نی نی سایت مادر شوهر حسود

نی نی سایت مادر شوهر حسود

نی نی سایت مادر شوهر حسود


مادر شوهر حسود

 

شما نیز رفتارهایی از طرف مادر شوهر خود دیده باشید که صبر شما را لبریز کرده است و به دنبال راهی برای مقابله با آن می‌گردید. این رفتار‌ها به دلیل باورهای غلط و اشتباهی‌ست که مادر شوهر نسبت به عروس خود دارد و حتی باور غلط عروس نیز ممکن است این رفتارها را تقویت کند. دعوا و مشکل بین عروس و مادر شوهر علاوه بر دو طرف باعث فشار روانی زیاد بر روی مرد می‌شود تا جایی که ممکن است زندگی زن و شوهر نیز دچار مشکل شود. شما به عنوان عروس می‌توانید با برخورد مناسب این رفتارها را کاهش دهید و رابطه خوبی با مادر شوهر خود ایجاد کنید. در ادامه مقاله هلث کده به بررسی دلایل و برخورد صحیح با حسودی مادر شوهر می‌پردازیم.

مادر شوهر حسود | دلیل حسودی مادر شوهر به عروس

بزرگ ترین عامل اختلافات عروس و مادر شوهر ریشه در تفکرات قدیمی غلط و سنتی دارد. مادری که فرزند پسر دارد از همان ابتدای کودکی فرزندش، با خود فکر می‌کند که وقتی بزرگ شود ازدواج می‌کند و محبت همسرش را جایگزین محبت مادر می‌کند. در نتیجه فرزنش را از دست می‌دهد و عشق و محبت او را به زن دیگری تسلیم می‌کند. این طرز تفکر به صورت ناخودآگاه و ناهشیار است و ممکن است خود مادر شوهر نیز از دلیل حسودی به عروسش اطلاع نداشته باشد.

مادر شوهر حسود | رفتارهای نامناسب مادرشوهر

با توجه به دلیل این رفتار‌ها اکنون بهتر می‌توانید دلیل حسودی‌های مادرشوهر خود را درک کنید. مادری که فکر می‌کند فرزند عزیزش دیگر متعلق به او نیست، به راحتی و با کوچک‌ترین برخورد نامناسب، احساس خطر می‌کند و این احساس در او به وجود می‌آید که عروسش می‌خواهد پسرش را از او بدزدد و سرش به او بی وفایی می‌کند.

در واقع این رفتار‌ها از سوی مادر شوهر ممکن است کار را برای عروس نیز سخت کند. چرا که رفتارهای تهاجمی از طرف مادرشوهر عروس را نیز به مقابله وا می‌دارد. مادرشوهر با این رفتار‌های نامناسب، فرزند خود را نیز تحت فشار می‌گذارد و زندگی بین دو زن محبوب زندگی اش را برای او سخت می‌کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت درمان حسادت

رفتار مناسب در مقابل مادر شوهر حسود

مسلما برخورد با فردی که رفتار تهاجمی دارد کار راحتی نیست و فرد نیز برای مقابله به مثل تلاش می‌کند. اما تا کجا؟ اگر قرار باشد همیشه عروس و مادر شوهر به جدل با یکدیگر بپردازند، مرد بین دو زن زندگی اش قرار می‌گیرد و شاید در آخر مجبور شود که بین آن دو یکی را انتخاب کند. اگر همسرتان شما را رها کند مسلما ضربه جدی خواهید خورد و اگر مادر خود را رها کند نیز همیشه با احساس عذاب وجدانی که شما را نیز مقصر آن می‌داند زندگی خواهد کرد.

از طرف دیگر مردی که به مادر و خانواده خود پشت کرده است قابل اعتماد است؟ در تمامی دعواها یک نفر باید کوتاه بیاید و راه مناسب در پیش بگیرد تا از عواقب بد آن جلوگیری کند. حال که دلیل حسودی و رفتارهای نامناسب مادر شوهرتان را می‌دانید، راحت‌تر می‌توانید آن را بپذیرید و با او درست برخورد کنید.

 

مطالب تصادفی برای شما:

1. تغییر نگرش

خودتان را جای مادرشوهرتان بگذارید و با عینک او وضعیت را نگاه کنید. ممکن است شما نیز در آینده صاحب فرزند پسر شوید و به احتمال زیاد شما نیز نگران این می‌شوید که محبت پسرتان را از دست بدهید. با این تغییر نگرش ممکن است کمی بهتر او را درک کنید.

2. مادر شوهر حسود | پرهیز از واسطه کردن همسر

تا جایی که ممکن است همسرتان را از این جریان دور نگه دارید. وقتی که همسرتان درگیر مشلات بین شما و مادرش بشود، شرایط جدی تر و مشکلات عمیق تر می‌شود. شما با برخورد صحیح می‌توانید روابطتان را با مادر شوهر به طرز شگفت‌انگیزی بهبود ببخشید. از طرفی واسطه کردن همسر و قرار دادن او در فشار روانی تنها بر دعوا و درگیری‌های بین زوجین می‌افزاید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت شوهر حسود

3. قطع نکردن ارتباط با مادر شوهر

مهم‌ترین نکته در بهبود روابط ادامه دادن رابطه است. دلیل اصلی حسودی مادر شوهر ترس از این است که پسرش را از دست بدهد. پس اگر شما همسرتان را از او دور نگه دارید، افکار مادر شوهرتان را قوت می‌بخشید و او نیز برخورد جدی تری می‌کند. ولی اگر اجازه دهید که همسرتان مانند قبل به مادر خود محبت کند، به تدریج ترس او نسبت به از دست دادن پسرش کم می‌شود و متوجه می‌شود که شما خطری برای جایگاه او نیستید.

قطع نکردن ارتباط با مادر شوهر

قطع نکردن ارتباط با مادر شوهر

راه حل نهایی در ارتباط با مادر شوهر حسود

بسیاری افراد با وجود رعایت نکات ذکر شده نمی‌توانند ارتباط مؤثری با خانواده همسر و به ویژه مادر شوهر خود برقرار کنند. در این میان کشمکش‌ها، حسادت و دخالت‌های خانواده همسر بر روابط شما با همسرتان تأثیرات عمیقی می‌گذارد و گاها منجر به سردی روابط عاطفی و زناشویی می‌شود. به همین دلیل در این شرایط مراجعه به مشاوره خانواده اهمیت می‌یابد. مشاور به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های حل مسئله در روابط را در خود تقویت کنید.

دلیل حسادت مادرشوهر به عروس چیست؟

مهم ترین دلیل به ارتباط و دلبستگی بین مادر و پسر برمی گردد. برخی از مادرها دلبستگی زیادی به فرزندان خود دارند و ازدواج آنها را مساوی با از دست دادنشان می دانند. این مادران حاضر به تقسیم فرزندشان با کس دیگری نیستند و تمام محبت او را برای خود می خواهند. به همین دلیل است که در مقابل محبت های پسر به همسرش جبهه گیری می کنند و سعی می کنند با توجیهی مثل ادب یا رعایت حریم خانواده آنها را از محبت به یکدیگر در جمع بر حذر کنند. در بسیاری از موارد، این حس دلبستگی که باعث تبدیل شدن یک مادر به مادرشوهر حسود می شود ناخودآگاه است. به نحوی که خود او نیز از ریشه رفتارهایش بی اطلاع است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهرام شاه محمدلو

دلیل دیگر حسادت مادرشوهر می تواند گذشته نامطلوب وی باشد. رابطه بد با همسر و عدم ابراز عشق باعث می شود که مادرشوهر توان دیدن محبت پسرش به همسر خود را نداشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نکاتی در مورد استفاده از کاندوم x بخوانید...