نی نی سایت رمان قشنگ

نی نی سایت رمان قشنگ

نی نی سایت رمان قشنگ


رمان عاشقانه

همه‌ی ما به کمی عشق در زندگی احتیاج داریم. تجربه‌ی داستان‌های عاشقانه اما، می‌تواند جایی جز در جهان واقعی اتفاق بیفتد. ما می‌توانیم بخشی از این ماجراها را، لابه‌لای کلمات یک رمان عاشقانه جست و جو کنیم. کتاب‌ها، می‌توانند دستان ما را بگیرند و جذاب‌ترین تصاویر عاشقانه‌ی جهان را نشانمان دهند.

در ن یادداشت، با چند رمان عاشقانه معروف‌ آشنا می‌شویم که ما را با این احساس پیچیده‌ی انسانی آشنا می‌کنند. احساسی که گاهی با شور و شگفتی و گاهی با اشک و آه همراه است.. ما همواره در حال به روزرسانی این یادداشت هستیم. برای همین پیشنهاد می‌کنیم به این یادداشت هر چند وقت یک بار سری بزنید و با کتاب‌ های جدیدتر آشنا شوید. راستی اگر شما هم رمان عاشقانه معروفی خوانده‌اید، فراموش نکنید که در قسمت دیدگاه‌ها نامش را برای هلث کده بنویسید.

رمان قشنگ عاشقانه

رُمان (به فرانسوی: roman) یک نوع داستان بلند است که در قالب نثر نوشته می‌شود. در سده ۱۸ (میلادی) کلمهٔ «رمان» بیشتر برای اشاره به قصّه‌های کوتاه در مورد عشق و توطئه به کار می‌رفت. در ۲۰۰ سال اخیر، رمان تبدیل به یکی از مهم‌ترین اشکال ادبی شده‌است.

ریشۀ زبانی

رمان واژه‌ای فرانسوی است به معنای داستانی که به نثر نوشته شود و شامل اتفاقات و حوادثی ناشی از تخیل نویسنده باشد و آن، اقسامی دارد. رمان آموزشی که داستانی است شامل مطالب علمی، طبیعی و فلسفی، رمان پلیسی که داستانی حاکی از حوادث مربوط به دزدی، جنایت و کشف آن‌ها توسط کاراگاهان زبردست است، رمان تاریخی که داستانی است که اساس آن مبتنی بر وقایع تاریخی باشد و رمان عاشقانه که داستانی است که شالودهٔ آن بر عشق نهاده باشد.

رمان در زبان فارسی، مترادف نوولدر زبان انگلیسی است. نوول به معنی نو، جدید، بدیع، رمان، داستان‌های کوتاه، کتاب داستان و داستان عشقی کوتاه آمده‌است.علت وارد شدن کلمهٔ رمان به جای کلمهٔ نوول به زبان فارسی را می‌توان در نزدیکی بیشتر ایرانیان متجدد و واردکنندهٔ محصولات فرهنگی به ایران، به زبان فرانسه دانست.

تاریخچه

نگاره‌ای اثر سدهٔ ۱۷ از یکی از صحنه‌های داستان گنجی. این داستان نخستین رمانی است که به زبان ژاپنی نوشته شده و گاه از آن به عنوان نخستین رمان جهان یاد می‌شود.

در اصل کلمهٔ رمان، بیانگر زبان پیشین و عامیانهٔ فرانسویان بود که در مقابل زبان لاتین، زبان عالمانه و ادبی آن روزگار، قرار داشت. ضمناً به آثار ادبی منظوم از نوع داستان‌های تخیلی و ساختگی که به زبان رومیایی (رمان) کتاب شده بود نیز اطلاق می‌شود. نظیر رمان‌های حاوی اوضاع و احوال شوالیه‌ها یا رمان‌های سازگار و متناسب با نزاکت و تعلیم و تربیت. رمان در مورد همهٔ آن چیزهایی گفته می‌شود که مربوط به تمدن، هنر و مخصوصاً زبان‌های آن ردیف از کشورهایی است که از قرن پنجم تا قرن دوازدهم میلادی تحت سیطرهٔ مادی و معنوی رومی‌ها بودند. از میان زبان‌های رمان می‌توان فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، رومانیایی و پرتغالی را نام برد. در قرون وسطی رمان به زبان ادبی شمال فرانسه و از ۱۰۶۶ میلادی به زبان ادبی انگلستان نیز اطلاق می‌شده‌است.

در نتیجه می‌توان گفت که از قرن ۱۲ میلادی به بعد، فرانسه شمالی و انگلستان زمینهٔ مساعدی را برای رشد و انتشار فرهنگ و تمدن فراهم آورده بودند که بیان ادبی دست اول آن زبان رمان و به صورت داستان‌سرایی و قصه‌گویی منظوم بود. بدین ترتیب نوع ادبی داستانی از آن‌جا که به زبان رمان نوشته می‌شود، به رمان معروف شد در قرون وسطی داستان شهسوارانه مطلوب شمرده می‌شد (از همان نوع داستان‌های عیاری فارسی). در قرن شانزدهم فرانسوا رابله و سروانتس آن را به معنای کمابیش امروزی به کار بردند که در قرن هفدهم جا افتاد. سرانجام در قرن نوزدهم، رمان چه از نظر شمار آثار و چه از لحاظ زبان و ساختار، به اوج شکوفایی رسید. از این‌رو قرن نوزدهم را دورهٔ خاصی در تاریخ داستان‌نویسی در اروپا و مبدأ اشاعهٔ آن در نقاط دیگر جهان می‌شناسند.

ساختار رمان ارتباط بین دو نظم است. نظم عددی صفحه‌ها و نظم زمانی وقایع. رمان به شکل کتاب است و از صفحه‌هایی تشکیل شده‌است که به ترتیب خوانده می‌شوند. ضمناً رمان روایتی است که از حوادثی که در طول زمان روی می‌دهند. ساده‌ترین ساختار برای رمان، ساختاری است که در آن، هر دو نوع نظم برهم منطبق شوند. یعنی اولین حادثه در کتاب، همان واقعهٔ مهمی است که پیش از همه روایت می‌شود. پیش از این هیچ حادثه‌ای آن‌قدر اهمیت ندارد که در بخش‌های بعدی کتاب بر آن تأکید شود. با پیشتر رفتن و ورق زدن کتاب، حوادث به ترتیب زمانی به دنبال هم می‌آیند و وقتی به صفحهٔ پایانی رسیدیم، آخرین رویداد مهم پایان می‌پذیرد. البته چنین ساختار ساده‌ای بسیار کم دیده می‌شود. اغلب اولین فصل کتاب شامل میانه یا پایان حادثه‌ای است و آخرین فصل میانه‌ای است که پایانش به تخیل خواننده واگذار شده‌است. گاهی ساختار بسیار پیچیده‌است. به‌طوری‌که وقایع رمان به‌طور مکرر از گذشته به آینده در حال نوسان است.

ضد رمان

«رمان نو» به آنچه در رمان سنتی معمولاً قهرمان یا شخصیت (پرسوناژ) و روند منطقی سلسله حوادث داستان اطلاق می‌شود اعتقادی ندارد. بلکه به روان‌کاوی جنبه‌های غیرعادی و نقاط تاریک شخصیت انسان می‌پردازد. شخصیت داستان هویت خاصی ندارد، تبدیل می‌شود یک حرف اول اسم یا یک ضمیر شخصی مذ

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت رمان عاشقانه

کر و مؤنث. در رمان کلاسیک ماجرا با درک دنیایی نظم یافته مطابقت دارد، ولی در رمان نو داستان در هم می‌ریزد. رمان نو به ویژه هرگونه اشتغال ذهنی ایدئولوژیک را دور می‌ریزد. به نظر آلن رب گری‌یه، انتقال یک اندیشه، به‌کارگیری قالب سنتی را ایجاب می‌کند. در رمان نو، نه جذابیت موضوع برای نویسنده اهمیت دارد، نه تسلسل منطقی حوادث و نه شخصیت‌های داستان. موضوع فقط قالبی است برای بازنمایاندن سلسله حوادثی که ممکن است هیچ ربطی به هم نداشته باشند و شخصیت‌ها، نظیر رهگذرانی هستند که از خیابان یا کوچه‌ای می‌گذرند.

همین مثله یعنی استفاده از نمادها و اجسام قابل لمس شگردی است که توسط آن‌ها می‌شود حسی را به راحتی و کامل به مخاطب انتقال داد.

منبع:ویکی پدیا

 

تیه طلا

نویسنده: عاطفه منجزی

انتشارات سخن

 

تیه طلا داستان پایان یافتن یک زندگی و آغاز یک زندگی دیگر است. زندگی که ناگهان، بی خبر از همه آغاز شده و همه را متعجب ساخته است.

مهندس بختیاری و همسرش بچه‌دار نمی‌شود. آن‌ها قرار می‌گذارند تا مهندس ازدواج موقتی بکند و بچه‌ای به دنیا بیاورد. اما با این شرط که مادرش، پولی بگیرد و پیگیر بچه‌اش نشود. وقتی تیام به دنیا می‌آید، مهندس سریع او را به تهران می‌آورد و در ناز و نعمت بزرگش می‌کند اما او در اوج جوانی از دنیا می‌رود.

مهندس به ایل خودش برمی‌گردد. بلکه مادر را بیابد و از او حلالیت بطلبد و اینجاست که با حقیقتی عجیب روبه‌رو می‌شود. حقیقتی که به او می‌فهماند در همان شب تولد تیام و همزمان با او، دختر دیگری هم به دنیا آمده است. دختری که قل تیام بوده است و مهندس، از فرط عجله حتی متوجه تولدش هم نشده است….

 

پیشنهاد می‌کنیم اگر به خواندن رمان‌های عاشقانه علاقه دارید، به صفحه‌ی زیر سری بزنید و بهترین و جدید‌ترین رمان‌های عاشقانه را مشاهده کنید:

عشق هرگز فراموش نمی‌کند

نویسنده: سالی هپ‌ورث

مترجم: فاطمه باغستانی

کتاب کوله پشتی

 

رمان عشق هرگز فراموش نمی‌کند، رمانی احساسی و تاثیرگذار و کاملا متفاوت با رمان‌های عاشقانه‌ی دیگر است. رمان عاشقانه «عشق هرگز فراموش نمی‌کند» ماجرای دختری است که در ۳۸ سالگی درگیر بیماری آلزایمر می‌شود و خانواده‌اش او را به یک موسسه نگهداری از بیماران مبتلا به آلزایمر می‌سپارند. در آن موسسه پسری هم‌سن و سال او به نام لوک اقامت دارد و آن‌جا با هم وارد رابطه‌ای عاطفی می‌شوند.

 

 

نمک گیر

نویسنده: معصومه بهارلویی

انتشارات سخن

رمان نمک‌گیر درباره دختر جوانی به نام پرستو است. او کاشان زندگی می‌کند و به همراه اقوام و دوستانش یک کارگاه کوچک قلی‌بافی دارند. پرستو تصمیم گرفته است که دیگر قالی‌های کارگاه را به واسطه‌ها نفروشد و خودش برای فروش فرش‌ها اقدام کند، پس به تهران می‌اید. او در یک حجره فرش فروشی با مردی به نام جهانگیری روبه‌رو می‌شود و به او یک فرش می‌فروشد. اما تمام پول را نمی‌گیرد و فقط به یک رسید اکتفا می‌کند. اما همه چیز زمانی به هم می‌ریزد که جهانگیری بدون پرداخت پول می‌میرد و حالا پرستو باید ثابت کند او بدهکار است. در این میان با پسر جهانگیری، روزبه آشنا می‌شود.

 

همسر خاموش

نویسنده: ای. اس. ای. هریسون

مترجم: مریم مفتاحی

نشر آموت

همسر خاموش

همسر خاموش

همسر خاموش ماجرای فروپاشی یک رابطه عاشقانه است. جودی و تاد دو عاشق و معشوق هستند که رابطه‌ای آرام و عاشقانه را در کنار هم به مدت ۲۰ سال داشته‌اند، اما تا به حال به صورت رسمی با یکدیگر ازدواج نکرده‌اند. هر دو از این وضعیت راضی هستند. تا اینکه تاد با دختر جوانی به نام ناتاشا آشنا می‌شود و فکر و هدفش عوض می‌شود. او تصمیم می‌گیرد ازدواج کند و بچه دار شود. وقتی جودی این موضوع را می فهمد همه چیز به کل به هم می‌ریزد.

 

مرد گمشده

نویسنده: میثم فرجی

نشر سنگ

 

مرد گمشده اثر معروف دیگری از نویسنده کتاب خشکسالی است که در سال ۲۰۱۹ به سرعت در لیست رمان‌های پرفروش قرار گرفت. ماجرا از این قرار است که مردی به نام «کمرون» جنازه‌اش در صحرا کنار قبری عجیب پیدا می‌شود. برادرانش بعد از این واقعه‌ی تلخ سعی می‌کنند گره از راز مرگ برادرشان باز کنند. در این مسیر به ماجرای عشق برادرش به یک دختر می‌رسند…

 

دختری که او می شناخت

 

نویسنده: تریسی گارویس گریوز

مترجم: بهاره شریفی

نشر سنگ

 

دختری که او می‌شناخت در باره دختری مبتلا به اوتیسم است که عاشق تنهایی است. او وقتی در جمعی حاضر می‌شود احساس اضطراب و سردرگمی دارد و برای همین حرف‌های اشتباه و پرت‌وپلایی می‌زند. برای همین تنهایی و سکوت را بیشتر از معاشرت با آدم‌های دیگر ترجیح می‌دهد. دوستی ندارد به جز جاناتان. اما از جاناتان ده سالی است که خبری ندارد تا اینکه سر و کلمه او دوباره پیدا می‌شود. شما به جای آنیکا باشید، چه می‌کنید؟ دوباره به خودتان برای برگشتن به عشق اولتان فرصت می‌دهید؟

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت خواستگار سمج

 

پیشنهادشده از سراسر وب

سیگار شکلاتی

نویسنده: هما پوراصفهانی

انتشارات سخن

 

سیگار شکلاتی نام رمانی است از هماپوراصفهانی در ژانر عاشقانه و جنایی. هما پوراصفهانی این روزها در بازار رمان و داستان ایرانی صاحب نام شده و کتاب‌هایش به سرعت در لیست کتاب‌های پرفروش قرار می‌گیرد. شهرت این رمان‌ها تا حدی در گرو حضورشان در سایت‌های دانلود رمان مانند رمان نودوهشتی‌ها  و یک رمان است. البته پس از مدتی پوراصفهانی از همه‌ی طرفدارنش خواست تا این کتاب‌ها را به صورت قانونی هم تهیه کنند.

ماجرای کتاب سیگار شکلاتی درباره شهراد، اردلان و ساراست. شهراد پسر جوانی است که بار سنگین گذشته‌ای تلخ را به دوش می‌کشد. اردلان فردی فداکار است. سارا هم دختری داغ‌دیده با شخصیتی قوی و مستقل است که در پی انتقام‌جویی خود را در باتلاقی بی‌انتها غرق می‌کند.  بین این سه یک مثلث عشقی شکل می‌گیرد.

 

اگر دوست دارید بقیه آثار هما پور اصفهانی را بخوانید، می‌توانید وارد صفحه زیر شوید:

بیروت ۷۵

نویسنده: غاده السّمان

مترجم: سمیه آقاجانی

نشر ماهی

 

بیروت ۷۵ ماجرا ۵ مسافر به نام‌های فرح، یاسمینه، مصطفی، ابوملا و طعان است که از سوریه راهی لبنان هستند، هر یک در پی آرزویی. یکی به دنبال شهرت، یکی برای آزادی، یکی پول و یکی هم عشق.. اما در بیروت، تقدیر غم‌انگیزی تدارک دیده شده است.

 

تلخ‌ترین و عاشقانه‌ترین داستان بیروت ۷۵ برای یاسمینه اتفاق افتاد. یاسمینه، در پی رها کردن خودش از سنت‌های دست و پاگیر راهی لبنان شد. آنجا با مرد ثروتمندی آشنا می‌شود. به بالینش می‌رود، همه آرزویش این بود که روزی همسر مرد شود. اما اوضاع بر وفق مرادش نمی‌چرخد. گویی سنت‌های سخت‌گیرانه و مرد‌سالارانه همیشه همراه یاسمینه هستند…

گتسبی بزرگ

نویسنده: اسکات فیتز جرالد

مترجم: رضا رضای

نشر ماهی

 

گتسبی بزرگ ماجرای مرد جوان ثروتمند عاشقی است که برای دیدن دوباره معشوقه‌اش در ویلایش هر هفته مهمانی بزرگ و عجیب و غریبی بر پا می‌کند و از همه جوانان شهر می‌خواهد که به این مهمانی بیایند. تا اینکه با نیک آشنا می‌شود. نیک از اقوام معشوقه اوست و گتسبی از او خواهش می‌کند ترتیب ملاقات او دیزی را بدهد. این رمان عاشقانه حال و هوای آمریکای دهه ۶۰ را هم نشان می‌دهد. زمانی که اوج رونق اقتصادی بود و مردم غرق در شادی‌های عجیب و غریب و مستی بودند.

 

 

 

چگونه با پدرت آشنا شدم؟

نویسنده: مونا زارع

نشر چشمه

 

چگونه با پدرت آشنا شدم داستان طنز و نسبتا کم‌حجمی از مونا زارع است. در این داستان مونا زارع ماجرای زنی را تعریف می‌کند که یک روز صبح تصمیم می‌گیرد شوهر کند. برای همین راه‌های مختلفی را تجربه می‌کند. همه ماجرا را شخصیت اصلی داستان برای دخترش تعریف می‌کند. این کتاب یکی از متفاوت‌ترین رمان‌های عاشقانه ای است که در این یادداشت معرفی کردیم. چرا که تنها داستانی است که با چاشنی طنز روایت می‌شود. در ویدیو زیر معرفی کاملی از این رمان طنز و عاشقانه را می‌توانید مشاهده کنید:

دوستش داشتم

نویسنده: آنا گاوالدا

مترجم: ناهید فروغان

نشر ماهی

دوستش داشتم

دوستش داشتم

 

دوستش داشتم روایت زنی به نام کلوئه است که عاشقانه همسرش را دوست دارد. اما کم کم متوجه می‌شود همسرش می‌خواهد او و دختر‌های کوچکشان را ترک کند تا با معشوقه‌اش باشد. کلوئه بعد از این بحران تصمیم می‌گیرد به همراه فرزندانش به ویلای پدر و مادر همسرش در خارج از شهر برود.

 

آنجا پدر شوهر کلوئه شروع می‌کند به بیان خاطره‌ای از زندگیش و عشقی که تجربه کرده و اشتباهاتی که در آن ماجرا اتفاق افتاده تا با این کارغم و رنج کلوئه را کمتر کند.

تو

نویسنده: کرولاین کپنس

مترجم: فریبا حمدی

انتشارات میلکان

 

تو رمانی با مضمون عاشقانه و جنایی است از کرولاین کپنس. ماجرای این کتاب از این قرار است که جو گلدبرگ کتابفروشی است که عاشق یکی از مشتریانش می‌شود. مشتری دختر جوان و زیبایی است به نام بک گوئینویر که تمام روزمره‌های زندگیش را در توییتر می‌نویسد. این موضوع باعث می‌شود جو از زیر و بم زندگی بک سر در بیاورد… جو با تکیه بر این همه اطلاعاتی که از بک دارد پیش می‌رود و آنقدری عاشق است که برای رسیدن به او هر کاری می‌کند.

 

من، پیش از تو

نویسنده: جوجو مویز

مترجم: مریم مفتاحی

نشر آموت

 

من، پیش از تو رمانی عاشقانه از جوجو مویز نویسنده انگلیسی است. داستان کتاب درباره‌ی زندگی عاشقانه‌ی لوییزا و ویل است. لوییزا دختر جوانی است که در تامین مخارج خانواده کمک می‌کند. او به تازگی کارش را از دست داده است و حالا به شدت دنبال کار می‌گردد. وقتی آگهی استخدام پرستاری از یک مرد جوان توانخواه را می‌بیند به مصاحبه می‌رود و موفق می‌شود که کار را هم بگیرد. اما از دلیل اصلی استخدام شدنش خبر ندارد. لوییزا حالا پرستار ویل است. ویل به دلیل تصادفی فلج شده است تصمیم گرفته که با خودکشی به زندگی‌اش پایان بدهد. مادرش، که از تصمیم او باخبر است، می‌خواهد با استخدام دختری جوان و زیبا به عنوان پرستار، به زندگی پسرش روح و طراوت ببخشد. اما لوییزا از این قضیه بی‌خبر است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت طلا بخرم

از روی کتاب من، پیش از تو در سال ٢٠١۶ فیلمی با همین عنوان با بازی امیلیا کلارک و سم کلفلین ساخته شد.

 

قسمتی از فیلم سینمایی من پیش از تو را در ویدیو زیر می‌توانید ببینید. این فیلم با بازی امیلیا کلارک، بازیگر معروف سریال بازی تاج و تخت موفقیت بسیاری در گیشه به دست آورد و به سرعت معروف شد.

یک عاشقانه آرام

نویسنده: نادر ابراهیمی

انتشارات روزبهان

 

یک عاشقانه آرام داستانی بلند با حس و حال شاعرانه و لطیف است. پرش‌های زمانی ندارد و جز در بعضی یادآوری‌ها سیر آن خطی است. زندگی یک زوج را روایت می‌کند که شخصیت اصلی یعنی گیله‌مرد، یک معلم ادبیات است. او فعالیت‌های سیاسی انجام می‌دهد و در یکی از سفرهای خود با دختری آذری به نام عسل آشنا شده و ازدواج می‌کند. گیله‌مرد و همسرش هر سه‌شنبه به دیدار کودک‌های بیمار می‌روند و این‌گونه به قول خود، در کمرکش هفته (سه‌شنبه) از بطالت رها می‌شوند.
در یک عاشقانه‌ی آرام شما با نثری شبیه به شعر روبه‌رو خواهید شد. نویسنده احساسات و عواطف خود را در قالب نامه به همسر خود منتقل می‌کند و از او می‌خواهد که عشق بین آن دو هیچ‌گاه دچار روزمرگی نشود. همان‌جا که می‌گوید: مگذار عشق به عادت دوست داشتن تبدیل شود!

 

پیشنهاد می‌کنیم اگر به موضوع عشق علاقه دارید، کتاب محکم در آغوشم بگیر را هم بخوانید.

غرور و تعصب

نویسنده: جین آستن

مترجم: پروین ادیب

بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه

 

مضمون این رمان عاشقانه معروف حول مفاهیم ازدواج، دارایی، طبقات اجتماعی وخودآگاهی است. خانواده بنت ۵ دختر دارند. دو دختر بزرگتر خانوادهُ دخترانی سنگین و باوقار و دو دختر کوچک خانواده سبک‌سر هستند. در این میان دختر میانی خانواده که چهره نازیبایی دارد، به تحصیل کمالات و آموزش موسیقی می‌پردازد. خانم بنت، که تمام مدت برای چهار دخترش به دنبال شوهری مناسب می‌گردد و برای این هدف، هر کاری می‌کند، نمی‌تواند کنترل تمامی اتفاقات را در دست بگیرد. داستان کاملی از شور و فراق، روایت جین آستین است از عشق الیزابت بنت باهوش و نظم ناپذیر و آقای دارسی جذاب و دست نیافتنی.

بر اساس این رمان ۴ فیلم سینمایی و چندین تئاتر موزیکال در سراسر دنیا ساخته شده است. مشهورترین نسخه آن نسخه‌ای است با بازی کایرا نایتلی در سال ۲۰۰۵.

النور و پارک

نویسنده: راول رینبو

مترجم: سمانه پرهیزکاری

انتشارات میلکان

 

النور و پارک اولی رمان در ژانر ادبیات نوجوان است که رینبو راول در سال ۲۰۱۲ آن را نوشته است که قرار است به زودی فیلمی بر اساس آن هم ساخته شود. این رمان دو راوی دارد؛ النور و پارک. النور دختری ۱۶ ساله با موهای قرمز و اندکی چاق است و پارک پسری هم‌سن او و دورگه کره‌ای-آمریکایی است. آن‌ها روزی در سرویس مدرسه همدیگر را می‌بینند. النور شرایط خانوادگی خوبی ندارد، ناپدری همیشه مستی دارد که او، خواهرها و بردارش و مادرشان را آزار می‌دهد. در حمام را از جا کنده و آن‌ها هیچ حریم خصوصی‌ای در خانه ندارند. به حدی فقیر است که مجمور است لباس‌هایش را هزارجور وصله کند و همین موضوع باعث می‌شود بقیه دانش‌اموزان او را مسخره کنند. از طرفی پارک هم با وجود خانواده پر از مهر و محبتی که دارد، از ظاهر آسیایی خودش خجالت می‌کشد. به تدریج دنیای کمیک و موسیقی‌ دهه ۸۰ آن‌ها را به همدیگر نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند و پارک عاشق النور می‌شود و النور هم یاد می‌گیرد که پارک را درک کند.

مضامین اصلی این کتاب، علاوه بر عشق، رهایی، خشونت خانگی و تجاوز، کودک‌آزاری، قلدری میان نوجوانان و آزار و اذیت‌های کلامی به واسطه ابعاد نامناسب بدن است. با خواندن این کتاب، داستانی فراتر از داستان عاشقانه میان دو نوجوان می‌خوانید. با اینکه این کتاب در ژانر کودک و نوجوان نوشته شده است، اما برای همه‌ی ما می‌تواند مفید باشد.

 

جنگجوی عشق

نویسنده: گلنن‌ دویل ملتن

مترجم: سمانه پرهیزکاری

انتشارات میلکان

جنگجوی عشق، داستان زنی مبارز را روایت می کند. مبارزه ای نه در راه وطن یا عقیده، که در راه نزدیک‌ترین و پرتپش‌ترین مفهوم انسانی: عشق. او که پر است از پرسش‌هایی درباره‌ی رابطه، زندگی، ازدواج و غیره، آن قدر ایستادگی می‌کند تا بالاخره راه خود را پیدا کند.

 

جین ایر

نویسنده: شارلوت برونته

مترجم: مریم مؤیدی

انتشارات امیرکبیر

 

جین ایر، معلمی جوان است که پس از پشت سر گذاشتن سختی‌های زندگی و بزرگ شدن در مدرسه‌ای شبانه روزی، حالا معلم سرخانه‌ی دختری ثروتمند می‌شود تا با پدر همیشه مشغول او، داستانی عاشقانه و پر رمز و راز را آغاز کند. تاکید اصلی این رمان بر مضمون تغییر اخلاقی و روحی فرد است.

بر اساس این رمان عاشقانه آثار سینمایی، سریال و تئاترهای بسیاری ساخته شده است. همچنین چند رمان با اقتباس از مفاهیم این داستان نوشته شده‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نحوه ی تغذیه یک خرگوش در خانه x بخوانید...