نی نی سایت قدیمی

نی نی سایت قدیمی

نی نی سایت قدیمی


خرافات قدیمی

اگر دوست دارین با خرافات قدیمی از جمله خرافات موجود در هند آشنا بشین هلث کده در این باره مطالبی داره. با ما همراه بشین.

خرافات در هند

هیچ کشوری در جهان مثل کشور هند نیست و هیچ مردمی به اندازه مردم هند خرافاتی نیستند! مساله خرافات در هند به اندازه ای جدی است که در این کشور، علم و خرافات به موازات هم پیش می روند و مردم به هر دو آن ها به یک اندازه باور دارند! منظورمان این است که با اینکه هند از نظر علم پیشرفت های قابل توجهی داشته است و حتی دانشمندانش توانسته اند که موشک های قدرتمندی را به فضا بفرستند، اما با این حال مردمش کاملا خرافاتی هستند و هنوز که هنوزه با دیدن گربه مشکی رنگ اخم می کنند! با ما در زیما سفر همراه باشید تا شما را بیشتر با خرافات مردم هند در تور هند آشنا کنیم تا دید جالب تر و البته کامل تری به مردم هند پیدا کنید.

خرافات در هند

خرافات در هند

جارو نکردن بعد از غروب آفتاب

مردم هند به شکل عجیبی به این خرافات پایبندند که جارو کردن بعد از غروب آفتاب، بدشانسی می آورد! آن ها هیچ دلیل عقلانی هم برای این باورشان ندارند، اما به هر حال به این خرافات اعتقاد دارند! شاید دلیل داشتن چنین خرافاتی این باشد که آن ها در قدیم الایام می ترسیده اند که در تاریکی، وسیله با ارزشی را جارو کنند و بدون اینکه آن را ببینند، آن را دور بیندازند و به همین خاطر هم این ترس با آن ها مانده است و با اینکه دیگر خانه هایشان در زمان شب تاریک نیست، باز هم از جارو کردن بعد از غروب آفتاب واهمه دارند!

 

پیشنهاد شده از سراسر وب

بیشتر بخوان بیشتر بدان  فیشیال چیست

 

کوتاه نکردن ناخن ها بعد ازغروب آفتاب

 

مردم هند کوتاه کردن ناخن هایشان بعد از غروب آفتاب را عامل اصلی بدیمنی می دانند. احتمالا این خرافات مردم هند هم به زمان گذشته برگردد و به خاطر این شکل گرفته باشد که در گذشته، مردم هند می ترسیده اند که در تاریکی، با ناخنگیر انگشتشان را زخم کنند!

 

نخوردن گوشت در یک سری از روزهای خاص

 

خیلی از توریستان از جمله بعضی از توریستان ایرانی فکر می کنند که مردم هند همگی گیاهخوار هستند و اصلا گوشت نمی خورند. اگر شما هم تا به حال همین باور را در مورد مردم هند داشته اید، باید به شما بگوییم که این باور کاملا اشتباه است. در واقع در هند هم مردمان زیادی زندگی می کنند که گیاهخوار نیستند. اما همان ها هم معمولا در روزهای سه شنبه و شنبه گوشت نمی خورند و دلایل مختلفی هم برای این کارشان دارند. جالب است که بدانید خیلی از مردم هند خودشان را از خوردن گوشت در این دو روز معاف کرده اند تا به اصطلاح شکمشان در این دو روز استراحت کند و پاکیزه شود!

خوردن کشک قبل از بیرون رفتن از خانه

 

یکی از جالب ترین خرافات مردم هند این است که اعتقاد دارند باید قبل از بیرون رفتن از خانه، یک قاشق کشک بخورند! مردم هند فکر می کنند که اگر قبل از بیرون رفتن از خانه کشک بخورند، روزشان به خوبی پیش می رود. احتمالا سرمنشا این خرافات هم این باشد که آب و هوای هند گرم است و خوردن کشک باعث می شود که انرژی مضاعفی برای گذراندن روزشان داشته باشند.

بدیمن بودن ماه گرفتگی برای زنان باردار

 

زنان باردار هندی در زمان ماه گرفتگی ثانیه ها و دقایق بدی را سپری می کنند! چراکه آن ها اجازه ندارند در زمان ماه گرفتگی از خانه خارج شوند و حتی اجازه ندارند که به دست یا پایشان دست بزنند! آن ها فکر می کنند که اگر این موارد را رعایت نکنند، بچه شان دارای یک لک ماه گرفتگی می شود. البته متاسفانه باید بگوییم که این خرافات در کشور ما ایران هم وجود دارد و خیلی از ما ایرانیان هم به این خرافات عجیب و غریب اعتقاد داریم!

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تست هوش وکسلر

 

خارش کف دست چپ

 

وقتی که مردم هند نیاز به پول برای سفر یا خرید یک ماشین جدید دارند، تنها کاری که باید انجام دهند، این است که چشمانشان را ببندند و تمام تلاششان را به کار بگیرند و تمرکز کنند تا کف دست چپشان شروع به خارش کند! دلیلش هم این است که آن ها فکر می کنند اگر کف دست چپشان بخارد، پول به سمتشان روانه می شود و یک پول هنگفت گیرشان می آید!

 

اضافه کردن یک سکه یک روپیه ای به مبلغ کادو

 

وقتی که مردم هند می خواهند مبلغی پول را به عنوان هدیه به یکی از دوستان و آشنایانشان بدهند، موظفند که یک سکه یک روپیه ای داخل پاکت کادویشان بیندازند! در واقع اگر یادشان برود و این کار را انجام ندهند، اخم های صاحب مهمانی در هم می رود و این طور برداشت می شود که فرد هدیه دهنده می خواسته که بدبختی به زندگی صاحب مهمانی روانه شود! شاید بتوان گفت که این مورد یکی از عجیب ترین خرافاتی است که مردم هند به آن باور دارند.

آویزان کردن لیمو و فلفل به درب خانه

 

مردم هند معتقدند که تا وقتی که یک رشته از 7 فلفل و یک لیمو را خارج از خانه شان آویزان کنند، شیطان به آن ها نزدیک نمی شود! بر اساس یک افسانه هندویی، آلاکشمی که الهه بدبختی است، عاشق غذاهای ترش و تند است! به خاطر همین هم هست که مردم هند فکر می کنند که اگر کنار درب خانه شان لیمو و فلفل قرار دهند، این الهه از آن ها راضی می شود و کاری به کار آن ها ندارد!

 

استفاده از سنگ های قیمتی به عنوان عوامل خوش شانسی

 

طالع بینی در هند بسیار مرسوم است و معمولا مردم هند به گفته های طالع بین هایشان اعتقاد ویژه ای دارند. این طالع بین ها معمولا به هندی ها توصیه می کنند تا از یک سری از سنگ های قیمتی خاص استفاده کنند تا اقبال بلندتری داشته باشند! به همین خاطر هم هست که معمولا کسانی که ثروت قابل توجهی در هند دارند، از این سنگ های قیمتی استفاده می کنند تا به این اطمینان برسند که هیچ اتفاق بدی در زندگی در انتظارشان نیست!

بیشتر بخوان بیشتر بدان  شکر قهوه ای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جراحی اسلیو معده x بخوانید...