نی نی سایت ریزش موی سر

نی نی سایت ریزش موی سر

نی نی سایت ریزش موی سر


ریزش مو جلوی سر

یکی از انواع ریزش مو ریزش مو جلو سر هست . که در این مقاله هلث کده با علایم و راه های درمان آن اشنا می شوید.

ریزش مو

طاسی با الگوی مردانه (Androgenic alopecia) که آلوپسی آندروژنیک، آلوپسی آندروژنتیک، و آلوپسی آندروژنتیک نیز نامیده می‌شود و در فارسی می‌توان آن را به طاسی وابسته به هورمون مردانه نیز ترجمه کرد.

بیماریزایی

آلوپسی آندروژنیک مردانه یا طاسی مردانه ریزش مو تیپ مردانه را نمی‌توان یک بیماری محسوب نمود. این وضعیت به‌طور معمول در مردانی که از نظر ژنتیکی مستعد این وضعیت هستند اتفاق می‌افتد و در واقع نوعی پاسخ فیزیولوژیک بدن آن‌ها به آندروژن‌ها یا همان هورمون‌های مردانه می‌باشد.

موهای ناحیه سر در انسان با وجودیکه رشد غیر وابسته به هورمون جنسی مردانه (آندروژن) دارند، امّا دارای گیرندهٔ خاص هورمون‌های جنسی می‌باشند و به همین دلیل این هورمون‌ها می‌توانند بر ریزش مو مؤثر باشند. در مردان بخش‌های فرونتوتمپورال یعنی نواحی جلو و اطراف و مرکز سر دارای گیرنده هورمونی هستند امّا در زنان تمام موهای ناحیه سر دارای گیرنده آندروژنی می‌باشند. به همین دلیل در مردان اول ناحیه جلوی سر کاهش مو داریم و بعد ناحیه مرکزی و سپس این دو ناحیه بهم می‌رسند.

تظاهرات بالینی

در مردان بخش‌های فرونتوتمپورال یعنی نواحی جلو و اطراف و مرکز سر دارای گیرنده هورمونی هستند امّا در زنان تمام موهای ناحیه سر دارای گیرنده آندروژنی می‌باشند. به همین دلیل در مردان اول ناحیه جلوی سر کاهش مو داریم و بعد ناحیه مرکزی و سپس این دو ناحیه بهم می‌رسند. پوست سر هیچ گونه خارش، اسکار یا تغییری ندارد.

درمان

برای درمان الوپسی مردانه از آنتی آندروژن (مانند فیناستراید)، ماینوکسیدیل موضعی، لیزر کم توان و روش‌های جراحی کاشت مو می‌توان سود برد. بهترین کاندیداهای درمان با مینوکسیدیل مردان با سن کمتر از ۳۰ سال هستند که کمتر از ۵ سال است دچار ریزش مو شده‌اند ولی باید همیشه استفاده شود همچنین می‌توان ریزش موی مردانه را با روش‌هایی مانند شانه کردن سایر موها به سمت نواحی طاس، استفاده از کلاه گیس، اسپری‌های حجم دهنده و بر سر گذاشتن کلاه پنهان نمود.

منبع :ویکی پدیا

دلایل ریزش موی جلو سر و راه حل رهایی از آن

 

از دست دادن موهای سر می‌تواند برای افراد بسیاری کابوسی بزرگ باشد، باید گفت که ترس از دست دادن موها در افراد با افزایش سن بیشتر خواهد شد. در این مقاله علت خالی شدن موی جلوی سر را بر خواهیم شمرد چرا که از دست دادن این موهای جلو سر از رایج ترین نوع ریزش مو در افراد می‌باشد.

مهم ترین دلایل ریزش مو در قسمت جلو سر کدام است؟

می دانیم که ریزش مو به خاطر دلایل مختلفی در افراد دیده می‌شود که در ادامه چند نمونه از دلایل و علت خالی شدن موی جلوی سر را برخواهیم شمرد:

1- کاهش وزن (علل الخصوص زمانی که این کاهش وزن در مدت زمان کوتاهی اتفاق افتد)

2- رژیم غذایی نامناسب

3- کمبود آهن در بدن

4- استرس

6- تیروئید و عدم تعادل هورمونی

7- وراثت

ریزش موهای جلوی سر بیشتر در خانم ها دیده می‌شود یا آقایان؟

کاهش و ریزش موهای جلو سر را بیشتر در آقایان مشاهده می‌نماییم. متأسفانه باید گفت که در مردان راهی برای متوقف نمودن کلی ریزش موها وجود ندارد، اما تکنیک ها و داروهایی موجود است که با استفاده از آنها این افراد قادر خواهند بود سرعت ریزش موهای خود را کاهش دهند. راه هایی همچون کاشت مو و مزو تراپی برای این افراد مفید واقع خواهد شد، در نتیجه افراد زیادی برای به دست آوردن اعتماد به نفس از دست رفته ی خود به دلیل ریزش موهای سر به کاشت مو و یا روش مزوتراپی مو روی می‌آورند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ماسک جای جوش نی نی سایت

تفاوت ریزش مو در میان خانم ها و آقایان

تفاوت عمده در خصوص ریزش مو در میان آقایان و خانم ها در این است که به صورت کلی خانم ها ریزش های مو را به صورتی تجربه می‌نمایند که در نهایت این ریزش ها به کچلی نمی رسد اما در آقایان این ریزش ها به طور معمول به کچلی و طاسی منتهی خواهد شد.

اهمیت موها در زیبایی

هنگام ملاقات با یک نفر برای اولین بار موهای آن شخص از نخستین چیز هایی است که می‌تواند برای شما جذاب به نظر رسد و یا برعکس، از این رو از دست دادن این موها می‌تواند برای افراد خوشایند نباشد، فرقی ندارد که جوان باشید یا مسن، زن باشید یا مرد تجربه نشان داده است که از دست دادن موها می‌تواند برای افراد امری ناراحت کننده محسوب شود و سبب شود تا آنها همواره به دنبال راهی برای درمان ریزش مو باشند.

آیا خانم ها از ریزش موهای جلو سر در امان هستند؟

می دانیم که ریزش موهای جلو سر بیشتر در میان آقایان اتفاق می‌افتد و نسبت این ریزش موها در میان خانم‌ها کمتر می‌باشد، ولی با این حال نمی توان گفت که تمامی خانم ها از این ریزش مو در امان می‌باشند. تقریباً یک سوم خانم ها بالاخره در یک بازه‌ی زمانی از زندگی خود دچار این ریزش‌ها می‌شوند و مسلماً از این امر رنج می‌برند و همواره به دنبال راه حلی برای درمان و رویش مجدد موهای خود می‌گردند.

تاثیر سیگار بر ریزش موهای جلوی سر چگونه است؟

استعمال دخانیات می‌تواند یک علت خالی شدن موی جلوی سر محسوب شود، به همین دلیل است که افرادی که در طول شبانه روز تعداد زیادی سیگار می‌کشند بیشتر در معرض کچلی و یا طاسی قرار می‌گیرند.

طاسی با الگوی مردانه چگونه است؟

یکی از علت خالی شدن موی جلوی سر در آقایان کچلی یا طاسی با الگوی مردانه می‌باشد که به این صورت است که موهای جلو سر و اطراف سر کم کم شروع به نازک شدن و ریختن می‌کنند و در نهایت فرد اکثر تارهای مو سر خود را از دست خواهد داد. باید دانست که بازه ی زمانی از دست دادن این تارهای مو در هر فرد متفاوت می‌باشد.

ریزش مو در خانم ها

در خانم ها از هر سه نفر یک نفر دچار ریزش مو می‌شود. آغاز ریزش این موها در میان آنها از 20 تا 30 سالگی می‌باشد، به صورت معمول در روز افراد چیزی در حدود 50 تا 100 تار مو را از دست می‌دهند که این میزان کاملا نرمال و طبیعی می‌باشد و نیازی به نگرانی در این خصوص نیست. اما هنگامی که تعداد این ریزش تارهای مو افزایش یابد لازم است که چاره ای برای این تارهای موی از دست رفته اندیشید.

 

روش های خانگی برای رشد مجدد موهای ریخته شده

 • ماساژ دادن با استفاده از ماسک های مخصوص و روغن های موجود مخصوص این کار.
 • استفاده از آلوئه ورا.
 • استفاده از روغن نارگیل.
 • استفاده از روغن ماهی.
 • استفاده از جینسینگ.
 • استفاده از عصاره ی پیاز.
 • استفاده از روغن رزماری.
 • استفاده از روغن شمعدانی (ژرانیوم).
 • استفاده از لیمو.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت کرم دور چشم سینره

استفاده از روش مزوتراپی مو برای درمان ریزش مو در قسمت جلوی سر

یکی از بهترین راههای درمان برای ریزش موهای جلو سر، مزوتراپی مو می‌باشد. با استفاده از این روش شما می‌توانید زیبایی از دست رفته را به چهره‌ی خود را بازگردانید. استفاده از این متد، هم در مردان و هم در زنان رواج دارد. تزریق دارو به صورت مستقیم به پوست سر می‌تواند راهی برای رهایی از کچلی و طاسی در جلو سر افراد باشد.

مزیت استفاده از روش مزوتراپی مو

یکی از دلایل محبوبیت مزوتراپی مو برای افراد مختلف این است که این روش به عنوان روشی غیر جراحی شناخته شده است. این روش کاملا بی خطر می‌باشد و تنها لازم است که انجام آن را به دست افرادی سپرد که صلاحیت انجام این کار را دارند.

آیا ریزش مو در جلو سر افراد ارثی می‌باشد؟

می دانیم ریزش مو در جلو سر افراد بیشتر الگویی مردانه دارد، از این رو وجود آن را بیشتر در آقایان مشاهده می‌نماییم. باید دانست که متأسفانه «وراثت» می‌تواند عاملی مهم در این نوع از کچلی و طاسی باشد. در نتیجه افرادی که در خانواده‌ی خود سابقه‌ی این نوع از کم مویی را در عضوی از خانواده مشاهده می‌نمایند بهتر است که از سنین پایین تر به سلامت موهای خود اهمیت بیشتری دهند.

اهمیت بازگرداندن مواد مغذی به ریشه مو

باید گفت برای بازگرداندن تعادل هورمونی در نواحی که فولیکول مو آن از دست رفته، نیاز است تا مواد مغذی را به ریشه های مو رساند. مزوتراپی مو می‌تواند راهی مفید برای رساندن این مواد مغذی به ریشه‌ی مو باشد. در سال های اخیر استفاده از این روش در میان افراد محبوبیت ویژه ای پیدا نموده و افراد در سن های مختلف به این متد روی آورده‌اند.

آیا مصرف داروها می‌تواند عاملی برای ریزش موهای جلو سر باشد؟

متأسفانه باید بگوییم مصرف مداوم برخی از داروها می‌تواند عوارض جانبی همچون ریزش مو برای افراد داشته باشد، در نتیجه لازم است در صورت مصرف بلند مدت برخی از داروها نسبت به عوارض جانبی آن آگاه باشید.

در ادامه برخی از این داروها را برخواهیم شمرد:

 • لیتیوم
 • وارفارین
 • آمفتامین
 • هپارین
 • و….

تغذیه و اهمیت آن در رشد موها و جلوگیری از ریزش موها

تغذیه‌ی نادرست عاملی مهم در ریزش موهای سر (در قسمت های مختلف) می‌باشد. بدن انسان به صورت روزانه به انواع مختلف مواد غذایی نیاز دارد، موهای انسان از جمله قسمت هایی از بدن می‌باشد که برای رشد نیازمند تغذیه ی مناسب است. در نتیجه بهتر است تا مواد غذایی را در وعده های روزانه ی خود قرار دهید که دارای ارزش غذایی بالا باشند و بتوانند نیاز های بدن شما را تامین نمایند.

تغذیه و اهمیت آن در رشد موها و جلوگیری از ریزش موها

تغذیه و اهمیت آن در رشد موها و جلوگیری از ریزش موها

کاشت مو راه حلی برای درمان موهای ریخته شده جلوی سر

کاشت مو یکی از راه های درمان موهای ریخته شده در قسمت جلو سر انسان می‌باشد. این کاشت ها به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرند که در آنها فولیکول های مو از قسمتی دیگر از سر و یا نواحی دیگر بدن برداشته شده و به قسمت جلو سر انتقال داده می‌شود. باید گفت که در سال های اخیر افراد زیادی استفاده از این متد را راه حلی قطعی برای درمان موهای ریخته شده ی جلوی سر خود دانسته‌اند. روش های کاشت مو به شرح زیر می‌باشد:

 • کاشت مو به روش FIT
 • کاشت مو به روش FUT
 • کاشت مو به روش ترکیبی
 • کاشت مو به روش BHT
 • کاشت مو به روش سوپر ترکیبی
بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت درمان ریزش مو

آیا استفاده از ویتامین ها می‌تواند برای رشد موی ریخته شده موثر باشد؟

به طور معمول ویتامین ها می‌توانند برای رشد مو مفید واقع شوند، مخصوصا ویتامین B. اما باید دانست که در برخی از افراد که دچار ریزش مو در قسمتی از سر خود شده اند، استفاده از این ویتامین ها نمی تواند مفید واقع شود. این افراد نیاز دارند تا راه حل های دیگری، مانند کاشت مو، را برای درمان این موهای ریخته شده و کچلی ها پیدا نمایند. در نتیجه نیاز است در ابتدا یک جلسه مشاوره کاشت مو در مراکز معتبر داشته و بعد اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهند.

شایع ترین دلیل کاهش موی جلو سر کدام است؟

علت خالی شدن موی جلوی سر در هر فرد متفاوت می‌باشد، با این حال می‌توان گفت که مهم ترین و رایج ترین دلیل ریزش مو در قسمت جلوی سر می‌تواند عامل وراثت در یک خانواده باشد. به طور معمول این اتفاق با افزایش سن در افراد دیده می‌شود اما باید گفت که الگوی خاصی برای زمان دقیق ریزش مو وجود ندارد و این امر در هر فرد می‌تواند متفاوت به نسبت سایر افراد خانواده باشد.

شایع ترین دلیل کاهش موی جلو سر کدام است؟

شایع ترین دلیل کاهش موی جلو سر کدام است؟

برای جلوگیری از ریزش موی احتمالی در قسمت جلوی سر چه کارهایی باید انجام داد؟

موارد زیر از جمله کارهایی است که با توجه به آنها می‌توان ریزش مو را تا حدودی کاهش داد:

 • از بستن مو به صورت سفت اجتناب نمایید (مانند دم اسبی نمودن مو به صورت مداوم در طول شبانه روز).
 • هنگام شانه کردن و شستن موها به آرامی این کارها را انجام دهید.
 • در مصرف داروهایی که سبب ریزش مو می‌شوند دقت نمایید.
 • مصرف دخانیات را کاهش دهید، مصرف سیگار در آقایان سبب ریزش مو در آنها می‌شود.

آیا روش های درمانی در ریزش مو آقایان و خانم ها یکسان است؟

باید دانست که ریزش مو در بین خانم ها و آقایان با الگو های مختلفی صورت می‌گیرد، در نتیجه نمی توان برای درمان آن از نسخه های یکسانی استفاده نمود. نیاز است تا در خصوص روش نهایی معالجه با پزشک متخصص در این زمینه مشورت شود چرا که راه درمان برای یک نفر، نمی تواند برای فرد دیگر هم مفید واقع شود. علت خالی شدن موی جلوی سر در افراد متفاوت است و درمان های خودسرانه می‌تواند عوارضی جبران ناپذیر برای فرد به همراه داشته باشد.

افراد در چه سنی دچار الگوهای ریزش مو می‌شوند؟

به طور معمول افراد زیر سن بیست سال دچار الگوهای ریزش مو نمی شوند مخصوصاً خانم ها. این امر در خانم ها بیشتر در افراد میانسال دیده می‌شود. اما باید گفت که در این مورد هم قطعیتی وجود ندارد و نمی توان به طور قطعی گفت افرادی که زیر سن 20 سال هستند دچار این عارضه نخواهند شد.

راهکار مناسب برای درمان ریزش مو

در صورتی که دچار ریزش مو در قسمت جلو سر شده اید پیشنهاد ما به شما این است که هرچه سریع تر به کلینیک های مخصوص و معتبر پوست و مو مراجعه نمایید و بدون تجویز پزشک متخصص، اقدامی در این خصوص انجام ندهید. پزشک متخصص با شناسایی علت خالی شدن موی جلوی سر و نوع ریزش مو شما می‌تواند راه های درمان ریزش مو به وسیله ی داروها و یا کاشت مو و مزوتراپی برای شما در نظر گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت ضد آفتاب لانسون x بخوانید...