نی نی سایت طلسم مرگ

نی نی سایت طلسم مرگ

نی نی سایت طلسم مرگ


 

طلسم مرگ

طلسم مرگ چیست؟آیا طلسم مرگ قدرت دارد؟ با هلث کده همراه شوبد تا ببینبم طلسم واقعیت دارد یا خیر…

طلسم

طلسم (به انگلیسی: Talisman) (به عربی: طلسم (ṭilsam) و یونانی: τέλεσμα telesm n.) یک باور خرافی است که می‌تواند هر شیء یا نگاره‌ای متشکل از واژگان، شمارگان، اشکال و جداول است که دارای قدرت مذهبی یا جادویی باشد که هدف آن محافظت، التیام یا حتی آسیب رساندن به افرادی است که برای آنها ساخته شده‌است. طلسم‌ها غالباً اشیای قابل حمل هستند که از طرق مختلف بر روی شخصی حمل می‌شوند، اما همچنین می‌توانند به‌طور دائمی در معماری نصب شوند. طلسم‌ها با تعویذها ارتباط نزدیکی دارند، و بسیاری از نقشهای مشابه را انجام می‌دهند، اما تفاوت اصلی در شکل و ماده آنها است، طلسم‌ها اغلب به شکل اشیا مانند لباس، سلاح یا پارچه با متن جادویی در می‌آیند.

طلسم‌ها در طول تاریخ در تمدن‌های بسیاری مورد استفاده قرار گرفته‌اند، که ارتباط آنها با شیوه‌های نجومی، علمی و مذهبی است. اما نظریه پیرامون تهیه و استفاده در برخی فرهنگ‌ها با نظریه طلسموی جدیدتر، عصر جدید، تغییر کرده‌است. طلسم‌ها برای طیف وسیعی از عملکردها استفاده می‌شوند، مانند: محافظت شخصی از پوشنده، عزیزان یا وسایل، کمک به باروری و کمک به تولید محصولات زراعی.

در مفهوم کلی و کاربردی طلسم شیئی است که: بنا بر پاره‌ای از باورها دارای خاصیت‌ها و ویژگی‌های جادویی یا وابسته به مراسم مذهبی ویژه‌ای است که می‌تواند برای صاحب آن اقبال ارائه دهد یا احتمالاً او را از شر یا آسیب حفاظت کند.

پیشنهاد شده از سراسر وب

علم اشتقاق لغات

طلسم کلمه‌ای یونانی τέλεσμα (telesma) است به معنی «تکمیل، آیین مذهبی، پرداخت»، که از طریق عربی طلسم (طلسم، جمع: طلاسم) وارد فارسی شده‌است. ریشه آغازین عبارت فعل teleō (τελέω)، به معنای «من کامل می‌کنم، یک مراسم را انجام می‌دهم» است.

تهیه طلسم‌ها

دوران جدید

بر اساس شیوه‌های طلسمی عصر جدید، ویژگی‌های همراه با جادوگری – مانند رنگ‌ها، رایحه‌ها، نمادشناسی، الگوها و چهره‌های کابالیستی – می‌توانند علاوه بر نمادگرایی سیاره ای یا عناصر انتخاب شده، در ایجاد یک طلسم ادغام شوند. با این حال، اینها باید هماهنگ با نیروی عنصری یا سیاره ای انتخاب شود تا قدرت مورد نظر طلسم را تقویت کند. همچنین می‌توان با تلفیق آیه، کتیبه یا الگویی که از نظر سازنده از معنای خاصی برخوردار است، لمس شخصی به طلسم نمود. این کتیبه‌ها می‌توانند سیگلیس (آرم‌های جادویی)، آیات کتاب مقدس یا غزل باشند، اما باید با هدف اصلی طلسم همخوانی داشته باشند.

اسلام

در اسلام، دعاها و دعاهایی که با آیات قرآنی تزریق می‌شوند، «مواد اصلی» داروهای پیشنهادی در معاهدات پزشکی نبوی هستند. طلسم‌ها را می‌توان از انتخاب متنوعی از اشیا تهیه کرد. هر چیزی از یک مهره تا یک یادگار مقدس تا یک نقاشی می‌تواند دارای ویژگی‌های طلسم باشد. برای استناد به این خصوصیات، می‌توان به طلسم‌ها نام شخصیت‌های مقدس مانند خدا، فرشتگان، مقدسین و جن‌ها و همچنین آیاتی از قرآن و حتی نمادهای نجومی را نوشت. به عنوان مثال، مسلم ابن الحجاج به فرماندهان نظامی دستور داد قرآن ۵۴:۴۶ را هنگام ظهور ترازو و در ساعت آفتاب بر روی پارچه ای با گلاب، مشک و عنبر نگاشته و آن را به میدان نبرد برسانند تا از ظالمان شکوفا شود؛ و کافران.

قرن دهم Tha ریاضیدان عباسی، ثابت بن قورا، متخصص طلسم‌ها تلقی می‌شد. وی در یکی از متن‌های خود در مورد طلسم‌ها نوشت: «نجیب‌ترین قسمت نجوم، علم طلسمات است.»[۶] مطابق با قرن ۱۲ مترجم جان از سویل و نسخه لیمیا از متن عربی بن قورا، De imaginibus، وی دید که طلسمات و نجوم برای دستیابی به خرد بسیار مهمتر از مطالعات هندسه و فلسفه است. در ترجمه Adelard of Bath از همان متن، تأکید شده‌است که برای ایجاد یک طلسم به دانش گسترده‌ای از نجوم و طالع بینی نیاز است. این اطلاعات لازم است زیرا طلسم‌ها باید در لحظه یک واقعه آسمانی فرخنده ساخته شوند. فال تولد One همچنین می‌تواند عاملی در تأثیر طلسم‌ها باشد. سازنده نمی‌تواند هیچ حواس‌پرتی یا شک داشته باشد، در غیر این صورت طلسم آنها ناتوان خواهد بود.

ترجمه آدلارد مشخص می‌کند که برای ساختن طلسمی که می‌تواند عشق خود را از یک پادشاه، یکی از اعضای خانواده یا همسالان بدست آورد، باید از سرب، آهن، برنز، طلا یا نقره استفاده کرد. برای ایجاد یک طلسم مضر برای ایجاد درگیری بین دیگران، دریافت پول، دفاع یا تخریب مکان یا پیروزی در یک نبرد قانونی، باید از زمین و قیر، قیر و آلوئه استفاده کرد. مثالی از نحوه ساخت طلسم عشق طبق کتاب ابن قره به شرح زیر است: اولاً، باید اطمینان حاصل کنید که زمان طالع بینی صحیح برای انجام این آیین است زیرا این مکان یازدهم یا خانه است که به دوستی متصل است. در مرحله بعدی، باید یک طلسم از شکل یک مرد در زمان طالع بینی خاص، و با قصد خاص ایجاد کرد، و باید با نام شخص مقابل حک شود. ثالثاً، شخص باید یک طلسم دوم بسازد، و روی آن باید نام گیرنده این عشق حک شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت طلسم جدایی

بعد از این، باید هر دو نام و نام خانوادگی هر فرد روی هر دو طلسم حک شود. آنها باید به گونه ای قرار بگیرند که اسامی روی هر طلسم قلب طلسم دیگر را لمس کند. مرحله بعدی این است که یک قطعه پوست یا پارچه استفاده نشده را که با مشک، عنبر و کافور خالص سازی شده‌است، بردارید و «حلقه‌های» اربابان محل صعود و یازدهم را بکشید. طلسم‌ها را باید با زعفران، چوب آلوئه و کندر تصفیه کرد و سپس آنها را در پارچه یا پارچه آماده شده قبلی تا کرد. این روند تصفیه باید به مدت سه شب متوالی تکرار شود. در طی این فرایند، باید دعای خاص مربوط به قصد سازنده خوانده شود و فرد باید غسل داده و لباس تمیز داشته باشد.

موارد استفاده از طلسم‌ها

اسلام

در جهان اسلام، طلسم‌ها به دلایل شخصی، اجتماعی، سیاسی و عقیدتی به‌طور منظم در دو سطح محبوب و نخبه استخدام می‌شدند. آنها به عنوان مجرای محافظت الهی عمل می‌کنند، که می‌تواند شامل جذب انرژی‌های مثبت به فرد پوشنده و انحراف بیماری، خطر و چشم بد باشد. همچنین ممکن است از آنها به عنوان حافظ، (محافظ) و همچنین هیمالا (آویز) که روی بدن چسبیده یا از آن آویزان شده‌اند، به عنوان مثال گردنبند، انگشتر، پیراهن طلسمی یا یک چیز کوچک درون کیسه قابل حمل استفاده شود.

پزشکی قرون وسطایی اروپا

لیا اولسان در مورد استفاده از تعویذ و طلسم به شرح تجویز پزشکان در قرون وسطی می‌نویسد. وی خاطرنشان می‌کند که استفاده از چنین جذابیت‌ها و دعاهایی «به ندرت یک درمان انتخابی بود» زیرا چنین معالجه ای در حوزه تعالیم پزشکی جالینوس به درستی قابل توجیه نیست. استفاده از آنها، به‌طور معمول قابل قبول در نظر گرفته شد. مراجعه به تعویذ در ادبیات پزشکی قرون وسطی رایج بود.

به عنوان مثال، یک پزشک مشهور قرون وسطایی، گیلبرتوس، در مورد ضرورت استفاده از طلسم برای اطمینان از تصور کودک می‌نویسد. وی روند تولید این نوع طلسم را اینگونه توصیف می‌کند: «… نوشتن کلمات، برخی بدون وقفه، بعضی از کتاب مقدس، روی یک پارچین که باید در حین رابطه به گردن زن یا مرد آویزان شود.»

منبع:ویکی پدیا

طلسم مرگ یهود توسط یهود

سوءاستفاده از این اذکار ازجمله انحرافات گروهی از یهود بود که موجب طرد شدن آن‌ها شد؛ چنانکه مجامع مذهبی-صهیونیستی تمایلی به رسانه‌ای شدن این اقدامات ندارند بنابراین نگارنده در تدوین نوشتار حاضر با کمبود شدید منابع انگلیسی، عربی و عبری روبرو بوده است.

یکی از مواردی که همواره در ادیان الهی مورد نکوهش قرارگرفته است؛ مسئله سحر و جادو می‌باشد. تعداد این آیات در کتب مقدس به‌قدری است که خارج از حوصله این مجال است. سوءاستفاده از این اذکار ازجمله انحرافات گروهی از یهود بود که موجب طرد شدن آن‌ها شد؛ چنانکه مجامع مذهبی-صهیونیستی تمایلی به رسانه‌ای شدن این اقدامات ندارند بنابراین نگارنده در تدوین نوشتار حاضر با کمبود شدید منابع انگلیسی، عربی و عبری روبرو بوده است.

طلسم مرگ یهود توسط یهود

طلسم مرگ یهود توسط یهود

روی آوردن به سحر و جادو- در مقاطع مختلف تاریخ یهود با فراز و نشیب‌هایی مواجه بوده است. اما با تأسیس اسرائیل، فصل جدیدی از سحر و جادو و استفاده از قدرت‌های شیطانی آغاز شد به‌گونه‌ای که شاهد به‌کارگیری طلسم‌هایی بر پایه الفاظ کتب تلمود و زوهر –مهم‌ترین کتاب کابالا- اما در شکل نوین آن هستیم؛ نفرین مرگ (פולסא דנורא) [بخوانید: پولسا دِنُرا] از آن جمله است.

 این مسئله –یعنی روی آوردن به سحر و جادو- در مقاطع مختلف تاریخ یهود با فراز و نشیب‌هایی مواجه بوده است. اما با تأسیس اسرائیل، فصل جدیدی از سحر و جادو و استفاده از قدرت‌های شیطانی آغاز شد به‌گونه‌ای که شاهد به‌کارگیری طلسم‌هایی بر پایه الفاظ کتب تلمود و زوهر –مهم‌ترین کتاب کابالا- اما در شکل نوین آن هستیم؛ نفرین مرگ (פולסא דנורא) [بخوانید: پولسا دِنُرا] از آن جمله است.

 نفرین مرگ (פולסא דנורא) به زبان آرامی به معنای توده آتش بوده و بررسی‌های نگارنده حاکی از آن است که تنها در دوره معاصر به‌صورت طلسم و سحر استفاده شده است. ایهود اسپرینزاک(Ehud Sprinzak) استاد علوم سیاسی دانشگاه عبری اورشلیم- بیان می‌دارد طلسم نفرین مرگ (פולסא דנורא)سینه‌به‌سینه منتقل شده و به‌صورت نوشته‌شده درجایی وجود ندارد. .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت طلسم و جادو

  این طلسم نخستین بار پس از ترور اسحاق رابین رسانه‌ای شد و گروهی از خاخام‌ها اعلام کردند که در مقابل محل اقامت رابین این طلسم را اجرا کرده و مرگ وی را خواستار شده‌اند. بخشی از الفاظ این طلسم در ادامه می‌آید:

“ועל ההוא יצחק בן רוזה, המכונה רבין, יש לנו רשות ממלאכי החבלה… להמית אותו על כך שהוא מסית את העם הקדוש ומוסר את ארץ” ישראל לאויבינו…”
([ترجمه]”و نسبت به اسحاق –فرزند رُزا- با لقب رابین، ما این اجازه را داریم که فرشتگان کابالا را فراخوانیم…که او را بکشند به این دلیل که باعث گمراهی ملت مقدس و واگذاری سرزمین اسرائیل به دشمنانش شده است…”)
اگرچه تصویر خاخام آویگدور اسکین(Avigdor Eskin) روس تبار و عضو گروه مذهبی کاخ (כ”ך) در مقابل مقر ریاست جمهوری اسحاق رابین واقع در خیابان رحیوا اورشلیم موجود است

  اما تنها پس از انتشار فیلمی از شبکه دو رژیم صهیونیستی از اجرای این مراسم در تاریخ 22 جولای 2005/1383 در قبرستان قدیمی رُش پینا (ראש פינה) و در نزدیکی قبر شلومو بن یوسف  علیه آریل شارون بود که گمانه زنی ها پیرامون وجود چنین طلسمی به یقین مبدل شد.

 در افسانه‌ها آمده است که برای اجرای مراسم لازم است که ده تن از کابالیست ها عبارات نفرین مرگ (פולסא דנורא) را به سمت دیوار ندبه اجرا کرده  درحالی‌که همگی ردای سیاه بر تن کرده و قبلاً به مدت سه روز روزه گرفته‌اند، در میانه شب زیر نور شمع‌های سیاه‌رنگ، مرگ قربانی را از فرشته مرگ بخواهند. این کار بدین‌صورت انجام می‌پذیرد که در ابتدا از فرشته محافظ فرد مذکور می‌خواهند که حفاظتش را از وی بردارد و سپس فرشته مرگ را به سمت وی گسیل می‌دارند. این کار در حالی صورت می‌پذیرد که افسانه‌ها پایان مراسم را چنین ترسیم می‌کنند که رهبر گروه می‌بایست پای خود را در خون فرد مذکور زده، همگی نابودی وی را با عبارت היו לא תהיה! (باشد که نابود شود(نباشد)!) طلب کنند. فردی که نفرین مرگ (פולסא דנורא) علیه وی اجرا می‌شود می‌بایست علیه مردمش کاری انجام داده باشد. به گفته پروفسور رافائل کوهن آلماگور –استاد دانشگاه حیفا- در کتاب دموکراسی لیبرال و حدود رواداری((Liberal Democracy And The Limits Of Tolerance) اگر فرد بی‌گناه باشد طلسم گریبان نزدیکان نفرین کنندگان را می‌گیرد. لازم به ذکر است متونی که به این طلسم پرداخته‌اند متفق‌القول معتقدند که نفرین مرگ (פולסא דנורא) در طول یک ماه اثر خود را خواهد گذاشت.

 متن دقیق نفرین مرگ (פולסא דנורא) معرکه آراست؛ اما آنچه به‌طورقطع می‌توان گفت این است که نفرین مرگ (פולסא דנורא) در هیچ‌یک از متون قدیمی به‌عنوان طلسم و با عباراتی که امروزه توسط کابالیست ها به ‌کار برده می‌شود، عیناً نیامده است.

 عبارت نفرین مرگ (פולסא דנורא) در تورات به ‌کار برده نشده و تنها در تلمود و در چهار موضع به چشم می‌خورد؛

 از این میان دو مورد درباره عتاب فرشتگان توسط خداوند و تنها دو مورد برای انسان به کار برده شده: یکی در نفرین یک فرد مرده و دیگری میان دو خاخام در جریان یک مشاجره است.

شایان‌ذکر است که در بررسی‌های به‌عمل‌آمده در کتاب ספר הרזים (کتاب رازها) که معروف‌ترین کتاب سحر و جادوی یهودی محسوب می‌شود، چیزی نیافتیم.

تنها جایی که عبارت نفرین مرگ (פולסא דנורא) عیناً آمده و نحوه برگزاری مراسم به‌صورت مشروح به رشته نگارش درآمده است کتاب Pulsa Denura(نفرین مرگ (פולסא דנורא)) نوشته خاخام یوسف دایان(Yosef Dayan) است که در فیلم پخش‌شده از شبکه دو اسرائیل مبنی بر اجرای نفرین مرگ (פולסא דנורא) علیه نخست‌وزیر وقت –آریل شارون- به‌روشنی به چشم می‌خورد و نیز در استودیو این شبکه حضور یافته و از اقدام خود و هم‌دستانش دفاع می‌کند. اما بعدها با رسانه‌ای شدن این موضوع و افزایش انتقادها علیه یهودیان ارتودوکس وی از موضع خود کوتاه آمده و پولسا دنُرا را نوعی عبادت همچون سایر عبادات خواند.

 گفته می‌شود که نفرین مرگ (פולסא דנורא) از مراسم تکفیر در آیین یهود تحت عنوان חרם گرفته ‌شده است چراکه بسیاری از شرایط و اعمال آن‌ها مشترک است.
صیون زوهر(Zion Zohar) که مطالعات گسترده‌ای را در این زمینه انجام داده، معتقد است که نفرین مرگ (פולסא דנורא) مسئله‌ای تازه بوده و در متون قدیمی و اصیل وجود ندارد و یهودیان ارتودوکس در تلاش هستند تا از این طریق مراسم فراموش‌شده تکفیر (חרם) را که تنها در میان جامعه مذهبی یهودی جریان داشته است به‌صورت سلاحی مؤثر در جهت کسب قدرت بازسازی کنند. چنانکه گفته می‌شود یهودیان ارتدکس نتوری کارتا [9] که خود را ضد اسرائیل معرفی می‌کنند ازجمله گروه‌هایی بوده‌اند که از این حربه برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنند. [10]

به گزارش هاآرتص، ازجمله افرادی که نفرین مرگ (פולסא דנורא) علیه آن‌ها اعمال شده است می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: [11]

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت قد مرد

1.    اسحاق رابین
2.    آریل شارون
3.    شائول موفاز (وزیر دفاع اسبق)
4.    گرشون آگرون(Gershon Agron) (شهردار اسبق اورشلیم)
5.    یوری لوپنیاسکی(Uri Lupolianski) (شهردار اسبق اورشلیم)
6.    سولومون آبتسفلد(Solomon Obstfeld) (میلیونر ارتودوکس آمریکایی) [12]
7.    نفتالی بنت(Naftali Bennett) (وزیر آموزش‌وپرورش)  [13][14]
8.    قیس ناصر (وکیل فلسطینی فعال علیه شهرک‌نشینی) [15]

 هاآرتص در ادامه می‌افزاید که پس از تأسیس اسرائیل کلمه نفرین مرگ (פולסא דנורא) جایگزین تکفیر شده است.
مهم‌ترین نکته در اینجا –فارغ از صحیح یا نادرست بودن آن- استفاده از این حربه علیه یهودیان است؛ نیکولاس سادیل(Nicholas Saidel) –خبرنگار دیلی بیست- در گزارشی از این موضوع که قربانیان پولسا دنُرا همگی یهودی بوده‌اند اظهار شگفتی می‌کند. اما باید در پاسخ وی چنین گفت که یهودی کشی در میان زرسالاران یهودی امری مرسوم بوده است؛ شاید بتوان از قدیمی‌ترین نمونه‌های آن به روزه گرفتن تحت عنوان تصوم گدالیا (צום גדליה) اشاره کرد که یاد و خاطره قاتل یهودی گدالیهو بن اخیکام(גדליהו בן אחיקם)–حاکم یهودی بابلیان در ایالت یهودا در 2500 سال پیش- به‌وسیله روزه گرامی داشته می‌شود.

در این مجال به‌عنوان نمونه آخرین موارد اجرای نفرین مرگ (פולסא דנורא) را ذکر می‌کنیم؛
سولومن آبتسفلد میلیاردر آمریکایی در تاریخ نهم جولای 2010 براثر سقوط از طبقه نوزدهم برج شخصی‌اش در منهتن جان باخت. علی‌رغم اینکه تحقیقات پلیس اقدام به خودکشی را نشان می‌داد؛ خانواده و دوستان وی، علت مرگ این میلیاردر 55 ساله را اختلاف با یک خاخام می‌دانند. خاخام مذکور، سولومون آبتسفلد را به نفرین مرگ (פולסא דנורא) تهدید می‌کند.

گزارش پلیس مبنی بر یافت نشدن هیچ نردبان و یا صندلی که این میلیاردر ارتودوکس با استفاده از آن اقدام به خودکشی کند و نیز مذهبی بودن این شخص، گمانه‌زنی‌ها درباره خودکشی نبودن این قتل را تقویت می‌کند.

 نکته جالب‌توجه این است که سولومون آبتسفلد با ایهود اولمرت و آریل شارون –قربانی دیگر پولسا دنُرا- ارتباط نزدیک داشته است.

نفتالی بنت  وزیر کنونی آموزش‌وپرورش و مهاجرت رژیم صهیونیستی پس از مصوبه اجباری شدن سربازی برای یهودیان مشغول به تحصیل تورات –که پیش از آن و علی‌رغم اعتراضات فراوان از انجام خدمت سربازی معاف بودند- نوشته تهدیدآمیز بی‌نام‌ونشانی را مبنی بر اجرای نفرین مرگ (פולסא דנורא) علیه وی، دریافت داشت.

 شاید بتوان تهدید قیس ناصر[22]  را از معدود نمونه‌های پولسا دنُرا علیه یک عرب دانست. بنا به گزارش خبرگزاری الشمس در ماه می سال 2014، قیس ناصر  –استاد دانشکده حقوق دانشگاه عبری اورشلیم- و فعال حقوقی مناطق مسکونی فلسطینی در داخل منطقه سبز اسرائیل به علت دعاوی علیه شهرک‌نشینان به اجرای نفرین مرگ (פולסא דנורא) تهدید شد.

درنهایت باید چند نکته را یادآوری کرد؛
نخست آنکه نفرین مرگ (פולסא דנורא) پدیده‌ای مدرن است که گروه‌های ارتودوکس از آن برای تسویه‌حساب با مخالفان و کسب قدرت از آن استفاده می‌کنند. در این باب روزنامه عبری زبان هاآرتص چنین گزارش می‌دهد:
“מחקר: עסקנים חרדים המציאו את הפולסא דנורא
מחקר שפורסם באחרונה מראה שהפולסא דנורא אינו טקס קבלי עתיק, אלא חידוש ישראלי בן זמננו, שנוצר על ידי עסקנים בקהילה החרדית והדתית ”
([ترجمه]”تحقیقات نشان می‌دهد که گروه‌های حریدی پولسا دنُرا را ایجاد کرده‌اند. تحقیقاتی که اخیراً منتشرشده، حاکی از آن است که نفرین مرگ (פולסא דנורא) متنی کابالیستی و مقدس نیست بلکه ساخته دست حزب و گروه مذهبی حریدی است.”)

 دیگر آنکه تأثیرگذار بودن این فعالیت‌های اسرارآمیز و جادوگری، محل تردید جدی است. چنانکه به گفته پروفسور برایان بریت(Prof. Brian M. Britt) – استاد بخش ادیان- در مواردی در عهد عتیق به‌روشنی آمده است که امکان عمل نکردن طلسم‌ها وجود دارد که می‌توان از سِفر اعداد[25] و ساموئلنام برد.

به‌عبارت‌دیگر صحیح یا دروغین بودن نفرین مرگ (פולסא דנורא) محل بحث این نوشتار نبوده است بلکه استفاده از جادو توسط یهودیان ارتودوکس علیه  سایر یهودیان توجه نگارنده را به خود جلب کرده است؛ چنانکه این روش سحرآمیز به‌هیچ‌وجه تنها مورد از فعالیت‌های یهود علیه یهود نیست، بلکه موارد دیگری ازجمله دین رودف (דין רודף) و یا موسر(מוסר) و یا خِرِم (חרם) اشاره کرد که بررسی آن‌ها مجالی مجزا می‌طلبد.
و آخرین نکته آنکه این طلسم‌ها و جادوها تاکنون بر ایران اسلامی بی‌تأثیر بوده است چنان‌که خبرگزاری اسپوتنیک در 22 ژوئن 2016 به همین نکته اشاره‌کرده و ادامه می‌دهد: بنا بر جلسات متعدد خاخام اوادیا یوسف (Ovadia Yosef) با مقامات اسرائیل، تا زمانی که مراکز دینی و کابالیستی به طلسمی برای مقابله با ایران و نفرین آیت‌الله‌ها دست نیافته‌اند، حمله به ایران امکان‌ناپذیر است و گزارش می‌دهد که موجودیت اسرائیل بسته به نفرین آیت‌الله‌ها است. این‌ها همه باعث شد که اودیا یوسف درنهایت استیصال در سال 2010/1388 اسرائیلی‌ها را به نفرین دسته‌جمعی علیه ایران دعوت کند؛ اما عمرش کفاف نداد و در سال 2013/1391 درگذشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت رمان قشنگ x بخوانید...