نی نی سایت درمان عفونت رحم

نی نی سایت درمان عفونت رحم

نی نی سایت درمان عفونت رحم

اکثر زنان در طول زندگی به انواع عفونت های واژن مبتلا می شوند. بوی نامطبوع از واژن که شدیدتر از حالت طبیعی است می تواند یکی از مسائل

آزاردهنده برای فردی باشد که به عفونت واژن مبتلا است.

  • این مورد می تواند آزاردهنده و ناراحت کننده باشد ولی می توان با مراجعه به متخصص زنان و انجام برخی اقدامات این عفونت را درمان کرد.

عفونت واژن می تواند در اثر باکتری، قارچ و ویروس به وجود آید. پوست ناحیه واژن بسیار حساس است و بافت آسیب پذیری دارد.

مواد شیمیایی که در صابون ها، اسپری ها و

یا حتی لباس های زیر وجود دارد می تواند در تماس با پوست ایجاد عفونت کند.

  • همیشه تشخیص این عفونت آسان نیست و احتمالاً نیاز است که توسط متخصص زنان بررسی های لازم صورت گیرد.

نی نی سایت درمان عفونت رحم

عفونت های واژن شامل:

  • واژینوز باکتریال
  • تریکوموناس واژینیت
  • عفونت های مخمر (کاندیدیازیس)

عفونت های واژینال می توانند باعث ترشحات واژن، ناراحتی و بوی واژن شوند. با این حال، این علائم لزوماً نشان دهنده عفونت نیستند. درعوض، ممکن است ناشی از شرایط دیگری باشد که بر واژن تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، مواد شیمیایی یا مواد دیگر (مانند محصولات بهداشتی، حمام حباب، مواد شوینده لباسشویی، فوم های ضد بارداری و ژله و لباس زیر مصنوعی) می توانند واژن را تحریک کرده و باعث ترشح و ناراحتی شوند. التهابی که ایجاد می شود واژینیت غیر عفونی (التهابی) نامیده می شود.

ترشحات واژن ممکن است در اثر اختلال ایجاد شده بر سایر ارگان های تولید مثل به جای واژن ایجاد شود. به عنوان مثال، ترشح می تواند ناشی از برخی از بیماری های مقاربتی مانند عفونت کلامیدیال یا سوزاک باشد. باکتری های ایجاد کننده این بیماری ها می توانند از مهبل (واژن) به دهانه رحم (قسمت تحتانی و باریک رحم که به داخل واژن باز می شود) و رحم پخش شود و باعث بیماری التهابی لگن شود. تبخال دستگاه تناسلی، که می تواند باعث ایجاد تاول در ولو (ناحیه اطراف باز شدن مهبل) ، در مهبل (واژن) و دهانه رحم (رحم) شود، همچنین می تواند باعث ترشحات واژن شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت عفونت واژن

علل بروز عفونت واژن

عفونت های واژن ممکن است در اثر باکتری ها، مخمرها و سایر میکروارگانیسم ها ایجاد شود. برخی عواملی که موجب بروز عفونت می شود:

کاهش اسیدیته (افزایش pH ) در مهبل: وقتی اسیدیته در مهبل کاهش می یابد، تعداد باکتری های محافظ (لاکتوباسیل) که به طور عادی در مهبل زندگی می کنند کاهش می یابد و تعداد باکتری هایی که می توانند باعث عفونت شوند افزایش می یابد، که گاه منجر به واژینوز باکتریایی می شود.

بهداشت نامناسب: وقتی بهداشت ناحیه تناسلی رعایت نشود، تعداد باکتری ها افزایش می یابد و باعث می شود عفونت های باکتریایی محتمل تر شود.

لباس زیر تنگ و چسبان: این نوع لباس زیر ممکن است رطوبت محیط واژن را به دام بیندازد و رشد باکتری ها و مخمرها را ترغیب کند.

آسیب بافت: اگر بافت های لگن آسیب دیده باشند، دفاع طبیعی بدن ضعیف می شود. آسیب می تواند ناشی از تومورها، جراحی، پرتودرمانی یا ناهنجاری های ساختاری مانند نقص هنگام تولد یا فیستول باشد. فیستول ها ارتباط غیرطبیعی بین اندام ها هستند، به عنوان مثال ممکن است محتویات روده (که شامل باکتری ها هستند) را وارد واژن کنند.

تحریک: تحریک بافت های واژن می تواند به ترک یا زخم منجر شود، که این زخم ها دسترسی به جریان خون برای باکتری ها و مخمرها را فراهم می کند.

درمان خانگی عفونت رحم نی نی سایت

  • رفتار بهداشتی مناسب: تمیز و خشک کردن ناحیه تناسلی، به درمان عفونت ها نیز کمک می کند. از صابون های قوی یا معطر و محصولات موضعی غیرضروری (مانند اسپری های بهداشتی زنانه) باید خودداری شود.
  • استفاده از آب یا یخ برای رفع علائم: گاهی اوقات قرار دادن بسته‌های یخ روی ناحیه دستگاه تناسلی، اعمال کمپرس سرد یا نشستن در حمام سرد سوز (با یا بدون جوش شیرین یا نمک Epsom ) ممکن است باعث کاهش درد و خارش شود. گرگرفتگی ناحیه تناسلی با آب ولرم فشرده شده از بطری آب نیز ممکن است درد و خارش را تسکین دهد.
  • در صورت نیاز مصرف داروهایی برای رفع خارش : اگر این اقدامات علائم را تسکین ندهد، ممکن است به دارو نیاز باشد. آنتی هیستامین های خوراکی به رفع خارش کمک می کنند اما باعث خواب آلودگی می شوند.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  کپسول فارماتون چیست

درمان عفونت شدید رحم نی نی سایت

پس از مشاهده علائمی که مربوط به عفونت های واژینال می باشد حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید تا مورد معاینه قرار بگیرید و نوع عفونت شما تشخیص داده شود . از آنجایی که عفونت های قارچی وراه درمان آنها باهم متفاوت می باشد ، پزشک برای تشخیص و درمان عفونت واژن  شما اقدام به معاینه لگنی می نماید وپس ازبررسی دیواره های واژن و رحم دربرخی مواقع ممکن است مقداری از سلول های روی واژن شما را مورد آزمایش و بررسی بیشترقرار دهد تا بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب کند.

درمان عفونت دهانه رحم نی نی سایت

نکته اصلی در درمان عفونت واژن تشخیص درست آن است. دقت کنید که دقیقاً چه علائمی را احساس می کنید و چه زمانی از ماه و روز این علائم تجربه می شود. بو، شکل و بافت، مقدار و رنگ این ترشحات چگونه است؟

قبل از اینکه به مطب پزشک بروید دوش نگیرید تا نتیجه آزمایش دقیق باشد. از ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از مراجعه به مطب پزشک رابطه جنسی واژنی نداشته باشید.

واژنیت های غیر عفونی را با تشخیص علت بیماری می توان درمان کرد. در موارد تغییرات هورمونی پزشک داروهای حاوی استروژن را تجویز می کند تا علائم بیماری را کاهش دهد.

انواع داروهای آنتی بیوتیک مانند پماد، دوش واژنی و قرص های آنتی بیوتیک

برای درمان بیماری تجویز می شوند که با توجه به نوع بیماری عفونی،

مناسب ترین دارو انتخاب می گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکسترومتورفان x بخوانید...