نی نی سایت چرا خواستگار خوب ندارم

نی نی سایت چرا خواستگار خوب ندارم

نی نی سایت چرا خواستگار خوب ندارم


خواستگار خوب

اگر خواستگار خوب ندارید و میخواهید دلایل آن را بدانید با هلث کده همراهی کنید.

 

چرا خواستگار خوب و مناسب ندارم

“ظاهر زیبا و موقعیت اجتماعی خوبی دارم، اما خواستگار مناسب ندارم”. این جمله درد دل بسیاری از دختران امروزی است. دخترانی که ممکن است موفقیت‌های زیادی در زمینه‌های دیگر زندگی، مانند تحصیل و شغل داشته باشند، اما در زمینه ازدواج، خواستگار غیرتی مناسبی که باب میلشان باشد نداشته باشند. برخی از دختران نیز اذعان می‌کنند با اینکه پسرهای زیادی به آن‌ها پیشنهاد دوستی می‌دهند، اما هیچکدام به قصد ازدواج و خواستگاری پا پیش نمی‌گذراند. اگر شما هم در موقعیت مشابه قرار دارید و به دنبال ریشه وعلت این مسئله هستید در این نوشتار با ما همراه باشید.

 

آلرت
رادیو عشق به منظور ارتقا سطح آگاهی و شناخت افراد در روابط عاطفی، دوره‌ آنلاین “گام به گام از آشنایی تا ازدواج”برگزار می‌کند. در این دوره، دانش لازم برای شناخت روحیات خود و جنس مخالف را در اختیار شما قرار ‌می‌گیرد. که با کمک آن می‌توانید تشخیص دهید چه کسی فرد مناسب برای برقراری یک رابطه عاطفی منجر به ازدواج است. سپس در این دوره با کسب مهارت‌های شناختی، شما یاد می‌گیرید که چگونه از مدار معیوب در جذب افراد ناشایست خارج شوید، مرد شایسته و ایده‌آل را به سمت خود جذب کنید و رابطه عاطفی سالمی را با او رقم بزنید.

هر دختری طبیعتا با رسیدن به سن ازدواج تمایل دارد شریک عاطفی مناسب و مطابق با معیارهایش را پیدا کند، زندگی مشترک تشکیل دهد و صاحب خانواده و فرزند شود. اما در حال حاضر دغدغه برخی از دخترها این است که چرا خواستگار ندارند یا تعداد خواستگارانشان کم است، دسته دیگری از دختران دم بخت هستند که خواستگارهایی برای ازدواج و پیشنهادهایی برای دوستی دارند، ولی مشکل و دغدغه اصلیشان این است که چرا خواستگار مذهبی و مناسبی که با معیارهای آن‌ها سازگار باشد به سراغشان نمی‌آید.

 

چرا خواستگار خوب و مناسب ندارم

چرا خواستگار خوب و مناسب ندارم

لازم است قبل از هرچیز بدانید تنها این شما نیستید که با چنین مسئله ای روبرو هستید و الزاما مشکل از جانب شما نیست. بلکه به طور کلی در حال حاضر ازدواج کردن سخت شده است، شرایط ازدواج به راحتی فراهم نمیشود و سن ازدواج بالاتر رفته است. بااین حال اگر با وجود داشتن شرایط و موقعیت خوب، خواستگار مناسبی ندارید، احتمالا علت اصلی آن یک یا چند مورد از دلایل زیر است:

معیارهای واقع بینانه ندارید

تعریف شما از خواستگار مناسب یا مرد ایده آل برای ازدواج چیست؟ ممکن است شما از آن دسته دخترهایی باشید که چون خودشان شرایط نسبتا خوبی از نظر ظاهری، اجتماعی و خانوادگی دارد، به دنبال یک پسر ایده‌آل و همه چیز تمام هستند. شاید در جستجوی پسری هستید که خوش قیافه، پولدار، باهوش، دست و دلباز، تحصیلکرده،  بامزه و غیره باشد. در این صورت کمالگرایی بیش از حد شما باعث میشود تعداد خواستگارانتان کمتر و محدودتر شود. اگر نگاه واقع بینانه ای برای انتخاب همسر نداشته باشید تجربه آشنایی با پسران خوبی که شاید بدون نقص نباشند اما می‌توانند شما را عاشقانه دوست داشته باشند و قدرتان را بدانند، از دست خواهید داد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  برند فیلا برای کدام کشور است

خوشرو و خوش اخلاق نیستید

اینکه زیبا هستید و شرایط خانوادگی و اجتماعی خوبی دارید عالی است، اما اخلاقتان چطور است؟ برخلاف آنچه ممکن است تصور کنید خوشرو بودن، نشاط و  گشاده رویی شما، به اندازه زیباییتان و شاید حتی بیشتر می‌تواند برای داشتن خواستگار مناسب تاثیر گذار باشد. منظور از خوشرویی این نیست که با پسرهای مجرد گرم بگیرید! منظور این است که به طور کلی در معاشرت‌ها خوشرو و خوش برخورد باشید، تا با اخلاق خوب در نظر دیگران شناخته شوید.

زودرنج هستید

یکی از دلایل اینکه خواستگار مناسبی ندارید ممکن است این باشد که هر وقت نمی‌توانید به خواسته‌تان برسید، زیر گریه می‌زنید. همواره احساس می‌کنید که به شما توهین شده است. دائماً از دست دیگران ناراحت می‌شوید و همواره منتظرید که بقیه از شما معذرت‌خواهی کنند. دخترانی که زودرنج و اصطلاحا کمی لوس هستند و فکر می‌کنند شریک عاطفیشان همیشه باید نازشان را بکشد، در نظر مردان برای ازدواج مناسب نمی آیند. زیرا زندگی مشترک سختی‌ها و پستی بلندی‌های زیادی دارد که نیاز است در آن صبور و قدرتمند باشید.

 

مغرور و خودشیفته هستید

دختران زیبا غالباً شخصیت مغرور و خودشیفته‌ای دارند، این ویژگی‌ها از جمله خصوصیاتی است که مردان را فراری می‌دهد. این دختران مغرور اجازه نمی‌دهند که مرد زندگی‌شان سکان امور را به دست بگیرد و این کار باعث می‌شود که مرد احساس بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی بکند.

اگر می‌خواهید مرد زندگی‌تان زمین زیر پایتان را بپرستد و دائماً درباره‌ی خودتان حرف می‌زنید و خودستایی می‌کنید، این رفتارها و خواسته‌ها نشان می‌دهد که شخصیت بخشنده‌ای ندارید و می‌خواهید در رابطه فقط گیرنده باشید. شما هنوز به لحاظ عاطفی آماده نیستید که دیگری را با بخشندگی دوست داشته باشید و از او مراقبت کنید. اگر احساسات دیگران برایتان مهم نیست و درباره وضعیت آنها کنجکاو نیستید، شاید این شما هستید که انتخاب بدی برای یک پسر خوب هستید.

غرور و خودپسندی کمکی به پایداری رابطه نمی‌کند، چون دختران مغرور می‌خواهند هر کاری که دوست دارند انجام دهند و در قبال هیچ فردی پاسخگو نباشند.

 

نسبت به جنس مخالف گارد منفی دارید

اگر رفتار مردانه‌ای دارید، به همه اعلام می‌کنید که زن آزادی هستید و هیچ احتیاجی به حمایت و جلب نظر مردان برای ازدواج ندارید. خب با این طرز فکر واقعا انتظار دارید مردان شایسته از شما درخواست ازدواج کنند؟  قوی و مستقل بودن هیچ تضادی با زن بودن و رفتار ملیح و زنانه ندارد.

همچنین اگر خجالتی، تودار و گوشه‌گیر باشید، به دیگران اجازه نمی‌دهید که به شما نزدیک شوند. مردان بسیاری از زنان زیبا را نادیده می‌گیرند، چون فکر می‌کنند که شانسی برای جلب توجه این زن زیبای خوددار ندارند و درخواست دوستی‌شان به احتمال زیاد رد خواهد شد. چنانچه مانع بروز احساساتتان شوید و خودداری خود را حفظ کنید، مردانی که توجهشان به شما جلب شده است، از ترس رد شدن درخواست دوستی‌شان پا پیش نخواهند گذاشت. اگر پسری به نظرتان جذاب آمد، شما نیز برای شروع رابطه قدمی رو به جلو بگذارید و با لبخند زدن و تماس چشمی اعلام کنید که شما نیز تمایل به برقراری رابطه دارید. اگر هم پسر مورد علاقه‌تان را می‌شناسید، کافی است به او بیشتر توجه کنید تا رابطه‌تان شکل بگیرد.

خواستگارخوب ندارم

خواستگارخوب ندارم

بیش از حد درگیر کار یا تحصیل هستید

اگر دختری هستید که بیش از حد وقت خود را برای درس یا کار میگذارید، خواستگاران خوب زیادی را از  دست خواهید داد. یک فرد سالم و ایده آل برای ازدواج فردی است که وقتش را برای جنبه‌های مختلف زندگی مانند تحصیل، خانواده، تفریح، ورزش و … به صورت متعادل تقسیم کند. اگر خودتان را در درس و کار غرق کنید، در جنبه‌های دیگر رشد نخواهید کرد. ضمن اینکه درگیری بیش از حد به کار، باعث میشود جنبه‌های زنانه شخصیت شما کمتر بروز پیدا کند. در این صورت از نظر بسیاری از آقایان که به دنبال زن زندگی هستند، جذابیتی نخواهید داشت.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت طلسم یهودی

 

قدرت و استقلال شما مردان را فراری میدهد

زنان مطمئن به خود می‌دانند که چه چیزی می‌خواهند و خجالت نمی‌کشند که نظراتشان را بیان کنند و شایستگی‌ها و حقوق خود را به مرد مورد علاقه‌شان یادآوری کنند. اما واقعیت این است که مردان زنان بااعتماد به نفس و متکی به خود را از کیلومترها دورتر تشخیص می‌دهند و برای نجات جان خودشان پا به فرار می‌گذارند. مردان تمایلی به برقرار کردن رابطه با چنین زنانی ندارند، چون هیچ چیز به اندازه جواب رد شنیدن غرور یک مرد را خرد نمی‌کند؛ بنابراین مردان ترجیح می‌دهند از موقعیت‌هایی که آنها را در معرض چنین خطری قرار می‌دهد، دوری کنند.

 

توسط افراد مناسب دیده نمی‌شوید

اگر هیچ کدام از موارد ذکر شده در بالا درمودر شما صادق نیست و با این حال خواستگار مناسب و خوبی ندارید، تنها دلیل باقی‌مانده این است که شما احتمالا در جای مناسب و توسط افراد مناسب دیده نمی‌شوید. جایی که شما می‌توانید به عنوان یک دختر شایسته دیده شوید مکان‌هایی مانند محل تحصیل، محل کار و مجالس فامیلی است. اگر شرایط محل تحصیل و کارتان به نوعی نیست که با پسر مناسبی آشنا شوید، لازم است در طریق دیگر به پسران جویای همسر معرفی شوید. در این شرایط خانواده، فامیل و دوستان نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند.

 

خواستگارانتان میترسند جواب منفی بگیرند

زیبایی یا موقعیت خوب خانوادگی و اجتماعی اکثر پسران را مرعوب می‌کند. پسرها فکر می‌کنند که این دختر بیشتر از آن زیبا است که درخواست ازدواج آنها را قبول کند و اصلاً به کلاس آنها نمی‌خورد. بسیاری از پسرها وقتی با یک دختر زیبا و موجه روبرو می‌شوند، اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند. اکثر زنان زیبا مجرد می‌مانند، چون اکثر مردان حتی از نزدیک شدن به این الهه‌های زیبایی می‌ترسند.

 

راهکارهای یافتن خواستگار مناسب

برای اینکه خواستگار مناسب و خوبی که مدنظرتان را است را بتوانید پیدا کنید. علاوه بر توکل به خداوند و دعاهای توصیه شده توسط ائمه، می‌توانید راهکارهای زیر را در پیش بگیرید:

 

واقع‌بین باشید 

درمورد ملاک‌ها و معیارهای شخصیتان در انتخاب همسر واقع بین باشید. در نظر داشته باشید هیچ کس بدون نقص نیست و سختگیری زیاد به ضرر شما تمام خواهد شد. ممکن است  باورهای اشتباهی برایتان ایجاد شده باشد که مانع از تصمیم‌گیری واقع‌بینانه شما در انتخاب همسر شود. در این صورت لازم است آن‌ها را خودآگاهانه تصحیح کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت خواستگار مذهبی

 

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

درمورد معیارهایتان صحبت کنید

اگر فکر می‌کنید ممکن است به خاطر موقعیت و ظاهر خوبی که دارید، پسرها از ترس جواب منفی طرفتان نمی آیند، شاید بهتر باشد با اطرافیان درمورد اینکه معیارها و انتظاراتتان آنقدرها هم که به نظر می‌آید سخت‌گیرانه نیست صحبت کنید. همچنین رفتار مغرورانه نداشته باشید و با روی گشاده با دیگران برخورد کنید.

 

از دیگران کمک بگیرید  

همانطور که گفتیم اطرافیان و دوستان نقش بسیار مهمی برای معرفی خواستگار مناسب به شما می‌توانند داشته باشند. پس اگر می‌خواهید خواستگار مناسبی پیدا کنید، باید بیشتر با دیگران معاشرت داشته باشید تا شناخته و دیده شوید. همچنین از خانواده و دوستانتان مخصوصا دوستان متاهل برای معرفی پسر خوب و مناسب کمک بخواهید و ملاک‌ها و معیارهایتان را با آن‌ها مطرح کنید.

برای ملاقات با پسر شایسته برنامه ریزی کنید 

شاید این توصیه که برای ملاقات با یک پسر شایسته باید برنامه‌ریزی کنید و راهکار داشته باشید، به نظرتان قدری عجیب بیاید. البته منظورمان این نیست که فایل اکسل تهیه کنید و اهداف و نقاط عطف را روی آن تعیین کنید یا یک فرایند گام به گام تعریف شده را دنبال کنید تا سرانجام بتوانید با شریک زندگی‌تان ملاقات کنید. منظورمان صرفاً این است که تکلیفتان را با خودتان روشن کنید و از خودتان بپرسید که دوست دارید چه مردی با چه شخصیت و خصوصیاتی شریک زندگی‌تان باشد و این که چطور می‌توانید او را ملاقات کنید.

برای مثال ببینید که در حال حاضر بیشتر وقتتان را کجا و چطور سپری می‌کنید. آیا به مکان‌هایی می‌روید و کارهایی را انجام می‌دهید که امیدوار باشید در آنجا مرد رویاهایتان را ملاقات کنید؟ آیا زمینه را برای آشنایی با نیمه گمشده‌ی خود آماده کرده‌اید؟

اعتماد به نفستان را حفظ کنید

برای ازدواج عجله نداشته باشید. اگر معیارهای شما واقع بینانه و منطقی است، فقط به خاطر اینکه از مجرد ماندن خسته شده اید از آن‌ها صرف نظر نکنید. اعتماد به نفستان را حفظ کنید و تا زمانی که فردموردنظرتان را پیدا نکرده‌اید از دوران مجردی لذت ببرید و شادابی خود را حفظ کنید. اگر برای مجرد ماندنتان زانوی غم به بغل بگیرید، علاوه بر اینکه سودی برایتان نخواهد داشت، می‌تواند باعث شود از جذابیت شما کاسته شود و متقابلا خواستگاری مناسبی را نخواهید یافت.

در یک کلام

کمال‌گرایی، زودرنجی و غرور از جمله دلایلی هستند که ممکن است باعث شود دختران با ظاهر و شرایط خوب، خواستگار مناسب نداشته باند. همچنین ممکن است ناخودآگاه نسبت به جنس مخالف گارد منفی داشته باشند، بیش از حد درگیر کار و درس باشند و قدرت و استقلال آن‌ها مردان را فراری دهد. دلیل دیگر نداشتن خواستگار مناسب این است که دختر در مکان مناسب و توسط افراد دیده نمی‌شود.

برای راهکارهای یافتن خواستگار مناسب،‌ لازم است واقع‌بین باشید، از دیگران کمک بگیرید و درمورد معیارهایتان با آن‌ها صحبت کنید. همچنین لازم است ضمن حفظ اعتماد به نفس، برای ملاقات با پسر شایسته برنامه‌ریزی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص لوبیا قرمز x بخوانید...