نی نی سایت چاقی بدن

نی نی سایت چاقی بدن

نی نی سایت چاقی بدن


 

چاقی بدن با مکمل

اگر به دنبال چاقی با مکمل افزایش وزن هستید با این بخش از هلث کده همراه شوید.

مکمل طبیعی

مکمل‌های غذایی طبیعی طیف وسیعی از فراورده‌های مختلف را در بر می‌گیرند. به‌طور کلی، این مکملها یا به شکل ترکیبی از مواد غذایی یا فراورده‌های جانبی آن‌ها می‌باشند و از فواید بسیاری برخوردارند. مکملهای غذایی طبیعی سرشار از مواد مغذی خاص و نیز حاوی اجزای سازنده فعالی هستند که به فرایندهای گوارشی یا متابولیکی کمک کرده، یا ترکیبی از مواد غذایی و اجزای سازنده فعال را تأمین می‌کنند. با وجود این، باید در هنگام مصرف آن‌ها نسبت به مزایا و معایب آن‌ها آگاهی کاملی داشت. مکملهای غذایی طبیعی نظیر سیر، گیاه صبر زرد (آلوئه ورا)، گیاهان برگی، روغن ماهی و سبوس می‌باشد و قرن‌هاست که در بسیاری از نقاط دنیا مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

انواع مکمل غذایی

مکملهای غذایی به هر شکل و نوعی عرضه می‌شوند. این مواد به صورت انواع قرص، کپسول، پودر، مایعات، ژله، خامه، بیسکویت، ویفر، گرانول و اشکال دیگر وجود دارند. بسته‌بندی محصول به ماهیت ترکیب مکمل غذایی بستگی کامل دارد. تأثیر درمانی این مواد با یکدیگر فرق دارد. چون این محصولات از مواد غذایی فاسد شدنی، مشتقات غذایی یا فراورده‌های جانبی غذایی تهیه شده‌اند به همین دلیل مدت نگهداری و دمای محیط بر روی کیفیت آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

برا چاقی پایین تنه به این بخش رجوع کنید.

یونجه

یونجه یکی از مواد غذایی شناخته شده‌ای است که سرشار از مواد معدنی می‌باشد. این گیاه ریشه‌هایی دارد که تقریباً به طول ۴ متر در داخل زمین گسترش می‌یابند. یونجه به صورت شیره مایع موجود می‌باشد و به دلیل میزان کلروفیل و مواد مغذّی آن، بهتر است که در حالت ناشتا از آن استفاده کرد. یونجه حاوی کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم و تمام ویتامینهای شناخته شده می‌باشد. مواد معدنی به شکل متعادلی در آن وجود دارد، و به عمل جذب کمک می‌کند. این مواد معدنی قلیایی هستند، اما بر روی روده‌ها اثر خنثی‌کننده دارند. به عنوان یک مکمل معدنی، یونجه انتخاب مناسبی است. این ماده برای درمان بسیاری از بیماران مبتلا به آرتریت مؤثر بوده‌است. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که یونجه، مَرغ خزنده (گندمی)، جو، جلبک دریایی اسپیرولینا- که دارای کلروفیل می‌باشند- به بهبودی زخمهای روده‌ای، گاستریت (ورم معده)، اختلالهای کبد، اگزما، بواسیر، آسم، افزایش فشار خون، کم خونی، یبوست، بوی بدن و دهان، خونریزی لثه‌ها، بیماریهای عفونی، سوختگیها، عفونت قارچی انگشتان پا و سرطان کمک می‌کند.

برای جوش صورت نوزاد به این مقاله مراجعه کنید.

آلوئه ورا (صبر زرد)

این گیاه به دلیل اثر شفادهنده و کاربرد آن در محصولات آرایشی و مو معروف می‌باشد. بیش از ۲۰۰ نوع گیاه صبر زرد گوناگون وجود دارد که در نواحی خشک سراسر دنیا می‌رویند. گیاه صبر زرد اغلب به عنوان التیام دهنده پوست، ماده مرطوب‌کننده و نرم‌کننده شناخته می‌شود. این گیاه به طوری چشمگیر در درمان انواع سوختگیها مؤثر است، و نیز برای درمان بریدگیها، نیش حشرات، خون مردگی‌ها، آکنه، اثر زخم و جراحات، پیچک سمی، جای ضربه، زخمهای پوستی و اگزما مناسب می‌باشد. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف خوراکی گیاه صبر زرد با درجه خلوص ۹۸ یا ۹۹٪، به بهبودی اختلالهای معده، زخمها، یبوست، بواسیر، احساس خارش در مقعد، کولیت و انواع ناراحتیهای مربوط به روده کمک می‌کند. این ماده از بروز بیماری‌های عفونی، واریس، سرطان پوست و آرتریت جلوگیری می‌کند و در درمان ایدز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محققان با استفاده از مواد پاک‌کننده روده، شامل سبوس سیلیوم به همراه عصاره صبر زرد، به نتایج فوق‌العاده‌ای دست یافته‌اند، این ترکیب برای بیماران مبتلا به حساسیت غذایی و اختلال روده بزرگ مفید می‌باشد. سیلیوم انحناها و حفره‌های درون روده بزرگ را از هر گونه ماده سمی محافظت می‌کند. گیاه صبر زرد (آلوئه ورا) نه تنها تأثیری التیام بخش دارد، بلکه در صورت ابتلا به یبوست یا اسهال، این ماده مدفوع را به حالت طبیعی برمی‌گرداند. چند هفته طول می‌کشد تا گیاه صبر زرد روده بزرگ را پاک کند، اما استفاده مرتب و متناوب از این گیاه روده بزرگ را تمیز نگه می‌دارد. همان‌طور که در مورد هر ماده دیگری نیز پیش می‌آید، ممکن است فرد نتواند عصاره صبر زرد یا سبوس سیلیوم را تحمل نماید. در این صورت، نباید به‌طور مداوم این روش درمانی را به کار ببرد

علف جو

علف جو دارای مقدار زیادی کلسیم، آهن، تمام اسیدهای آمینه ضروری، کلروفیل، فلاوونوئیدها، ویتامین B12، ویتامین C و بسیاری از مواد معدنی و آنزیمهاست. این ماده غذایی اختلالهای معده، دوازدهه، روده بزرگ و نیز بیماری پانکراتیت را التیام می‌بخشد و ماده ضد التهابی مؤثری است.

برای چاقی صورت به این مقاله رجوع کنید.

عسل

زنبورها با مخلوط کردن شهد، که ماده‌ای شیرین است و به وسیله گلها ترشح می‌شود، با آنزیمهای خود عسل درست می‌کنند. عسل حاوی ۳۵٪ پروتئین و نیمی از تمام اسیدهای آمینه و منبعی کاملاً فشرده از مواد غذایی ضروری گوناگون از جمله مقدار زیادی از کربوهیدرات‌ها (قندها)، بعضی از عناصر معدنی، ویتامینهای گروه B و ویتامینهای D,C و E می‌باشد. از عسل برای تأمین انرژی و درمان استفاده می‌کنند. علاوه بر این، عسل ماده ضدعفونی‌کننده طبیعی و مرهمی مناسب برای سوختگیها و زخمها به‌شمار می‌رود. برای شیرین کردن سایر مواد غذایی و نوشابه‌ها نیز از آن استفاده می‌کنند. رنگ و طعم عسلها تا حدودی با هم فرق دارد و به محل گل و شهد آن مربوط می‌شود؛ اما به‌طور کلی، میزان شیرینی آن دو برابر قند است؛ بنابراین، برای شیرین کردن مواد به مقدار کمی عسل نیاز است. اشخاصی که به دیابت یا هیپوگلیسمی مبتلا می‌باشند، باید در هنگام مصرف عسل و فراورده‌های جانبی آن دقت کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  روغن خراطین ني ني سايت

این مواد نیز همانند قند تصفیه شده، بر روی میزان قند خون تأثیر می‌گذارند. عسل درخت ژیپا، نسبت به سایر عسلها دارای فروکتوز بیشتری است و به کندی جذب می‌شود. به همین دلیل، اشخاص مبتلا به هیپوگلیسمی می‌توانند این عسل را به مقدار کم مصرف کنند بدون این که اثرات نامطلوبی را به همراه داشته باشد. تا جایی که ممکن است از عسل صاف نشده، حرارت نخورده و فرایند نشده‌استفاده کرد. از دادن عسل به اطفال زیر یک سال جداً خودداری نمایید. عسل طبیعی حاوی هاگ باکتریهایی است که باعث بروز بیماری بوتولیسم می‌شوند. این هاگ باکتریها برای بزرگسالان و نوجوانان هیچ مشکلی به وجود نمی‌آورد؛ اما می‌تواند وارد دستگاه گوارش اطفال شود و در آن جا این هاگ باکتریها سمِ مهلکِ بوتولین را تولید کند. مصرف عسل برای کودکان بالای یک سال بی‌خطر است

عسل سلطنتی (شاه انگبین)

عسل سلطنتی ماده‌ای غلیظ و شیری رنگ است که از غدد حلقی گروه خاصی از زنبورهای جوان پرستار، بین ششمین و دوازدهمین روز زندگی آن‌ها گرفته می‌شود. هنگامی که عسل و گرده گل در درون بدن زنبور پرستار جوان ترکیب و تصفیه می‌شوند، عسل سلطنتی به‌طور طبیعی به وجود می‌آید. این ماده دارای تمام ویتامینهای گروه B، از جمله غلظت بالایی از اسید پانتوتنیک (ویتامین B5) و ویتامین B6 (پریدوکسین) و تنها منبع طبیعی استیل کولین خالص می‌باشد. این شهد همچنین حاوی عناصر معدنی، آنزیمها، هورمونها، هجده اسید آمینه، مواد آنتی‌بیوتیک و ضد باکتری و ویتامینهای A, C، D و E می‌باشد. این ماده برای درمان آسم برونشی، بیماری کبد، پانکراتیت یا التهاب لوزالمعده، بی‌خوابی، زخمهای معده، ناراحتی کلیه، شکستگیهای استخوانی و ناراحتیهای پوستی مفید است و دستگاه دفاعی بدن را تقویت می‌کند. برای حفظ تأثیر این فراورده، باید آن را با عسل ترکیب کرد. عسل سلطنتی زود فاسد می‌شود و باید این شهد را در یخچال نگهداری نمود و در هنگام خرید، از محکم بودن درِ آن اطمینان حاصل کرد.

گرده زنبور عسل

گرده زنبور عسل ماده‌ای پودر مانند است که به وسیله کیسه گرده (بساک) گیاهان گلدار تولید شده و زنبورها، آن را جمع‌آوری می‌کنند. این ماده از ۱۰ تا ۱۵٪ پروتئین تشکیل شده‌است و نیز حاوی ویتامینهای ب- کمپلکس، ویتامین C، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب ضروری، آنزیمها، کاروتِن، کلسیم، مس، آهن، منیزیم، پتاسیم، منگنز، سدیم، استرولهای گیاهی و قندهای ساده می‌باشد. گرده زنبور عسل همانند فراورده‌های دیگر آن، اثر ضد میکروبی دارد. از این گذشته، این ماده برای مبارزه با خستگی، افسردگی، سرطان و اختلالهای روده‌ای مفید می‌باشد. گرده زنبور عسل برای افرادی که حساسیت دارند سودمند است، زیرا این ماده دستگاه دفاعی بدن را تقویت می‌کند.

بهتر است گرده زنبور عسل را از یک منبع محلی تهیه کرد، زیرا خواص ضد آلرژی زایی آن را افزایش می‌دهد. گرده زنبور تازه نباید به هم چسبیده یا دسته دسته باشد و باید در ظروف دربسته به فروش برسد. ممکن است بعضی از افراد (تقریباً ۰۵/۰ درصد جمعیت) به گرده زنبور عسل حساسیت داشته باشند. بهتر است در ابتدا مقدار کمی از این ماده را امتحان کرده و به ظاهر شدن دانه‌های پوستی، صدای خِس خِس، احساس درد و ناراحتی، یا هر نوع واکنش دیگری توجه نمود. در صورت بروز چنین علایمی، باید از مصرف گرده زنبور عسل خودداری کرد.

بره موم (پروپولیس)

بره موم، ماده رزینی چسبناکی است که زنبورهای عسل آن را از گیاهان گوناگونی به دست می‌آورند. زنبورهای عسل برای ساختن کندو از پروپولیس و موم استفاده می‌کنند. پروپولیس به عنوان یک مکمل، وسیله کمکی فوق‌العاده‌ای برای پیشگیری از عفونتهای باکتریایی می‌باشد. محققان معتقدند که پروپولیس باعث تحریک فاگوسیتوز (بیگانه خواری) می‌شود فاگوسیتوز یا بیگانه‌خواری روشی است که گلبولهای سفید خون با کمک آن باکتریها را نابود می‌کنند. پروپولیس ماده سودمندی است و به دلیل برخورداری از خواص ضد باکتریایی، از آن به عنوان مرهم برای درمان خراشیدگیها و کوفتگیها استفاده می‌کنند.

محققان در مورد استفاده از پروپولیس برای جلوگیری از التهاب غشاهای مخاطی دهان و گلو، سرفه‌های خشک، خشکی گلو، بوی بد دهان، التهاب لوزه، زخمها و آکنه و تحریک دستگاه دفاعی بدن به نتایج مطلوبی رسیده‌اند. قبل از مصرف هر یک از فراورده‌های زنبور عسل باید از تازه بودن بو و طعم آن مطمئن شد. تمام فراورده‌های زنبور عسل را باید در ظروف دربسته نگهداری کرد. بهتر است این محصولات را از فردی که در تولید فراورده‌های زنبور عسل تخصص دارد، خریداری کرد. چنانچه فرد با وجود حساسیت به فراورده‌های زنبور عسل، از آن‌ها استفاده می‌کند؛ بهتر است محصولاتی را انتخاب کند که در شعاع ده مایلی محل زندگی‌اش تولید می‌شوند.

منبع»ویکی پدیا

بهترین مکمل های افزایش وزن و افزایش حجم عضلات

کاهش وزن دغدغهٔ اصلی بسیاری از مردم دنیاست؛ در عین حال، بعضی دیگر به دنبال افزایش حجم عضلات، افزایش وزن یا قدرت بدنی خود هستند. به همین دلیل به مکمل های افزایش وزن روی می‌آورند. در ادامه با بهترین مکمل های افزایش وزن و ارزش غذایی هرکدام از آن‌ها آشنا می‌شوید.

پیشنهاد شده از سراسر وب

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تفاوت آمبره و سامبره

فارغ از اینکه چه هدفی از افزایش وزن دارید، باید بدانید که مهم‌ترین عامل افزایش وزن، مصرف کردن کالری، بیشتر از آن مقدار کالری است که در طول روز می‌سوزانید. برای بعضی از افراد، خوردن غذای کافی در طول روز برای افزایش وزن، کار راحتی نیست. مکمل‌ های افزایش وزن در این مواقع، مؤثرترین راه برای افزایش کالری ورودی بدن است.

برخلاف مکمل های پروتئین رایج، مکمل‌ های افزایش وزن، نه‌تنها از نظر پروتئین، بلکه از نظر کربوهیدرات ها و گاهی آمینواسیدها بسیار غنی هستند.

در ادامه، با چند مورد از بهترین مکمل‌ های افزایش وزن آشنا می‌شوید.

۵ مکمل افزایش وزن با کمتر از ۱۰۰۰ کالری در هر وعده

اگر می‌خواهید عضله سازی کنید ولی نگران افزایش چربی‌های بدن هستید، باید مکمل‌هایی مصرف کنید که مقدار کالری آنها در هر بار مصرف، کمتر از هزار کالری باشد.

در ادامه، ۵ مکمل برتر با کالری کمتر از هزار کالری در هر بار مصرف را مشاهده می‌کنید.

۱. مکمل افزایش وزن Universal Real Gains Weight Gainer

مکمل افزایش وزن

مکمل افزایش وزن

شرکت Universal Nutrition سال‌هاست که در زمینه‌ٔ تولید مکمل های عضله سازی فعالیت می‌کند. مکمل‌های افزایش وزن این شرکت، به‌ازای هر وعده، بیش از ۵۰ گرم پروتئین دارد و از نظر مقدار کالری از بسیاری از محصولات دیگر پایین‌تر است. هر وعده از این مکمل ۶۰۰ کالری دارد. علاوه بر کالری پایین، این محصولات، کربوهیدرات کمتری هم نسبت به سایر محصولات دارد. هر وعده از آن کمتر از ۱۰۰ گرم کربوهیدرات دارد.

هر وعده از این مکمل یعنی ۱۵۵ گرم از آن، حاوی موارد زیر است:

 • کالری: ۶۰۱؛
 • پروتئین: ۵۲ گرم؛
 • منبع پروتئین: پروتئین وی و کازئین؛
 • کربوهیدرات: ۸۷ گرم؛
 • چربی: ۵ گرم؛
 • بیشترین سایز موجود: ۴/۸ کیلوگرم؛
 • طعم‌های موجود: بستنی وانیلی، موز.

۲. مکمل افزایش وزن Optimum Nutrition Pro Gainer

 

شرکت Optimum Nutrition مجموعه‌ای از مکمل‌های مختلف را تولید می‌کند که جزو محبوب‌ترین مکمل‌ها برای مصرف‌کنندگان است.

مکمل افزایش وزن این شرکت، مقدار قابل توجهی، یعنی ۶۰ گرم پروتئین لبنی و تخم‌مرغ دارد که هر دویِ آنها جزو پروتئین‌های بسیار باکیفیت است. این محصول هم مثل محصول قبلی یکی از کم‌کربوهیدرات‌ترین مکمل های افزایش وزن است.

ارزش غذایی این مکمل در هر وعده (۱۶۵ گرم) به شرح زیر است:

 • کالری: ۶۵۰؛
 • پروتئین: ۶۰ گرم؛
 • منبع پروتئین: وی، کازئین، تخم‌مرغ؛
 • کربوهیدرات: ۸۵ گرم؛
 • چربی: ۸ گرم؛
 • بیشترین سایز موجود: ۴/۵ کیلوگرم؛
 • طعم‌های موجود: موز، شکلاتی.

۳. مکمل افزایش وزن MuscleMeds Carnivor Mass

درحالی‌که بیشتر مکمل‌های پروتئین بر مبنای پروتئین لبنی مثل وی و کازئین است، مکمل MuscleMeds Carnivor Mass حاوی پروتئین حاصل از گوشت گاو است. نه‌تنها منبع پروتئین این محصول منحصر‌به‌فرد است، بلکه ۵ گرم کراتین مونوهیدرات افزوده دارد.

کراتین به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین مکمل‌ها برای افزایش قدرت و استقامت عضلات شناخته می‌شود. برای کسانی که می‌خواهند کراتین مونوهیدرات را همراه با مکمل ‌های افزایش حجم عضله مصرف کنند، این محصول مناسبی است.

هر وعده یعنی ۱۹۲ گرم از این مکمل حاوی موارد زیر است:

 • کالری: ۷۲۰؛
 • پروتئین: ۵۰ گرم؛
 • منبع پروتئین: گوشت گاو؛
 • کربوهیدرات: ۱۲۵ گرم؛
 • چربی: ۲ گرم؛
 • بیشترین سایز موجود: ۵/۸ کیلوگرم؛
 • طعم‌های موجود: وانیل کارامل، شکلات، شکلات و کره بادام زمینی، توت فرنگی.

۴. مکمل افزایش وزن MuscleTech Mass Tech

 

مکمل MuscleTech Mass Tech یکی دیگر از محصولاتی است که فراتر از پروتئین و کربوهیدرات است. هر وعده از این محصول حاوی ۱۰ گرم کراتین مونوهیدرات و هچنین آمینواسیدهای شاخه‌دار است. هر وعده یعنی ۲۳۰ گرم از این مکمل، متشکل از موارد زیر است:

 • کالری: ۸۴۰؛
 • پروتئین: ۶۳ گرم؛
 • منبع پروتئین: وی، کازئین؛
 • کربوهیدرات: ۱۲ گرم؛
 • چربی: ۷ گرم؛
 • بیشترین سایز موجود: ۳/۲ کیلوگرم؛
 • طعم‌های موجود: وانیلی، شکلاتی، کیک تولد.

۵. مکمل افزایش وزن Bodybuilding.com Signature Mass Gainer

 

هر وعده از مکمل Bodybuilding.com Signature Mass Gainer دارای ۷۰ گرم پروتئین است و جزو محصولاتی‌ست که بیشترین پروتئین را دارد. این پروتئین شامل پروتئین‌های لبنی زودهضم و دیرهضم (وی و کازئین) و همین‌طور پروتئین تخم‌مرغ است.

هر وعده از این مکمل، یعنی هر ۲۱۱ گرم، شامل موارد زیر است:

 • کالری: ۸۱۰؛
 • پروتئین: ۶۷ گرم؛
 • منبع پروتئین: وی، کازئین، تخم‌مرغ؛
 • کربوهیدرات: ۱۱۰ گرم؛
 • چربی: ۱۰ گرم؛
 • بیشترین سایز موجود: ۴/۵ کیلوگرم؛
 • طعم‌های موجود: وانیلی، شکلاتی.

خلاصه:

گرچه مکمل‌ های افزایش وزن کالری زیادی دارند، محصولاتی در بازار وجود دارد که کالری آنها در هر وعده کمتر از ۱۰۰۰ کالری است. این محصولات معمولا بین ۵۰ تا ۷۰ گرم پروتئین و در حدود ۸۵ تا ۱۳۰ گرم کربوهیدرات در هر وعده دارند.

چند مکمل افزایش وزن با بیشر از ۱۰۰۰ کالری در هر وعده

اگر فقط قصد افزایش وزن ندارید و می‌خواهید مکمل افزایش حجم عضلات نیز مصرف کنید، می‌توانید مکمل‌هایی را در نظر بگیرید که در هر وعده بیش از هزار کالری دارند. با وجود این، باید بدانید که کالری بالاتر در این مکمل‌ها به‌دلیل کربوهیدرات بیشتر است. گرچه کربوهیدرات مهم‌ترین منبع انرژی برای تمرین‌های شدید است، ولی به‌تنهایی باعث ساخت و افزایش حجم عضله نمی‌شود. محصولاتی که کربوهیدرات بالاتری دارند، برای کسانی مناسب است که فعالیت شدید دارند و در اضافه کردن وزن با مشکل مواجه‌اند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت چاق شدن بدن با بدنسازی

در ادامه، ۵ مکمل افزایش وزن را معرفی می‌کنیم که در هر وعده بیش از هزار کالری دارند. این مکمل‌ها را از کمترین کالری تا بیشترین کالری فهرست کرده‌ایم.

۶. مکمل BSN True Mass 1200

 

شرکت BSN به تولید مکمل شهرت دارد. مکمل افزایش وزن BSN در هر وعده بیش از ۱۲۰۰ کالری دارد و بیش از ۲۰۰ گرم کربوهیدرات فراهم می‌کند.

ارزش غذایی هر وعده یعنی هر ۳۱۰ گرم از این مکمل عبارت است از:

 • کالری: ۱۲۱۰؛
 • پروتئین: ۵۰ گرم؛
 • منبع پروتئین: وی، کازئین، تخم‌مرغ؛
 • کربوهیدرات: ۲۱۳ گرم؛
 • چربی: ۱۷ گرم؛
 • بیشترین سایز موجود: ۴/۷ کیلوگرم؛
 • طعم‌های موجود: میلک‌شیک توت‌فرنگی، میلک‌شیک شکلاتی و کوکی و کرم.

۷. مکمل Optimum Nutrition Serious Mass

 

مکمل Serious Mass یکی دیگر از مکمل‌های شرکت Optimum Nutrition است که در این فهرست معرفی می‌شود. این مکمل نسبت به مکمل دیگری که معرفی کردیم، تقریبا دوبرابر کالری دارد.

این کالری غالبا از کربوهیدرات تأمین می‌شود؛ درست مثل سایر مکمل‌ها. این محصول، بیش از ۲۵۰ گرم کربوهیدرات در هر وعده دارد.

هر وعده یا ۳۳۴ گرم از این مکمل حاوی موارد زیر است:

 • کالری: ۱۲۵۰؛
 • پروتئین: ۵۰ گرم؛
 • منبع پروتئین: وی، کازئین، تخم‌مرغ؛
 • کربوهیدرات: ۲۵۲ گرم؛
 • چربی: ۴/۵ گرم؛
 • بیشترین سایز موجود: ۵/۴ کیلوگرم؛
 • طعم‌های موجود: شکلاتی، موزی، شکلات و کره بادام‌زمینی.

۸. مکمل Evlution Nutrition Stacked Protein Gainer

 

بیشتر مکمل‌ های افزایش وزن و افزایش حجم عضله از چند نوع پروتئین تشکیل می‌شوند؛ از جمله کازئین و وی. هر دو نوعِ پروتئین کازئین و وی از لبنیات تهیه می‌شوند، ولی نوع هضم آنها متفاوت است. این مکمل، فقط از پروتئین وی تشکیل شده است که پروتئینی زودهضم است.

البته این مورد باعث نمی‌شود که این مکمل، فرمولاسیون ضعیف‌تر یا قوی‌تری داشته باشد و فقط یکی از تفاوت‌های این مکمل با دیگر مکمل‌های این فهرست است.

هر وعده از این مکمل یعنی ۳۲۸ گرم از آن، دارای مواد زیر است:

 • کالری: ۱۲۵۰؛
 • پروتئین: ۵۰ گرم؛
 • منبع پروتئین: وی؛
 • کربوهیدرات: ۲۵۰ گرم؛
 • چربی: ۶ گرم؛
 • بیشترین سایز موجود: ۵/۴ کیلوگرم؛
 • طعم‌های موجود: بستنی وانیلی، شکلاتی.

۹. مکمل MusclePharm Combat XL

 

گرچه این مکمل، فرمولاسیون مشابهی با سایر مکمل‌های افزایش حجم دارد، یکی از مزایای آن گذراندن تست‌های مواد تشکیل‌دهنده‌ٔ ممنوعه است.

این محصول، مهر تأیید Informed-Choice دارد. یعنی فرایند تولید و مواد به‌کار‌رفته در این محصول آزمایش شده و مطابق با مقررات است. چون استفاده از برخی مواد تشکیل‌دهنده در مکمل‌ها ممنوع شده است. به دلیل زمان‌بر بودن و هزینه‌ٔ بالا، بسیاری از شرکت‌ها از انجام این تست‌ها صرف‌نظر می‌کنند.

تستِ نبودنِ مواد ممنوعه، سلامت مکمل‌ها را تضمین می‌کند. این ویژگی زمانی اهمیت خود را نشان می‌دهد که بخواهید در رقابت‌های ورزشی شرکت کنید و وجود برخی مواد در مکمل‌ها، در نتایج تست دوپینگ و مواد، تأثیرگذار باشد.

هر وعده یا ۳۳۲ گرم از این مکمل، حاوی موارد زیر است:

 • کالری: ۱۲۷۰؛
 • پروتئین: ۵۰ گرم؛
 • منبع پروتئین: وی، کازئین؛
 • کربوهیدرات: ۲۵۲ گرم؛
 • چربی: ۷ گرم؛
 • بیشترین سایز موجود: ۵/۴ کیلوگرم؛
 • طعم‌های موجود: وانیلی، شیرشکلاتی، شکلات و کره بادام‌زمینی.

۱۰. مکمل Dymatize Super Mass Gainer

 

این مکمل هم مثل مکمل قبلی که معرفی کردیم، دارای مهر تأیید Informed-Choice است. همچنین، در هر وعده، یک گرم کراتین مونوهیدرات نیز دارد. گرچه این مقدار ممکن است بسیار کمتر از مقدار موردنیاز برای دریافت بهترین نتیجه باشد، در کنار آن می‌توانید از سایر مکمل‌های کراتین هم استفاده کنید.

در هر وعده از این مکمل، یعنی ۳۳۳ گرم، موارد زیر وجود دارد:

 • کالری: ۱۲۸۰؛
 • پروتئین: ۵۲ گرم؛
 • منبع پروتئین: وی، کازئین، تخم‌مرغ؛
 • کربوهیدرات: ۲۴۶ گرم؛
 • چربی: ۹ گرم؛
 • بیشترین سایز موجود: ۵/۴ کیلوگرم؛
 • طعم‌های موجود: وانیل، کیک شکلاتی، کوکی و کرم.

خلاصه:

مکمل‌ های افزایش وزن که کالری بیشتری دارند معمولا در هر وعده ۱۲۰۰ کالری یا بیشتر دارند. این محصولات معمولا حدود ۵۰ گرم پروتئین و ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم کربوهیدرات دارند.

جمع‌بندی

اگر وزن‌تان افزایش نمی‌یابد، احتمالا به‌اندازه کافی کالری مصرف نمی‌کنید. اگر بتوانید کالری لازم را از غذاها دریافت کنید، مصرف مکمل‌های افزایش وزن ضروری نیست. ولی با توجه به سبک زندگی امروزی، شاید نتوان کالری کافی را از غذاها دریافت کرد و بهترین کار استفاده از مکمل‌هاست.

هر مکمل افزایش وزن، حدود ۵۰ تا ۷۰ گرم پروتئین در هر وعده دارد و میزان کربوهیدرات و کالری هر محصول با دیگری متفاوت است.

میزان کربوهیدرات این مکمل‌ های افزایش وزن، بین ۸۵ تا ۲۵۰ گرم و میزان کالری آنها از ۶۰۰ تا بیش از ۱۲۰۰ کالری در هر وعده است. محصولاتی که کالری بیشتری دارند، حاوی کربوهیدرات بیشتری هستند.

موقع انتخاب مکمل باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید؛ یکی قیمت محصول به‌ازای هر وعده و دیگری سایر مواد موجود در آن مثل کراتین. همچنین، این محصولات در طعم‌های مختلفی تولید می‌شوند که پاسخگوی ذائقه‌های متفاوت باشند.

محصولاتی که در این فهرست معرفی کردیم، جزو محبوب‌ترین مکمل‌های بازار هستند.هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نی نی سایت لاغری شکم و پهلو x بخوانید...