نی نی سایت مادر شوهر بد

نی نی سایت مادر شوهر بد

نی نی سایت مادر شوهر بد


 

مادر شوهر بد

همیشه میشه با سیاست راهکارهایی برای برخورد با افراد تاثیر گذار در زندگی پیدا کرد . اگر مادر شوهر بدی دارین در این مقاله هلث کده راهکار های مفیدی ارائه میده…

7 راهکار نجات و رهایی از دست مادر شوهر بد

شاید خیلی از عروس ها با گفتن این جمله که مادر شوهر بدی دارم، سر صحبت را با شما باز کرده باشند و یا شاید خود شما از مجموعه افرادی باشید که این احساس را تجربه کرده باشید. نارضایتی از مادر شوهر مشکل خیلی از تازه عروس ها است ولی دقت داشته باشین که ازدواج یک مقوله خانوادگی است، پس باید ارتباط شما در خانواده همسر مدیریت شود.

 • اما سوال مهم این است چه زمانی میتوانیم به کسی برچسب بد بودن را بزنیم؟
 • چه زمانی می توانیم بگویم مادر شوهر بدی داریم؟
 • راهکارهای نجات از مادر شوهر بد چیست؟
 • روش برخورد با مادر شوهر چیست
 • آیا مشاور خانواده می تواند کمک کند؟
 • در ادامه جواب این سوالات را خواهیم گرفت.

ازدواج یک مقوله خانوادگی است

زمانی که قبول میکنیم ازدواج کنیم در واقع تمام مسئولیت های یک زندگی مشترک را پذیرفته ایم. همانطور که در روزهای بیماری و سختی حاضر میشویم به همسرمان کمک کنیم و یا در بیماری و سختی های همسرمان در کنار او خواهیم ماند به معنای قبول مسئولیت زندگی و شرایط سخت و دشوار زندگی است.

اما نکته مهم در ازدواج و زندگی، ازدواج دو خانواده با یکدیگر است.

بنابراین مسئولیت و تعهد های ما به عنوان یک زوج در قبال خانواده های خود و همسرمان نیز میباشد. دوست داشتن و احترام گذاشتن به خانواده خود و همسرمان نشان از بلوغ رفتار و رشد ذهنی هر فردی است. در یک تعهد خانوادگی به هر میزان بالغانه و دوستانه تر رفتار کنیم خود احساس بهتری را تجربه خواهیم کرد.

 

درک کردن تفاوت های فردی بین نسل ها و پذیرش فرد جدید در خانواده

اگر هر فردی به عنوان عضو جدیدی از خانواده ایی پذیرفته میشود قطعاً به غیر از تجربه احساسات خوشایند و تجربه های جدید احساسات ناخوشایندی را هم تجربه خواهد کرد. به عنوان مثال میتوانیم واضحاً متوجه شویم که بین دو خواهر و برادر نیز که سالها در یک خانواده و با یک شرایط ثابت بزرگ می شوند نیز تنش هایی به وجود میاید. بنابراین با ورود فردی جدید به عنوان عضوی جدید از خانواده چگونه میتوان انتظار هیچ واکنش خاصی را نداشت.

اهمیت شناخت حریم های خصوصی و اخلاقی

یکی از مهمترین عوامل نجات از مادر شوهر بد رعایت حفظ حریم های شخصی خود و مادر شوهر است. اگر فردی به عنوان پدر و مادر یک فرزند نیز بخواهد اصول رفتاری صحیحی داشته باشد قطعاً باید برای خود و فرزندان خود نیز حریم و چهارچوب مشخصی داشته باشد و تعیین کند. بنابراین با این تعاریف افراد نسبت به میزان صمیمتشان با یکدیگر و نزدیک شدنشان به یکدیگر می دانند تا چه حدی میتوانند به فضای خصوصی وارد شوند و چه زمانی باید حریم خود را حفظ کنند. واضح بودن این اصول میتواند نشان از رشد عقلی و بلوغ شخصیتی باشد. افرادی که به یکباره بسیار به یکدیگر نزدیک میشوند و احساس صمیمیت های غیر طبیعی میکنند قطعاً در فرصت هایی دچار تنش های طولانی و سخت خواهند شد که جبران ناپذیر نیز میباشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص سرترالین

نارضایتی از مادر شوهر بد

یک نکته اساسی که در ازدواج ها همیشه به چشم میخورد نارضایتی از مادر شوهر و نارضایتی مادر شوهر از عروس است. اما سوال مهم برای هر کسی در این شرایط باید این باشد که؛

 1. چگونه میتوانم شرایط بهتری ایجاد کنم؟
 2. چگونه میتوانم از این شرایط خلاص شوم؟

در جواب سوال اول این موضوع نیاز به ارزیابی دارد. شاید مشکل از خود ما باشد. بهترین کار این است که شرایط بد را بنویسیم، مشکلات را بر روی کاغذ بیاوریم و صادقانه آن را ارزیابی کنیم. در جواب سوال دوم این نکته را باید بدانید که قطع کامل ارتباط با مادر شوهر احتمال طلاق را در کوتاه مدت و بلند مدت بسیار بالا می برد.

انتخاب روش های متفاوت

انتخاب روش های جدید و گرفتن پیغام های قدیمی از روش های قدیمی احساس امنیت بیشتری را به فرد می دهد. بنابراین ذهن انسان حاضر است راه ها و روش های قدیمی و ناسازگارانه را مدام انتخاب کند. و به دستاورد های منفی قبل دست پیدا کند تا اینکه ریسک پیدا کردن روش جدید را انتخاب کند. دلیل واضح برای انتخاب های تکراری در ذهن این است که ما جواب را می دانیم و بهتر است همان روش قبل را امتحان کنیم. بنابراین اگر کسی بیان کند هر راه و روشی را برای صلح، آرامش و دوستی انتخاب کرده ام و جواب نگرفته ام قطعاً جواب این است که تصور میکند تمام راه ها را انتخاب کرده است.

 

نکته مهم در این است که باید نسبت به هر فردی و نسبت به واکنش های آن فرد روش های جدیدی را برای سازگاری و انطباق انتخاب کنیم.

همانطور که آدلر معتقد است: یکی از وظایف مهم انسانی کنار آمدن با دیگران است.

ایجاد سازگاری در خود

شاید مادر شوهر هیچ زمانی نخواهد با شما کنار بیاید و یا احساس خوبی را با شما تجربه کند. نتیجه این موضوع چه میتواند باشد؟ جنگ مداوم، دعوا و بحث های تمام نشدنی، کینه جویی و دشنام و غیبت؟ قطعاً نه. اگر فردی از روان سالمی برخوردار باشد قطعاً باید راه ها و روش های مسالمت آمیزتری را انتخاب کند که یکی از مهمترین آنها ایجاد سازگاری خود با دیگران و مدیریت بحران است.

مثال: فرض کنید مایل به رفتن مهمانی با مادر شوهر بد خود نیستید، در رنج و عذاب به سر میبرید و نمیتوانید خود را در آن مهمانی متصور شوید. خب یک راهکار مفید آن است که: بهترین لباس خود را بپوشید و به مهمانی بروید و از شام لذت ببرید. شاید کمی سطحی و پیش پا افتاده به نظر بیاید، اما عمق رفتار شما نشان از سلامت روان، آسایش، آرامش و توانایی در سازگاری را خبر میدهد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت خانواده شوهر

اخلاق گرایی در رابطه با مادر شوهر و اطرافیان

اخلاق گرا بودن در معاشرت با دیگران مخصوصاً مادر شوهر بد خود به این معنی است که بتوانیم برخی از مشکلات و سختی ها را نادیده بگیریم و هر عاملی را برای خود بیش از حد دست و پا گیر و بزرگ جلوه ندهیم.

از این رو بهتر است مدام به خودمان متذکر شویم لحظه ها در گذر هستند و بهتر است تلاش کنیم تا لحظه های خود را با نشاط و دور از دلخوری و کدورت بگذرانیم. بزرگوارانه عمل کنیم و اگر فردی مانند مادر شوهرمان خرده ایی در رفتار ما گرفت، این احساس را به خود القا کنیم که او نیز مانند مادر خودمان است و یا اگر نمیتوانیم این فرض را هم داشته باشیم اینگونه تصور کنیم که تمام جهان هستی من و مشکلات من نیست و بهتر است برای رشد و خودسازی و داشتن احساس بهتر برای خود سازگاری بیشتری با محیط اطراف برقرار کنیم.

از جنگیدن با مادر شوهر دست بردارید

شاید شما هنوز از جنگیدن خسته نشده باشید، اما مسئله در این است اگر از جنگ مداوم با اطرافیانتان دست برندارید ذهن و روان خسته شما پس از مدت ها بازتاب منفی را نشان میدهد که نتیجه این جنگ مداوم است. دردهای بدنی مزمن که ریشه و علت مشخصی ندارند نتیجه کش مکش های روانی ما با افراد اطرافمان است. ذهن خسته و بدن خسته، سردردهای مداوم، کمر درد، پادردهای بی دلیل و همچنین احساسات انباشه شده و بغضهای طولانی نتیجه ایجاد نکردن سازگاری ما با محیط خودمان است.

قرار نیست تمام دنیا در آرامش باشند تا ما آرام باشیم

این جمله یک پیغام دارد و آن نیز دور ماندن از خودخواهی و خودشیفتگی است. در واقع هر فردی به نحوی در زندگی خود در چالش و سختی قرار میگیرد، واضح است که جهان هستی جایی برای آرامش ندارد مگر در لحظه هایی که دستاورد خودمان باشد. آرامش احساسی است بین چالش ها و رنج ها؛ بنابراین مطالبه احساس آرامش مداوم از دنیا و اطراف ما به این معنی است که ما به عنوان فردی بالغ به این بلوغ ذهنی دست پیدا نکرده ایم که چالش ها و سختی ها هستند که میتوانند احساس آرامش را به ما منتقل کنند.

قرار نیست تمام دنیا در آرامش باشند تا ما آرام باشیم

قرار نیست تمام دنیا در آرامش باشند تا ما آرام باشیم

بنابراین انتظار داشتن روابطی بدون سختی و زندگی بدون هیچ چالشی تصوری محال است که فقط خود ما را متوهم میکند.

مطالب تصادفی برای شما:

سقف انتظارمان را از یکدیگر (مادرشوهر) بشناسیم

شناخت سقف انتظار ما از هر فردی که در کنارمان به صورت روزمره وقت میگذراند باعث میشود بدانیم چه زمانی میتوانیم خشنود و یا چه زمانی می توانیم ناراضی باشیم. قطعاً به هر میزانی که سقف انتظار ما از هر فردی بیشتر باشد احساس نارضایتیمان نیز بیشتر خواهد بود. زیرا مدام در این چالش با خودمان هستیم که به چه دلیلی به من کم توجهی شد و یا به چه دلیلی انتظار من برآورده نشد و یا هزاران سوال دیگر.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت مادر شوهر خوب

اما اگر بدانیم و عمیقاً به این باور رسیده باشیم که دیگرانی که در زندگی مشترک من و همسرم حضور ندارند در برآورده کردن امکانات خوشبختی و رفاه ما نقش ندارند. و یا همچنین در خشنودی ما نقش کمی دارند. و هر رفتار محبت آمیزی از سمت آنها صرفاً لطف به ما محسوب میشود و نه هیچ وظیفه ایی. بنابراین میتوانیم خود را در شرایط بهبود بدانیم که دیگر از هیچ فردی مخصوصاً مادر شوهرمان ناراحت و ناراضی نمیشویم.

نگاهی مجدد به خود

شاید سخت باشد برای فردی که از مادر شوهر خود احساسات منفی بسیاری دیده است، بخواهد به احساسات و رفتار خود رجوع کند. اما نکته مهم این است که هر فردی در هر شرایطی قطعاً خود را محق تر از دیگری میداند. به همان میزان که شما از مادر شوهرتان در رنج هستید ممکن است ایشان هم از شما در رنج باشد، بنابراین بررسی خوبی ها و بدی های دیگران فقط زمان را از بین میبرد و سلامت روان ما را نیز به خطر میاندازد.

بهترین راههایی که میتوان انتخاب کرد

این سوالات را از خود بپرسید.:

 1. در واقع چه رفتارهایی من را ناراحت میکند؟
 2. این رفتارها من را یاد چه میاندازد؟
 3. چگونه میتوانم احساسات بد خود را ببینم؟
 4. این احساسات را در چه زمان دیگری تجربه کرده ام؟
 5. این فرد من را یاد چه کسی می اندازد؟
 6. چرا یک حرف کوچک و یا یک واکنش کوچک مرا به این میزان ناراحت و خشمگین میکند؟

نکته مهم

تغییر نگرش، ایجاد سازگاری و نگاه حاصل از صلح، دوستی و دور ماندن از خشم و غرض ورزی میتواند ما را به سمت تجربه ایی از احساسات خوشایند و سالم ببرد. اگر کسی به طور ناخودآگاه و یا آگاهانه ما را در رنج و عذاب قرار میدهد جنگیدن و مقابله به مثل نه تنها راه را سخت تر میکند بلکه روان ما را نیز در آسیب بیشتری قرار میدهد.

ایجاد روش های سازگارانه، رفتار قاطعانه، دوری از بازی های روانی و دور ماندن از کینه جویی و تلافی میتواند اقدام مهمی برای آسایش روان خود شما باشد. در انتها شما لازم است 7 تکنیک را آموزش ببینید که با کلیک بر روی آنها می توانید اطلاعات زیادی را بدست بی آورید. در نظر داشته باشید که این مهارت ها نیاز به یادگیری دارد و مشاور فردی می تواند این مهارت ها را به شما آموزش دهد.

 1. مهارت خود آگاهی
 2. مهارت تصمیم گیری
 3. مهارت حل مسئله
 4. کنترل خشم
 5. مهارت ارتباط موثر
 6. مهارت همدلی
 7. یادگیری تفکر نقاد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه کرمی برای روشن کننده صورت خوبه x بخوانید...