نی نی سایت رمان غمگین

نی نی سایت رمان غمگین

نی نی سایت رمان غمگین


رمان غمگین

اگر اهل رمان غمگین هستین ما در این مقاله برایتان بهترین رمان های غمگین را گردآوری کرده ایم. با هلث کده همراه شوید.

لیست رمان های غمگین

رمان اشتباه

موضوع رمان اشتباه: عاشقانه ، غم‌انگیز ، اجتماعی
نويسنده رمان: مائده بیدگلی
تعداد صفحات رمان: 285

 

خلاصه‌ی رمان : داستان این رمان درباره دختری به اسم آرام می باشد.
دختری که در یک خانواده ثروتمند قد کشیده، خانواده ای که در آن هیچ فردی از علاقه و احساسات صحبتی نمی کند.
همه درگیر مسائل خود هستند و هیچ محبتی بین افرادش وجود ندارد.
این خانواده به یک عهد که از وصیت نامه ی اجدادشان است به سختی پایبند هستند.
اقوام رادپویا عهد کرده اند که با غریبه ها ازدواج نکنند.
آرام رادپویا دختری هست که می خواهد این عهد را بشکند اما…
قسمتی از متن رمان اشتباه
دست هامو کشیدم سمت گوش هام و گوش هامو محکم نگه داشتم و فشار دادم تا دیگر چیزی نشنوم.
داغ کرده بودم دست بی جانم رو به نشانه سکوت بالا آوردم…

 

رمان بخت سیاه پوش من

موضوع رمان بخت سیاه پوش من: اجتماعی ، تراژدی
رمان بخت سیاه پوش من نوشته: زینب جوکال
طراح جلد: فادیا ام زد

 

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

خلاصه داستان: نمی‌دانم ازدواج اجباری مرا بیشتر زجر می‌دهد یا بدبخت شدنم که از بدو تولدم سیاه بخت بودم.
سخت است پذیرفتن چیزهایی که نمی‌خواهی در زندگی‌ات داشته باشی و مجبور به بودنشان در زندگی نکبت‌بارت شوی!
دشوارتر از این همه، عادت کردن به زخم‌هایی است که با تمام تلاشت با آن‌ها کنار آمدی و به وجود آن‌ها عادت کرده‌ای ولی بعد از دلبستگی به زخم‌های کهنه…
**سلام خواننده‌های گرامی، قبل از شروع رمان باید چند مورد رو براتون توضیح بدم.
اول از همه اینکه این رمان از نامش و همچنین ژانرش مشخصه چه چیزی رو می‌خواد روایت کنه.
پس من از کسانی که به رمان‌های عاشقانه، کل کلی، فانتزی یا طنز علاقه مند هستن؛ خواهشمندم این رمان رو مطالعه نکنند

نویسنده: جوجو مویز
مترجم (پیشنهادی): مریم مفتاحی
ناشر (پیشنهادی): آموت
تعداد صفحات: ۵۳۴

شاید برایتان سؤال باشد که چرا کتاب معروف من پیش از تو را قرار است به‌عنوان رمان غمگین معرفی کنیم. واقعیت این است که شرایط ویژه شخصیت اصلی داستان از همان ابتدا تلخی خاصی به داستان می‌دهد و در ادامه، چالش‌ها و تصمیم‌گیری‌های او غم خاصی را چاشنی قصه می‌کند. کتاب بسیار آموزنده است؛ از این لحاظ که پر از صحنه‌های تأمل‌برانگیز است که ما را مدام به داشته‌ها و نداشته‌های زندگی‌مان ارجاع می‌دهد. اگر به‌دنبال قصه‌ای جذاب و البته پیش‌بینی‌ناپذیر با درصد زیادی از واقعیت‌های زندگی هستید، این رمان انتخاب مناسبی است.

به تو نمی‌گویم از ساختمان چندطبقه بپر پایین یا کنار نهنگ‌ها شنا کن یا این‌جور کارها (گرچه ته دلم دوست دارم از این کارها بکنی)؛ اما جسورانه زندگی کن، در زندگی‌ات شجاعت به خرج بده، تلاش خودت را بکن. یک جا ننشین.

سمفونی مردگان

نویسنده: عباس معروفی
ناشر (پیشنهادی): ققنوس
تعداد صفحات: ۳۵۲
وقتی قرار باشد از سرگذشت‌های غم‌انگیز که در قالب رمان غمگین نوشته شده‌اند بگوییم، سمفونی مردگان حتما جایگاه ویژه خود را دارد؛ چراکه سرگذشت تلخ و غم‌انگیز خانواده‌‌ای اردبیلی در سال‌های جنگ جهانی را روایت می‌کند. فضاسازی و روایت خاص عباس معروفی این کتاب را به اثری شاخص و یک رمان غمگین تبدیل کرده است که با وجود تلخی زیاد نمی‌توان از آن دست کشید. تعصبات کور پدر خانواده، وضعیت فرهنگی جامعه و شرایطی که جنگ جهانی ایجاد کرده همگی دست به دست هم می‌دهند تا یکی‌یکی فرزندان این خانواده به‌سمت زوال و نابودی روانه شوند.

ساعت آقای درستکار بیش از سی سال است که از کار افتاده؛ در ساعت پنج‌ونیم بعدازظهر تیر ماه سال ۱۳۲۵ ساعت سردر کلیسا سال‌ها پیش از کار افتاده بود و ساعت اورهان را مردی با خود برده است؛ اما زمان همچنان می‌گردد و ویرانی به بار می‌آورد.

 

 بلندی‌های بادگیر

نویسنده: امیلی برونته
مترجم(پیشنهادی): رضا رضایی
ناشر (پیشنهادی): نی
تعداد صفحات: ۴۳۸

درباره کتاب بلندی‌های بادگیر در یک جمله می‌توان گفت که روایت دل‌نشین اما تلخ عشق «کاترین» و «هتکلیف» است. دل‌نشین از این جهت که عشق آنها قابل درک و ستایش است و حس هم‌دردی مخاطب را برمی‌انگیزاند و تلخ به‌خاطر رنجی که می‌برند. کتاب سرشار از تقابل تضادهاست که اولین و واضح‌ترین آن دو شخصیت اصلی آن است: کاترین ظریف و لطیف و در ناز و نعمت، هتکلیف اما زمخت و خشن و محبت‌ندیده. آنچه این ماجرا را به یکی از معروف‌ترین رمان‌های جهان و یک رمان عاشقانه غمگین تبدیل کرده نوع روایت و فضایی است که امیلی برونته برای مخاطب تصویر می‌کند.

با خود می‌اندیشم: ای مرد بدبخت! تو نیز مانند سایر همنوعانت قلبی در سینه‌ات می‌تپد و اعصابی داری که در برابر غم‌ها و شادی‌ها حساسیت نشان می‌دهد. چرا بیهوده سعی می‌کنی عکس‌العمل قلب اعصابت را از شنیدن خبر این فاجعه پنهان داری؟ چرا می‌خواهی وانمود کنی که خون‌سردی و آرامش خود را از دست نداده‌ای؟ این کبر و غرور تو نمی‌تواند خدا را فریب دهد.

تنهایی پرهیاهو

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت و کرونای انگلیسی

تنهایی پرهیاهو

نویسنده: بهومیل هرابال
مترجم(پیشنهادی): امیر علیجان‌پور
ناشر (پیشنهادی): آوای مکتوب
تعداد صفحات: ۱۲۰

عنوان کتاب‌ها همیشه مخاطب را قبل از خواندن آن‌ها درگیر پیش‌داوری می‌کند. عنوان تنهایی پرهیاهو هم موضوع تنهایی یک شخص یا اشخاصی در کتاب را در تصور ما جا می‌دهد. رنجِ تنهایی و غمی را که با خود دارد همۀ ما به‌نحوی تجربه می‌کنیم.

در این رمان غمگین قرار است شاهد تنهایی متفاوت مردی به‌نام «هانتا» باشیم. شاید تنهایی او از تناقض شدیدی که درگیر آن است ناشی می‌شود؛ اینکه او عاشق کتاب‌هاست اما شغل او بازیافت کتاب‌ است. او تنها زندگی می‌کند و ۳۵ سال است که به همین کار مشغول است. از طرفی رابطه عاشقانه او با کتاب‌ها و شخصیت‌های آنها باعث شده در دنیای درونی خود تنها نباشد. کتاب پر است از جمله‌های تأثیرگذار و البته تأمل‌برانگیز که لذت خواندن آن را با وجود تلخی ملموسش دوچندان می‌کند.

هروقت که دستگاه پِرِسم در آخرین مرحله، کتاب‌های زیبا را با فشار بیست اتمسفر خرد می‌کرد، صدای درهم‌شکستن اسکلت آدمی را می‌شنیدم و احساس می‌کردم که دارم جمجمه و استخوان کلاسیک‌ها را خرد می‌کنم.

گتسبی بزرگ

نویسنده: اسکات فیتزجرالد
مترجم(پیشنهادی): رضا رضایی
ناشر (پیشنهادی): ماهی
تعداد صفحات: ۲۱۰

فرصت‌های ازدست‌رفته، آدم‌ها و روابط ازدست‌رفته، همواره ردی از خود در ناخودآگاه آدمی به جای می‌گذارند که نتیجه‌اش رنج است. پذیرفتن یا نپذیرفتن این رنج مسیرهای متفاوتی در زندگی آدم‌ها ایجاد می‌کند. فیتزجرالد، در رمان غمگین و نمادین گتسبی بزرگ، از رنجِ ازدست‌رفته‌ها می‌گوید. گتسبی مرد ثروتمندی است که مهمانی‌های مجلل خانۀ او از زبان مردم شهر ساحلی که در آن زندگی می‌کند نمی‌افتد. هیچ‌کس نمی‌داند او ثروتش را از کجا آورده و دلیل این‌همه بریزوبپاش در مهمانی‌ها چیست؟ گتسبی نماد شخصیتی جاه‌طلب است که البته غم بزرگی در دل دارد.

در سال‌هایی که جوان‌تر و به‌ناچار آسیب‌پذیرتر بودم، پدرم پندی به من داد که تا به امروز آن را در ذهن خود مزه‌مزه می‌کنم. او گفت: «هروقت دلت خواست عیب کسی رو بگیری، یادت باشه که تو این دنیا همه مردم مزایای تو رو نداشتن.»

 اشتباه در ستاره‌های بخت ما

نویسنده: جان گرین
مترجم: (پیشنهادی): مهرداد بازیاری
ناشر (پیشنهادی): چشمه
تعداد صفحات: ۲۴۷

بیماری‌ها به‌ویژه در دنیای امروز جزء جدایی‌ناپذیر زندگی ما هستند. ورود بیماری‌ به بدن هر شخص چالش‌های جسمی و روحی زیادی به همراه دارد و ممکن است مسیر زندگی فرد را برای همیشه تغییر دهد. درد و محدودیت‌ها بخشی از بیماری‌اند که نویسنده کتاب «اشتباه در ستاره‌های بخت ما» سعی دارد از زاویه متفاوتی به آن نگاه کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  یبوست در کودکان نی نی سایت

داستان از رابطه عاشقانه دو جوان مبتلا به سرطان می‌گوید و درد ناجوانمردانه‌ای که با آن روبه‌رو هستند. کتاب اشتباه در ستاره‌های بخت ما روایت تلاش، امید و شور به زندگی است؛ حتی زمانی که زندگی رو به پایان است. حس هم‌دردی با شخصیت‌های اصلی کتاب و حس رنجی که می‌برند تأثیر زیادی در نگرش مخاطب به زندگی دارد. این یعنی نویسنده توانسته است به هدفش از نوشتن کتاب برسد.

در این دنیا نمی‌توانی انتخاب کنی که آسیب نبینی، ولی می‌توانی انتخاب کنی که چه‌کسی به تو آسیب برساند.

 دکتر ژیواگو

نویسنده: بوریس پاسترناک
مترجم (پیشنهادی): علی‌اکبر خبره‌زاده
ناشر (پیشنهادی): نگاه
تعداد صفحات: ۸۴۰

بوریس پاسترناک نویسنده‌ اهل روسیه و از برندگان نوبل ادبیات است. او نوشتن کتاب دکتر ژیواگو را در سال ۱۹۵۶ به اتمام رساند؛ اما این اثر در کشورش روسیه اجازه چاپ نیافت. به همین دلیل، اولین بار در ایتالیا در سال ۱۹۵۶ و دومین بار بعد از ۳۲ سال در روسیه منتشر شد. نویسنده داستان پزشکی به‌نام «ژیواگو» را روایت می‌کند که اتفاقا شاعر است و البته درگیر رابطه عاشقانه با دو زن. چالش‌های داستان به‌دلیل مقارن بودن زمان داستان با انقلاب ۱۹۱۷ روسیه است که زندگی دکتر ژیواگو را دستخوش تغییر می‌کند.

در این داستان همه آنچه را در یک داستان عاشقانه انتظار می‌رود می‌خوانیم، آن‌هم با چاشنی جنگ و تبعاتی که دارد. ترکیب این دو رنج عجیبی به شخصیت اصلی آن تحمیل می‌کند و این کتاب را به یک رمان عاشقانه غمگین تبدیل می‌کند.

او سرش را بلند کرد و از بالای تپه با نگاه تهی خود فضای بی‌رنگ و بوی پاییز و گنبدهای صومعه را احساس کرد. چهره‌اش با بینی برگشته درهم فرو رفت. گردن برافراشت. اگر بچه گرگی این حرکت را انجام می‌داد، دلیل بر این بود که می‌خواهد زوزه بکشد. پسربچه چهره‌اش را با دست پوشانید و بغضش ترکید.

 سیزده دلیل برای اینکه…

نویسنده: جی اشر
مترجم (پیشنهادی): فرمهر امیردوست
ناشر (پیشنهادی): میلکان
تعداد صفحات: ۲۲۴

جی اشر در کتاب سیزده دلیل برای اینکه راوی داستان زندگی دختری به‌نام «هانا بیکر» است. هانا در روابطش بارها شکست می‌خورد و همین موضوع او را افسرده می‌کند. افسردگی هانا را به‌سمت خودکشی سوق می‌دهد؛ اما قبل از هر اقدامی دلایل تصمیمش را که مربوط به ۱۳ نفر است در ۱۳ ماجرا و هرکدام در یک کاست ضبط می‌کند. او می‌خواند بعد از مرگش هرکدام از این کاست‌ها به افراد موردنظرش برسد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت عروسی خنده دار

نویسنده به‌واسطه این داستان ما را به آگاهی بیشتر و درک بیشتر از رنجی که در دنیای نوجوانان وجود دارد دعوت می‌کند و به اهمیت نقش تک‌تک افراد جامعه در به سلامت عبور کردن نوجوانان از این دوره حساس اشاره می‌کند.

بسته‌ای به‌اندازه جعبه‌ کفش جلوی در ورودی خانه قرار دارد. در جلویی خانه ما، شکاف خیلی کوچکی برای نامه دارد؛ بنابراین هر چیزی که ضخیم‌تر از یک صابون باشد، پشت در قرار می‌گیرد. روی بسته با خطی ناخوانا و شتاب‌زده نوشته شده: برسد به‌دست کلِی جنسن.

 قصه عشق

نویسنده: اریک سگال
مترجم: (پیشنهادی): افشین هاشمی
ناشر (پیشنهادی): علم
تعداد صفحات: ۲۳۴

کتاب قصه عشق نوشته «اریک سگال»، نویسنده آمریکایی است که ماجرای عشق «الیور» و «جنی» را روایت می‌کند. الیور پسر خانواده‌ای مرفه است که در رابطه با پدرش مشکل دارد. او عاشق جنی می‌شود که از قضا فقیر و ندار است. آن دو قصد دارند باهم ازدواج کنند؛ ولی پدر الیور مخالف است و به او می‌گوید در صورت سرگرفتن این ازدواج از حمایت مالی محروم خواهد شد. به نظر تا اینجا قدری داستان کلیشه‌ای می‌آید. منتها قصه عشق این دو جوان با شروع ازدواجشان تازه آغاز می‌شود که نتیجه آن یک رمان غم‌انگیز زیباست.

این رمان غمگین و عاشقانه و البته فیلمی که بر اساس آن در سال ۱۹۷۰ به‌کارگردانی «آرتور هیل» ساخته شد پرفروش‌ترین رمان و فیلم آن سال در آمریکا بود.

واقعا اگر از حق نگذریم، آدم پشت‌سر یک دختر جوان‌مرگ ۲۵ساله چه می‌تواند بگوید كه خدا را خوش بیاید؛ بگوید از حیث زیبایی پنجه‌آفتاب بود و از هر انگشتش یک هنر می‌بارید یا بگوید شیفته موتسارت بود و باخ یا حتی بگوید عاشق بئاتلس بود و عاشق من!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبع لوبیا چشم بلبلی x بخوانید...