نی نی سایت عمل بینی سخته

نی نی سایت عمل بینی سخته

نی نی سایت عمل بینی سخته


عمل بینی سخته؟

کمتر کسی ممکنه از عمل بینی نترسه. یه عمل ببنی سختی هایی داره.با هلث کده همراه شوید تا با این مشکلات آشنا شوید.

ترس از بیهوشی جراحی بینی

ترس از درد و بیهوشی عمل بینی ، بعید است بیماری پیش از جراحی درباره بیهوشی نگران نباشد، اما خوشبختانه احتمال بروز عوارض برای بیمارانی که ار سلامت عمومی مناسبی برخوردار هستند، کمتر از گذشته است. به علاوه داروهای موثری وجود دارد که حالت تهوع و استفراغ پس از عمل را کاهش می‌دهد. حتماً پیش از عمل با متخصص بیهوشی مشورت کنید و ایشان را از سابقه پزشکی خود آگاه کنید. احتمال به هوش آمدن و بیدار شدن در زمان انجام عمل با توجه به داروهای مورد استفاده فعلی بسیار پایین است. به علاوه در صورت تمایل بیمار، جراح با تزریق مقدار بیشتری از داروی بی‌حسی موضعی با اثر بلندمدت کمک می‌کند تا بیمار پس از به هوش آمدن درد نداشته باشد.

برای عمل بینی های گوشتی به لینک زیر مراجعه کنید.

ترس از درد عمل جراحی زیبایی بینی

 

ترس از درد و عوارض پس از عمل بزرگترین مانعی است که بسیاری را از انجام عمل منصرف می‌کند. مستندهای تلویزیونی درباره عوارض و اثرهای نامطلوب جراحی زیبایی بینی و عمل‌های ناموفق نیز تردید را پررنگ‌تر می‌کند. اما واقعیت این است که اکثر بیماران پس از عمل از میزان بالای راحتی خود در دوران بهبود شگفت‌زده می‌شوند و تجربه‌ای خوشایندتر از حد انتظار خود را پشت سر می‌گذارند.

ترس از درد ، بیهوشی

درد تمام بیماران با هم یکسان نیست و شدت درد به جراحی بستگی دارد. زمان ازسرگیری مجدد فعالیت‌ها به تحمل درد بیمار بستگی دارد و برخی بیماران بسیار زودتر از بقیه فعالیت‌های خود را آغاز می‌کنند. جراحان همواره به بیماران توصیه می‌کنند که به بدن خود گوش بدهید تا متوجه شوید چه زمانی برای شروع فعالیت‌ها مناسب است. هنگامی که بدن علائم مثبت را نشان داد، مصرف مسکن را کاهش دهید یا قطع کنید.

 

بررسی دوران بهبود پس از عمل

عمل جراحی پلاستیک نیز مانند هر عمل دیگری دوران نقاهت خاص خود را دارد، اما کوتاه‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید و شاید از آن می‌ترسید. برای مثال بسیاری از بیماران ظرف کمتر از دو هفته می‌توانند به سر کار برگردند. انتظار می‌رود پس از جراحی زیبایی بینی بتوانید پس از یک هفته در محل کار حاضر شوید. فعالیت‌ها باید چند هفته تا یک ماه محدود شود، اما لازم نیست تمام مدت در تخت خواب باشید. ملاقات دوستان نیز پس از یک یا دو روز بدون مانع است.

 آمادگی ذهنی

مزایای جراحی زیبایی بینی فراتر از تغییرات ظاهری است، بدون شک چهره‌ای زیباتر روحیه و اعتماد به نفس فرد را نیز ارتقاء می‌دهد. اما گاهی ترس از نتیجه نامطلوب یا درد عمل باعث می‌شود بیمار از نظر ذهنی برای انجام عمل آماده نباشد. پس از تعیین تاریخ عمل باید از چند لحاظ خود را آماده کنید تا با آرامش خاطر عمل را پشت سر بگذارید. آمادگی ذهنی نخستین و مهم‌ترین بخش آماده‌سازی است که با رعایت توصیه‌های زیر به دست می‌آید:

تحقیق درباره عمل

صرف ناراضی بودن از شکل بینی به این معنا نیست که متقاضی مناسبی برای جراحی زیبایی بینی محسوب می‌شوید. قبل از هر تصمیمی تحقیق کاملی را انجام دهید تا با شیوه انجام عمل و عوارض پس از آن در دوران بهبود آشنا شوید. آگاهی از عوارض احتمالی و شیوه مدیریت آنها نیز ضروری است. با در نظر گرفتن این اطلاعات می‌توانید به این جمع‌بندی برسید که آیا جراحی زیبایی بینی برای شما مناسب است یا خیر. عکس‌های قبل و بعد عمل‌های مشابه را ببینید و سوالاتی را که برایتان پیش می‌آید یادداشت کنید تا در جلسه مشاوره از جراح زیبایی بپرسید.

 

تمرین صبر

جراحی زیبایی بینی عملی طولانی است و از زمان درخواست وقت مشاوره تا مشاهده نتایج نهایی مدت قابل توجهی سپری می‌شود. تا فروکش کردن کامل ورم بینی و پدیدار گشتن شکل دائمی بینی باید 12 ماه پس از جراحی و حتی بیشتر به انتظار بنشینید. بنابراین باید صبور باشید تا این عمل بلندمدت به ثمر بنشیند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ورم غدد لنفاوی نی نی سایت

ترس از ناموفق بودن عمل

انتخاب جراح زیبایی مجرب و متخصص در زمینه جراحی زیبایی بینی احتمال بروز عوارض را به حداقل می‌رساند. بااین حال درصدی از عمل‌های انجام شده توسط ماهرترین جراحان نیز نیاز به ترمیم دارد. به همین دلیل ترس در دل بیمار ریشه می‌دواند. عوارض به ندرت در اثر مشکلات غیرقابل انتظار در دوران بهبود بروز می‌یابد یا این که بیمار از نتیجه به دست آمده رضایت ندارد. انجام جراحی ترمیمی ثانویه در این شرایط ضرورت می‌یابد.

 

بایدهای قبل از عمل

دومین مجموعه از اقدامات آمادگی پیش از عمل به رعایت دقیق توصیه‌های جراح مربوط می‌شود. جراح اطلاعات کاملی را در جلسه مشاوره در اختیار بیمار قرار می‌دهد تا وی مطمئن شود که تمایل به انجام عمل دارد و می‌تواند به خوبی به توصیه‌ها عمل کند. به این ترتیب بیمار آگاهانه و بدون ترس درباره انجام عمل تصمیم می‌گیرد. بیمار موظف است تغییراتی موقتی را در سبک زندگی خود ایجاد کند و چند هفته قبل و بعد از عمل جراحی بینی به دقت از توصیه‌های جراح در خصوص آمادگی قبل از عمل و مراقبت بعد از عمل پیروی کند.

پیشنهاد شده از سراسر وب

پرسش و پاسخ  در مورد ترس از جراحی بینی

 

آقای دکتر من از بیهوشی فوق العاده میترسم الان خیلی وقته میخوام بینیم رو عمل کنم ولی از اتفاقاتی که برای دوتا از اطرافیانم افتاده بشدت از بیهوشی واهمه پیدا کردم
پاسخ دکتر حسنانی:

بیهوشی های امروزی خیلی بی خطر است و معمولا مشکلی پیش نمی آید و جای نگرانی نیست.

 

من ۱۷ سالمه میخواستم بدونم سنم برای جراحی‌بینی مناسبه؟ و اینکه حقیقتش حتی وقتی به موضوع جراحی فکر میکنم استرس زیادی دارم و میترسم میخواستم بدونم جراحیش درد زیادی داره؟ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین

 

جراحی برای دختر خانم های بعد از 16 سالگی تمام و برای پسر ها بعد از 18 سالگی تمام انجام می شود این جراحی هم چون با بی هوشی عمومی انجام می شود دردی ندارد بعد از عمل هم معمولا مریضان شکایتی ندارند یعنی یک عمل تقریبا بدون درد و ناراحتی است.

می ترسم از اینی من هستم بدتر بشم

با عرض سلام من گالری عکسهای شما را دیدم و تصمیم دارم عمل زیبایی روی بینیم انجام بدهم ولی می ترسم از اینی من هستم بدتر بشم آیا می توانم عکسهای تقریبی بعد از عمل را ببینم وهزینه أین عمل چند است لطفا کمکم کنید نمی خوام خیلی تغییر کنم با کمال تشکر نرگس.

سلام. بینی شما غضروفی (استخوانی) ولی با پوست ضخیم است . در نمای نیم رخ قوز دارد و نوک بینی مختصر افتادگی دارد. در نمای تمام رخ پهن است و مختصر انحراف و غیر قرینگی دارد . نتیجه جراحی در حد 70 % ایده آل است .

متخصص گوش و حلق و بینی، جراحی بینی و صورت، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بینی، دکتر حمیدرضا حسنانی دارنده بورد تخصصی گوش و حلق و بینی از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را روی جراحی بینی متمرکز نموده و تا کنون بیش از ۵۰۰۰ عمل جراحی بینی موفق انجام داده است.

آیا عمل بینی درد دارد؟

استفاده از عمل بینی به دلیل این که مزیت های بسیار فوق العاده ای را برای افراد به وجود می آورد در دستور کار قرار گرفته است و  آن ها  می خواهند از این عمل برای از بین بردن نقص های بینی خود استفاده کنند. اما سوالاتی راجع به درد ها و به طور کلی در زمینه ی دوره ی نقاهت این عمل وجود دارد که افراد درباره ی آن کنجکاو می باشند.

آیا عمل بینی درد دارد؟

آیا عمل بینی درد دارد؟

 

آیا درد عمل بینی شدید است؟

یکی از فاکتور هایی که افراد در انتخاب یک روش و یا یک عمل برای از بین بردن مشکل خود در نظر می گیرند این است که روش فوق درد خیلی کم داشته باشد و یا حتی بدون درد انجام شود. عمل بینی نیز جزء آن دسته از روش هایی است که متقاضی درد بسیار کمی را در حین انجام عمل تجربه خواهد کرد و پس از آن میزان تحمل درد جراحی بینی بستگی به خود فرد خواهد داشت.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  لوراتادین

پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است که پزشکان انجام جراحی زیبایی بینی را برای متقاضیان آسان تر ارائه کنند به گونه ای که این عمل در کم ترین زمان و همچنین در بهترین شرایط انجام می شود. کاهش درد عمل بینی نیز یکی از دستاورد های بسیار خوب این پیشرفت ها می باشد که سبب شده است افراد اعتماد به نفس اقدام به عمل را پیدا کنند و درد خفیف عمل را برای رسیدن به نتایج شگفت انگیز آن تحمل کنند.

 

 

اما در کنار این موارد ذکر شده باید بگوییم که متقاضیان جراحی بینی به دلیل اینکه در این رابطه اطلاعات مناسبی ندارند ممکن است دچار اشتباهاتی شوند. برای مثال یکی از اتفاقاتی که برای مراجعه کننده ها می افتد این است که توسط عده ای گمراه می شوند. این گمراهی به این صورت می باشد که ذهن افراد را با استفاده از مطالب غیر واقعی پر می کنند و سبب می شوند تا مراجعه کننده از انجام عمل زیبایی بینی منصرف شود.

برای مثال یکی از شایعاتی که به وجود آمده است این است که جراحی بینی درد بسیار شدیدی را در حین عمل به فرد منتقل می کند در صورتی که فرد می تواند با کمی مطالعه و تحقیق متوجه شود که این گفته حقیقت ندارد و بزرگ ترین دلیل آن این است که در عمل زیبایی بینی از بیهوشی استفاده می شود تا فرد درد خاصی را حس نکند و عمل را به راحتی هرچه تمام تر پشت سر بگذارد.

 

کسانی که نمی توانند بی هوش شوند نیز از انجام عمل بینی محروم می شوند چرا که در صورت استفاده نشدن از بیهوشی نمی توان عمل بینی را انجام داد. کسانی که دارای بیماری های قلبی و به طور کلی بیماری های خاص هستند که استفاده از بی هوشی برای آنها خطرناک است از انجام عمل زیبایی بینی محروم می گردند و نباید آن را انجام دهند.

در حالت کلی باید بگوییم طبق نکته ی ذکر شده عمل زیبایی بینی دارای درد شدیدی نمی باشد و پس از انجام عمل و در زمان دوره ی نقاهت فرد در صورتی که بتواند اقدامات لازم و مورد نیاز را به خوبی انجام دهد به هیچ عنوان درد خاصی را تجربه نخواهد کرد و می تواند به راحتی دوره ی نقاهت خود را سپری کرده و مزیت های به دست آمده از عمل زیبایی بینی را مشاهده کند.

 

اقداماتی برای کاهش درد ناشی از عمل بینی برای دوران نقاهت

پس از این که عمل بینی انجام شد متقاضیان عمل، وارد دوره ی نقاهت خواهند شد. در روز های ابتدایی و به دلایل مختلفی متحمل درد های خفیف و کوتاه مدتی خواهند شد. این دردها و مشکلات جزئی از nose job می باشند و افراد باید آن را به صورت کامل تحمل کنند و برای از بین بردن آن ها در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم را به عمل بیاورند.

 

 

پس از انجام عمل بینی معمولا پزشکان توصیه می کنند تا از کمپرس یخ برای مدت زمان 48 ساعت استفاده گردد. استفاده از کمپرس یخ کمک می کند تا فرد درد خود را تسکین دهد و درد کم تری را تحمل کند همچنین این اقدام باعث کاهش کبودی و تورم پس از عمل نیز خواهد شد و باید آن را در دستور کار خود قرار دهند.

ممکن است افراد بعضی نکات را نادیده بگیرند و آن ها را مهم ندانند برای مثال پس از عمل زیبایی بینی نباید در معرض نور خورشید قرار گرفت علت آن این است که نور خورشید سبب ایجاد تورم و یا افزایش تورم بینی خواهد شد و تورم یعنی ایجاد درد های کلافه کننده برای افراد، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد درد و رعایت برخی نکات تلاش و دقت کافی را به عمل بیاورید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  دمنوش کرن بری نیوشا

نکته مهم دیگر این است که باید بعد از جراحی زیبایی بینی از وارد شدن ضربه به بینی خود جلوگیری کنید. علاوه بر این باید از فین کردن نیز خودداری کنید زیرا این کار امکان خونریزی بعد از عمل بینی را بیش تر می کند و پس از آن ممکن است دوباره شاهد تورم بینی و به وجود آمدن درد در ناحیه ی بینی باشید.

یکی از عواملی که سبب می شود تا درد ناشی از nose job سریع تر از حد انتظار از بین رود بحث تغذیه ی فرد می باشد. پس از انجام عمل بینی باید از غذا های کاملا نرم استفاده گردد. این رژیم غذایی بخصوص باید در هفته ی اول به صورت کامل رعایت گردد تا درد ناشی از انجام عمل بینی را سریع تر از زمان مورد انتظار از بین ببرند.

علاوه بر موارد فوق بهتر است جهت تسریع دوره ی نقاهت خود آب فراوان و به طور کلی مایعات زیادی میل کنید. استفاده از مایعات سبب می شود تا کبودی ها و همچنین  تورم ناشی از عمل بینی در کم ترین زمان ممکن از بین رود و افراد به مزیت های مورد انتظار خود قبل از انجام جراحی بینی برسند و از آن لذت ببرند.

 

ایجاد آمادگی قبل از عمل بینی

برای ایجاد آمادگی قبل از انجام عمل بینی باید تحقیقات لازم و همچنین مطالعاتی را برای استفاده از آن به وجود آورید. کسانی که قبلا برای این کار اقدام کرده اند معمولا دچار مشکل خاصی نمی شوند اما کسانی  که این کار را انجام نمی دهند معمولا دچار استرس و نگرانی بیش از اندازه ای هستند که به آن ها اجازه ی تمرکز بر روی عمل را نمی دهد و سبب حواس پرتی آن ها می شود.

 

متقاضیان این عمل برای ایجاد آمادگی بیش تر نیز می توانند با پزشک متخصص خود جلسه های مشاوره ای را برگزار کنند تا در این جلسات هر گونه سوال و یا شک و شبه را با پزشک در میان بگذارند و پاسخ های مناسبی را دریافت کنند. استفاده از این جلسات می تواند برای درخواست کننده بسیار مفید واقع شود و استرس و نگرانی آن ها را به طور کلی از بین ببرد.

 

سپتوپلاستی (Septoplasty) یا بازسازی تیغه یا اصلاح انحراف تیغه میانی بینی، نام عمل جراحی اصلاحی است که در آن تیغهٔ بینی در وسط بینی، در بین دو حفره بینی، قرار می‌گیرد. تیغه بینی در حالت متعادل باید در وسط بینی قرار بگیرد. وقتی که تیغه بینی از جای خود منحرف می‌شود، فضای آن طرف از حفره بینی را که به طرف آن متمایل می‌شود را اشغال می‌کند و جلوی عبور هوا را می‌گیرد. در این حالت اغلب حفره مجاور نیز گشاد می‌شود.

مراحل جراحی

چون انحراف موجود در بینی به خاطر قسمت اضافه‌ای از غضروف است، در این جراحی مقداری از غضروف اضافی باید بریده شود. تحت بیهوشی عمومی، جراح از سوراخ‌های بینی برشی در روی تیغه بینی ایجاد می‌کند تا به غضروف و به قسمتهای اضافی غضروفی برسد. معمولاً یک تکه L شکل غضروفی در قسمتهای پشتی و جلویی نگه داشته می‌شود تا خود بینی روی آن تکیه کند. بعد از اینکه قسمتهای اضافه استخوان و غضروف بیرون درآورده شد، سپتوم یا تیغه بینی با تیوب‌ها، تیغه‌ها، و بخیه سر جایش محکم می‌شود.

مراحل بعد جراحی

بعد از جراحی بینی ممکن است تا حد قابل توجهی ورم کند و کبود شود. داخل بینی گاهی پانسمان می‌شود و گاهی نمی‌شود. معمولاً یک تکه گاز پانسمان پائین بینی چسبانده می‌شود تا خون را جذب کند. همچنین درون بینی را نیز با گاز پانسمان فشرده شده تا چند روز پر نگه می‌دارند که به آن تامپون نیز می‌گویند. برای جلوگیری از بروز عفونت یک دوره کامل آنتی‌بیوتیک به عنوان مثال سفالکسین برای بیمار تجویز می‌شود. دکتر علی شهابیعضو انجمن راینولوژی ایران معتقد است تامپون دو روز بیشتر نباید داخل بینی بماند زیرا باعث اختلال تنفسی میشود.همینطور تا ۳ماه ورزشهای سخت و خوابیدن به پهلو ممنوع میباشد.

منبع:ویکی پدیا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکسترومتورفان x بخوانید...