نی نی سایت لیزر جای جوش درشیراز

نی نی سایت لیزر جای جوش درشیراز

نی نی سایت لیزر جای جوش درشیراز


لیزر جای جوش در شیراز

یکی از روش های درمان جای جوش درمان با لیزر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد لیزر جای جوش در شیراز  با این بخش از هلث کده همراه شوید.

جوش یا آکنه

جوش با آکنه معمول (به انگلیسی: Acne vulgaris) یا رُخ‌جوش یا جوش غرورجوانی، که مردم آن را با عنوان جوش‌های ناشی از غرور جوانی می‌شناسند یکی از شایع‌ترین بیماری‌های پوستی و شایع‌ترین علت مراجعه بیماران به پزشکان پوست و مو است.

آکنه زمانی رخ می‌دهد که چربی تولید شده توسط غدد چربی پوست و سلول‌های پوست باعث انسداد و انباشته شدن در فولیکول مو می‌شوند.

موارد بروزی رایج در آکنه، شامل جوش سرسیاه، چرک‌دانه، پوست چرب، و جای زخم احتمالی می‌باشد.

آکنه می‌تواند به‌وسیله غدد چربی نسبتاً زیادی، پوست صورت، بالای قفسه سینه و قسمت پشتی بدن را تحت تاثیر قرار دهد.

برای لیزر موهای زاید به این مقاله مراجعه کنید.

آکنه معمولاً هم‌زمان با بلوغ شروع می‌شود. در تقسیم‌بندی بیماری‌های پوستی، آکنه جزو یکی از بیماری‌های زائده‌های پوست یعنی مو است. ریشه مو در فضای کانال‌مانندی به اسم فولیکولِ مو قرار گرفته و رشد می‌کند. از طرف دیگر، غدد چربی به عنوان یکی دیگر از زوائد پوستی، ترشحات خود را داخل فولیکول مو تخلیه می‌کنند که به سمت بالا حرکت کرده و روی سطح پوست پخش می‌شوند.

سطحی‌ترین لایهٔ پوست، لایه شاخی نام دارد و سلول‌های پوستی که از لایهٔ سازنده منشأ می‌گیرند، به آهستگی به سمت بالا حرکت کرده و در نهایت از بین رفته، لایه شاخی را به وجود می‌آورند. این روند را روند شاخی شدن می‌گویند.

منبع:ویکی پدیا

 

در جدول زیر بهترین دکتر درمان جای جوش در شیراز به همراه آدرس و شماره تماس قرار گرفته است.

از بین بردن جای جوش در شیراز

ردیفنام پزشک متخصص پوستنشانی بهترین پزشکان متخصص پوست و مو در شیرازشماره تماس
1دکتر غلامرضا محمودی
دکتر معصومه مقصودی
پزشک متخصص پوست و مو
شیراز، معالی آباد، بین خلبانان و دوستان، مجتمع تجاری اهورا،
طبقه 4، واحد 44 و 45
07136341677
07136341678
07136341679
2دکتر مرضیه فرقانی
پوست، مو، جراحی
شیراز، فرهنگ شهر، روبروی دادگستری، نرسیده به خیابان شهید کسائی،
ساختمان دردانه 1، طبقه سوم، واحد 38
07136327042
07136327044
09033652292
3دکتر برومند رباطی
پزشک عمومی
شیراز، تقاطع ستارخان و مطهری، نبش کوچه 17، مجتمع پزشکان خضرا 2،
بلوک B، طبقه چهارم، واحد 48
07136493047
4دکتر الهام عباسی
پزشک عمومی
شیراز، بلوار بعثت، قبل از فلکه سنگی، نبش کوچه 16،
مجتمع مریم، طبقه 2، واحد 2
07136476157
09351984476
5دکتر افسون عالی پور
متخصص درد، مراقبتهای ویژه و بیهوشی
بلاک پوست و عصب
شیراز، بلوار بعثت، نبش کوچه 16، مجتمع مریم، طبقه چهارم، واحد 807136476173
6کلینیک زیبایی دکتر محمد علی جلائی
پزشک عمومی
شیراز، فرهنگ شهر، کوچه 29، ساختمان پزشکان(مسیحا)،
طبقه فوقانی بانک ایران زمین، طبقه اول، واحد 1
09173099441
09179171921
7دکتر احمدرضا زایجانی
پزشک عمومی
شیراز، قصردشت، روبروی مخابرات ولیعصر، ساختمان ژنوم،
طبقه دوم، واحد 4
07136290328
09377936449
8دکتر زهرا گردشی
پزشک عمومی
شیراز، ستارخان، بعد از چهارراه عفیف آباد، سمت راست،
ساختمان فلورانس (رایمون سابق)، طبقه 3، واحد 4
09175557737
07136289079

جای جوش چیست ؟

جای جوش اثری است که بعد از آسیب پوستی یا آکنه بر روی پوست باقی می‌ماند. وقتی فولیکول‌ مو یا منافذ پوست با چربی‌های اضافی، سلول‌های مرده یا حتی عوامل خارجی مانند باکتری‌ها پُر می‌شوند، جوش‌ ایجاد می‌شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درزگیر پنجره

از مطالب زیر هم دیدن کنید

انواع روشهای از بین بردن جای جوش در شیراز

در حال حاضر روش‌های درمانی مؤثر و متفاوتی برای از بین بردن جای جوش وجود دارد که می‌توان از یک یا چند روش به‌صورت ترکیبی استفاده کرد:

انواع روشهای از بین بردن جای جوش

انواع روشهای از بین بردن جای جوش

از بین بردن جای جوش با میکرودرم ابریژن

در این روش توسط دستگاه سعی دربرداشتن لایه‌های سطحی پوست می‌شود. جای جوش‌های عمیق‌تر نیاز به لایه داری بیشتر داند. این عمل هر 2 یا 3 هفته یک‌بار تکرار می‌شود و خیلی مناسب جوش‌های عمیق نیست. این روش هم می‌تواند جوش‌های فعال و هم جای جوش‌های سطحی را برطرف کند و پوستی صاف و روشن برای شخص به ارمغان بیاورد. درمان با میکرودرم ابریژن تقریباً بی عارضه و بدون دروه بهبودی طولانی‌مدت است.

از بین بردن جای جوش با IPL در شیراز

این روش بهترین روش برای رفع جای جوش است که هنوز قرمز می‌باشند و تورفتگی های مختصر دارند. این روش لیزر نیست و اصطلاحاً به‌عنوان لیزر شناخته می‌شود. در این روش پوست تحریک می‌شود و با کلاژن سازی پوست، اسکارها و جای جوش‌ها سطحی‌تر می‌شوند و با تکرار این روش سطح پوست به‌تدریج صاف می‌شود. این روش همچنین برای جوش‌های فعال و ملتهب نیز می‌تواند مؤثرباشد. این روش از بین بردن جای جوش نیز تقریباً بی عارضه است.

برای صابون جوش به این مقاله مراجعه کنید.

از بین بردن جای جوش با لیزر CO2 در شیراز

برای انجام این عمل ابتدا جوش‌های فعال فرد درمان می‌شود تا هیچ‌گونه التهابی روی صورت شخص نباشد. این روش نیاز به مراجعه به متخصص دارد. در این روش با بی‌حسی موضعی صورت،با لیزر اقدام به محو جای جوش‌ها می‌شود. بعد از 10 روز پانسمان پوستی صاف‌تر و صورتی‌رنگ ایجادمی‌شود که طی 1-3 ماه قرمزی آن از بین رفته و پوست یکدست می‌شود. در دوره بهبودی باید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کرد. طی یک جلسه حدود 60 تا 80 درصد بهبودی مشاهده می‌شود که البته این نتیجه در اسکارهای سطحی بهتر به دست می‌آید. برای بهبود کامل شخص می‌تواند 6 ماه بعد دوباره مراجعه کندیا از روش‌های دیگر برای بهبودی اسکارهای خود اقدام کند. از عوارض این روش ایجاد تیرگی در نقاط لیزر است که غالباً به دلیل مراقبت نشدن از پوست در برابرآفتاب پس از عمل رخ می‌دهد. البته لیزرهای فرکشنال CO2 این عوارض را تا حد زیادی کاهش داده است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ژله انار

از بین بردن جای جوش با لیزر فرکشنال CO2

این دستگاه به دلیل شرایط به نسبت راحت‌تری که برای شخص پس از عمل به ارمغان می‌آورد، طرفداران زیادی پیداکرده است. این روش بدون نیاز به بی‌حسی موضعی و بدون زخم و ترشحات پس از عمل و درنتیجه بدون نیاز به پانسمان است. قرمزی حاصل از عمل پس از 5 یا 6 روز از بین میرود. این روش برای تأثیر بالاتر نیاز به تکرار ماهانه بین 3 تا 6 جلسه دارد. این روش بیشتر مناسب افراد با اسکارهای کم‌عمق است.

از بین بردن جای جوش با لیزر

از بین بردن جای جوش با لیزر

از بین بردن جای جوش با ساب سیژن در شیراز

در این روش پس از بی‌حس کردن پوست، چسبندگی پوست را از بافت‌های زیرین از بین برده و به فضای خالی به وجود آمده اجازه پر شدن طبیعی توسط کلاژن تولیدشده به‌مرورزمان را می‌دهد.درنتیجه عمق اسکارها کم می‌شود و به‌مرورزمان پوست صاف‌تر می‌شود. در صورت نیاز این روش قابلتکرار و یا ترکیب با روش‌های پیشین است.

از بین بردن جای جوش با تزریق چربی

در این روش برای اسکارهای عمیق‌تر می‌توان با چربی‌ای که از خود فرد گرفته می‌شود فضای خالی به وجود آمده را پر کرد و ظاهر اسکار را صاف نمود. همچنین با ترکیب روش تزریق چربی با روش‌ها با یکدیگر می‌توان نتایج بهتری را در یک جلسه به دست آورد.

هزینه و قیمت از بین بردن جای جوش در شیراز

هزینه رفع جای جوش در شیراز همچون روش درمان آن به عوامل مختلفی مثل شدت و عمق اسکار و جای جوش یاآکنه، تعداد جلسات درمانی و وسعت ناحیه تحت درمان بستگی دارد. روش لیزر فرکشنال، به‌عنوان یکی از روشهای مؤثر با سرعت نتیجه‌گیری بالا جهت رفع جای جوش است. این روش حداکثر 3 تا 4 جلسه و به‌صورت جلسات ماهانه قابل انجام است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هدف گذاری اسمارت x بخوانید...