نی نی سایت دوران نامزدی

نی نی سایت دوران نامزدی

نی نی سایت دوران نامزدی


دوران نامزدی

نامزدی دورانی است که پس از توافق دو نفر برای ازدواج در آینده آغاز می‌شود. قرارداد نامزدی موجب پیدایش یک تعهد اخلاقی، نوعی نسبت خویشاوندی و آثار حقوقی می‌شود.دوران نامزدی یک سری قوانین دارد که هلث کده به آنها اشاره میکند…

نامزدی در قوانین ایران

قواعد راجع به نامزدی در مواد ۱۰۳۵ تا ۱۰۴۰ قانون مدنی آمده و از مواد ۹۰ تا ۹۵ قانون مدنی سوئیس الهام گرفته‌است. به موجب این مقررات نامزدی یک عقد جایز است و هر یک از دو طرف می‌توانند آن را فسخ کرده و از ازدواج صرفنظر کنند. با این حال در صورتی که شخصی نامزدی را بدون علت موجهی بر هم زند، شخص دیگر می‌تواند مخارج متعارفی را که برای ازدواج متحمل شده از او مطالبه کند

همچنین درصورت برهم‌خوردن نامزدی، هر یک از دو شخص و والدین آن‌ها می‌توانند هدایایی را که در دوران نامزدی به یکدیگر داده‌اند باز پس گیرند

نامزدی در مسیحیت

نامزدی در مسیحیت با توجه به ریشه یهودی آن، از لحاظ تعهد همچون ازدواج می‌باشد.

منبع:ویکی پدیا

آیا دوران نامزدی برای دست یابی به شناخت از یکدیگر کافی است؟ چگونه باید در این دوران رفتار کرد؟ ازدواج بی شک از مهم‌ترین تصمیماتی است که هر فرد در زندگی خود می‌گیرد. بنابراین برای دست زدن به چنین اقدامی معمولا افراد در دوره‌ای که به آن نامزدی می‌گویند، برای شناخت هرچه بهتر طرف مقابل خود می‌کوشند. بسته به فرهنگ و رسومات خانوادگی دوران نامزدی می‌تواند متفاوت باشد. این تفاوت‌ها از نظر مدت زمان و شکل ارتباط متغیر است. بسیاری از ابعاد شخصیتی و ارتباطی طرفین در این دوران قابل بررسی است. با ایجاد یک فضای مناسب زوجین می‌توانند یکدیگر را بهتر شناخته و برای شروع زندگی مشترک به یک تفاهم برسند.

دوران نامزدی

دوران نامزدی دوره‌ای است که طرفین پیش از ازدواج در یک ارتباط گسترده و البته معمولا عاطفی با هم قرار می‌گیرند، سعی در شناخت یکدیگر می‌کنند، ارتباط خود را با هم گسترش می‌دهند و با آشنایان و اطرافیان هم ارتباط برقرار می‌کنند.

طبیعتا یک دوره نامزدی واقعی باید قبل از ازدواج به شکل رسمی و شرعی باشد تا طرفین فرصتی برای آشنایی با هم داشته باشند. در این دوران ازدواج قطعی نشده یعنی تصمیم طرفین در مورد هم با مقداری شک همراه است. فلسفه وجود دوران نامزدی همین آشنایی و مطمئن شدن در مورد انتخاب می‌باشد.

اما آن چیزی که در کشور ما مرسوم است، نامزدی به فاصله عقد تا ازدواج گفته می‌شود. یعنی ازدواج قطعیت پیدا کرده است و صرفا زن و شوهر به خانه خود نرفته‌اند ولی شرعا و قانونا همسر همدیگر محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  غربالگري اول ني ني سايت

اشتباهات دوران آشنایی

اگر قصد آشنایی با همسر احتمالی آینده خود را دارید، توصیه روانشناسان این است که مدتی در حدود 6 ماه تا یک سال قبل از ازدواج با یکدیگر رفت و آمد کنید و اصطلاحا نامزد یکدیگر باشید. نامزد بودن به معنای کاندید احتمالی بودن می‌باشد. در واقع قبل از عقد دائم و رسمی حتما یک دوره آشنایی را به اسم نامزدی طی کنید و نامزدی و آشنایی خود را موکول به بعد از عقد نکنید.

برخی افراد مدت زمان نامزدی شان را بسیار طولانی می‌کنند و یا فکر می‌کنند هر چقدر بیشتر برای آن وقت بگذارند، بهتر است. در صورتی که چنین نیست. دوران نامزدی بیش از حد طولانی فرسایشی می‌شود و می‌تواند آسیب زا شود.

برخی فکر می‌کنند چون دوران نامزدی دوره شناخت است پس باید دائما فرد مقابل خود را بیازمایند. چنین کاری بیشتر از اینکه باعث استحکام رابطه بشود، بی اعتمادی ایجاد می‌کند و به جای مستحکم کردن رابطه آن را ضعیف می‌کند. در یک دوره 6 ماه تا یک ساله، اگر روابط گسترده باشند، به قدر کافی بحران پیش خواهد آمد که به شما و نامزدتان کمک کند همدیگر را بشناسید.

چگونه بهترین دوران نامزدی را بسازیم؟

بهترین اتفاق در دوره نامزدی شناخت همدیگر می‌باشد. شما از نامزدی تا عقد فرصت‌های زیادی برای شناخت همسر آینده خود دارید. شناخت از طریق ارتباط مداوم به وجود می‌آید. این دوران، دوران پرهیجانی برای طرفین است و احساسات آتشین و عاشقانه در اوج خود قرار دارد. در چنین حالتی شناخت ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد ولی اگر صادقانه با هم برخورد کنید، میزان موفقیت بیشتر خواهد بود.

چگونه بهترین دوران نامزدی را بسازیم؟

چگونه بهترین دوران نامزدی را بسازیم؟

 

1. ارتباط گسترده و همه جانبه

مهم این است که ارتباط در این دوران فراگیر و همه جانبه باشد تا طرفین بتوانند همدیگر را در موقعیت‌های مختلف دیده و محک بزنند. در چنین حالتی احتمال پشیمانی بعد از عقد به کمترین حد خود می‌رسد.

2. ارزیابی نکات مثبت و منفی

در یک دوران نامزدی موفق، افراد می‌توانند به یک تصویر کلی از همدیگر دست پیدا کرده و علاوه بر نکات مثبت، نکات منفی همدیگر را هم پیدا کنند تا بتوانند تصمیم بگیرند برای هم مناسب هستند یا خیر؟ در واقع شما باید تصویر واقع بینانه‌ای از خود و خواسته‌هایتان داشته باشید و بتوانید فرد مقابل را با معیار‌های خود بسنجید و نهایتا تصمیم بگیرید که می‌توانید ادامه دهید یا خیر؟ بهتر است فکر تغییر دادن فرد مقابل را از سر خود بیرون کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  فال قهوه ني ني سايت

 

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

3. شکل دهی رابطه به گونه‌ای منطقی

خشت اول رابطه زناشویی شما با همسرتان در دوران نامزدی گذاشته می‌شود، بنابراین اگر آن را کج بگذارید، تا ثریا دیوار کج خواهد رفت و صاف کردن آن کار دشواری خواهد بود. پس رابطه‌تان را به گونه‌ای منطقی شکل دهید که فکر می‌کنید تا آخر عمر بتوانید از آن لذت ببرید. بسیاری افراد قبل ازدواج متوجه عدم تفاهمات و مغایرت‌های موجود نمی‌شوند و به این طریق با مشکلات بسیاری در زندگی مشترک مواجه می‌شوند. مشاوره پیش از ازدواج به زوجین کمک می‌کند تا نسبت به یکدیگر شناخت کافی پیدا کنند و با دید بازتری وارد زندگی مشترک شوند.

نکات مهم برای زوجین در دوره‌ی نامزدی

برخی از مسائل هستند که برای یک ازدواج مخرب‌اند. این موارد را در نامزدتان بررسی کنید و اگر به آن‌ها برخوردید، در مورد رابطه و ادامه آن تجدید نظر کنید. تمامی موارد ذکر شده برای رابطه شما تهدیدآمیز هستند. سعی کنید مطمئن شوید هیچ یک از این‌ها در نامزد شما وجود ندارد:

  • نامزدتان هیچ دوست صمیمی ای ندارد.
  • نامزدتان اعتیاد‌های رفتاری دارد.
  • مبتلا به اختلالات روانی شدید و اختلال شخصیت می‌باشد و حاضر به درمان نیست.
  • او به خاطر شما از یک رابطه بیرون آمده است.
  • شما را تهدید به خودکشی می‌کند.
  • پنهان کاری می‌کند و مسائل خیلی بزرگی را پنهان کرده که با فراموشکاری عادی توجیه نمی‌شود.
  • در دوران نامزدی کنترل‌گر و دستور دهنده است.
  • به شما شک و سوء ظن دارد.
  • برایتان جذابیت جنسی ندارد.

هشدارها را در دوره‌ی نامزدی جدی بگیرید!

گاها علاقه‌ای که بین افراد وجود دارد مانع از آن می‌شود تا عیب‌های طرف مقابل خود را ببینند و در بسیاری موارد با امید تغییر او بعد از ازدواج همواره چشم خود را به روی مشکلات رفتاری نامزد خود می‌بندند. توجه داشته‌باشید مشکلاتی که در دوران نامزدی بروز پیدا می‌کنند هشداری برای چالش‌های بزرگتر در زندگی مشترک هستند. افراد در ابتدای آشنایی معمولا مشکلات و اختلالات روانی و شخصیتی خود را پنهان می‌کنند.

مثلا فردی که به اختلال شخصیت ضد اجتماعی مبتلاست فریبندگی بالایی دارد؛ ممکن است سریعا شیفته‌ی رفتار و ظاهر جذاب و اعتماد به نفس او شوید. اما چنین شخصیتی همانطور که از اسمش پیداست دست به کارهایی برخلاف قوانین جامعه می‌زند و اغلب وارد چند رابطه عاطفی همزمان می‌شود. نکته این جاست که چنین افرادی به صورت ماهرانه‌ای دروغ‌گو و پنهان کار هستند. بنابراین هشدارها را در دوران نامزدی جدی بگیرید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت نامزدی

جنبه‌های گوناگون رابطه جنسی در دوران نامزدی

اینکه نزدیکی در دوران عقد یا نامزدی تان داشته باشید یا نه به مسائل زیادی بستگی دارد. برخی افراد همان بدو نامزدی صیغه محرمیت می‌خوانند و از این لحاظ مشکل شرعی جهت داشتن رابطه جنسی ندارند. البته نزدیکی و دخول در دوران عقد می‌تواند پیامدهایی را برای زوجین به دنبال داشته‌باشد.

حفظ پرده بکارت

معمولا برای دختران و خانواد‌ه‌ها پرده بکارت مسئله پر اهمیتی است و دوست ندارند تا قبل از ازدواج آن را از دست بدهند؛ بنابراین اگر از خانواده ای هستید که بکارت برایتان اهمیت دارد، بهتر است با نامزد خود رابطه جنسی که منجر به دخول شود، نداشته باشید.

رابطه مقعدی در دوران نامزدی

در هر صورت رابطه جنسی عملی دو طرفه است که برای هر دو نفر باید لذت بخش باشد. بنابراین در مورد آن با نامزدتان توافق کنید و به اشکالی از رابطه تن ندهید که علاقه‌ای به آن‌ها ندارید. بسیاری از دختران با وجود عدم علاقه، در این دوران به رابطه جنسی مقعدی راضی می‌شوند، در حالی که از صدمات آن بر جسم و رضایت زناشویی شان در آینده آگاهی کافی ندارند.

صحبت در مورد علائق جنسی

صحبت کردن در مورد علائق جنسی با نامزدتان، به شما کمک می‌کند شناخت بهتری از هم پیدا کنید. انتظارات و علائق جنسی خود را مطرح کنید و پذیرای گفتگو در این مورد باشید. مسئله دیگر که نباید آن را نادیده بگیرید بارداری در دوران عقد و نامزدی است که موجب استرس زیادی به هر دو طرف می‌شود.

سؤالات متداول

در دوران نامزدی چه سوالاتی بپرسیم؟

از احساسات یکدیگر در مورد با هم بودن سؤال کنید اما نباید سؤالات منطقی را فراموش کنید. برای مثال از نامزد خود بپرسید دوست دارید چه کارهایی را با هم انجام دهید. سعی کنید بیشتر از سؤالات چالش برانگیز و باز پاسخ استفاده کنید.

در دوران نامزدی چگونه رفتار کنیم؟

به امید تغییر همسرتان در برابر مشکلات رفتاری او سکوت نکنید و تصمیم خود را برای ازدواج بار دیگر ارزیابی کنید. در این دوران خود و اولویت‌هایتان را کنار نگذارید و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. تنها در صورتی می‌توانید علاقه طرف مقابل را در رابطه نگه دارید که ابتدا خودتان را دوست داشته‌باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت رمان عاشقانه x بخوانید...