نی نی سایت حاملگی در عقد

نی نی سایت حاملگی در عقد

نی نی سایت حاملگی در عقد


حاملگی در عقد

یکی از مشکلات دوران عقد حاملگی ناخواسته است که برخی دچار آن می وند با این مقاله هلث کده همراه شوید تا علل و پیشگیری از حاملگی در عقد را یاد بگیرید.

بارداری ناخواسته

بارداری ناخواسته یا حاملگی ناخواسته به حالتی از بارداری که از پیش قصدی برای بارداری وجود نداشته باشد، گفته می‌شود. هر ساله حدود ۲۰۰ میلیون حاملگی در سراسر جهان روی می‌دهد که تقریباً یک سوم آنها ناخواسته است.

مقاله علایم بارداری را بخوانید…

عوارض بارداری ناخواسته

تحقیقات نشان می‌دهد که حاملگی ناخواسته با افزایش سقط جنین غیر بهداشتی، زایمان زودرس و وزن کم موقع تولد همراه است.

منبع:ویکی پدیا

 

 

بارداری در دوران عقد

در برخی خانواده‌ها دوران عقد را تنها دورانی برای آشنایی بیشتر دو طرف می‌دانند، به همین دلیل از فرزندانشان می‌خواهند هیچ نوع رابطه جنسی با همسرشان پیش از مراسم عروسی نداشته باشند. خانواده دلیل اعمال این محدودیت‌ها را احتمال برهم خوردن نامزدی و ازدواج می‌دانند. اما از زوجی که سال‌ها از دوران بلوغ شان گذشته و دیگر مانعی قانونی در بین آن‌ها وجود ندارد، به سختی می‌توان انتظار داشت که رابطه جنسی نداشته باشند.

معمولا در چنین خانواده‌هایی تازه عروس و داماد به صورت مخفیانه رابطه جنسی برقرار می‌کنند. اما مشکل زمانی بغرنج می‌شود که در این میان یک حاملگی ناخواسته و بارداری در دوران عقد رخ دهد. مطرح کردن موضوع رابطه جنسی از یک طرف و مساله بارداری ناخواسته از طرف دیگر زوج جوان را به تنش خواهد انداخت.

بارداری در دوران عقد

بارداری در دوران عقد

جلوگیری از بارداری در دوران عقد

پس از گذر از دوران نامزدی تا عقد، برای بسیاری از زوجین هنوز هم زمان مناسب برای نگهداری از نوزاد فرا نرسیده؛ پس اگر با وجود تمام محدودیت‌ها همچنان بخواهید با نامزدتان رابطه جنسی داشته باشید، باید کمی بیشتر شرط احتیاط را رعایت کنید تا مشکلاتی مثل بارداری به وجود نیاید.

1. بارداری در دوران عقد | موقعیت مکانی

برای برقراری اولین رابطه جنسی خود برنامه ریزی کنید. اولین رابطه شما ممکن است دردناک بوده و آن طور که فکر می‌کردید لذت بخش نباشد. شما می‌توانید با دریافت مشاوره جنسی هم از روش‌های پیشگیری اطلاع یابید و هم آمادگی بهتری برای برقراری اولین رابطه جنسی خود پیدا ‌کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص تادالافیل

2. استفاده از روش‌های پیشگیری

وسایل پیشگیری متنوعی وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها کاندوم است. با استفاده از وسایل پیشگیری امکان بارداری را پایین بیاورید. با این حال همه روش‌های پیشگیری از بارداری کاملا ایمن نیستند و با وجود استفاده از آن‌ها نیز امکان بارداری وجود دارد.

3. محاسبه روز تخمک گذاری

روز تخمک گذاری خود را با توجه به چرخه قاعدگی‌تان مشخص کنید و از برقراری رابطه جنسی در این دوره بپرهیزید. چرا که در این دوره امکان بارداری به شدت بالا است.

4. بارداری در دوران عقد | قرص‌های اورژانسی

پس از رابطه جنسی اگر احساس کردید در شرایطی بوده اید که امکان بارداری تان زیاد است قرص اورژانسی مصرف کنید.

حل مشکل بارداری در دوران عقد

اگر در دوران عقد باردار شده‌اید، سعی کنید با حفظ آرامش خود این مشکل را به بهترین صورت مدیریت کنید تا از مشکلات جدی‌تری که ممکن است به وجود بیاید پیشگیری کنید. اگر مشکل را حل نکنید موضوع پیچیده‌تر خواهد ‌شود.

حل مشکل بارداری در دوران عقد

حل مشکل بارداری در دوران عقد

 

1. اولین راه سقط بارداری در دوران عقد

ممکن است اولین کاری که به ذهنتان بیاید سقط کردن باشد. به هیچ وجه این تصمیم را به تنهایی نگیرید و به عنوان بهترین و اولین راه به آن نگاه نکنید. چرا که سقط جنین می‌تواند سلامت شما را به خطر انداخته و حتی شانس مادر شدن مجدد را از شما بگیرد.

2. بارداری در دوران عقد | به همسرتان اطلاع دهید

به هیچ وجه این موضوع را از همسرتان پنهان نکنید. اولین کسی که باید از بارداری شما اطلاع پیدا کند، همسرتان است.

برای مقاله حاملگی بوچ این مقاله را مطالعه کنید.

3. یکدیگر را مقصر ندانید

بچه شما تکه ای از وجود هر دوی شماست و هر دو با هم تصمیم به داشتن رابطه جنسی گرفته اید. پس یکدیگر را مقصر جلوه ندهید و با همدلی و درک همدیگر سعی در حل این مشکل داشته باشید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درد در ناحیه گلو تا معده

 

از مطالب زیر هم دیدن کنید

4. با خانواده‌ها صحبت کنید

پنهان کردن بارداری در دوران عقد روش درستی برای حل آن نیست. ممکن است از این بترسید که خانواده‌تان عکس العمل بدی نشان دهند و یا عصبانی شوند.

5. مراسم ازدواج را هرچه زود‌تر بگیرید

اگر مدت زیادی تا مراسم ازدواجتان مانده، بهتر است کمی از تدارکات صرف نظر کنید و به گرفتن مراسمی کوچکتر قانع شوید تا مراسم ازدواجتان هر چه زودتر گرفته شود و با همسرتان به خانه خود بروید.

نکته مهم برای رابطه جنسی در دوران عقد

با توجه به تمام نکات فوق و پیامدهایی که رابطه جنسی در دوران عقد دارد؛ تنها زمانی رابطه جنسی کامل با نامزدتان برقرار کنید که هر دو آن را می‌خواهید. اگر خودتان یا همسرتان ناراضی هستید و یا به خاطر اینکه دیگری در دوران نامزدی رابطه جنسی داشته  می‌خواهید این کار را بکنید، بهتر است کمی تامل کرده و برای تصمیم گیری درباره این موضوع به همسر و خودتان فرصت دهید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فواید کاکوتی x بخوانید...