند.

در زمان تولد کودک، این دو پروتئین موجب می گردند که پوست کودک بسیار شفاف و قابل انعطاف باشد. به تدریج، در جریان فرایند پیری، چهاچوب مستحکم کلاژنی در لایه درم، به مانند رشته های ماکارونی، شل شده و الاستین نیز تحلیل می رود.

این دو تغییر عمده موجب خواهند شد که پوست شفاف و انعطاف پذیر زمان کودکی، در میانسالی و پیری، دارای چین و چروک گردیده و انعطاف قبلی را نداشته باشد. لایه هیپودرم، در زیر لایه درم قرار دارد و عروق و اعصاب درشت تری در آنجا قرار داشته و به چربی، عضلات و استخوانها متصل است.

طب چینی

طب سنتی چینی قدمتی بیش از هفت هزار سال دارد. در این رشته طب، روشهای درمانی برای انواع بیماری ها ذکر شده و تحقیقات پزشکی متعددی در شصت سال اخیر در این زمینه انجام شده و همچنین جوان سازی پوست با طب سوزنی جزو این تحقیقات است. در واقع رویکرد پزشکی مبتنی بر شواهد به بررسی اثربخشی طب سنتی چینی و به ویژه طب سوزنی میپردازد.

طب سنتی چینی در زمان سلسله چین، در بین سال های ۲۲۱ تا ۲۰۶ پیش از میلاد مسیح، روشی را برای زیبایی و جوان سازی پوست ابداع نمود و پزشکان درباره طب چینی با استفاده از طب سوزنی و داروهای گیاهی اقدام به جوان سازی پوست امپراطور و اطرافیانش می کردند.

در روش درمانی زیباسازی و جوان سازی پوست از طب سوزنی، گیاهان دارویی چینی، ماسکهای گیاهی، گواشا، رولر ها و ابزارهای گوناگون دیگری استفاده می شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  رنگ مو سامبره

طب سنتی چینی به عنوان یک طب کل نگر، تنها بر روی زیبایی پوست تمرکز نمی کند و برای زیبایی و جوان سازی پوست، بعد از تشخیص اختلالات مریدین ها و دیس هارمونی ها، به رژیم غذایی، فعالیت فیزیکی، تای چی نیز توجه خاصی دارد.

متخصصان طب سوزنی با کمک سوزن های یکبار مصرف و بسیار نازکی که دارند نقاط مربوط به ارگان های درونی بدن را تحریک می کنند و با انتقال انرژی از طریق مریدین ها به اندام هایی مثل کبد به پاکسازی بهتر سموم و درمان و پیشگیری از تیرگی پوست کمک می کنند.

رفع افتادگی پوسن با طب سوزنی

رفع افتادگی پوسن با طب سوزنی

چگونگی جوانسازی پوست صورت با طب سوزنی

 

به منظور زیباسازی پوست، سوزنهای اکوپانچر در عمق چین و چروکها، وارد لایه درم می شوند. جراحت عمدی ناشی از ورود سوزن به لایه درم، منجر به بروز خونریزی در این لایه شده و واکنشهای سلولی و ایمنی را به دنبال دارند.

واکنش بدن متعاقب ورود سوزن، به تقویت فیبروبلاستها، بازسازی کلاژن و الاستین و پاکسازی رادیکالهای آزاد انباشته شده در زیر پوست منجر می گردند. در نهایت پس از چند ساعت تا چند روز، پوست آسیب دیده در اثر ورود سوزنهای اکوپانچر بازسازی شده و از شفافیت و استحکام بیشتری برخوردار است و از میزان چین و چروک پوست کاسته می شود.

پوست صورت به دلیل افزایش سن و اثر جاذبه، دچار افتادگی می شود. در زمینه ترمیم افتادگی پوست هم، طب سوزنی روش بسیار موثری محسوب میگردد. متخصص طب سوزنی با تجربه و دوره دیده، قادر است با تکنیک خاصی پوست افتاده را بالا کشیده و به اصطلاح لیفتینگ پوست انجام دهد. بدیهی است که این درمان طبیعی و غیر جراحی بوده و ماندگاری مناسبی هم دارد.

 

 

مرطوب کردن و جوانسازی پوست صورت با طب سوزنی

 

یکی از شایع ترین شکایت خانم ها  خشکی و زبری پوست است. اگر شما هم در این گروه قرار می گیرد و خشکی پوست شما را آزار می دهد، می توانید با کمک تکنیک های درمانگران طب سوزنی برای درمان خشکی و افزایش رطوبت پوست تان اقدام کنید.

جوانسازی پوست صورت با طب سوزنی

جوانسازی پوست صورت با طب سوزنی

به این ترتیب با یک تیر سه نشان را می زنید. با این کار نه تنها به آبرسانی بهتر سلول ها و بافت های پوستی کمک می کنید، بلکه با افزایش جریان گردش خون در پوست صورت، بهبود غذارسانی به این سلول ها را.

ضمن آنکه جریان جایگزینی سلول های جوان و شاداب را با سلول های پیر و فرسوده بالا می برید. به این ترتیب هم می توانید خشکی پوست تان را درمان کنید و هم به جوانی و شادابی آن کمک کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ظرافت های زنانه نی نی سایت

رفع تیرگی و جوانسازی پوست صورت با طب سوزنی

طب سوزنی چین به شیوه های مختلفی می تواند به زیبایی و شادابی پوست تان کمک کند. اگر شما هم در گروه افرادی هستید که از تیرگی و کدری پوست تان خسته شده اید شاید در حال تجربه یک به هم ریختگی هورمونی هستید.

از دیدگاه درمانگران طب سوزنی ایجاد تعادل هورمونی در بدن و تنظیم انرژی یین و یانگ می تواند یکی از ساده ترین روش ها برای از بین بردن تیرگی پوست باشد. در حقیقت عدم پاکسازی و سم زدایی ارگان های درونی بدن به ویژه کبد از سموم و فضولات بدن یکی از مهمترین دلایلی است که موجب تیرگی و کدری پوست در مردان و زنان می شود.

متخصصان طب سوزنی با کمک سوزن های یکبار مصرف و بسیار نازکی که دارند نقاط مربوط به ارگان های درونی بدن را تحریک می کنند و با انتقال انرژی از طریق مریدین ها به اندام هایی مثل کبد به پاکسازی بهتر سموم و درمان و پیشگیری از تیرگی پوست کمک می کنند.

 

جوانسازی پوست  و رفع التهاب و اگزما با طب سوزنی

 

در طب سنتی چین برای درمان اگزما راه حل های مختلفی وجود دارد. گیاه درمانی و طب سوزنی از جمله رایج ترین شیوه های درمانگران طب سنتی برای درمان اگزما و آلرژی های پوستی است. در شرایطی که پوست بیمار با واکنش هایی مانند خارش، التهاب و سرخی پوست به دلیل ابتلا به اگزما مواجه می شود بیمار از چند جهت دل نگران می شود.

نخست ابتلا به بیماری و دشواری های درمان آن او را به فکر وا می دارد و در درجه بعد علت ابتلا به اگزما او را آشفته می کند و در مرحله بعدی از بین رفتن زیبایی ظاهری بیمار را با بحران روحی مواجه می کند. خوشبختانه طب سوزنی قابلیتی دارد که می تواند با زدن سوزن ها به طور همزمان برای درمان بیماری، کاهش علائم و بازگشت زیبایی به پوست بدن کمک کند.

از دیدگاه درمانگران طب سوزنی ایجاد تعادل هورمونی در بدن و تنظیم انرژی یین و یانگ می تواند یکی از ساده ترین روش ها برای از بین بردن تیرگی پوست باشد. در حقیقت عدم پاکسازی و سم زدایی ارگان های درونی بدن به ویژه کبد از سموم و فضولات بدن یکی از مهمترین دلایلی است که موجب تیرگی و کدری پوست در مردان و زنان می شود.

کلام آخر

 

هنگام جستجو برای یک متخصص طب سوزنی، ابتدا یک متخصص طب سوزنی دارای بورد تخصصی و دارای مجوز را پیدا کنید، کسی را بیابید که می‌تواند به تمام سؤالات شما پاسخ دهد و همچنین شواهد موفقیت درمان بیماران خود را به شما نشان دهد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ژل ابرو گابرینی نی نی سایت x بخوانید...