نی نی سایت قد شوهر

نی نی سایت قد شوهر

نی نی سایت قد شوهر


قد شوهر

ختلاف قد در ازدواج جزو معیار های ظاهری به حساب می ‌آید . حالا این سوال برای بسیاری از افراد پیش می ‌آید که آیا اختلاف قد فاکتوری مهم در انتخاب همسر می باشد یا خیر ؟ در اینجا باید گفت که نمی توان جواب عمده و واحد به این قبیل سوالات داد ، چرا که این معیار کاملا به سلیقه طرفین بستگی دارد. در این مقاله هلث کده به بررسی قد شوهر و تاثیر آن در ازدواج می پردازد.

اختلاف قد در ازدواج :

تمامی دختران و پسران مجرد قبل از ازدواج معیارها و ملاک هایی برای انتخاب همسر دارند . این معیارها می‌ تواند در رابطه با ویژگی‌ های ظاهری ، سن ، اخلاق ، خانواده ، مذهب ، اعتقادات و … باشد .

بیشتر افراد بر این باورند که قد مرد می بایست یک سر و گردن از زن بلندتر باشد و هم قد بودن زن و مرد یا بلند بودن زن از مرد برایشان جا نیوفتاده است .

اختلاف قد در ازدواج

اگر در شرف ازدواج هستید معیار هایی بسیار مهم تر از اختلاف قد در ازدواج وجود دارد . با کمک مشاوره قبل از ازدواج به شناخت کامل همسر و .. بپردازید تا ازدواج موفق و خوبی داشته باشید.

عده ای دیگر نیز بر این باورند که هم قد بودن زن و مرد نه تنها موردی ندارد بلکه امری درست است . اینگونه افراد همسو با ضرب المثل کبوتر با کبوتر ، باز با باز ، معتعد هستند که زوجین باید با یک دیگر هم قد باشند .

اما باید بدانید که ویژگی های ظاهری از جمله اختلاف قد زن و شوهر فاکتوری است که از جانب جامعه مورد انتقاد قرار می گیرد . به عنوان مثال : افراد جامعه کشور ایران بر این باورند که قد مرد از زن خود بلند تر باشد و بلند بودن زن از مرد برایشان جا نیافتاده است .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  طرفداری شوهر نی نی سایت

 

آیا اختلاف قد معیار درستی برای ازدواج است ؟

و به طور کلی برخی از افراد اختلاف قد را معیاری مهم و اساسی برای انتخاب همسر خود می‌دانند و حتی برخی دیگر این فاکتور را جزو معیارهای اساسی انتخاب همسر نمی‌داند و فاکتورهایی همچون اخلاق برای شان حائز اهمیت می باشد .

تاثیر قد در ازدواج :

اختلاف قد هر چند برای طرفین اهمیت نداشته باشد و از فاکتورهای اصلی انتخاب همسر نباشد ، اما همچون سایر معیارها و ملاک ‌های انتخاب همسر تأثیرات زیادی بر زندگی زوجین دارد . به طور کلی می‌ توان گفت افراد قد بلند سریع تر می توانند ازدواج کنند و افراد کوتاه قد زمان بیشتری برای ازدواج نیاز دارد و عموماً دیرتر ازدواج می ‌کنند . در نتیجه تاثیر قد در ازدواج در کشور ما بسیار زیاد است.

تاثیر قد کوتاه مرد در ازدواج

محققان با بررسی هزاران زوج در زمینه تاثیر قد کوتاه مردان در ازدواج و زندگی مشترک مردان ، به این نتیجه دست یافته اند که ازدواج هایی که مرد از زن کوتاه‌ تر است ، نسبت به سایرین موفقیت آمیزتر بوده است و کم تر به طلاق منجر شده است . در این گونه ازدواج‌ ها زن معیارهای دیگری همچون اخلاق مرد را مد نظر داشته و معیار اختلاف قد را نادیده گرفته است و یا از اهمیت چندانی برخوردار نبوده است .

مردان کوتاه قد در زندگی خود بسیار تلاش می ‌کنند تا با درآمد خوب ، خوش اخلاقی و رفتار مناسب با همسر خود این کوتاهی قد را به گونه ای جبران کنند . این گونه مردان تمایل دارند با زنانی ازدواج کنند که درآمد کمتر ، سطح تحصیلات پایین تر و … داشته باشند تا به گونه کوچیکی اندام خود را جبران کنند .

در نهایت می‌ توان ازدواجی که مرد از زن خود کوتاه تر است را زندگی پایدارتری نسبت به سایرین دانست .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت قد بلند

 

 

تاثیر قد بلند مرد در ازدواج

مردان قد بلند تمایل دارند با زنی ازدواج کنند که قد کوتاه تری نسبت به خود داشته باشند و علاقه ندارند که با زنی ازدواج کنند که هم قد آن ها و یا بلند تر از آن ها باشد . این گونه مردان سعی می ‌کنند جذابیت ظاهری خود را تقویت کنند و بیشتر تمایل دارند با زنانی ازدواج کنند که سطح اجتماعی یا تحصیلات و یا درآمد بهتری داشته باشند .

بهترین اختلاف قد برای ازدواج

از آنجایی که اختلاف قد و قد طرف مقابل امری کاملاً سلیقه ‌ای است ، اما طبق تحقیقات بهترین اختلاف قد برای ازدواج میتواند متفاوت باشد که در ادامه به آن پرداخته ایم .

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

قد ایده آل از دید زنان :

درصد بسیار بالایی از زنان اختلاف قد را ملاک و معیاری بسیار مهم در ازدواج می دانند و تمایل دارند که همسرشان حدود ۱۵ سانتی متر از خودشان بلند تر باشند . اینگونه زنان حدود قدی ۱۸۰ را برای مردان ایده آل و نرمال می دانند .

برخی از زنان اختلاف قدی حدود ۲۰ سانتی ‌متر را ایده آل می دانند .

همچنین درصد کمی از زنان ( حدود ۱۰٪ ) ، دوست دارند با فردی ازدواج کنند که هم قد خود باشد .

قد ایده آل از دید مردها :

به طور کلی مردها دوست دارند قد همسرشان کوتاه تر از خودشان باشند . مردان معمولا حدود قدی ۱۶۰ تا ۱۷۰ را برای زنان ایده آل می دانند .

ویژگی افراد قد بلند و قد کوتاه

محققان پس از تحقیقات فراوان به ویژگی ‌های یکسان از افراد کوتاه قد و بلند قد رسیده اند ، که در قسمت به شرح برخی از این ویژگی می پردازیم :

افراد کوتاه قد برای جبران قد خود معمولا تلاش بسیاری می کنند تا اخلاق خوبی داشته باشند در نتیجه این افراد خوش اخلاق تر و خوش برخورد تر از افراد بلند قد هستند .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ذخیره تخمدان در نی نی سایت

افراد بلند قد معمولا اعتماد به نفس بالاتری دارند ، در نتیجه موقعیت های اجتماعی و شغلی بهتری دارند . در نتیجه افراد قد بلند معمول درآمد بالاتری دارند .

افراد کوتاه قد معمولا صبورتر از افراد قد بلند هستند و دیرتر عصبانی می شوند .

افراد بلند قد مسیر تنفسی و ریه های بزرگ تری نسبت به افراد کوتاه قد دارند . همین امر باعث می شود تا صدایی جذاب و تاثیرگذارتری نسبت به افراد کوتاه قد داشته باشند .

احتمال ابتلا به بیماری های روانی در افراد قد کوتاه به علت حسادت به افراد قد بلند و دلایل دیگر ، بیشتر است .

توسط دکتر شقایق درویشی|دسته‌ها: روانشناسی زوج|بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عرق بوقناق اصل x بخوانید...