نی نی سایت ضد آفتاب بیزانس

نی نی سایت ضد آفتاب بیزانس

نی نی سایت ضد آفتاب بیزانس


ضد آفتاب بیزانس

ضد آفتاب بیزانس خوبه؟  قبل از خرید ضد آفتاب بیزانس به بررسی این محصول می پردازیم:ضد آفتاب بیزانس چطوره؟ باهلث کده همراه شوید.

اگر به دنبال محصولی ایده‌آل برای محافظت از پوست خود در برابر آفتاب هستید مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

ضد آفتاب بیزانس

ضد آفتاب بیزانس

کرم ضد آفتاب

کِرِم‌های ضدآفتاب‌ که معمولاً با نام کِرِم آفتاب هم شناخته می‌شوند موادی هستند که با مالیدن آن‌ها بر روی سطح پوست، از آن در برابر اثرات مضر نور آفتاب محافظت می‌کنند. کِرِم‌های ضدآفتاب می‌تواند به صورت لوسیون، اسپری، ژل، یا دیگر داروهای موضعی وجود داشته باشد این مواد با فرمول‌های گوناگونی ساخته می‌شوند و اگر درست مصرف شوند می‌توانند تا اندازه زیادی جلوی تاثیر پرتو فرابنفش آفتاب و اثرات منفی آن برپوست را بگیرند.

سازمان‌های پزشکی در ایالات متحده آمریکا از جمله انجمن سرطان آمریکا توصیه به استفاده از کرم‌های ضدآفتاب به دلیل کمک به پیشگیری از کارسینوم سلول سنگفرشی نموده‌اند. این در حالی است که برخی مشتقات به کار رفته در ترکیب کرم‌های ضدآفتاب از جمله اکسی‌بنزون و غیره، تأثیرات مخربی بر محیط زیست دریایی و آبزیان دارند و برای همین در ژانویه ۲۰۲۰ کشور پالائو به عنوان نخستین کشور اقدام‌کننده برای نجات مرجان‌ها و آب‌سنگ مرجانی که از جاذبه‌های گردشگری این کشور به شمار می‌روند استفاده از هرگونه کرم‌های ضدآفتاب را ممنوع اعلام کرده‌است.

پیشینه

نخستین ضدآفتاب را یک شیمیدان استرالیایی به نام میلتون بلیک در سال ۱۹۳۲ (میلادی) ساخت.کرم ضدآفتاب نخستین بار به صورت گسترده در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان ارتش ایالات متحده مواد گوناگون را برای جلوگیری از سوختگی با نور آفتاب آزمایش می‌کرد.

تصویر سمت چپ: استفاده از کرم ضدآفتاب فقط در نیمه سمت چپ چهره
تصویر سمت راست: در نمایش پرتوگرافی UV سمت چپ چهره همان بخشی است که در آن از کرم ضدآفتاب استفاده گردید

در مورد کرم ضد افتاب لانسون در این قسمت بخوانید.

اثر نور آفتاب

نور آفتاب از طول موج‌های متفاوتی تشکیل شده‌است. پرتو فرابنفش طول موج خاصی از نور خورشید است که خود به دو قسمت A و B تقسیم می‌شود که هر دو آن‌ها برای پوست زیان‌بار هستند. پرتو فرابنفش گونه B در صورت تماس با پوست بر روی لایه خارجی پوست که اپیدرم نام دارد تأثیر می‌گذارد و باعث ایجاد آفتاب‌سوختگی می‌شود. این گونه از پرتو آفتاب نمی‌تواند از شیشه عبور کند و در نتیجه وقتی پنجره‌ها بسته باشند توسط شیشه جذب شده و وارد اتاق نمی‌شود.

نوع دیگر پرتو فرابنفش یعنی A به نواحی عمقی‌تر پوست نفوذ می‌کند و می‌تواند باعث آسیب‌های شدیدتری در پوست شود علاوه براینکه از شیشه هم عبور می‌کند. برای همین در یک اتاق با پنجره‌های بسته هم وجود دارد.

هم گونه A و هم گونه B با شکستن کلاژن پوست، ساخت رادیکال‌های آزاد و مهار سازوکارهای ترمیم پوست، می‌توانند باعث ایجاد کک‌ومک، چروک و از همه مهم‌تر سرطان پوست شوند.

اثرات ضدآفتاب‌ها

ضدآفتاب‌ها از خواص شیمیایی (جذب پرتو) یا فیزیکی (مسدود کردن پرتو) برای جلوگیری از نفوذ پرتو A و B آفتاب به پوست استفاده می‌کنند. توان آن‌ها در محافظت از نور آفتاب با واحد SPF (Sun Protection factor) بیان می‌شود.

کرم‌های ضدآفتاب می‌توانند از ابتلا به عارضه ملانوما جلوگیری نمایند همین‌طور می‌تواند در پیشگیری از کارسینوم سلول-سنگفرشی که گونه‌ای از سرطان‌های پوست می‌باشد مؤثر باشد شواهد بسیار کمی هم از تأثیر کرم‌های ضدآفتاب در جلوگیری از سرطان سلول پایه‌ای وجود دارد

منبع:ویکی پدیا

 

معرفی برند بیزانس

کرم ضد آفتاب بیزانس تولید کشور فرانسه است. این برند ضد آفتاب‌هایی بر پایه آب و مناسب برای انواع پوست تولید می‌کنند. برند بیزانس در فرانسه تولید و در ایران بسته بندی می‌شود. کرم ضد آفتاب بیزانس به دو دسته مختلف شامل: ضد آفتاب‌های مناسب برای پوست خشک و حساس و فلوئید ضد آفتاب‌ مناسب برای پوست چرب و مستعد آکنه تقسیم می‌شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص ال دی ابرو نی نی سایت

کرم ضد آفتاب بیزانس طیف گسترده‌ای از امواج نور خورشید را فیلتر می‌کند. این کرم علاوه بر محافظت از پوست در برابر امواج UVB، امواج UVA را نیز دفع می‌کند. ضد آفتاب بیزانس در رنگ‌های مختلفی همچون بژ روشن، بژ طبیعی، رز بژ و بژ طلایی متناسب با رنگ پوست‌های متفاوت تولید می‌شود.

ضد آفتاب بیزانس با بهترین مواد اولیه تولید می‌شود. در ترکیبات این محصول از مواد کومدوژنیک استفاده نمی‌شود. به همین دلیل این محصول برای انواع پوست‌های چربف خشک و حساس یک گزینه عالی به حساب می‌آید.

معرفی انواع کرم ضد آفتاب بیزانس

کرم ضد آفتاب بیزانس در دو مدل اولترا و مات تولید می‌شود. ضد آفتاب مات مناسب برای افرادی است که پوست چرب و مستعد آکنه داشته و مدل اولترا نیز مناسب برای افراد با پوست خشک و حساس است.

انواع کرم ضد آفتاب بیزانس

انواع کرم ضد آفتاب بیزانس

فلوئید ضد آفتاب SPF50 مات بیزانس

کرم ضد آفتاب بیزانس مدل مات یک ضد آفتاب برای پوست چرب و مستعد آکنه دارد. این محصول بر پایه آب و بدون استفاده از ترکیبات چرب و روغنی تولید شده است. ضد آفتاب مدل مات تنها محصولی است که به جای روغن در آن از حلال آبی استفاده شده است.

سالیسیلیک موجود در این محصول ترشح چربی را کنترل می‌کند. این کرم ضد آفتاب فاقد مواد کومدوژنیک است در نتیجه در صورت استفاده منافذ پوست بسته نمی‌شود. بافت این کرم بسیار سبک بوده و به راحتی جذب پوست می‌شود به همین دلیل پس از استفاده هیچگونه احساس سنگینی بر روی پوست شما ایجاد نمی‌شود.

فلوئید ضد آفتاب بیزانس با SPF50 بالاترین قدرت برای محافظت از پوست در برابر امواج UVA و UVB را دارا است. این محصول به مدت ۲۴ ساعت پوست شما را مرطوب نگه می‌دارد.

فیلترهای فلوئید ضد آفتاب بیزانس

ضد آفتاب بیزانس دارای سه فیلتر برای محافظت از پوست در برابر امواج فرابنفش است. هموسالات یکی از فیلترهای قوی این کرم ضد آفتاب است. از دیگر فیلترهای این کرم می‌توان به اتیل هگزیل متوکسی سینامات نیز اشاره کرد.

هموسالات یکی از ایمن‌ترین فیلترهای قابل استفاده در ضد آفتاب است. این ماده حلال در چربی است و با جذب امواج UVB از پوست در برابر امواج مضر محافظت می‌کند.

فیلتر دیگر این کرم یعنی اکتینوسات نیز از پوست در برابر امواج پرخطر UVB محافظت می‌کند. این فیلتر نیز با جذب امواج UVB اثرات منفی آن را خنثی می‌کند.

فیلتر سوم فلوئید ضد آفتاب بیزانس DHHB است که امواج مضر UVA را دفع کرده و زا پوست در برابر اثرات منفی این امواج محافظت می‌کند. این فیلتر علاوه بر دفع امواج، قادر است اثرات منفی رادیکال‌های آزاد را نیز تا حدودی خنثی کند.

 

ترکیبات اصلی محصول

گلیسیرین

گلیسیرین یک آبرسان قوی است که در ترکیبات این فلوئید یافت می‌شود. این آبرسان قادر است رطوبت را از هوا جذب کرده و در لایه‌های پوست حبس کند. به همین دلیل فلوئید بیزانس می‌تواند پوست شما را به مدت ۲۴ ساعت مرطوب نگه دارد.

سالیسیلیک اسید

سالیسیلیک اسید یک ترکیب مفید برای افرادی است که پوست چرب و مستعد آکنه دارند. این ترکیب یک لایه بردار ملایم بوده و از تجمع سلول‌های مرده، گرد و غبار و آلودگی در منافذ پوست جلوگیری می‌کند. میزان این ماده به قدر نیست که پوست را نسبت به آفتاب حساس کند.

آنچه محصول را متمایز می‌کند

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تجربه کاشت ابرو نی نی سایت

این ضد آفتاب بسیار سبک و بر پایه آب ساخته شده، به سرعت جذب پوست می‌شود و هیچگونه احساس سنگینی بر روی پوست ایجاد نمی‌کند. ضد آفتاب بیزانس فاقد ترکیبات کومدوژنیک، و مواد شیمیایی مثل پارابن است. این محصول قابل استفاده برای دور چشم نیز است.

کرم ضد آفتاب بیزانس مدل اولترا SPF50

اگر به دنبال کرم ضد آفتاب برای پوست خشک هستید این مدل از ضد آفتاب بیزانس مناسب برای افرادی است که پوست خشک و حساسی دارند. این محصول دارای پوشش کرم پودری بوده و ۲۴ ساعت روی پوست دوام دارد. ضد آفتاب اولترا بیزانس بافتی سبک و جذبی بالا دارد. این محصول فاقد مواد شیمیایی و کومدوژنیک است.

برای ساخت این محصول از تکنولوژی پیشرفته water resistance استفاده شده است. به همین دلیل کرم ضد آفتاب اولترا بیزانس در برابر آب و تعریق مقاوم است.

ترکیبات مفید ضد آفتاب

علاوه بر فیلترهای قوی، این محصول حاوی ترکیبات آبرسانی است که نیاز پوست خشک و حساس شما را به خوبی برطرف می‌کند. گلیسیرین به کار رفته در ترکیبات، با حفظ رطوبت در لایه‌های پوست و جلوگیری از هدر رفتن آب موجود در لایه‌ها، از خشکی پوست حساس شما جلوگیری می‌کند.

این محصول همانند فلوئید ضد آفتاب، به جای حلال روغنی، حاوی حلال آبی است. به همین دلیل می‌توانید بدون نگرانی از ایجاد جوش بر روی پوست، با خیالی آسوده از آن استفاده کنید. این کرم ضد آفتاب حاوی ترکیبات منحصر به فردی است که از ایجاد لک‌های پوستی نیز جلوگیری می‌کند.

آنچه محصول را متمایز می‌کند

این کرم حاوی ترکیبات آبرسان فوق‌العاده‌ای برای جلوگیری از خشکی و حساسیت پوست است. کرم ضد آفتاب بیزانس مدل اولتر، بافتی سبک داشته و به راحتی جذب پوست می‌شود.

این محصول قابل استفاده بر روی پوست حساس دور چشم بوده و باعث سوزش یا حساسیت پوست این ناحیه نمی‌شود.

فواید استفاده از کرم ضد آفتاب بیزانس

برخی از فواید استفاده از این محصول عبارت‌اند از:

این محصول به دلیل داشتن ترکیبات منحصر به فرد آبرسان و مرطوب‌کننده نیاز پوست را به خوبی تامین می‌کند. در نتیجه با استفاده از آن پوست شما خشک و حساس نمی‌شود.

این کرم ضد آفتاب فاقد مواد شیمیایی مضر مانند پارابن است. به همین دلیل با خیالی آسیوده و بدون نگرانی از ایجاد واکنش‌های التهابی مثل قرمزی، سوزش و … می‌توانید از آن استفاده کنید.

ضد آفتاب بیزانس ضد تعریق و در برابر آب مقاوم است. همین امر، ضد آفتاب بیزانس را به محصولی منحصر به فرد برای روزهای گرم تابستان تبدیل کرده است.

عوارض ضد آفتاب بیزانس

برخی از افراد پس از استفاده از ضد آفتاب با مشکلاتی همچون التهاب، قرمزی، سوزش و … مواجه می‌شوند. این امر به دلیل وجود ترکیبات شیمیایی در ضد آفتاب‌ها اتفاق می‌افتد.

ضد آفتاب بیزانس ترکیبات شیمیایی مضر نداشته و فاقد پارابن است. تا به حال گزارشی مبنی بر حساسیت و التهاب پس از استفاده از این محصول گزارش نشده است.

تفاوت فلوئید و کرم ضد آفتاب

فلوئید بافتی سبک و سرشار از ترکیبات فعال و محافظ دارد. کرم حاوی ترکیباتی مثل شی باتر، اسیدهای چرب مفید و … است از پوست شما در شرایط استرس مثل خشکی شدید و یا سرما محافظت می‌کند. اما ترکیبات فعال موجود در فلوئید با جذب و کنترل ترشح سبوم که در روزهای گرم و مرطوب رخ می‌دهد، از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری می‌کند.

مضرات استفاده نکردن از ضد آفتاب

از آنجایی که امواج نور خورشید تاثیرات مخربی بر روی پوست دارد استفاده نکردن از این محصولات خطرات جدی به دنبال دارد. در این قسمت با مضرات استفاده نکردن از این محصولات آشنا شوید:

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت ضد آفتاب پریم

لک‌های تیره ناشی از آفتاب

اگر از ضد آفتاب استفاده نکنید پس از مدتی تولید رنگدانه‌های پوستی (ملانین) افزایش یافته و لک‌های تیره‌ای روی پوست ایجاد می‌شود.

گشاد شدن مویرگ‌ها

امواج UV با شکستن مویرگ‌های پوستی باعث گشاد شدن مویرگ‌ها و نمایان شدن آن‌ها می‌شوند.

مطالب تصادفی برای شما:

افزایش چین و چروک‌های پوستی

در صورتی که از ضدآفتاب استفاده نکنید به مرور زمان پروتئین کلاژن شکسته می‌شود. با از بین رفتن کلاژن خاصیت کشسانی پوست کمتر شده و چین و چروک ایجاد می‌شود.

  • سوختگی شدید پوست

نور آفتاب باعث سوختگی شدید پوست می‌شود. در سوختگی‌های شدید برای کاهش درد و التهاب باید از ترکیبات ضد التهابی استفاده کنید.

نکات کاربردی برای استفاده از ضد آفتاب

  1.      برای تاثیر بیشتر ضد آفتاب آن را بر روی پوست تمیز و خشک بزنید.
  2. دقیقه قبل از خروج از منزل مقدار مناسبی از ضد آفتاب را روی پوست خود استفاده کنید.
  3.     ۳۰ اگر به مدت طولانی خارج از منزل هستید هر ۲ ساعت یکبار ضد آفتاب خود را تمدید کنید.
  4.     ضد آفتاب خود را در مای ۳۰ درجه سانتیگراد نگه دارید. در صورتی که کرم را در مکان خیلی گرم و زیر نور آفتاب قرار دهید امکان کاهش خواص آن وجود دارد.
  5.     کرم‌های ضد آفتاب تاریخ مصرف گذشته اثربخشی نداشته و استفاده از آن‌ها فایده‌ای ندارد. پس هنگام خرید محصولات ضد آفتاب حتما تاریخ انقضای آن را بررسی کنید.

تاثیر ضد آفتاب بر جذب ویتامین D مورد نیاز بدن

شما می‌توانید در هفته دو بار به مدت ۵ الی ۳۰ دقیقه با استفاده از نور آفتاب ویتامین D مورد نیاز بدن خود را تامین کنید. علاوه بر این، با استفاده از منابع غذایی سرشار از این ویتامین مثل ماهی، شیر، لبنیات، جگر و … نیازهای بدن خود را تامین کنید.

توجه داشته باشید که با قرار گرفتن به مدت طولانی زیر نور آفتاب نه تنها نیاز بدن شما تامین نمی‌شود بلکه امکان بروز مشکلات پوستی مانند لک و تیرگی، آفتاب سوختگی شدید و در طولانی مدت سرطان پوست افزایش می‌کند.

بنابراین می‌توان گف ضد آفتاب مشکلی برای جذب ویتامین D ایجاد نمی‌کند. پس بهتر است قبل از خروج از منزل و قرار گرفتن در معرض نور خورشید حتما از یک کرم ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.

شما چه فکر می‌کنید؟

کرم ضد آفتاب بیزانس اولین و تنهاترین کرم ساخته شده با حلال آبی است. برای تهیه این محصول بهترین مواد اولیه استفاده می‌شود. ضد آفتاب بیزانس فاقد ترکیبات چرب و روغنی است، بافتی سبک و جذب فوق‌العاده‌ای دارد.

این محصول در دو نوع مات و اولترا برای پوست چرب و مستعد آکنه و پوست خشک و حساس تهیه و تولید شده است. این کرم ضد آفتاب فاقد ترکیبات شیمیایی مضر مانند پارابن است در نتیجه افرادی که پوست حساس دارند نیز می‌توانند با خیالی آسوده از این محصولات استفاده کنند.

این محصولات در رنگ‌های مختلفی مانند بژ روشن، طلایی، طبیعی و رزگلد و متناسب با سلیقه افراد طراحی و تولید شده است. این ضد آفتاب پوششی شبیه کرم پودر و ماندگاری بالایی دارد. اگر به دنبال بهترین کرم ضد آفتاب خارجی هستید شک نکنید که کرم بیزانس می‌تواند انتظارات شما را از یک ضدآفتاب خوب را برآورده کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیست پیلونیدال x بخوانید...