نی نی سایت قرص زینک پلاس سوپرابیون

نی نی سایت قرص زینک پلاس سوپرابیون

نی نی سایت قرص زینک پلاس سوپرابیون


 قرص زینک پلاس سوپرابیون

یکی از مکمل های ویتامینی موثر دذ سلامت بدن زینک پلاس سوپرابیون بوده در این بخش از سلامت هلث کده به بررسی فواید آن میپردازیم.

مکمل های ویتامینی

مکمل‌های ویتامینی مکمل‌هایی می‌باشند که حاوی ویتامین یا ویتامینها (نظیر انواع مولتی ویتامین‌ها) گاهی به صورت تکی، ترکیبی با سایر ویتامینها یا مواد معدنی مختلف (نظیر انواع مولتی ویتامین مینرال‌ها) و همچنین گاه همراه با مواد تشکیل دهندهٔ دیگر هستند. آنزیمها مواد شیمیایی ضروری هستند که در واکنشهای شیمیایی که در بدن روی می‌دهند نقش عوامل تسریع‌کننده (کاتالیزور) را ایفا می‌نمایند. به همراه آنزیمها موادی هستند که آن‌ها را فعال می‌کنند، این مواد کوآنزیم نام دارند. ویتامینها نیز مانند کوآنزیم‌ها با آنزیمها همکاری دارند و به این وسیله این امکان را به وجود می‌آورند تا تمام فعالیت‌هایی که در درون بدن روی می‌دهد، آنگونه که باید انجام شوند.

انواع

ویتامینها به دو نوع محلول در آب و محلول در چربی طبقه‌بندی می‌شوند. ویتامینهای محلول در چربی، برای مدت زمان بیشتری در بافتهای چربی بدن و کبد ذخیره می‌شوند، حال آنکه ذخایر ویتامینهای محلول در آب به ماندگاری ذخایر ویتامینهای محلول در چربی نمی‌باشد. تحقیقات علمی ثابت نموده‌است که زیاده روی در مصرف یک ویتامین یا ماده معدنی مجزا، عوارضی نظیر کمبود همان ماده ریز مغذی را پدیدمی‌آورد. این مسئله به علت پدیده‌ای به نام همیاری (سینرژی) بروز می‌نماید. همیاری یا سینرژی پدیده‌ای است که به موجب آن دو یا چند ویتامین با هم ترکیب می‌شوند تا عملکرد قویتری داشته باشند. شایان ذکر است که برخی از مواد نیز به نحوی با هم در تضاد هستند، به عنوان مثال مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها جذب ویتامین C را کاهش می‌دهد.

سؤالی که ذهن اکثر افراد، خصوصاً ورزشکاران جوان را مشغول می‌کند اینست که ویتامینها و مواد معدنی را می‌توان تنها به وسیله قرص مولتی ویتامین یا همان فراورده‌های صناعی به بدن رساند؟ در پاسخ باید گفت که بهتر است فرد تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را از غذاهای تازه، سالم و بهداشتی تأمین نماید. انجام این کار اگرچه مشکل است اما غیرممکن نیست. مکملهای ویتامینی را می‌توان به دو گروه مصنوعی و طبیعی تقسیم نمود

مکملهای ویتامینی مصنوعی

مکملهای ویتامینی مصنوعی در آزمایشگاه‌ها و از ترکیبات شیمیایی خالص شده‌ای تولید می‌شوند که از ویتامینهای موجود در طبیعت الگو برداری شده‌اند. مکملهای ویتامینی طبیعی نیز از مواد غذایی بدست می‌آیند. با اینکه از نظر شیمیای بین ویتامین موجود در غذا و آنچه در آزمایشگاه تولید می‌شود تفاوت عمده‌ای به چشم نمی‌خورد، لیکن مکملهای ویتامینی مصنوعی تنها مواد شیمیایی خالص شده هستند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  حجم دادن لب نی نی سایت

مکملهای ویتامینی طبیعی

مکملهای ویتامینی طبیعی ترکیباتی هستند که دارای مواد غذایی دیگری نیز می‌باشند، موادی که ممکنست خواص و نحوهٔ عمل آن‌ها هنوز به درستی مشخص نشده باشند. تحقیقات مستند و مستدل علمی نشان داده‌است که ویتامینهای ترکیب شده با سایر مواد مغذی نظیر پروتئین همانند حالتی که در غذاهای سالم وطبیعی دیده می‌شود، بهتر از ویتامینهای خالص و صناعی، جذب شده، مورد بهره‌برداری قرار گرفته و در بافتهای بدن باقی می‌ماند. پروفسور آبرام هوفر یکی از بنیان گذاران طب ارتومولکولی چنین می‌گوید:

«اجزای تشکیل دهنده مواد غذایی در طبیعت به صورت آزاد یافت نمی‌شود. طبیعت پروتئین خالص، چربی خالص یا کربوهیدرات خالص نمی‌سازد. مولکولهای این مواد با ساختار سه بعدی کاملاً پیچیده‌ای، که تاکنون شرح کاملی دربارهٔ آن‌ها ارائه نشده‌است، باهم مخلوط شده‌اند. این مخلوطها نیز نظیر ویتامینها و مواد معدنی، برای حفظ سلامتی بسیار ضروری می‌باشند، تمام خاصیت حیاتی این مواد، در مخلوط بودن آن‌ها است.»

با استفاده از فرم طبیعی ویتامینها و مواد معدنی یا مکملهایی که حاوی این فرم طبیعی هستند، از پیوند پروتئینی موجود در آن‌ها نیز می‌توان بهره‌مند شد.

فرمهای قابل دسترس

مکملهای ویتامینی موجود در داروخانه‌ها به شکل قرص، کپسول، کپسولهای ژلاتینی، پودر، قرصهای زیر زبانی و مکیدنی یا به شکل مایع نوشیدنی یا تزریقی در دسترس هستند. همچنین این مکملها هم به صورت مجزا و هم به صورت ترکیب با مواد مغذی دیگر عرضه می‌گردند (مانند جِوِرال پروتئین).

میزان مصرف

به هرصورت میزان مصرف مکملهای ویتامینی باید بر اساس نیاز واقعی باشد، ممکن است یک مکمل این نیاز را برآورده نسازد، در این صورت می‌توان از یک مکمل دیگر نیز استفاده کرد. برای استفاده از چند مکمل باید میزان برآورده سازی نیازهای بدن توسط آن‌ها را با هم سنجید. چون نور خورشید اثر اغلب این مکملها را کاهش می‌دهد، لذا برای اطمینان از محافظت دقیق از مکملهای ویتامینی بهتر است آن‌ها را دور از نور نگهداری نمود. مکملهای ویتامینی را باید در محل خشک و خنک نگهداری کرد.

مکملهای ویتامینی هنگامی که به همراه غذا مصرف شوند بهتر عمل می‌نمایند. بهتر است مکملهای ویتامین محلول در چربی (ویتامین A, D، E, K) را پیش از غذا و مکملهای ویتامینی محلول در آب را پس از صرف غذا مصرف نمود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت رژیم لاغری سریع

منبع:ویکی پدیا

نقد و بررسی قرص زینک پلاس سوپرابیون

قرص زینک پلاس سوپرابیون در تسریع رشد سلولی و سنتز پروتئین‌های بدن نقش داشته و موجب تقویت سیستم ایمنی، حفظ سلامت پوست، مو و ناخن و بهبود رشد ذهنی و جسمی می‌شود. اگر به دنبال یک مکمل مناسب برای جلوگیری از ریزش مو هستید به دنبال عنصر زینک در ترکیبات آن باشید. البته علاوه بر داشتن زینک، به مقدار کافی از دیگر مواد معدنی و ویتامین‌های ویژه مو مانند بیوتین، اسید پانتوتنیک و ویتامین B12 را نیز بهره‌مند باشد.

پیشنهاد شده از سراسر وب

روی (زینک)

از خواص قرص زینک پلاس همین بس که یک ماده معدنی حیاتی برای سلامت پوست، مو و ناخن‌ها است. روی یکی از عناصری است که بعد از آهن فراوان‌ترین عنصر در بدن به شمار می‌رود. این عنصر در فعالیت بیش از ۱۰۰ آنزیم مختلف بخصوص آنزیم‌هایی که در سوخت و ساز پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها درگیر هستند دخالت دارد. میزان مناسب روی در عملکرد سیستم ایمنی، ترمیم زخم‌ها، تقویت قوه بویایی، بینایی، چشایی، تقسیم طبیعی سلول‌ها، رشد و تکامل در طول بارداری، کودکی و بلوغ نقش دارد. به‌طور کلی رشد تا قبل از اتمام سنین رشد به این ماده معدنی وابستگی زیادی دارد. روی به‌عنوان یکی از مهمترین مواد معدنی در سلامت پوست، فرم گرفتن و استحکام ناخن‌ها و تقویت ساختار مو نیز شناخته شده است. بررسی‌های بالینی نشان داده کسانی که مبتلا به جوش‌های صورت (آکنه) هستند، دارای سطح پایینی از روی در خون بوده‌اند و مصرف روزانه ۱۰ میلی‌گرم روی می‌تواند باعث بهبود آکنه آنها شود.

روی (زینک)

روی (زینک)

کمبود روی

کمبود روی در اثر دریافت ناکافی، اختلال در جذب، افزایش دفع و یا افزایش نیاز به روی و عدم تکاپوی دریافت به وجود می‌آید. بدخوابی یا بی خوابی، ترس از نور، اختلالات عصبی، اختلال در رشد، نازک شدن موی سر، کم پشتی و ریزش مو، بهبود و ترمیم کند زخم‌ها از علائم کمبود روی به شمار می‌روند. کسانی که مبتلا به نورودرماتیت و پسوریازیس هستند، اغلب مبتلا به کمبود این ماده هستند. کسانی که مبتلا به زخم‌های پوستی‌اند، جهت ترمیم و بازسازی سریع‌تر، نیاز به مقدار روی بیشتری دارند. همچنین افراد مبتلا به آلرژی و التهابات پوستی نیز اغلب دچار کمبود سطح روی در خون هستند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  روغن بنفشه پایه زیتون

ویتامین‌های گروه Vitamin B complex

ویتامین‌های گروه B یکی از مهمترین گروه ویتامین‌های موثر در سلامت پوست، مو و ناخن به شمار می‌روند. همچنین ویتامین‌های گروه B در سلامت سیستم عصبی و روانی، جلوگیری از اختلالات حواس و افسردگی تاثیر به سزایی دارند. پانتوتنیک اسید در جلوگیری از بروز آکنه و تسریع روند درمان جوش‌های پوست نقش دارد.

کمبود ویتامین‌های گروه B

کمبود این ویتامین‌ها در انسان باعث بروز مشکلاتی از قبیل نارسایی قلبی، ضعف عضلانی، عقب ماندگی رشد، پوسته و ترک در لب‌ها، اضطراب، بی خوابی، اختلال در عملکرد سیستم ایمنی، اختلالات عصبی و روانی، طاسی، نرمی ناخن و ریزش مو می‌شود. کمبود بیوتین یا ویتامین B7 آن باعث ریزش مو، اگزمای پوستی و گزگز پوست و شکنندگی ناخن خواهد شد.


ویژگی های قرص زینک پلاس سوپرابیون

  • بهبود در رشد ذهنی و جسمی در سنین رشد
  • حفظ سلامت پوست، مو و ناخن
  • تقویت و جلوگیری از ریزش مو
  • فرم گرفتن و سفتی ناخن‌ها
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • افزایش قد در سنین رشد
  • کمک به ترمیم زخم‌ها

مقدار مصرف قرص زینک پلاس سوپرابیون

روزانه 1 عدد همراه غذا و يا طبق دستور پزشک مصرف شود.

مقدار مصرف قرص زینک پلاس سوپرابیون

مقدار مصرف قرص زینک پلاس سوپرابیون


لطفا دقت کنید

مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز خود افزایش ندهید.

این محصول مکمل غذایی بوده و برای تشخیص، پیشگیری یا درمان نیست.

در دمای زیر 30 درجه سانتیگراد، دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

موارد منع مصرف

در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.


جدول ترکیبات قرص زینک پلاس سوپرابیون

ترکیبات مقدار در هر قرص درصد نیاز مصرف روزانه
روی 10mg %100
ویتامین B1 1.3mg %118
ویتامین B2 1.5mg %130
ویتامین B12 3mcg %160
بیوتیتن (ویتامین B7) 50mcg %160
فولیک اسید (ویتامین B9) 200mcg %100
نیکوتینامید 9mg %75
پانتوتنیک اسید (ویتامین B5) 6mg %120
ویتامین B6 1.5mg %115

*نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

**درصد مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

g = گرم  /  mg = میلی گرم  /  µg یا mcg = میکروگرم  /  IU = واحد بین المللی


 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت عوارض لیفت ابرو x بخوانید...